Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia 100 by Mati91

Post Nokia 100 by Mati91 7 Jan 2013, o 20:53

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Dziś postanowiłem napisać krótki artykuł o Nokii, która jest prosta w obsłudze, dobrze zbudowana i bardzo atrakcyjna cenowo. Taka jest Nokia 100 - telefon dla osób nie potrzebujących smartfonu.
Image
Nokia 100 została zakupiona przeze mnie za cenę 119zł w komisie tarnogórskim. Telefon głównie służy mi jako służbowy w pracy i w tej roli spisuje się znakomicie.

Zestaw


Zestaw, który nabyłem zawierał:
- miniaturowe, kartonowe pudełko,
- telefon Nokia 100,
- bateria lion BL-5CB,
- zestaw słuchawkowy,
- ładowarka sieciowa,
- instrukcja obsługi,

Image
Zestaw standardowy, nic dodać nic ująć ;)

Wygląd, wyświetlacz

Nokia 100 jest bardzo lekka, jej wymiary to 110 x 45.5 x 14.9. Jakość plastiku, z którego wykonano telefon, nie budzi zastrzeżeń. Pochwała należy się również klawiaturze, której duże, oddzielne i wygodne w obsłudze przyciski pracują z dobrze wyważoną twardością. Obsługa takiej klawiatury to sama przyjemność.
Z tyłu telefonu mamy głośnik, na górze obudowy znajdziemy wejście na ładowarkę, wejście słuchawkowe 3,5 mm, a także latarkę :)
Image

Image

Image

Wyświetlacz, który został zastosowany w Nokii 100 to 1,8-calowy ekran zapewniający dobry, wyraźny obraz - podobny do tego jaki znajduje się w Nokii 3110c.

Image

System i funkcje setki

Telefon pracuje pod kontrolą systemu S30, który umożliwia dziecinną prostą nawigację po ustawieniach. Książka telefoniczna pozwala przechować aż 500 kontaktów, a w pamięci telefonu zmieścimy także 250 SMS-ów. W Nokii znajdziemy proste i przydatne aplikacje, m. in. kalkulator, notes, budzik - zawsze warto je mieć pod ręką. Użytkownik ma do dyspozycji 20 zestawów tematycznych, dzięki czemu możemy dopasować wygląd systemu do naszych gustów. Oprócz tego, możemy również wybierać spośród 32 polifonicznych dzwonków. Niestety screenów nie umieszczę, ponieważ Nokia 100 nie obsługuje kabla USB xP .
Telefon ma także 3 gry:
- Forbidden Treasures - celem gry jest odnajdowanie ukrytych pod ziemią skarbów,
- Vacation Solitaire - klasyczna gra karciana, w której gracz układa karty, od asa do króla, karty muszą być ułożone w 7 kolumnach.
- Sudoku

Czas może umilić nam także radio FM, które gra bardzo czysto i przyjemnie - szczególnie jeżeli dołączymy nasze ulubione słuchawki jack 3,5mm

Latarka - głównie przydaje się jeżeli nie możemy trafić kluczem do drzwi domu, czy samochodu.

Jakość rozmów stoi na bardzo wysokim poziomie - przede wszystkim wyeliminowano błąd (znany np. z 1616) o tym, że głośnik służy zarówno do rozmów jak i muzyki i wszyscy wokół słyszeli co mówi nasz rozmówca. Tutaj jest inaczej- mamy 2 głośniki i każdy ma swoją funkcję.

Bateria

Ogniwo zastosowane w Nokii 100 to bateria o pojemności 800 mAh, która przy tak prostym urządzeniu zapewnia aż 432 minuty rozmowy i do 35 dni czuwania. Telefon włączony jest od tygodnia, dziennie prowadzę przez niego 2h rozmów kilka smsów, a stan baterii spadł dopiero o 3 kreski na 5 możliwych. Bateria to największa zaleta tego telefonu!

Image


Podsumowanie

Podsumowując, Nokia 100 to po prostu telefon. Idealne narzędzie dla osób, które chcą mieć właśnie telefon i nic ponad to. Dobra jakość rozmów, długa praca na baterii, wygodna klawiatura, wytrzymała i ładna obudowa, a także niska cena sprawiają, że Nokia 100 jest godna polecenia maniakom smsów i rozmów.

Napisałbym więcej, ale zasadniczo nie ma o czym ;)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia 100 by Mati91 7 Jan 2013, o 22:35

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Głównym subiektywnym kryterium jest bateria więc rzeczywiście telefon robi wrażenie, ale nie wiem cy telefon z plastikową obudową będzie bardziej wytrzymały od powiedzmy 6500 Slide czy tam 6300. Z 6300 przegrywa na pewno ale telefon jest prosty czyli dla mnie optymalny ;)

Wojtek ;]
Reply with quote 


Post Re: Nokia 100 by Mati91 7 Jan 2013, o 23:47

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
100 ma złączę kart pamięci, czy tylko 101 to dostała?
Reply with quote 


Post Re: Nokia 100 by Mati91 8 Jan 2013, o 00:00

Male - Friend  Posts/Topics1211/48  Reputation point 801 
Offline  Profile   
Windows 8 Chrome
100 nie ma kart pamięci.
Reply with quote 


Post Re: Nokia 100 by Mati91 8 Jan 2013, o 00:16

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Eee... do tej pory byłem przekonany że 101 i 100 różnią się tylko ilością gniazd SIM. A teraz patrze a tu taki ch**! 100 nie ma karty pamięci :x

[ Komentarz dodany przez: HitFan: 7 stycznia 2013, o 23:07 ]
Czyli miałem rację, jak wtedy gadaliśmy...

[ Dodano: 7 stycznia 2013, o 23:16 ]
No jednak tak.

Ale - co dziwne - płyta 100 to jest po prostu kastrat płyty 101 :D Patrząc na zdjęcia po dolutowaniu brakujących elementów, włożeniu korpusu 101 i przeflashowaniu na 101 teoretycznie powinniśmy mieć 101 :) Dobre dla kogoś kto ma trupy tych fonów, można coś ulepić z tego ;P
Reply with quote 


Post Re: Nokia 100 by Mati91 8 Jan 2013, o 00:42

Male - Friend  Posts/Topics608/88  Reputation point 363 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Szkoda, że poziom rozwinięcia funkcji muzycznych równa się 0(nie licząc radia).
Reply with quote 


Post Re: Nokia 100 by Mati91 8 Jan 2013, o 01:15

Male - Friend  Posts/Topics672/35  Reputation point 546 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Funkcje muzyczne ludzie.....To ma być tanie,dzwonić,pisać sms-y i je odbierać...a nie funkcje muzyczne.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests