Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 13 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Mowa nt. legalizacji marihuany

Post Mowa nt. legalizacji marihuany 1 Jun 2012, o 20:29

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Jak w temacie, wg wskazówek:
Image
"Mowa" ma trwać około 2-3min. Rozdaję plusy, mam tydzień.

[ Dodano: 1 cze 2012, o 20:29 ]
Aa, może być postawa "za" (nawet było by lepiej), byle jakieś argumenty były.
Może mieć zabawne elementy, ale bez przesady).
Last edited by Vipe on 1 Jun 2012, o 20:31, edited 2 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Mowa nt. legalizacji marihuany 1 Jun 2012, o 20:36

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Symbian Nokia Browser
na joe monsterze bylo ostatnio duzo argumentow za :P poszukaj albo pozniej znajde jak cos :)
Reply with quote 


Post Re: Mowa nt. legalizacji marihuany 1 Jun 2012, o 21:39

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Ostatnio chyba nawet Kwaśniewski się wypowiadał, że podpisanie ustawy penalizującej było wielkim błędem. Z aktualności możesz powołać się na przykład czeski. No i jeśli chcesz określić się „za”, to wyjdź może z innego punktu wyjścia i założeń. Z: „popieram legalizację” na „a niby z jakiej racji ma być nielegalna, skoro TO, TO i TO”. Tak myślę, ale w sumie nie wiem. :P
Reply with quote 


Post Re: Mowa nt. legalizacji marihuany 1 Jun 2012, o 21:47

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Argumenty za:
- leczy glejaka (jeden z nowotworów mózgu)
- zawiera około 200 substancji leczniczych
- uśmierza ból lepiej niż morfina
- nie uzależnia fizycznie w przeciwieństwie do papierosów / alkoholu i reszty dragów za wyjątkiem LSD
- nie wzmaga agresji jak alkohol
- uspokaja człowieka
- wzmaga apetyt (ma to kolosalne znaczenie w przypadku osób, które są leczone chemioterapią, przy której ma się wręcz wstręt do jedzenia a organizm się wyniszcza, więc trzeba spożywać dużo wartościowego pokarmu)

Przeciw:
- dym jest bardziej zasyfiony (ale jest to spowodowane paleniem przez lufkę, gdzie nie ma filtra jak w przypadku fajek)
- może uzależniać psychicznie (człowiek po prostu czuje się niezadowolony, jeżeli nie zapali)
- wzmaga negatywne emocje (czyli jeżeli czujemy się zdemotywowani, zapalenie jointa może spowodować nawet i próbę samobójczą)

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 1 czerwca 2012, o 21:48 ]
Ostatnie - serio? :O Nie wiem, nie siedzę w temacie.

Tak. Zielone wzmaga emocje jakie aktualnie masz. Czyli jesteś szczęśliwy - jesteś jeszcze bardziej szczęśliwy. Jesteś przybity - jest jeszcze gorzej.
Reply with quote 


Post Re: Mowa nt. legalizacji marihuany 1 Jun 2012, o 21:56

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Image

[ Dodano: 1 czerwca 2012, o 21:56 ]
http://www.joemonster.org/art/20103/Mar ... _doskonale
Reply with quote 


Post Re: Mowa nt. legalizacji marihuany 8 Jun 2012, o 19:25

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Takie coś znalazłem, ale średnio mi się podoba styl.
Dodam, że przemówienie ma być do rówieśników (17lat).
ZiomalMarcin, chciałoby Ci się to ładnie zebrać i napisać prackę? ;* Nie wiem nawet jak zacząć ;_;

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 1 czerwca 2012, o 22:30 ]
Szanowne Koleżanki! Szanowni Koledzy. I wy, Tępe Ch***... ;*

[ Dodano: 8 cze 2012, o 19:25 ]
Potrzebuję tylko jakiegoś dobrego "ale" do ostatniego akapitu oraz zakńczenie. Wyratuje ktoś?:



Drodzy koledzy i koleżanki, dzisiejszym przemówieniem chciałbym poruszyć temat legalizacji marihuany w Polsce.

Zacznę od wyjaśnienia co to jest marihuana, a więc są to suszone i czasem sfermentowane kwiatostany konopi. Marihuana ma działanie psychotropowe, w zależności od warunków: uspokajające, lekko euforyzujące i przeciwbólowe; poza tym pobudza apetyt, działa rozkurczowo na mięśnie, zmniejsza ciśnienie śródgałkowe i rozszerza oskrzela. Ponadto palenie marihuany jest bezpieczne dla życia ludzkiego, z Raportu WHO na temat implikacji zdrowotnych używania konopi z 1995 roku wynika, że zatrucie marihuaną przez człowieka jest niemożliwe.

Marihuana działa szybciej i lepiej od innych tabletek przeciwbólowych, a co za tym idzie jest lepszym lekarstwem, niż np. aspiryna. Dzięki niej wieczorny ból głowy, z którym boryka się znaczna część społeczeństwa odszedłby w zapomnienie. Okazuje się także, że aż 3 substancje zawarte w roślinie mogą powstrzymać także ataki padaczki.

THC, czyli tetrahydrokannabinol to substancja odpowiedzialna za euforyczny stan towarzyszący konsumpcji konopi, który można z powodzeniem wykorzystać do walki z nowotworem mózgu. Dodatkowo spowalnia rozwój raka płuc i nowotworowych guzów piersi.

Jednym z efektów jest także obniżenie ciśnienia w gałce ocznej! Dowiedziono, że ten naturalny lek jest niezwykle skuteczny w leczeniu jaskry!

Kolejny efekt to wzmożony apetyt. Eksperymentalnie podaje się konopie indyjskie oraz haszysz osobom chorym na AIDS, który powoduje brak apetytu.

Równie dobrym argumentem „za” jest cannabisowa terapia w leczeniu ADHD i zespołu Touretta. Według badaczy marihuana może być skuteczną alternatywą dla syntetycznych farmaceutyków.

Dodatkowo marihuana nie uzależnia fizycznie w przeciwieństwie do papierosów/alkoholu i reszty dragów za wyjątkiem LSD

W obecnych czasach dostęp do wszelakich narkotyków jest wbrew pozorom rzeczą łatwą, lecz niebezpieczną, albowiem używki są niepewnego pochodzenia i nie trzeba mieć 18 lat, zaś gdyby marihuana została zalegalizowana, sprzedaż jej byłaby kontrolowana, państwo załatałoby dziurę budżetową, a co za tym idzie wszystkim uczciwym ludziom żyłoby się lepiej.

Marihuana może być lekarstwem, ale jak wiadomo - każde lekarstwo należy przyjmować umiejętnie, w odpowiedni sposób i w odpowiednich dawkach. Dowiedziono, że konopie, zażywane w nadmiarze powodują chwilowe uszkodzenie pamięci krótkotrwałej.
Reply with quote 


Post Re: Mowa nt. legalizacji marihuany 15 Jun 2012, o 15:02

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Viperer wrote:
Dodatkowo marihuana nie uzależnia fizycznie w przeciwieństwie do papierosów/alkoholu i reszty dragów za wyjątkiem LSD

...jednak może uzależniać psychicznie, podobnie jak komputer czy hazard. (Bo chyba nie ma syndromu odstawienia?)

Viperer wrote:
państwo załatałoby dziurę budżetową

Heh, aż tak dobrze to by nie było. ;D

To może przeredaguję ostatnie dwa akapity.

Obecnie wszelki kontakt z marihuaną jest penalizowany, jednak zakaz ten jest zupełnie iluzoryczny, bo wielu ludzi nie ma zbytniego problemu z jej zdobyciem. Nierzadko sięgają też po nią niepełnoletni. Niestety takie używki niepewnego pochodzenia mogą zawierać domieszki innych, dużo groźniejszych już dla zdrowia substancji. Dodatkowo przy obecnych rozwiązaniach prawnych występuje paradoks „zakazanego owocu”. Przykład Czechów pokazuje, że depenalizacja posiadania małych ilości THC doprowadziła do obniżenia konsumpcji. Pełna legalizacja dałaby zaś możliwości państwu do kontrolowania jakości używek czy minimalizowania jej negatywnych skutków poprzez edukację i programy społeczne. Warto także zwrócić uwagę na aspekt finansowy - dałoby to dodatkowe wpływy do budżetu oraz zmniejszyłaby koszty oddziałów policji zajmujących się „walką z marihuaną” i zwalczaniem przestępczości zorganizowanej, bo gangi straciłyby jedno pole do swojej zbrodniczej działalności.

[ Dodano: 8 cze 2012, o 21:42 ]
Lek od trucizny różni tylko dawka. Podobnie jest z marihuaną. Dla chorych czy zagrożonych pewnymi przypadłościami może być to lekarstwo, ale w nieodpowiednich rękach może wywołać tragiczne skutki, od chwilowego uszkodzenia pamięci krótkotrwałej do uzależnienia psychicznego z wszystkimi tego konsekwencjami. Dlatego tak ważne jest propagowanie wiedzy oraz faktów na jej temat, a nie straszenie kryminałem za korzystanie z płodów matki natury - zwłaszcza, jeśli zestawimy to z wytworzonymi sztucznie w laboratoriach „dopalaczami”. Konopie były dawniej obecne w naszej kulturze, jednak nie cieszyły się takim zainteresowaniem, by się w niej zadomowić, tak jak alkohol, którego negatywne efekty społeczne potrafimy łagodzić. Później różne akty prawne z XX/XXI w. starały się ją wyplenić, jednak spowodowało to tylko „ukrycie problemu”, dlatego w wyniku nieskuteczności prowadzonej dotychczas polityki antynarkotykowej uważam, że potrzebna jest jej zmiana.

Marihuana jest tylko narzędziem, które można wykorzystać naprawdę różnie. Uważam jednak, że człowiek wolny i odpowie-dzialny za swoje życie powinien sam móc o tym decydować. Jeśli państwo poczuwa się w obowiązku minimalizowania ilości osób uzależnionych, niech realizuje to poprzez odpowiednią edukację, a nie prohibicję, która według doświadczeń z historii nie przynosi dobrych skutków, a wręcz rozbudza te negatywne. Jako że żyjemy w chrześcijańskim kraju, przemowę pozwolę sobie zakończyć słowami apostoła Pawła: „Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi mi korzyść.” xD xD xD

Coś z tego skrócisz, pochwal się, jak Ci poszło. :D

[ Dodano: 15 cze 2012, o 15:02 ]
I jak Ci poszło? :>
Reply with quote 


Post Re: Mowa nt. legalizacji marihuany 15 Jun 2012, o 15:11

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Dzięki, dzięki. Dostałem 4, ale tylko dlatego, że zbyt często zerkałem do tekstu. Samo wypracowanie bardzo dobre ;)
Można zamknąć.
Reply with quote 


Post Re: Mowa nt. legalizacji marihuany 16 Jan 2022, o 02:48

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW 
Windows 10 Chrome
Temat rzeka. W USA są już stany, gdzie jest ona legalna. Warto przeprowadzić uczciwą legislację
Reply with quote 


Post Re: Mowa nt. legalizacji marihuany 16 Jan 2022, o 03:21

Male - Patcher  Posts/Topics357/38  Reputation point 188 
Offline  Profile 
Symbian Opera
o odkopałeś temat z przed 10 lat xd
Reply with quote 


Post Re: Mowa nt. legalizacji marihuany 16 Jan 2022, o 23:14

Male - 40%  Posts/Topics114/9  Reputation point 100 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
Jednak warto, ja może nie jestem najmądrzejszą osobą ever, ale dwa drzewka w domu na własny użytek na mój gust jest mniej szkodliwe dla siebie i otoczenia niż mocny alko, po którym człowiek ma aparycje buraka a zachowanie dzika.
Reply with quote 


Post Re: Mowa nt. legalizacji marihuany 16 Jan 2022, o 23:19

Male - Uploader  Posts/Topics285/39  Reputation point 104 
Offline  Profile   
Windows 10 Opera
To dlaczego alkohol jest legalny a maRycha nie? NIE WIEM
Reply with quote 


Post Re: Mowa nt. legalizacji marihuany 16 Jan 2022, o 23:42

Male - Patcher  Posts/Topics357/38  Reputation point 188 
Offline  Profile 
Symbian Opera
tak apropo macie ciekawy obrazekImage

[ Dodano: 16 sty 2022, o 22:42 ]
Image

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 13 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest





cron