Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 49 of 65 [ 967 posts ]
Go to page Previous  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 65  Next
Print view
Write comments Post new topic


Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing).

Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 9 Dec 2012, o 21:46

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
nokiahms wrote:
jest jakiś inny sposób żeby to naprawić ??

tak, spróbuj SFi, JAFem, a jak nie pomoże to w serwisie boxem postawią

Last post
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 9 Dec 2012, o 21:59

Male - User  Posts/Topics4/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
w jafie jak chcę wybrać rm to na tej liście nic niema,a mam wszystko skopiowane tam gdzie trzeba
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 10 Dec 2012, o 17:56

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
A próbowałeś sfi flasherem? Daj log.
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 31 Dec 2012, o 04:13

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
amietajcie by wyjąc karte sim i dziala ... mi tez blad wyskakiwal i powtarzalem 50 razy a potm wyjalem karte i zadzialalo
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 31 Dec 2012, o 09:49

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
ajeto1 wrote:
amietajcie by wyjąc karte sim i dziala ... mi tez blad wyskakiwal i powtarzalem 50 razy a potm wyjalem karte i zadzialalo

Ja zawsze robię zarówno z kartą SIM, jak i kartą pamięci i działa.
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 31 Dec 2012, o 18:32

Male - 10%  Posts/Topics13/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Internet Explorer 9
Moja historia, może komuś się przyda.

Dostałem na gwiazdkę Nokię Asha 201. Firmware holenderski, sim-lock na sieć Vodafone. Zacząłem czytać o zdjęciu sim-locka i wyskakiwały mi oferty za 100-130zł. Zagłębiłem się w temat i zajarzyłem o co chodzi. Kupiłem zdjęcie sim-locka online poprzez liczenie hasha SL3. Sprzedawca wysłał mi program Infinity BEST do zczytania hasha. Zrobiłem to, otrzymałem kod zdejmujący blokadę i wszystko byłoby OK, ale zaintrygował mnie ten program który otrzymałem. Postanowiłem zmienić sobie firmware na niebrandowany z językiem PL. Nic a nic nie wiedziałem jak to się robi. Po prostu ściągnąłem z chomikuj jakąś paczkę do Asha 201 i powkładałem te pliki do Infinity BEST, niektóre nawet dwa albo trzy razy ( CNT1, CNT2, CNT3 i inne ). Podczas flashowania wystąpił błąd, nie mógł zapisać pliku w komórce. Komórka w ogóle nie reagowała na włączanie, czasami tylko klawisze się podświetlały. Robiłem różne próby ratowania przez 3 dni - Phoenix i dead flash. Prawie zawsze telefon wywalał błąd w tym samym miejscu. Po wielu próbach wyskakiwał mi nawet błąd w Windowsie Hardware ID missing podczas podłączania telefonu.

Co mi pomogło ? Przełożyłem kabel USB z portu USB 3.0 do portu USB 2.0. NIgdy nie miałem problemu z urządzeniami podpiętymi do portu USB 3.0 ( twardy dysk, drukarka, skaner, myszka, inne telefony ), a tu masz. Moja Nokia Asha 201 nie lubi USB 3.0.
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 31 Dec 2012, o 20:15

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
vwrafi wrote:
Moja Nokia Asha 201 nie lubi USB 3.0.

W ogóle do flashowania zaleca się najlepiej odpięcie innych urządzeń, a już w szczególności hubów USB. ;)
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 3 Jan 2013, o 12:55

Female - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Internet Explorer 8
Wszystko działa :) Załapało za pierwszym razem. Dzięki
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 4 Jan 2013, o 19:23

Male - User  Posts/Topics4/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Ubuntu Firefox
Cześć
Przeglądnąłem trochę wątek ale przyznam się że nie cały, bo czasu brak. Dostałem aby spróbować przywrócić do życia nokię N8. Z tego co wiem działała i przestała - czarny ekran, nie włącza się. Acha kilka miesięcy temu miała wymienioną szybkę czy obudowę (ciężko było się dowiedzieć) w jakimś serwisie i do tej pory działała ok no i padła. Po podpięciu do komputer przy porcie micro-usb miga mała biała dioda. Takie info dostałem. Rzeczywiście jak podpiąłem nokię do komputera przez usb to migała dioda przy porcie micro-usb. Przeczytałem, że to znak iż bateria jest na wyczerpaniu. Podpiąłem pod ładowarkę micro-usb i wtedy dioda przestała migać ale też nie paliła się ciągłym światłem a chyba powinna o ile dobrze wyczytałem. Podpiąłem zwykła ładowarkę noki i też się nic nie świeci. Wyciągnąłem baterię i sprawdzam miernikiem - jest 3,4V (nominalnie powinno być 3,7V) wiem że samo napięcie jeszcze o niczym nie świadczy no ale przynajmniej można mieć nadzieję, że bateria jest ok. Nie jest spuchnięta i na oko wygląda bardzo dobrze jak i cały telefon. Trochę ją po partyzancku samą ładowarką potraktowałem, aby doszła chociaż do tych 3,7V. Po włożeniu do telefonu ani usb ani ładowarka dalej nie zapala białej diody. Zainstalowałem Phoenix i próbuję dead flash ale na razie kręcę się w kółko ze znanym błędem czyli brak wykrycia telefonu. Próbowałem już z ładowarką i bez, zmianę portów usb i kabli ale nic to nie dało i dalej mozolnie walczę. Spróbuje za jakiś czas przez JAF ale nurtuje mnie brak świecenia tej diody po podłączeniu ładowarki. Może to jednak płyta padła czy coś? Oczywiście soft czy tam hard reset też nie działa. Jakby ktoś miał jakieś sugestie albo pomysły to chętnie posłucham/poczytam ;)

Acha jeżeli jednak dead flash nie pomoże to ile w serwisie kosztuje ten "box" o którym wspominacie często i który na pewno powinien pomóc.

Update: soft jaki próbuje wrzucać przez Phoenix to euro3 599844 gr (nokia jest zielona).
Last edited by nokia666 on 4 Jan 2013, o 20:15, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 4 Jan 2013, o 20:07

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Bateria żeby ruszyć powinna mieć conajmniej 3.6, inaczej nie ruszy. I BOX też jej niekoniecznie pomoże jak usterka hardware.
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 7 Jan 2013, o 10:46

Male - User  Posts/Topics4/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Ubuntu Firefox
Teraz zmierzyłem jeszcze raz baterię i ma 3,731V więc wygląda że jest ok.
Poczekam jeszcze na kod aktywacyjny i spróbuje SFI flash ją potraktować.

[ Dodano: 7 sty 2013, o 10:46 ]
No niestety SFI flasher też nie dał rady. Telefon nadal martwy i mimo, że całą noc podłączony był do ładowarki i portu USB biała dioda ładowania nawet nie mrygła. Bateria oczywiście trzyma poprawne napięcie 3,7V.
Jako, że u mnie w mieście nie ma serwisu Noki autoryzowanego to muszę to chyba gdzieś wysłać. Pytanie czy do noki czy może ktoś z forumowiczów praktykuje i mógłby sprawdzić czy da się w ogóle ten telefon przywrócić do życia.
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 7 Jan 2013, o 11:58

Male - Friend  Posts/Topics1136/115  Reputation point 888 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
nokia666, po każdej nieudanej próbie wyjmujesz baterię spróbuj na innym porcie
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 7 Jan 2013, o 13:35

Male - User  Posts/Topics4/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Ubuntu Firefox
@Krzychu_Polowin
Tak oczywiście robiłem (nawet dwa różne komputery w7 i XP), bateria i przycisk 8 sekund różne kombinacje i to kilkadziesiąt razy ale nie ruszyła - stąd też uznałem że jest martwa na amenta ;) Żeby się chociaż to światełko paliło od ładowania to być może bardziej by mnie to zmotywowało a tak po 30-40 razach wymiękłem he he.
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 7 Jan 2013, o 14:52

Male - Friend  Posts/Topics1136/115  Reputation point 888 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
nokia666, spróbuj w momencie jak phoenix,jaf,SFI prosi o wciśnięcie przycisku POWER podłączyć ładowarkę
Reply with quote 


Post Re: Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing). 7 Jan 2013, o 15:23

Male - User  Posts/Topics4/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Ubuntu Firefox
Hmmm ładowarkę też podłączałem w różnych momentach ale nie kojarzę czy akurat w tym. Chcę ja zanieść do serwisu, bo być może okazać się to problemem sprzętowym np. coś z płytą główną a ja się będę nad tym męczył i czas tracił. Jeżeli naprawa zamknęłaby się w granicach 100 zł to właściciel nie będzie narzekał, że mi się nie udało. Swoją drogą to wykonanie tego telefonu jest naprawdę niezłe i tak po kilku dniach obcowania z nokią, mimo że całkowicie martwą, to chyba do niej powrócę ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 65  Next
Page 49 of 65 [ 967 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests