Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 17 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu

Post Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 20 Jun 2011, o 15:27

Male - 80%  Posts/Topics302/37  Reputation point 220 
Offline  Profile  WWW    YIM 
Windows 7 Firefox
Nadchodzą ciężkie czasy, dla wszystkich, którzy korzystali z aparatów wbudowanych w komórki, aby uwieczniać koncerty lub wydarzenia sportowe. Apple zgłosiło do opatentowania technologię, która nie pozwoli korzystać z aparatu w telefonie podczas wydarzeń "na żywo".

Jak to działa?


Już 1,5 roku temu nowa technologia Apple została zgłoszona do opatentowania, ale dopiero niedawno The Times dokopał się do związanej z nią dokumentacji. Rozwiązanie opierać się będzie na umieszczanych przez organizatora koncertu lub meczu nadajnikach, działających w podczerwieni. Po nakierowaniu iPhone’a na scenę, telefon wykryje sygnał z nadajnika i zablokowana zostanie aplikacja aparatu, skutecznie uniemożliwiając uwiecznienie występu Iron Maiden, Dody czy meczu naszej reprezentacji.
Kto na tym zyska?

Z nowego rozwiązania powinni być zadowoleni wszyscy których irytowało morze uniesionych w górę aparatów, zasłaniających artystę w najważniejszym momencie. Jednak prawdziwym beneficjentem nowego rozwiązania będą prawdopodobnie firmy, które wykupują prawa do transmisji wydarzeń "na żywo". Firmy takie tracą sporo pieniędzy przez zwykłych użytkowników, którzy wrzucają nagrania z występów do sieci, publikując je w serwisach typu YouTube.

Jednocześnie zyska również samo Apple, które będzie mogło wykorzystać nowe narzędzie jako kartę przetargową podczas negocjacji z dystrybutorami, sprzedającymi swoje treści w sklepie iTunes. Argument w stylu "dajcie nam swoje utwory po atrakcyjniejszych cenach, a w zamian my wyłączymy możliwość filmowania waszych koncertów" z pewnością znajdzie posłuch u wielu dużych partnerów Apple. Dodatkowo, producent urządzeń z nadgryzionym jabłkiem będzie mógł pobierać opłaty od użytkowników za włączenie nagrywania - chcesz uwiecznić koncert iPhone’m? Zapłać.

Co dalej z nową technologią?

Jak na razie technologia zostanie wprowadzona tylko w urządzeniach Apple, ale ciężko przewidzieć jak zachowa się konkurencja. Istnieje możliwość, że inni producenci telefonów pójdą w ślady Amerykanów i wprowadzą analogiczne funkcje w swoich urządzeniach, kierowani powstaniem nowego źródła potencjalnych przychodów lub tylko konkurencją i koniecznością pokazania, że "my też tak możemy".

Żródło : Wp.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 20 Jun 2011, o 22:11

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
danger22 wrote:
Po nakierowaniu iPhone’a na scenę, telefon wykryje sygnał z nadajnika i zablokowana zostanie aplikacja aparatu, skutecznie uniemożliwiając uwiecznienie występu Iron Maiden, Dody czy meczu naszej reprezentacji.


Śmiechu warte, nawet jakby coś takiego faktycznie miało się pojawić, to rozwiązanie, żeby obejść ten cały cyrk pojawi się na necie w 5sek.
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 21 Jun 2011, o 00:12

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
danger22 wrote:
Dody czy meczu naszej reprezentacji.
akurat ja tragedii nie chciałbym filmować xP
A tak na poważnie to widzę jak są respektowane zakazy nagrywania na koncertach... Byłem w sobote na koncercie Iry, stałem przy ochroniarzu przy tabliczce z zakazem nagrywania i telefonem nagrywałem, nie tylko ja i ochrona w du*** to miała... A komu się będzie chciało instalować kolejny sprzęt który kosztuje a na obecne potrzeby mają mało kasy... pomysł nie przejdzie...
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 21 Jun 2011, o 00:18

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Dzieci w Afryce głodują, a wielmożne Apple se będzie robiło jakieś zabezpieczenia...

[ Komentarz dodany przez: _NeedSpeed_: 21 czerwca 2011, o 11:27 ]
Poraz kolejny używasz mojego powiedzenia.. to mi się zaczyna niepodobać <tytyty>
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 21 Jun 2011, o 11:26

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
hahaha ajfon srajfon a nokią 3110c dalej będę mógł focić :E Poza tym tylko prostak mógł wpaść na taki pomysł..
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 21 Jun 2011, o 11:37

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
A ja trochę odbiegne od tematu.
W sobotę był u mnie w mieście LiveFestival. Chłopak siostry jeździ po koncertach i robi zdjęcia. Ochrona nie chciała go wpuścić z aparatem ;o Dopiero jak pokazał plakietkę to go wpuścili :P
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 21 Jun 2011, o 12:49

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Wydaje mi się że najprostsza cyfrówka rozwiąże problem, bo o ile ma to blokować aparaty telefonów, to cyfrówki i inne podobne już nie będzie działać bo niby jak. A poza tym to już chyba nie mają czego wymyślić.
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 21 Jun 2011, o 12:51

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Epl wykombinuje wszystko, żeby o nich pisano.
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 21 Jun 2011, o 13:53

Male - 80%  Posts/Topics302/37  Reputation point 220 
Offline  Profile  WWW    YIM 
Windows 7 Firefox
Kolejny pomysł by w łatwy sposób zarabiać kasę, ale przecież nie każdy ma iPhone, więc cyfrówkami i innymi fonami i tak zrobisz zdjęcie. :yeah:
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 21 Jun 2011, o 16:28

Male - Friend  Posts/Topics625/62  Reputation point 771 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Moim zdaniem, to głupota, bo teraz tylko nieliczni posiadaja IPhony, Ci co maja jakies inna nokia 6300 c5 itp to beda mogli robic bez ograniczeń xD , bo blokowane będą iphony. Ani na tym nie zarobią, mogą tylko stracic... :hmm:
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 23 Jun 2011, o 13:19

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Kolejny kretyński pomysł...
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 23 Jun 2011, o 16:23

Male - Sponsor  Posts/Topics778/33  Reputation point 1510 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Znając życie ludzie przez to nie będą kupować iPhone'ów tylko inne telefony, żeby to obejść, i w ten sposób apple na tym straci zamiast zarobić :D
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 23 Jun 2011, o 16:53

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Zawsze kupią ajfony. It's not a bug, it's a feature.
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 12 Jul 2011, o 00:20

Male - User  Posts/Topics6/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Co do blokady...jeśli będzie po gsm to zawsze zawsze można przejść ją przez włączenie trybu offline.Po bluetoothu raczej nie puszczą bo po o włączać ,,sinozębego" jak się robi foty.Zresztą jak już ktoś powiedział kto kupi iphona jeśli można kupić coś co nas nie będzie ograniczać i będzie tańsze.Ja bym wolał samsunga lub nokie,ponoć mają lepsze matryce ;D .A jak ktoś sie zdecyduje kupić produkt firrmy apple to raczej będzie myślał o łamaniu platformy ;P .
Reply with quote 


Post Re: Nie zrobisz już telefonem zdjęć z koncertu 12 Jul 2011, o 10:16

Male - 80%  Posts/Topics302/37  Reputation point 220 
Offline  Profile  WWW    YIM 
Windows 7 Firefox
A co do rzeczy ma GSM? Tu chodzi o to, że tylko produkty "japka" zostaną wyłączone tym "cudem". Ale na inne telefony też znajdzie się prędzej czy później takie coś. Wtedy pozostają przecież aparaty fotograficzne z prawdziwego zdarzenia. :lol:

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 17 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 11 guests