Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[N95] Nie działa żaden przycisk (poza Power).

Post [N95] Nie działa żaden przycisk (poza Power). 25 Mar 2012, o 22:47

Male - 10%  Posts/Topics20/6  Reputation point 3 
Offline  Profile 
Linux Opera
Witam
Długo nic nie pisałem, bo nie miałem żadnych problemów ze swoją "eNką" ;) Niestety, do czasu...
Ostatnio po powrocie z pracy, wyjmuję telefon z kieszeni a na wyświetlaczu "Włóż kartę sim!" - nie widzi karty sim. Kilka razy wcześniej też mi się to zdarzało, pomagał restart, więc i tym razem - Power off/ Power on... "Podaj pin..." - próbuję wklepać - nic! Brak reakcji na jakikolwiek klawisz z górnej, dolnej, multimedialnej czy też bocznej klawiatury. Pierwsze podejrzenie - miesza SIM - wyjąłem ją, podobnie jak i SD - dalej tak samo. Telefon prawidłowo reaguje na otwarcie/ zamknięcie obiektywu, rozsunięcie/ zasunięcie slidera oraz na przycisk wyłącznika. Dziś, po zmianie czasu, testowo go włączyłem - wydaje mi się, że zareagował na funkcyjne "OK" pytając o zmianę czasu, ale pewności nie mam. Później już - brak reakcji.
Próbowałem (już wcześniej) zrobić mu Hard Reset (*, 3, zielona słuchawka i power) - też brak reakcji. Właśnie ściągam phoeniksa, ostatnie co sam mogę zrobić (bo sprzętowcem nie jestem) to refurbish i może (oby!) pomoże...
Natomiast pytanie do Was tutaj: co może być przyczyną? soft? hard? jak hard to co? filtr? proc? taśmy - ale wszystkie? Czy warto w ogóle go robić?
Dla ścisłości - jeśli to soft, to mogę sam się pobawić, jeśli hard, to zaniosę do serwisu i odżałuję kasę - sam nie mam narzędzi ;)
Z góry dzięki za porady oraz podtrzymanie na duchu (obecnie muszę używać leciwej 7650, w której bateria trzyma ~10h - o ile nikt do mnie nie zadzwoni ;) )

Last post
Reply with quote 


Post [N95] Re: Nie działa żaden przycisk (poza Power). 25 Mar 2012, o 22:58

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
nie zalałeś może, nie uderzyłeś o coś? :P mi wygląda jakby cały czas był zwarty jeden klawisz i telefon uważał za wciśnięty. nie jest jakiś zapadnięty jakby był wciśnięty? :P
Ew rozbierz i zobacz jak wygląda w środku, czy jakiś syf nie wpadł czy coś itd albo woda gdzieś. :P Do tego sprzętu nie trzeba, sam torx T5/T6 albo jak się postarasz to płaski śrubokręt który wejdzie w śrubki ale możesz wtedy nie dać rady ich użyć kolejny raz :P
Reply with quote 


Post [N95] Re: Nie działa żaden przycisk (poza Power). 25 Mar 2012, o 23:50

Male - Friend  Posts/Topics842/216  Reputation point 856 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Mi tu ewidentnie śmierdzą taśmy?
Ja w navigatorze też tak miałem, jakoś położyłem telefon na biurku, poszedłem spać. Rano się budzę, rozsuwam telefon, a tu zagadka, mianowicie tak jak piszesz, telefon normalnie reaguje na slider, ale nie na klaw.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Nie działa przycisk aparatu.

Author: mobyk (25 Dec 2011, o 00:03)

Views: 1060  •  Replies: 0

Last post: mobyk (25 Dec 2011, o 00:03) View the latest post



Brak zasiegu poza miastem

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: carlosxy (19 Jan 2012, o 15:49)

Views: 4146  •  Replies: 16

Last post: wook (22 May 2013, o 16:00) View the latest post



Brak reakcji na żaden klawisz

Author: meny (23 Jul 2011, o 18:33)

Views: 996  •  Replies: 0

Last post: meny (23 Jul 2011, o 18:33) View the latest post



Przycisk aparatu

Author: WuuHacz (26 Mar 2012, o 01:42)

Views: 996  •  Replies: 0

Last post: WuuHacz (26 Mar 2012, o 01:42) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 5 guests