Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[3110c] Niekończące się pasmo resetów. Jak dobrać się do tel

Post [3110c] Niekończące się pasmo resetów. Jak dobrać się do tel 24 Nov 2009, o 21:18

Male - User  Posts/Topics4/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Cześć wszystkim,

Jak już wspomniałem w tytule, mój problem polega na niekończącym się resetowaniu telefonu. W przeszłości przytrafiały mi się już tego typu sytuacje, ale zwykle po ok 2-3h telefon 'odżywał'. Niestety, tym razem telefon nie włącza się już od dwóch dni, a mówiąc ściśle - włącza się, ale nie ma możliwości dostania się do skrzynki odbiorczej, aplikacji, ect., a jakiś czas później ma miejsce kolejny reset.

Mam wgrany soft w wersji 5 koma coś tam, a z tego co wiem dla tej wersji opogramowania resety są skutkiem przepełnienia pamięci.

Zastanawiam się co zrobić, żeby telefon znowu zadziałał. niestety przez nieustanne resety nie jestem w stanie zwolnić trochę pamięci na telefonie, ba - nie jestem w stanie zrobić z nim czegokolwiek. Jeśli jest taka możliwość to wolałbym naprawić to z wasza pomocą - w chwili obecnej mam 2zł i 5gr w portfelu, więc serwis raczej odpada. Czy pomoże użycie Phoenix'a? Jeśli tak to w jakiej wersji? Jakie czynności wykonać? Nawet ogólne wskazówki będą mile widziane. Dzięki.

Last post
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Niekończące się pasmo resetów. Jak dobrać się do tel 24 Nov 2009, o 21:22

Male - Friend  Posts/Topics473/17  Reputation point 1117 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Możesz przeflashować phoenixem w trubie dead.
To powinno pomóc ;)
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Niekończące się pasmo resetów. Jak dobrać się do tel 24 Nov 2009, o 21:27

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
minijack, soft 05.50 - mmm, jakie to wspomnienia przywołuje. xD

Musisz zmienić na 07.21, najlepiej też pogódź się z utratą wszystkich danych z telefonu.

Lektura do poduszki: :]
http://nokiahacking.pl/naprawianie-niew ... g-vt80.htm
http://nokiahacking.pl/skad-wziac-soft- ... -vt777.htm
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Niekończące się pasmo resetów. Jak dobrać się do tel 24 Nov 2009, o 22:01

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Softy powyżej 6.60 Są już stabilne i nie maja problemów z Resetami. No może czasami: p
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Niekończące się pasmo resetów. Jak dobrać się do tel 24 Nov 2009, o 23:16

Male - User  Posts/Topics4/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Dzięki za odpowiedzi,

Utrata danych to dość ponura wizja, bo w skrzynce odbiorcej mam/miałem wiele wiadomości, które były dla mnie niczym wpisy z pamiętnika, ale co zrobić. Właściwie spodziewałem się, że będę musiał usunąć wszystko. :(

Powiedzcie mi jeszcze tylko, czy powinienem wyłączyć telefon przed flashowaniem? Przypominam, że nie jest całkiem zdechły, ale czas pomiędzy resetami nie przekracza chyba kilku minut. Zatem powinienem chyba postępować tak, jakby nie włączał się wcale? :nerd:

A co do softu, to raczej wersja 7.21? Wiem, że później mogę mieć problemy z downgrade'm, ale chyba nie będę do niego zmuszony? Jeszcze raz dzięki za odezwę. :)
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Niekończące się pasmo resetów. Jak dobrać się do tel 24 Nov 2009, o 23:22

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Nie będziesz zmuszony do downgrad'u. Będziesz mógł sobie nawet wgrać patcha :P

P.S Zmień sobie w profilu nazwę telefonu Bo masz 3310c A nie 3110c : P

Flashuj NA dead :)
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Niekończące się pasmo resetów. Jak dobrać się do tel 24 Nov 2009, o 23:25

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
minijack wrote:
Utrata danych to dość ponura wizja, bo w skrzynce odbiorcej mam/miałem wiele wiadomości, które były dla mnie niczym wpisy z pamiętnika, ale co zrobić. Właściwie spodziewałem się, że będę musiał usunąć wszystko. :(

To spróbuj flashować najpierw na Restore, jeśli się uda i nie będzie się resetować, będziesz w stanie zrobić kopię zapasową wiadomości przez Nokia PC Suite i tak zabezpieczony przeflashować jeszcze raz dla bezpieczeństwa na Refurbish. :)

minijack wrote:
Powiedzcie mi jeszcze tylko, czy powinienem wyłączyć telefon przed flashowaniem? Przypominam, że nie jest całkiem zdechły, ale czas pomiędzy resetami nie przekracza chyba kilku minut. Zatem powinienem chyba postępować tak, jakby nie włączał się wcale? :nerd:

Dokładnie, dead flash.
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Niekończące się pasmo resetów. Jak dobrać się do tel 25 Nov 2009, o 01:22

Male - User  Posts/Topics4/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Ehh... Niestety dobrze jest tylko do pewnego momentu. Ściągnąłem Phoenix'a (2009), soft do telefonu w wersji 7.21 i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że po komendzie 'press phone's power button' po chwili pojawia się komunikat 'Product persence was not started'. Czyżbym źle wgrał soft? Ściągnąłem paczkę 30MB i miałem wrażenie, że wszystko dobrze się zainstalowało. :nerd:
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Niekończące się pasmo resetów. Jak dobrać się do tel 25 Nov 2009, o 01:25

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
minijack wrote:
Czyżbym źle wgrał soft? Ściągnąłem paczkę 30MB i miałem wrażenie, że wszystko dobrze się zainstalowało.

Nie, wtedy miałbyś pustą listę z Product Code.

minijack wrote:
po komendzie 'press phone's power button' po chwili pojawia się komunikat 'Product persence was not started'.

Spróbuj z podłączoną ładowarką może, ogólnie po kilka razy, sam ruszyłem za drugim. :P

No i po każdej próbie wyjmuj baterię, by wyłączyć na-wpół-włączony telefon.
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Niekończące się pasmo resetów. Jak dobrać się do tel 25 Nov 2009, o 15:30

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Wkładaj i wyjmuj baterii pod ładowarką. Za którymś razem załapie. Cierpliwości :D
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Niekończące się pasmo resetów. Jak dobrać się do tel 25 Nov 2009, o 16:40

Male - User  Posts/Topics4/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Próbowałem też zdziałać coś na drugim komputerze, z inną wersją softu i inną wersją Phoenix'a, ale nadal bez skutku (Flashing has failed). Wygląda na to, że pamięć w telefonie jest w jakiś sposób zamrożona czy też zaczopowana, bo nie idzie się do niej dobrać ani od wewnątrz (przez telefon) ani zewnątrz (przez kompa).

W telefonie ciągle mam dostęp do niektórych funkcji - kontakty, rejestr, ustawienia. Niestety to co wymaga użycia pamięci telefonu (usunęcie kontaktów, przywrócienie ustawień fabrycznych) przynosi efekt w postaci polecenia 'proszę czekać', które doprowadza mnie już do białej gorączki. Próbowałem po dobroci, ale teraz najchętniej wziąłbym młotek i dokonał okrutnej zemsty. Nie chcesz współpracować? To giń szmelcu! <_<

Idę na rower żeby odpocząć od tego szitu. Dzięki za pomoc chłopaki. :nerd:

[ Dodano: 2009-11-25, 18:01 ]
UDAŁO SIĘ! Wróciłem i pomyślałem 'dlaczego nie spróbować jeszcze raz?'. Połączyło się, sflashowałem pamięć (tryb refurbish), przy weryfikacji (test mode) komp znowu nie mógł połaczyć się z komórką, ale uruchomiłem telefon na nowo i wszystko wydaje się być ok.

Wygląda na to, że kiedy nie chce zaskoczyć należy iść na rower xP

Jeszcze raz dzięki za pomoc i cenne wskazówki. Temat można zamknąć. Pozdrawiam ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Niekończące się resety telefonu.

Author: Adamek645 (24 Jul 2012, o 13:58)

Views: 1473  •  Replies: 5

Last post: nemo333 (24 Jul 2012, o 15:45) View the latest post



Jak ustawić skróty klawiszowe i pozbyć się resetów?

Author: As94 (11 Feb 2011, o 09:06)

Views: 935  •  Replies: 4

Last post: Remix (11 Feb 2011, o 14:01) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 14 guests