[E66] Nie działa Wi-Fi i podświetlenie

Rozbieranie telefonu, usterki sprzętowe, naprawa części.

Post by 19darkangel91 » 13 Feb 2014, o 22:25

Witam. Dostałem od kolegi telefon E66. Odpalał, ale była blokada na telefonie, więc przez Phoenixa zainstalowałem najnowszy soft dostępny przez Navifirm. Telefon się zaktualizował, wszystko ładnie pięknie. Lecz problem (był wcześniej) ekran nie ma podświetlenia, napisy są wszystko działa jak bum cyk cyk, ale podświetlenia brak, nie świeci również klawiaturka numeryczna... Na ekranie gdzie godzina pokazana to jedna kreska wygląda na wyblakłą. Telefon był rozkręcony, przeczyszczony, raczej wszystko dobrze w środku wyglądało. Po krótkiej zabawie telefonem postanowiłem włączyć WLAN ku mojemu zaskoczeniu nie wykryło mojego routera. Więc podejrzewam, że coś padło, no bo jak inaczej.

Pytanie do WAS - szukać płyty głównej, czy czegoś innego? Czy koszty naprawy w domowym zaciszu nie przerosną kosztów telefonu? Telefon miałby być traktowany jaku drugi telefon, pierwszy jest na androidzie. Czy warto bawić się tymi klockami? Dziękuję za odpowiedzi :)
19darkangel91 Male
User
 
Offline
 
Telefon: 5310
Operator: T-Mobile

Joined: 2 Jan 2011
Online: 8h 45m 3s
Posts: 8Topics: 4
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 14 Feb 2014, o 00:54

Jeśli podświetlenie dolnej klawiatury działa - taśma, ewentualnie rzadziej jakiś element na płycie, głównie gniazdo taśmy uszkodzone przy grzebaniu przy nim
Jeśli dolna klawiatura też nigdy się nie oświeca - najprawdopodobniej jakiś filtr, przetwornica czy inny element po drodze prądu z baterii do diod :P
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 50m 53s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Windows 7 Firefox

Post by 19darkangel91 » 14 Feb 2014, o 09:43

Klawiatura pod wyświetlaczem świeci, tylko dziwnie na światło reaguje, ale działa bez problemu. Tylko numeryczna nie działa i podświetlenie LCD. A czemu WLAN nie działa? Co mogło paść? Może reinstall softu po raz drugi?
19darkangel91 Male
User
 
Offline
 
Telefon: 5310
Operator: T-Mobile

Joined: 2 Jan 2011
Online: 8h 45m 3s
Posts: 8Topics: 4
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox


Return to [S60] Hardware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests