Nokia 2700classic, czyli klasyka w czystej postaci.

Testy użytkowe, amatorskie recenzje i subiektywne opinie.

Post by adamke » 14 Jul 2010, o 19:28

Witajcie po raz trzeci!

Dziś przedstawię wam model 2700c - opiszę wszystkie wady i zalety, które zauważyłem, postaram się napisać jak najbardziej rzetelną recenzję. Bez żadnej ściemy i wodolejstwa.

A więc zaczynamy.
Telefon został zakupiony prawie dwa tygodnie temu, czyli 4 lipca. Model 2700 jest bardzo podobny do 6300, można powiedzieć, że jest to klon 6300, tylko że z lepszym głośnikiem, lepszą baterią, mini-jackiem i odświeżonym "systemem"

Teraz czas by przejść do rzeczy.

Co w pudełku, o pudełku i akcesoriach :D

W pudełku można znaleźć:
Nokię 2700
Baterię Nokia (BL-5C)
Ładowarkę kompaktową Nokia (AC-3)
Zestaw słuchawkowy Nokia (WH-102)
Kartę pamięci microSD 1GB MU-24
Papierki Ulotki, gwarancję, instrukcję obsługi

Samo pudełko jest bardzo małe i stwarza wrażenie, że zaraz się rozsypie. Zostało wykonane z bardzo miękkiego kartonu.

Image
Image

A teraz ciutek o akcesoriach, czyli o słuchawkach i o karcie pamięci.

Słuchawki WH-102.
WH-102 są to małe pchełki o sporych możliwościach, grają lepiej (chyba) od moich SHE-2550. Bass jest głęboki, a muzyka gra głośno (opinia laika w temacie audio). Posiadają złącze mini-jack 3.5mm, czyli standardowe wejście słuchawkowe. U dołu, na kablu, znajduje się mikrofon, a na jego odwrocie logo Nokia, oraz certyfikaty.

Image
Image
Image

Karta pamięci MU-24
Nic w niej nie ma takiego niezwykłego, ale warto o niej wspomnieć. Powiedzmy sobie szczerze - 2700c jest typowym połączeniem low i mid-endu. Czyżby Nokia zaczęła dbać o swoich klientów dorzucając więcej akcesoriów?

Wyświetlacz.

Wyświetlacz tejże Nokii ma rozdzielczość 240x320 px, oraz przekątną 2". Moim zdaniem wyświetlacz jest w sam raz. Nie jest ani za duży, ani za mały, wszystko widać w znakomitej jakości. Wyświetlane kolory są odpowiednio nasycone dzięki palecie do 262 144 kolorów (opina laika)
.

Image
Image

Aparat, czyli cyknij fotkę.
Aparat w 2700c ma rozdzielczość 2mpx (1600x1200). Zdjęcia, o dziwo, wychodzą bardzo ładne i dobrze nasycone (chyba ładniejsze od tych z k550). Niestety brak autofocusa i makro sprawiają, że fotografowanie tym telefonem nie będzie przyjemnością, ale do cyknięcia fotki wystarczy.

Oprogramowanie aparatu posiada sporo funkcji takich jak:
Zdjęcie krajobrazowe
Samowyzwalacz
Możliwość zrobienia serii zdjęć
Efekty tj: normalnie, fałszywe kolory, skala szarości, sepia, negatyw, solaryzacja,
balans bieli, czyli standard.

Telefon może nagrywać filmiki o maksymalnej rozdzielczości rozdzielczości 176x144px

Kilka przykładowych fotek wykonanych Nokią 2700c

ImageImageImageImageImage

Multimedia, czyli to co Adaś lubi najbardziej!

Co multimedialnego oferuje nam 2700c?
Radio - gra tylko po podłączeniu słuchawek, miało małe problemy ze znalezieniem stacji (wykryło 8, k550 wykrył ich 10).
Radio gra czysto i wyraźnie, a RDS informuje nas o aktualnie granym utworze lub informacjach (infolinia, etc).
-Aparat&Kamera (opisane wcześniej)
Odtwarzacz mp3 znany z wcześniejszych modeli tj. 5310,5130 czy 5220. Warto dodać, że gra lepiej niż 6300 (tzn głośniej). Odtwarzacz ten potrafi wyświetlać okładki albumów, a także ma zmienne skórki.

W sumie nie ma tu nic do opisywania, bo jest tu wszystko takie same jak w w/w modelach.

Wygląd:

Obudowa
Telefon ma kształt bardzo podobający się kobietkom (mi też się podoba :E). Obudowa wykonana jest z dobrej jakości plastików (nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi). Jedynym minusem jest bardzo łatwo zdejmowalna tylna klapka od baterii oraz odciski paluchów na klawiaturze
.

U góry telefonu znajduje się:
Gniazdo ładowania
Port miniUSB
Mini-jack 3.5mm

ImageImageImage
Image
Image
Image

Klawiatura zajmuje dobrą połowę całego przedniego telefonu, może jakieś 40% (strzelając na oko). Klawisze są bardzo płaskie, ale wygodne, nie ma problemów z pisaniem sms, bo skok klawiszy jest odpowiedni.

Image
Image
Image

Bateria i oprogramowanie

Bateria
Bateria przy średnim użytkowaniu (kilka telefonów dziennie, włączony 24h) wytrzymuje 7(!) dni, co jest bardzo dobrym wynikiem.
Nie wiem co programiści zrobili, ale zużycie energii chyba jest dosyć małe, bo telefon potrafi wytrzymać tydzień bez ładowania. Nie wiem jak jest, gdy słuchamy muzyki, ponieważ nie miałem okazji długo katować telefonu (nie jest mój - mojej mamy)

Oprogramowanie
Telefon jest oparty o series40 piątej edycji z interfejsem graficznym s40v6 (ta druga wersja).
Wersja tego oprogramowania (dla Ery) to 09.50 (chyba najnowsza), nie sprawdzałem czy jest nowsza wersja, ponieważ nie mogę przy nim nic grzebać.

W zasadzie układ menu jest taki sam jak w 7230 (Minaca). Nie ma żadnych udogodnień czy innych bajerów.
Oprogramowanie 2700c potrafi ogarnąć kartę o maksymalnej pojemności wynoszącej 2GB.

Ogólnie o telefonie
Nokia 2700c jest telefonem dla ludzi, którzy nie wymagają bajerów. Telefon wprost idealny do dzwonienia, pisania SMSów, słuchania muzyki, czy graniu w gry.

Jeżeli jesteś osobą, która nie wymaga cudu techniki to 2700c jest dla Ciebie idealnym telefonem, który będzie Ci służył dobrych kilka lat.

Plusy
Jakość zastosowanych plastików
Wyświetlacz dobrej jakości
Bateria!
Radio z RDS
Elegancki wygląd
Minusy
Łatwo zsuwalna (jak to się pisze?) tylna klapka
Widoczne paluchy na klawiaturze.

adamke otrzymał za ten post 22 punkty reputacji od 6 użytkowników:
+_NeedSpeed_, Gązo5, minac, davvid, Mati91, IuDeX.
adamke Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Lumia 520
Soft: 8.1
Operator: Play
Age: 32
Location: Zielona Góra

Joined: 3 May 2009
Online: 86d 14h 2m 44s
Posts: 2914Topics: 276
Reputation point: 4512
    Windows XP Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Mistrzunio94 » 14 Jul 2010, o 19:54

Miałem okazję kupić jednodniową taką za 70zł, od gościa który wygrał ją na zawodach strzeleckich :D (Mój nauczyciel informatyki, były)
Image
[Image
Image
Mistrzunio94 Male
dawniej kamil_amil ;]
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung Galaxy Mini 2
Soft: Android 2.3.6
Operator: Plus
Age: 29
Location: Popowo Kościelne

Joined: 19 Oct 2009
Online: 41d 4h 24m 7s
Posts: 1184Topics: 276
Reputation point: 668
    Windows XP Chrome

Post by Tomi1134 » 14 Jul 2010, o 20:21

To ja podpowiem że ta obudowa jednak trzeszczy i skrzypi po jakimś czasie, a cudownie lśniące literki N, O, K, I, A na tyle telefonu tak samo cudownie wypadają ;)
Ona czasami nie łyka 4gb?
Dodam że telefon ma moja mama, nie rzuca nim po ścianach itp. a po kilku miesiącach jest w średnim stanie, szybko się rysuje.

PS: Według mnie to właśnie obudowa jest największym minusem, chociaż ładnie wygląda to zdejmuje odciski palców lepiej od CSI :E
Last edited by Tomi1134 on 14 Jul 2010, o 20:24, edited 1 time in total.
Niech moc będzie z tobą ;P
Tomi1134 Male
stay tuned
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: i5510
Operator: Orange
Age: 27

Joined: 15 Jul 2009
Online: 48d 5h 12m 9s
Posts: 473Topics: 17
Reputation point: 1117
    Windows XP Chrome

Post by adamke » 14 Jul 2010, o 20:26

Tomi1134 wrote:To ja podpowiem że ta obudowa jednak trzeszczy i skrzypi po jakimś czasie, a cudownie lśniące literki N, O, K, I, A na tyle telefonu tak samo cudownie wypadają

Jeżeli pojawi się ten problem to dodam o tym wzmiankę ;)
Tomi1134 wrote:Ona czasami nie łyka 4gb?

No, Nokia podaje że max 2GB :/ no cóż ale może się myli?
Tomi1134 wrote:chociaż ładnie wygląda to zdejmuje odciski palców

Tu potwierdzę :)

Na szczęście jest coś takiego jak pokrowiec :)
adamke Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Lumia 520
Soft: 8.1
Operator: Play
Age: 32
Location: Zielona Góra

Joined: 3 May 2009
Online: 86d 14h 2m 44s
Posts: 2914Topics: 276
Reputation point: 4512
    Windows XP Chrome

Post by Gązo5 » 14 Jul 2010, o 21:09

adam wrote: Wyświetlane kolory są odpowiednio nasycone dzięki palecie 16mln. kolorów. (opina laika)


specyfikacja ze strony nokii wrote:Wyświetlacz i grafika 3D

* Przekątna: 2.0"
* Rozdzielczość: 320 x 240 pikseli (TFT QVGA)
* Do 262 144 kolorów

pewna niezgodność ;P

Wyświetlacz się szybko rysuje i trochę trzeszczy po dłuższym użytkowaniu, co do świecącego napisu na klapce to tyczy się jeszcze innych modeli że odpada, jest dosyć wytrzymała tylko upadek z powyżej 1m=wypadnięcie baterii przez tą klapkę :wall:
kartę to by i większą obsłużyła niż 2gb (tylko z softem 7.15 bo wyższe troche zamulają w odtwarzaczu jak 2gb zapełnisz)
Łatwo się stawia na dead usb, nie da się przeprowadzić downgrade i odczytać pm(przynajmniej mi się nie udało odczytać sektory 0-250 chyba i koniec a teraz to w ogóle errora nam NSS)
Muzyka ładnie gra tylko oryginalne trochę dźwięk zniekształcają ale basy mają ładne a i jeszcze słabo filmiki nagrywa.

[ Dodano: 14 lip 2010, o 21:09 ]
recenzja mi się bardzo podoba zwięzła, opisane wszystko co potrzebne.

Gązo5 otrzymał za ten post 8 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+adamke.
Gązo5 Male
80%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: e52
Operator: T-Mobile
Age: 28

Joined: 8 Jan 2010
Online: 11d 18h 7m 1s
Posts: 318Topics: 7
Reputation point: 322
    Windows Vista Firefox

Post by adamke » 14 Jul 2010, o 21:23

Gązo5 wrote:Do 262 144 kolorów

Poprawione ;)
adamke Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Lumia 520
Soft: 8.1
Operator: Play
Age: 32
Location: Zielona Góra

Joined: 3 May 2009
Online: 86d 14h 2m 44s
Posts: 2914Topics: 276
Reputation point: 4512
    Windows XP Chrome

Post by davvid » 14 Jul 2010, o 21:34

adam wrote:Słuchawki WH-102.
WH-102 są to małe pchełki o sporych możliwościach... grają lepiej (chyba) od moich SHE-2550. Bass jest głęboki, a muzyka głośno gra. (opinia laika w temacie audio) Posiadają złącze mini-jack 3.5mm - czyli standardowe wejście słuchawkowe.
Przeżyłem lekki szok jak to przeczytałem. Dostałem te pseudo słuchawki w komplecie do e63, i jeśli chodzi o dźwięk, jest gorzej niż źle.
Drugą ich wadą jest to, że nie można przełączać utworów w odtwarzaczu mp3 (działa tylko w radiu, i do odbierania połączeń). Aktualnie leżą w pudełku od mojej e63, i czekają na nowego właściciela telefonu.

Co do recenzji, bardzo fajnie się czyta ;)
Image
Image
davvid Male
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Galaxy S10+ || Galaxy Note 8
Soft: 9.0 || 8.0
Operator: Orange
Age: 33
Location: Gliwice Zdrój

Joined: 27 Apr 2009
Online: 137d 5h 4m 45s
Posts: 2689Topics: 124
Reputation point: 4964
    Windows XP Firefox

Post by Gązo5 » 14 Jul 2010, o 22:21

davvid wrote: że nie można przełączać utworów w odtwarzaczu mp3

to chyba tylko u ciebie tutaj działa przełączanie utworów w mp3 ;>
Gązo5 Male
80%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: e52
Operator: T-Mobile
Age: 28

Joined: 8 Jan 2010
Online: 11d 18h 7m 1s
Posts: 318Topics: 7
Reputation point: 322
    Windows Vista Firefox

Post by davvid » 14 Jul 2010, o 22:42

Sprawdzałem na dwóch symbianach i było tak samo. Może na s40 inaczej działa ;D
Image
Image
davvid Male
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Galaxy S10+ || Galaxy Note 8
Soft: 9.0 || 8.0
Operator: Orange
Age: 33
Location: Gliwice Zdrój

Joined: 27 Apr 2009
Online: 137d 5h 4m 45s
Posts: 2689Topics: 124
Reputation point: 4964
    Windows XP Firefox

Post by Mati91 » 15 Jul 2010, o 10:10

Recenzja całkiem dobra. Jak na taki aparat fotki są całkiem przyzwoite.
"Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją."
Steve Jobs
Mati91 Male
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 14 Pro Max
Operator: T-Mobile
Location: Berlin

Joined: 13 Jun 2010
Online: 128d 19h 29m 38s
Posts: 2312Topics: 361
Reputation point: 11286
    Windows XP Firefox

Post by pucoas » 27 Jul 2010, o 01:07

Wg. mnie drodzy koledzy aparat jest tragiczny. Elegancki wygląd to fakt (wszystkim wciskam, że mam 6730c :D) no i muzyczka dobrze gra (mam słuchawki WH-205 [od x3]). Karta pamięci 2gb w 80% zapełniona = zero przymulania. Jedynie co to w tapetach. ale tam ma prawo, bo mam ich ok 1000sztuk. Telefon prosty, ale wg. mnie dla ludzi starszych. Strasznie mnie wkurzają na wyświetlaczu te duże ikonki zasięgu i bateri (o zegarze nie wspominając ;/). Dobrze by było jakby zrobili takie małe jak wchodzi się do menu, takie mi odpowiadają :D Ale telefon godny polecenia jak za taką cenę ;) Pozdrawiam.
pucoas Male
20%
 
Offline
 
Telefon: Nokia E66
Operator: 36i6, Sami Swoi, Simplus
Location: Krzyż Wlkp. / Poznań

Joined: 10 Jan 2010
Online: 19h 33m 36s
Posts: 43Topics: 11
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox


Return to Własne recenzje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests