Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Mnogość procesów iexplore.exe po kilku godzinach pracy, przy nieużywaniu IE.

Post Mnogość procesów iexplore.exe po kilku godzinach pracy, przy nieużywaniu IE. 26 Oct 2014, o 14:45

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Witam serdecznie,

Jestem świeżo po formacie (a właściwie po przywróceniu obrazu czystego systemu), instalacji poprawek i programów.

Zaobserwowałem właśnie samoczynne mnożenie się procesów iexplore.exe, przy czym w ogóle nie używam IE.

Pierwszy proces startuje parę minut po uruchomieniu systemu i w tej samej sekundzie przechodzi w tryb „Suspended”.
Za pomocą podglądu w Process Explorerze czasem udaje mi się zaobserwować, że „wypluwa” go któraś z svchost.exe.
Następnie z mniej więcej półgodzinną częstotliwością tworzony jest nowy proces, który także od razu jest „Suspended”.

Efektem tych „zabaw” jest następujący ekran po całym dniu pracy systemu:

Image

Przed przywróceniem obrazu takie zjawisko nie występowało, musiało więc pojawić się po instalacji poprawek, sterowników lub jakiegoś początkowego oprogramowania (zanim zacząłem śledzić listę procesów).

Komputer został przeskanowany najnowszym Kasperskim i MBAM.
Przejechałem również po nim profilaktycznie AdwCleanerem i ComboFiksem.
Dodatkowo wyłączyłem wszystkie programy i usługi zewnętrznych aplikacji z autostartu.

Bez rezultatu.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam,
pawelooss

Last post
Reply with quote 


Post Re: Mnogość procesów iexplore.exe po kilku godzinach pracy, przy nieużywaniu IE. 26 Oct 2014, o 14:54

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6516 
Offline  Profile 
Linux Opera
Zrób format i nie instaluj dziadostwa, u mnie wszystko działa.
Reply with quote 


Post Re: Mnogość procesów iexplore.exe po kilku godzinach pracy, przy nieużywaniu IE. 26 Oct 2014, o 15:03

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Chrome
Odinstaluj IE skoro jedziesz na FF.
Reply with quote 


Post Re: Mnogość procesów iexplore.exe po kilku godzinach pracy, przy nieużywaniu IE. 26 Oct 2014, o 15:16

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Android Opera
To raczej składnik dość mocno wbudowany w Windows.
Reply with quote 


Post Re: Mnogość procesów iexplore.exe po kilku godzinach pracy, przy nieużywaniu IE. 26 Oct 2014, o 15:42

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Chrome
Przecież przy 7 można to usunąć / wyłączyć.
Reply with quote 


Post Re: Mnogość procesów iexplore.exe po kilku godzinach pracy, przy nieużywaniu IE. 26 Oct 2014, o 16:05

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6516 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
A czy przypadkiem wiele aplikacji nie jest zależnych od IE?
Takie AQQ, Windows Update (na pewno w XP było, w 7 nie pamiętam ale chyba też), sporo innych aplikacji.

IE to nie tylko przeglądarka, ją wykorzystuje zbyt wiele aplikacji i jest zbyt zakorzeniona w systemie żeby dało się ją tak bezpiecznie usunąć. To że wyłączenie usuwa wszelkie skróty i ukrywa w wyszukiwarce to nie znaczy że pozbywa się jej całkowicie z systemu.
Reply with quote 


Post Re: Mnogość procesów iexplore.exe po kilku godzinach pracy, przy nieużywaniu IE. 26 Oct 2014, o 16:12

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Chrome
Wikipedia wrote:
Istnieje natomiast możliwość usunięcia Internet Explorera w buildzie 7048 systemu Windows 7, o czym przekonuje brak pliku iexplore.exe, jednak w systemie nadal pozostają biblioteki, będące integralną częścią systemu[27].


Any questions? Pawłowi odpala się w koło ten plik, więc jak go nie będzie to nie będzie się odpalał, a to co ma zostać czyli biblioteki zostaną.
Reply with quote 


Post Re: Mnogość procesów iexplore.exe po kilku godzinach pracy, przy nieużywaniu IE. 26 Oct 2014, o 18:20

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Dzięki, ZiomalMarcin, udało mi się wyłączyć. Ciekawe, w której aplikacji wywali teraz jakiś brak.

Problem nadal nie jest rozwiązany, natomiast dzięki zastosowaniu leczenia objawowego przynajmniej mnie nie będzie wkurzał.

Jeśli ktoś ma lepsze pomysły, proszę nadal śmiało pisać.
Reply with quote 


Post Re: Mnogość procesów iexplore.exe po kilku godzinach pracy, przy nieużywaniu IE. 27 Oct 2014, o 00:42

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Android Chrome
Mysle ze w zadnej nie wywali. Ja mam ie caly czas off i nigdy nie mialem bledu ze go nie ma.
Reply with quote 


Post Re: Mnogość procesów iexplore.exe po kilku godzinach pracy, przy nieużywaniu IE. 1 Nov 2014, o 21:44

Male - Newsman  Posts/Topics370/76  Reputation point 162 
Offline  Profile 
Sun Mozilla
na steamie tez strony laduja sie przez biblioteki explorera wiec moze nie dzialac dobrze steam
Reply with quote 


Post Re: Mnogość procesów iexplore.exe po kilku godzinach pracy, przy nieużywaniu IE. 1 Nov 2014, o 22:26

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Android Chrome
Steam dziala mi poprawnie bez ie. ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests