Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 13 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic...

Post Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 31 Mar 2012, o 19:14

Male - Sponsor  Posts/Topics40/23  Reputation point 3 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Opisze co mi się dzisiaj przydarzyło. Mianowicie chciałem przenieść parę GB z partycji 'C' do partycji 'D'. Skorzystałem z programu nie zaufanego- Partition Magic 8.0 . Po zainstalowaniu tego programu próbowałem go uruchomić ale nie dało się nawet w trybie zgodności (mam Win 7). W pewnej chwili pokazało się "niebieskie tło windows" i komputer zrestartował się. Po ponownym uruchomieniu nie było dysku partycji 'D' , po prostu znikła. Nie dało się nic zrobić, próbowałem wiele sposobów bo inni mieli podobne a nawet takie same przypadki z tym programem. Musiałem najpierw zainstalować Windows Vista bo on tą partycje widział w instalatorze i sformatować ją. Straciłem wszystkie dane (dużo muzyki, wszystkie foto, ponad 200 GB). Dopiero potem w instalatorze Win 7 dało się normalnie zainstalować system i były obie partycje. Naprawdę nie polecam tego programu bo można przez to stracić wiele ważnych danych

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 31 Mar 2012, o 19:20

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
było ostrzeżenie żeby nie ruszać partycji bez backupu? :roll: na bank było. Więc o co pretensje? A jak nie było to sam powinieneś wiedzieć że takie zabawy są ryzykowne :roll:
Reply with quote 


Post Re: Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 31 Mar 2012, o 19:24

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Linux Chrome
OK, ale co w tym dziwnego? Partition Magic 8.0 nie jest kompatybilny z Windows 7, ba, nawet nie jest z Vistą, więc można było spodziewać się niespodzianek, w tym także takiej. Moim skromnym zdaniem sam sobie jesteś winien.
Mi ten program nieraz pomógł, jeszcze gdy miałem Xp. ;)

Aby nie narzekać, że straciłeś dane, wystarczyło mieć w zanadrzu jakąkolwiek dystrybucję Linuxa, uruchomić ją z Live CD i przenieść wybrane foldery na inną partycję.
Reply with quote 


Post Re: Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 31 Mar 2012, o 19:25

Male - 30%  Posts/Topics62/3  Reputation point -2 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Akurat EASEUS Partiton Manager wspominam JAKO NAJLEPSZY PROGRAM do tego typu rzeczy.Na Windows XP 10 razy robiłem operacje,bez incydentów z dyskiem Samsung.Ostatnio robiłem na Windows 7 z [NIEZNANY DYSK] i była mała wpadka,przy 100% program się zaciął ale dysk żywy. ;]
Reply with quote 


Post Re: Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 31 Mar 2012, o 19:30

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8 Firefox
Tak się składa, że Gparted jest najlpeszym programem. ;)
Wszystko robi bezproblemowo i bezkolizyjnie.
Reply with quote 


Post Re: Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 31 Mar 2012, o 19:31

Male - Sponsor  Posts/Topics40/23  Reputation point 3 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
panowie ale ja tego programu nawet nie włączyłem
Reply with quote 


Post Re: Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 31 Mar 2012, o 19:34

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
ziomalbart wrote:
panowie ale ja tego programu nawet nie włączyłem

Ale to nic nie zmienia.

Dopowiem, że nawet Windows 7 standardowo posiada funkcję zarządzania partycjami bez utraty danych. :P
Reply with quote 


Post Re: Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 31 Mar 2012, o 20:48

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Android Safari
Tak kończą frajerzy. Po prostu.
Reply with quote 


Post Re: Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 31 Mar 2012, o 21:55

Male - Friend  Posts/Topics690/54  Reputation point 1220 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
tak się dzieje jak robisz coś bez backupu i jak nie uważasz... ja z PM 9 korzystałem już nie raz i nigdy nie miałem problemów... a ryzyko utraty danych jest przy każdym programie tego rodzaju..
Reply with quote 


Post Re: Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 31 Mar 2012, o 22:07

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
To jakbyś lał ropę do benzyniaka.
Reply with quote 


Post Re: Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 2 Apr 2012, o 16:11

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows 8 Firefox
Użyj programu do odzyskiwania danych i po kłopocie.
Reply with quote 


Post Re: Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 2 Apr 2012, o 17:24

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Ale docinacie koledze.. Od siebie dodam, że na drugi raz polecam Gparted live cd. ;)
Reply with quote 


Post Re: Nie instaluj tego programu.. NIGDY!! Partition Magic... 22 Aug 2012, o 10:46

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Miałem ten sam problem, cały dysk zginął więc też nie polecam.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 13 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 9 guests