Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia 3110c + buzzer od SE K800i

Post Nokia 3110c + buzzer od SE K800i 26 Apr 2012, o 18:56

Male - 40%  Posts/Topics108/21  Reputation point 50 
Offline  Profile 
Ubuntu Chrome
Witajcie.
Dzisiaj przedstawiam wam alternatywę dla buzzera w Nokii 3110c, czyli głośniczek od SE K800i. Mod wykonany z uwagi na to, że oryginalny buzzer grał bardzo cicho, a z braku wolnych funduszy na nowy, ruszyłem trochę głową i poszperałem w złomie komórkowym, aż natknełem się na pozostałości po K800i. Do rzeczy!

Będziemy potrzebować:
-nóż do tapet ( trzeba będzie trochę pociąć w plastiku) lub coś podobnego
-buzzer od k800i
-taśma dwustronna/klej "Kropelka", bądź "Super Glue"
-Kombinerki

Porównanie buzzerów:
Image

Tak głośniczek wygląda oryginalnie....
Image

....a tak musimy mu wygiąć styki kombinerkami:
Image

Teraz rozbieramy telefon i demontujemy oryginalny buzzer, a następnie wycinamy kawałek w obudowie i naklejamy tasmę dwustronną lub zaraz przed samym załorzeniem buzzera dać kleju i docisnąć:
Image

Tak wygląda już po skończonej robocie bez membrany ochronnej:
Image

A tutaj już wszystko na swoim miejscu pięknie gra i śpiewa ^^
Image



Co do jakości to nie wiem, czy gra lepiej, ale na pewno na poziomie i może 'ciut' lepiej? Na pewno dobry sposób dla kogoś nie mającego oryginalnego buzzera pod ręką, ale za to z zepsutym soniakiem u boku :p

Pozdrawiam i życzę udanego modowania.

@edit

Właśnie zauważyłem ,że w E75 mam taki sam buzzer, co jest w 3110c montowany i głośność jest na tym samym poziomie, jeśli chodzi o muzykę z głośniczka. Na e75 jest jakby głębszy bas, a k800i gra lepszy vokal (max głośności), a na minimum głośności nie widać różnicy. Oczywiście do tego dochodzą różne opcje montażów buzzerów w obu telach i może ma coś do tego symbian s60v3 i s40v3, no dużo czynników może brać w tym udział, ale do e75 buzzera od k800i nie będę montował, póki nie mam takiej konieczności. Ogólnie jestem zadowolony.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia 3110c + buzzer od SE K800i 26 Apr 2012, o 19:47

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Patent dobry :) Teraz tylko buzer od Motki E398 trzeba mu wsadzić :)
Reply with quote 


Post Re: Nokia 3110c + buzzer od SE K800i 26 Apr 2012, o 20:18

Male - 40%  Posts/Topics108/21  Reputation point 50 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Dużo by było Cięcia w obudowie, bo myślałem nad buzzerem z w300i, ale nie chciałem aż tak ingerować w środku, a poza tym i tak większość dźwięku byłaby tlumiona w środku
Reply with quote 


Post Re: Nokia 3110c + buzzer od SE K800i 26 Apr 2012, o 20:45

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Jak będzie grał taki buzzerek to dużo zależy od wyciszenia, ja mam w swojej od k550i, wiele się nie różni od tego, ale bardziej piszczy, nie odgrywa tych niższych tonów.
Reply with quote 


Post Re: Nokia 3110c + buzzer od SE K800i 27 Apr 2012, o 09:37

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
bo od e398 trzeba jeden wsadzić i będzie różnica albo znaleźć buzer podobnej budowy od SE na platformie a2 to zyska się też pewnie jakiś bass nawet bo na a2 są basy przy dobrej akustyce a Nokia 3110c z tego co pamiętam głośno gra na głośniku wiem bo znajomy miał tą nokię więc co do standardowego buzzera też nie można się przyczepić.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest