[N86] Nagle przestał działać wyświetlacz

Rozbieranie telefonu, usterki sprzętowe, naprawa części.

Post by stfnzl » 6 Oct 2015, o 17:19

Witam forumowiczów


Posiadam Nokię N86, telefon przydatny do moich potrzeb, niezłe parametry, dobry aparat, wifi.

Telefon uzyskałem w styczniu dzięki znajomej.

Przez ponad pół roku telefon spisywał się świetnie. W wakacje, w lipcu, zaczęły się dziwne objawy.

Najpierw pojawiały się migające artefakty, które tak migały około 3 godzin po czym ekran zrobił się czarny ale telefon działał.
Odłożyłem go i o nim zapomniałem, aż po 2 dniach takiej bezczynności, a cały czas był włączony, nagle na ekran wrócił poprawny widok.
Telefon działał poprawnie przez prawie 3 miesiące ale w miniony piątek po skończonej rozmowie, nagle zrobił się czarny ekran, telefon działał dalej ale niczego nie wyświetlał.
Można było do mnie dzwonić, ja mogę dzwonić, nawet jak zdjęcie chcę zrobić to zrobię tyle, że go nie zobaczę.

Co się dzieje z telefonem? Obstawiłem, że to wina wyświetlacza, ale kolega mi przełączył swój wyświetlacz od swojej Nokii N85 i zmiana była taka, że po podłączeniu i próbie załączenia mojego telefonu ten jego wyświetlacz mignął na biało i zgasł, ale telefon się uruchomił, i działał dalej na czarnym ekranie. Gdy kolega przełożył mój wyświetlacz do swojego telefonu to ... jego normalnie się uruchomił. Czyli to nie wyświetlacz.

CO sie zatem dzieje, że ta moja N86, niezależnie od wyswietlacza jakoś się wewnętrznie blokuje uniemożliwiając korzystanie z ekranu telefonu?

Kwestie zasilania, softu, można coś zrobić? Dodam jeszcze, że w tym samym czasie, kiedy pojawiły się problemy z ekranem, również wskazanie naładowania baterii się zmieniało. Tzn bateria naładowaniu i chwili rozmowy nagle wskazywała potrzebę kolejnego ładowania, że niby zaraz padnie, a chwilę później wracała do poprawnego poziomy wyświetlania stanu naładowania.
A teraz rzecz jasna nie wiem jak reaguje, bo nic nie widać.

Czy te dwa objawy mają coś ze sobą wspólnego?


Pozdrawiam


STEFAN
stfnzl Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia N86, Nokia C5-02
Soft: nie wiem
Operator: Play

Joined: 6 Oct 2015
Online: 1h 2m 56s
Posts: 1Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 6 Oct 2015, o 18:46

Taśmę sprawdź
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 20m 47s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Android Chrome


Return to [S60] Hardware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests