Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 12 posts ]


Topic evaluate: Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.
Print view
Write comments Post new topic


Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana

Post Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana 29 May 2010, o 10:11

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Dzisiaj znalazłem takie coś na ipmart-forum.pl:

ipmart-forum.pl wrote:
System symbian posiada mechanizm, który określa funkcjonalność telefonu np. czy telefon posiada kamerę, czy obsługuje pliki flash itd.

Jest on wykorzystany już na etapie kompilacji, określa które funkcje mają być wkompilowane w system, a które nie. Natomiast na działającym systemie, pełni funkcje informacyjną, informuje aplikacje o funkcjonalności jaką posiada dany model telefonu.

Modyfikacja polega na zmianie parametrów mechanizmu, tak aby aplikacje systemowe otrzymały fałszywe informacje o funkcjonalności systemu. Dzięki temu mogą, zależnie od koncepcji programisty, zmienić swoje działanie.

Przykładem może być KFeatureIdSimCard, opcja ta określa czy telefon obsługuje karty sim.
Każda nokia obsługuje sim, więc developer na pewno włączył tą opcje, a soft został skompilowany z obsługą kart sim.
Nie da się wyłączyć obsługi kart. Można za to wykorzystać fakt że aplikacja zarządzająca profilami, sprawdza pośrednio wartość KFeatureIdSimCard. Następnie sprawdza czy karta sim jest obecna w telefonie i na tej podstawie aktywuje lub nie tryb offline.
Gdy wyłączymy opcję KFeatureIdSimCard, będzie można uruchomić telefon bez karty sim, w profilu innym niż offline.

To tyle na temat zasady działania tej modyfikacji.

Ustawienia które nas interesują znajdują się w:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Jeżeli folder nie istnieje należy go utworzyć.
W folderze tworzymy plik tekstowy z rozszerzeniem .txt, nazwa pliku nie ma znaczenia. Może to być np.
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Wprowadzamy do niego zawartość:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


//KFeatureIdSimCard - komentarz, może to być dowolny tekst poprzedzony dwoma ukośnikami
88 - nazwa numeryczna opcji "KFeatureIdSimCard"
0 - wartość opcji, dopuszczalne wartości 1 lub 0, czyli opcja może być włączona lub wyłączona

Pełna lista opcji wraz z opisami znajduje się w pliku: http://developer.symbian.org/xref/epl/xref/MCL/sf/os/deviceplatformrelease/sf_config/s60_features.csv
Na górze strony jest link Download, można ściągnąć plik na dysk i otworzyć w exelu.

Nazwa numeryczna opcji (czyli ta którą trzeba wprowadzić w pliku), znajduje się w ostatniej kolumnie.
Jeżeli nazwa opcja (nazwa z przedostatniej kolumny) została użyta w pliku cpp, jest duże prawdopodobieństwo że zmiana tej opcji da rezultat.


Warto również wspomnieć o czarnej liście opcji, znajduje się ona w Z:\Private\10205054\Platform\Blacklists\PlatformBlacklist.txt
Jednak w mojej nokii (E51 soft 410) nie jest ona brana pod uwagę.
Jeżeli na twoim telefonie modyfikacje nie chcą działać, możesz spróbować z tym patch-em:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


kilka przykładów:
Code:
Please Login or Register, to see this Content



Myślę że ten temat będzie dobrym miejscem do zamieszczania podobnych modyfikacji.


Lista opcji znajduje się tutaj:
http://developer.symbian.org/xref/epl/xref/MCL/sf/os/deviceplatformrelease/sf_config/s60_features.csv

Opcji jest trochę, wszystkie opisane po angielsku (lepsze to niż rosyjski xP ).
Uwaga! Nie patrzymy na numery po lewej, tylko te którymi jest zakończony opis wybranej opcji.
Co o tym myślicie?

Last post
Reply with quote 


Post Re: Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana 29 May 2010, o 10:15

Male - Friend  Posts/Topics423/50  Reputation point 1211 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Ooo to mi się podoba ;P tylko żeby wszystkie ze spisów zostały przetłumaczone i wrzucone do tego tematu, by było jeszcze lepiej :D
Reply with quote 


Post Re: Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana 29 May 2010, o 10:38

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
No to kilka rzeczy które rzuciły mi się w oczy: Obsługa Widgetów, typ wyświetlacza (rozdzielczość, czy dotykowy czy nie), chyba coś z PoC (Naciśnij i mów), jakieś ustawienia czcionki, ustawienia dźwięków.

Dodam tylko że MS Excel 2003 coś nie poprawnie wyświetlił ten plik, a OpenOffice sobie poradził.

Aha, leo20 na ipmarcie pisał że na pre fp1 nie działa.

[ Dodano: 29 maja 2010, o 10:29 ]
PS: jakby ktoś nie miał equalizera:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


I wyświetlacz:

Code:
Please Login or Register, to see this Content


POPRAWA BASÓW!!! :clap: :sweet: ;>
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana 29 May 2010, o 11:34

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Stereo Widening and bass boost UI in Music Player

Poszerzanie stereo i zapewne funkcja głośność.

[ Dodano: 29 maja 2010, o 11:34 ]
Quote:
__MMF_DRM_UTILITY,"Enables a utility for 3rd party applications to play DRM encrypted audio.",102-2123,KFeatureIdMmfDrmUtility,496

Możliwość odtwarzania aplikacjom plików zabezpieczonych przez DRM.
Quote:
__AUDIO_EFFECTS_API,"""Device supports utility APIs and framework for Series 60 Audio applications to enable predefined audio effects with audio play/record utilities. Features lilke Volume, Graphical Equalizer, Reverb are possible.""","101-4317 Audio effects",KFeatureIdAudioEffectsApi,497

Włączenie efektów audio. wow. ;D
Reply with quote 


Post Re: Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana 30 May 2010, o 00:04

Male - Friend  Posts/Topics706/36  Reputation point 2325 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Aha, jakiś user pisał że na pre fp1 nie działa.

nie jakiś user, tylko ja ;P , sprawdzałem u siebie i niestety nie ma takiego procesu jak FeatMgrServer.exe dlatego po wejściu w rompatchera i przy próbie aktywacji patcha wywala do pulpitu
Reply with quote 


Post Re: Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana 30 May 2010, o 09:13

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
leo20, przepraszam, nie wiedziałem że używasz tego nicku także na ipmarcie. ;)

Code:
Please Login or Register, to see this Content

Szkoda że nie podali na końcu numeru...

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 30 maja 2010, o 09:27 ]
On ma swoje konto wszędzie, jest w tym lepszy ode mnie. :hihi:
Reply with quote 


Post Re: Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana 30 May 2010, o 12:02

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Code:
Please Login or Register, to see this Content


:>
Reply with quote 


Post Re: Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana 30 May 2010, o 12:32

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
U mnie to nie działa, dodałem kod do poprawy basu i do włączenia telefonu bez karty SIM w każdym profilu i nie działa.
Reply with quote 


Post Re: Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana 30 May 2010, o 13:06

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
hoppek, dwie sprawy:
1. prawdopodobnie większość z tych opcji jest automatycznie włączona i przy niektórych nie odczujemy różnicy;
2. spróbuj wrzucić ten patch na telefon i aktywować rompatcher'em.

EDIT: Już miałem sobie zrobić tę tapetę na pełnym ekranie i się skapnąłem że tam też numerku nie podali... :/
Reply with quote 


Post Re: Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana 30 May 2010, o 13:51

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
A co daje to, że telefon będzie chodził bez karty sim nie w trybie offline?
Reply with quote 


Post Re: Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana 30 May 2010, o 14:07

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Po wgraniu patcha dalej to nie działa. :/
Reply with quote 


Post Re: Modyfikacje FeatureManager - coś w stylu PPU dla Symbiana 30 May 2010, o 14:08

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Np flashowanie NSU. Wymagane jest zalogowanie do innego profilu, np ogólnego.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Previous topic | Next topic

Topic evaluate: Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 3 guests