Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[N97] Nie działający wyświetlacz

Post [N97] Nie działający wyświetlacz 4 Oct 2012, o 21:51

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Witam!

To mój pierwszy post więc w razie problemów proszę o wyrozumiałość. Ale do rzeczy.

Moja N97 po upadku na ziemię (dość mocnym...) przestała wyświetlać cokolwiek na wyświetlaczu. Ponieważ stało się to w pracy, dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że telefon się nagrzewa. Wyłączyłem go i tak dowiozłem "biedaczkę" do domu.
W domu próby włączenia kończyły się tym samym, czyli czarnym ekranem.

Kilka informacji:
- po rozebraniu telefonu jeden z układów (nad bocznym wyłącznikiem blokady) mocno się grzeje,
- po odłączeniu szerokiej taśmy z wyświetlacza (?) układ przestaje się grzać
- po odłączeniu taśmy, włączeniu telefonu pod USB, Nokia Suite widzi go normalnie (można zrobić synchronizację itp.)

No i pytania: czy ktoś wie co się mogło z nim stać? Ewentualnie jak wydostać dane z tego telefonu (np.książkę telefoniczną w formie czytelnej dla Lumii 800 - mam kopię zapasową i dane synchronizowane w Suite)? A może istnieje jakiś emulator programowy który zasymuluje mi uszkodzony ekran?

Pozdrawiam
Rafał Sz.

Last post
Reply with quote 


Post [N97] Re: Nie działający wyświetlacz 4 Oct 2012, o 22:08

Male - Friend  Posts/Topics690/54  Reputation point 1220 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Istnieje Program, który pozwala kontrolować N97 z poziomu komputera, ale wymaga zainstalowania i odpalenia go z poziomu telefonu. Mówię o tym programie: www.nokiahacking.pl/remote-s60-zdalne-s ... vt9246.htm
A Jeśli masz kopię w Nokia Suite to nie powinno być większych problemów z przerzuceniem kontaktów do L800
Reply with quote 


Post [N97] Re: Nie działający wyświetlacz 4 Oct 2012, o 22:25

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Dzięki za szybką odpowiedź.

Jeśli rzeczywiście jest konieczny telefon to nadal mam problem :(

A podpowiesz jaki jest szybki sposób na przerzucenie kontaktów? Nie umiem zmusić 800 do pojawienia się w nokia suite...
Reply with quote 


Post [N97] Re: Nie działający wyświetlacz 4 Oct 2012, o 22:32

Male - Friend  Posts/Topics690/54  Reputation point 1220 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Cholerka, prawda, L800 jest obsługiwana przez ten cały Zune...
Nie ma tam może opcji importu kontaktów z pliku csv albo vcf? Wtedy eksport z nokia suite i import do zune to minuta roboty...
Reply with quote 


Post [N97] Re: Nie działający wyświetlacz 4 Oct 2012, o 23:10

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Ten Zune to rzeczywiście jakiś wynalazek... jeśli dobrze zdążyłem się zorientować, to synchronizacja telefonu przebiega tylko z wykorzystaniem kont a nie plików :(. Czyli coś takiego jak import z plików nie został przeze mnie namierzony...

Jest oczywiście w telefonie opcja synchronizacji ale muszę włączyć ją w obu telefonach. I tu wracamy do punktu wyjścia :)

Myślałem, że można zmusić jakoś L800 do pracy z NS lub innym programem, ale widzę że to chyba nie będzie takie proste.
Może ktoś będzie wiedział od strony sprzętowej jak to chol...stwo postawić na nogi? Wtedy damy radę.

[ Dodano: 4 paź 2012, o 23:10 ]
Reply with quote 


Post [N97] Re: Nie działający wyświetlacz 4 Oct 2012, o 23:20

Male - Friend  Posts/Topics690/54  Reputation point 1220 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Jest jeden sposób, zryty że nie wiem ale jest... Widzę że masz Windows 7, więc spróbuj tego:
Quote:
Program do zarządzania starą Nokią o nazwie Nokia Suite ma możliwość zsynchronizowania całej książki telefonicznej, a później wyeksportowania jej do pliku .csv. Teraz jak zmusić Lumię do importu książki w .csv? Z pomocą przyszedł klient poczty wbudowany w Win7 (w Viście chyba też jest) - Poczta Usługi Windows Live. Przełączamy się na książkę adresową, importujemy plik .csv i nasze dane powinny się już synchronizować z kontem Windows Live. Teraz tylko zostaje dodać konto Live na Lumii i kontakty pojawiają się na telefonie. Proste? A no proste... tylko pozostaje pytanie "Why MS?" A wystarczyłoby tylko Zune (aplikację do zarządzania zdjęciami, muzyką i wideo przez PC) wyposażyć w synchronizację kontaktów, albo umożliwić wykrycie Lumii przez Nokia Suite. No ale nic kontakty już są, można bawić się dalej...

Źródło: http://www.dobreprogramy.pl/gowain/Lumi ... 31720.html

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Nie działający wyświetlacz

Author: mIcHaL_027 (13 Sep 2012, o 20:52)

Views: 3584  •  Replies: 10

Last post: hendrix_radek (18 Sep 2012, o 20:34) View the latest post



Słabo działający wyświetlacz.

Author: I<3AnnA (30 May 2014, o 21:15)

Views: 1648  •  Replies: 5

Last post: I<3AnnA (31 May 2014, o 11:58) View the latest post



Nie działający mikrofon.

Author: Bartosz94 (6 Oct 2012, o 09:14)

Views: 1132  •  Replies: 0

Last post: Bartosz94 (6 Oct 2012, o 09:14) View the latest post



Nie działający aparat

Author: Hahard (29 Jun 2010, o 14:03)

Views: 1737  •  Replies: 6

Last post: Hahard (29 Jun 2010, o 21:17) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 2 guests