Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 27 of 65 [ 967 posts ]
Go to page Previous  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 65  Next
Print view
Write comments Post new topic


Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing).

Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 9 Apr 2011, o 12:28

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
To dzieki za pocieszającą informacje :P

Last post
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 9 Apr 2011, o 12:32

Male - Friend  Posts/Topics824/56  Reputation point 501 
Offline  Profile   
Windows XP Safari
W komisie powinni ci coś takie zrobić za 20-30 zł.
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 9 Apr 2011, o 12:34

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Znajomy mi naprawiał tą nokie, nie wiem co było uwalone, ale powiedział, żebym sam spróbował flashować... To mu zaniosę i niech dokończy dzieło :) a podobno ma jakis punkt serwisowy lub coś w tym stylu, to boxa chyba też ma :P
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 12 Apr 2011, o 16:06

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Siema wszystkim!

Podjąłem wyzwanie i postanowiłem REAKTYWOWAĆ swoją nokię (N82). Kupiłem nową bateryjkę i pozostało jedynie wyczyścić telefon z syfu. A zatem na początek kombinowałem "z trzech Króli" (słuchawka 3 * power), ale nichuchu nie reagowało na to. Poszedłem dalej i wykorzystałem ten kod do resetowania. To mi nie wystarczyło, bo mnie ciągle ERA straszyła swoim logo, czego nie lubię, gdyż jestem w PLAY. :) Idąc dalej wykorzystałem ten artykuł i pobrałem PHOENIX'a oraz dwie paczki, które znalazłem na tym forum (były tylko dwie do N82). Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i bez większych problemów.

Schodki zaczęły się dopiero teraz. Program wyświetlił info, że "flashing" odbył się "succeded". Telefon był ciągle podpięty przez USB i do ładowarki. Popstrykałem nim chwilę: nowe menu, brak ERY i ogólnie szybkość śmigania mnie zachwyciła. Jakbym go dopiero rozpakował od nowości! Odpiąłem od kabli, wyłączyłem celem wsadzenia karty SIM, włączyłem, a on mi na to mniej więcej tak:
"Starting-up failed. Contact your retailer."

Od tej pory zacząłem stosować procedurę awaryjną dla "dead-fonów". ;) Zrobiłem co trzeba kilkadziesiąt razy, po drodze reinstalując (zgodnie z instrukcją) PHOENIX'a i paczki. Nic to nie dało. Zacząłem zatem poszukiwania jakiegoś aparatu w domu na czas "iścia" do serwisu celem flashowania przez specjalistę. Poszukiwania były owocne (jakaś stara nokia się napatoczyła), ale nie dałem za wygraną. Odpaliłem telefon przez "trzech Króli" i - o dziwo! - poszło! W dodatku poszło z tym nowym menu. Będąc już "w środku" przywróciłem za pośrednictwem menu ustawienia fabryczne (zdaje się te, które nowy flash mi zapewnił wgrany na początku tej przygody) i od tej pory telefon śmiga aż miło. Nie wiem, niestety, którą w końcu wersję oprogramowania udało mi się wrzucić, bo trochę z tym PHOENIX'em jest zabawy jak chodzi o wykrywanie przez niego oprogramowania dla telefonu.

Mam parę pytań:
1. Czy w tej sytuacji telefon pociągnie trochę? Jak czujecie?
2. Zapewne powinienem wywalić całkowicie PHOENIX'a i paczki i wszystko o NOKII, żeby spokojnie, po Bożemu, zainstalować to w pececie jeszcze raz - po to, aby ŚWIADOMIE ugryźć temat flashowania tym razem. Np. wgrać sobie soft taki, jaki konkretnie chcę. Dobrze myślę?
3. Jak w Waszych przypadkach odbywało się wykrywanie oprogramowania przez PHOENIX'a? Wskazywaliście mu "ręcznie"? Jeśli tak, to proszę kogoś o swój szczegółowy opis.
4. Chętnie poczytam konkretnie o N82, więc zapraszam użytkowników tegoż modelu do dyskusji. :)

Pozdrowienia załączam dla wszystkich wytrwałych hakierów,

Sapo
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 12 Apr 2011, o 16:25

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Skoro telefon już zaskoczył, to nie może "pociągnąć mniej". A jeśli odinstalowujesz i chcesz dokładnie wyczyścić wszystko to polecam Revo Uninstaller.
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 12 Apr 2011, o 16:37

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
saponokia wrote:
Jak w Waszych przypadkach odbywało się wykrywanie oprogramowania przez PHOENIX'a? Wskazywaliście mu "ręcznie"? Jeśli tak, to proszę kogoś o swój szczegółowy opis.


Po zainstalowaniu paczek program sam je znajdował :P A jeśli nie to albo zła lokalizacja albo brak potrzebnych plików dla phoenixa (te sygnatury, .vpl .dcp i .bin)
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 13 Apr 2011, o 00:32

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
REVO, proszę ja Pana Administratora, to na porządku dziennym śmiga u mnie! :D


Po zainstalowaniu paczek program sam je znajdował :P A jeśli nie to albo zła lokalizacja albo brak potrzebnych plików dla phoenixa (te sygnatury, .vpl .dcp i .bin)


Kolego Prędkości Potrzebujący ;) jak rozumiem w sytuacji, gdy sobie ściągnę soft NaviFirmPlus'em, to wystarczy abym go umieścił w folderze o stosownej nazwie o takiej przykładowej ścieżce C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-xxx ?

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 13 kwietnia 2011, o 00:51 ]
Tak.

No, bo przyznam się, że dość szczegółowo zająłem się instalacją Phoenix'a i raczej niczego nie pominąłem, a Ty mnie srodze zaskakujesz tymi dziwnymi wyrazami jak "sygnatury vpl dcp bin" (mam nadzieję, że to nie było obraźliwe :D).

Pytam, mimo iż to już wałkowano, no bo chociaż zrobiłem tak jak powyżej, to Phoenix nie znajdował oprogramowania. Być może to kwestia konieczności wywalenia wszystkiego, co z Phoenix'em i Nokią związane oraz zainstalowaniu ponownie...
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 21 Apr 2011, o 23:12

Male - User  Posts/Topics6/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
kurcze zdechl mi tel w phenixie no i miga na bialo.
Robie wedlug poradnika gdy tel sie nie wlacza i dochodze do punktu 7 i mam inaczej
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 9d3d2.html
poprostu nie mam co kasowac i mam trzy pliki a na screenach jest wiecej....
czyzbym nie mial wszystkiego?
no ale nic lece dalej i mam tak zaczyna sie ladnie


Code:
Please Login or Register, to see this Content


no i wlasnie konczy sie na utracie lacznosci i resecie telefonu chcialem sprobowac JAF-em ale w mojej wersji tj 1.98.62 nie ma 7230!!!! wiec co radzicie? jest jakis sposob? czy z tym punktem 7 robi coś zle?
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 21 Apr 2011, o 23:21

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Jak zacznie odliczać odłącz go od kabla , wyjmij baterie i włącz.
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 22 Apr 2011, o 17:09

Male - User  Posts/Topics6/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
odlaczam kabel wyjmuje baterie podlaczam kabel wkladam baterie wlaczam a tu dalej miga..
a powiedz mi jaf w najnowszej wersji nie obsluguje 7230?
i sorki ze sie tak czepiam tego 7 punktu """ 7. Klikamy na Options, zaznaczamy i usuwamy plik contentu karty pamięci, którego nazwa wyświetlana jest kolorem czerwonym, a po jego prawej stronie znajduje się napis Optional.
""" ale jak go nie wykkkonuje to jest ok?

[ Dodano: 22 kwi 2011, o 17:09 ]
Pomoze ktos? :no:
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 22 Apr 2011, o 21:56

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Musisz poczekać na Helpera o nicku HitFan :hihi:

Dobre, ;D
wracając do tematu, mexikanos11, to dziwne, że Ci się wgrywa soft, jak tego pliku nie usuwasz...
Last edited by HitFan on 22 Apr 2011, o 21:58, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 24 Apr 2011, o 10:41

Male - User  Posts/Topics6/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Android Safari
No bo to bylo tak: kolezanka dala mi tel bo jej sie ciagle wyswietlalo brak pamieci...
Ja tuningowalem nieraz tel to mysle wgram jej soft:)) sciagnalem Phenixa i on sam sciagnal pliki tylko zaznaczylem ta opcje wyzej ze ma sciagnac i wyszlo mi49mb a ta nizej miala 249mb chyba (chodzi mi o ta opcje co przez phenixa sciagam pliki).
No i ok podpinam tel i robię w połowie wlacza sie tel i miga na bialo... I pokazuje sie ten log co dalem kilka postow wyzej. Mysle ale jaja ale czytam dalej a tu pisza: ze czasem tak jest i zeby sie nie przejmować jest jaf. Wiec robie nim ale w pewnym momencie pisze wybierz swoj tel a tam nie ma modelu 7230. Więc wracam do pxenixa flashuje na martwym tel wedlug znowu innego poradnika ale nie moge wykonac7punktu bo nie mam tego pliku. Jesli robie dalej jest tosamo. Więc chce sciagnac ta wieksza paczke kasuje caly progaram z program files i program86 (mam7win) pobieram ta wieksza ale dalej mam 3pliki tam widoczne jak na screenie wyzej. No i nie wiem co robię zle... Pisze z komorki wiec sory za bledy...

[ Dodano: 24 kwi 2011, o 10:41 ]
kurcze juz ostatnia proba....
bo mam w phenixie jak wgrywam w tabelce

rm598__06.90.mcusw
rm598__06.90.ppm_b
rm604__06.90_004.image_b_0590248_era_pl_graph_v2

a wydaje mi sie ze to za malo ale automatycznie tak wyszukuje....
wiec pobralem przez navifirm i mam
0599746_simlock.bin
CardVerRef_0599746_06.90_004 (dok html)
ccc_0599746.bin
hwc_0599746.bin
p07695301dpi600.pcx
rm598__06.90.mcusw
rm598__06.90.ppm_b
rm604__06.90_004.image_b_0590248_era_pl_graph_v2
rm604__06.90_sd_maps_euro-b_hung-pol_2048.fpsimage
RM604_040_076953_label_english_006_reprint_flag
RM604_0599746_06.90_004.dcp
RM604_0599746_06.90_004.spr
RM604_0599746_06.90_004.vpl
RM604_0599746_06.90_004_signature.bin
wmdrm_rm604.bin


powiedzcie ktore mam wzucic recznie do programu;-))) z gory dzieki;-))
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 24 Apr 2011, o 12:02

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Nie wiem, ten nowy Phoenix wg. mnie za mało plików widzi, ja korzystam z wersji z lutego b/r.
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 24 Apr 2011, o 12:49

Male - User  Posts/Topics6/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
no spoko zainstalowalem go no i mam oryginalne pliki sciagniete przez navifirm
daje
file/open product wybieram moj rm604
pozniej flashing - firmware update i wciskam product kode te (...)
i wyskakuje komunikat 'neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product, or the product cannot be identified
a przeciez paczke sciagnelem pod 7230(rm604)/6.90(bo w wyzszych z ery softa nie bylo) a nie chcialem product code zmieniac/rm604 7230 euro-b era pl grphite 0599746 a na tel z tylu tez mam ten sam numer wiec dobrze znalazlem na pewno...
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 4 May 2011, o 17:17

Male - 10%  Posts/Topics12/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Dlaczeo gdy mam:

Code:
Please Login or Register, to see this Content

Waiting for Update Server to boot...

To przy tym co pogrubiłem gasną mi diody w telu i wywala błąd: The flashing failed. Do you like to retry the flashing?

HRESULT 0x84009427 (-2080336857)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 65  Next
Page 27 of 65 [ 967 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests