Nokia 5200 vs Motorola E1000 vs Sagem my511x

Wątpliwości, porównania modeli oraz doradzanie w wyborze.

Post by adamke » 31 May 2009, o 11:17

Witam.

Coś mnie natchnęło aby napisać takie porównanie tych 3 telefonów. A więc zabierajcie się do czytania.

Na pierwszy rzut oka te porównanie nie ma sensu (bo to telefony z różnych półek) lecz i tak mam zamiar przedstawić wam moje spostrzeżenia co do tych telefonów.

1) Nokia 5200.

Telefon - slider. Posiada zwykły OS Nokii z interfejsem s40 v3. Jest to telefon, który aktualnie posiadam. Posiada wygodną klawiaturę (która szybko się wyciera, szczególnie klawisz 2 i 5). Wyświetlacz jest bardzo mały nie wiem ile ma cali ale w k500i był większy lecz ma rozdzielczość 128/160.

Oprogramowanie: Wcześniej posiadałem w 5200 oprogramowanie v.7,00 i ani razu mnie nie zawiodło, teraz posiadam v7,20 i bardziej mi się krzaczy - czasem reset lub dłuższa zawiecha.

Teraz trochę o multimediach i gadżetach.
Nokia posiada genialny głośnik, który gra głośno i wyraźnie , lecz z czasem zaczął mi charczeć a teraz umarł.
Radio często słabo grało (może dlatego że mieszkam na wsi) do odtwarzacza mp3 nie mogłem się przyczepić, tylko drażni mnie ten niebieski kolor odtwarzacza ;)
Telefon posiada również Bluetooth, IrDA oraz GPRS/EDGE oraz przeglądarkę WAP która mnie nie zainteresowała.
W Nokii jest możliwość zmiany motywów co bardzo lubię i często to robię.
Do tego telefonu posiadam kartę 1GB Kingstona i myślę że jest ok (Telefon standardowo ma ~5 mb po czyszczeniu ma ok ~8 mb) Przy pełnej karcie, telefon lubi się przymulić (szczególnie w grach).

Konfiguracja telefonu jest bardzo prosta i szybka :) Bardzo łatwo jest sobie poustawiać dzwonki, wibrację, tapetę i ogólnie mamy duże możliwości.

Bateria trzyma dość krótko, Przy intensywnym używaniu ok 24h (dużo muzyki, trochę sms-ów i trochę rozmów) przy małym używaniu bateria trzyma mi max 3 dni.

Co dostaniemy z telefonem?
Pudło
Wytłoczkę
Papiery
Telefon
Ładowarkę

to wszystko... Ja dokupiłem sobie jeszcze kartę pamięci oraz kabel i pokrowiec :P

2) Motorola E1000

To był mój 2 telefon ;) Był wspaniały. Posiadał 2 Kamery (1,2 mpx i 0,1 mpx do wideorozmów) posiadał 2 głośniki stereo (bardzo głośne), super słuchawki, oraz słabą baterię.

E1000 jest telefonem w standardowej obudowie, jest dość duży i ciężki, jest też dość szeroki. Nie posiadał systemu lecz zwykły system Motoroli wg mnie jest najlepszy. Mamy szerokie możliwości jego modyfikowania (sam brałem w tym udział) Miałem wgrany monster Brutusa v4 który rządził :) był wyśmienity

Największą zaletą telefonu jest wyświetlacz (240/320 2,2'' )który pożerał mnóstwo energii.
Telefon był bardzo awaryjny. Największą bolączką tego telefonu jest PCAP (układ ładowania) gdy on padł cały telefon siadał - grzał się, nie miał zasięgu, a bateria trzymała po 2 max 3 godziny. Ja niestety nie miałem z nim problemów, bo dbałem o niego.
E1000 był dostępny w sieci "Three" i "Vodafone" ja miałem z Angielskiej "Three" z simlockiem był największy kłopot bo po tym zabiegu telefon czasem gubił zasięg.

Do telefonu dostałem:
Pudło (bardzo duże)
Papierki z wytłoczką
Telefon
Kartę pamięci 32 MB (telefon ma 16 mb pamięci wbudowanej)
Słuchawki
Ładowarkę i kabel USB

3) Sagem my511x

Ten telefon był najgorszym jaki miałem... Szkoda słów by go opisywać lecz miał swoje plusy - Był tani xD
Telefon cały czas się mulił, zawieszał, aparat robił zielone zdjęcia z kartą pamięci 512 MB strasznie się ciął, głośnik był strasznie cichy, wyświetlacz był niewyraźny, oraz mały z mała rozdzielczością - lecz dość ładnie wyglądał. Miał klawiaturę membranową (była pod obudową - wyglądała na dotykową, a taką nie była) sms'y bardzo ciężko się pisało, słabą miał antenę, a bateria była koszmarem.
Posiadał Bluetooth, oraz odtwarzacz MP3 (bez możliwości przewijania)

Do telefonu dostałem
Telefon
Pudło
Papiery
Ładowarkę...

To wszystko.

Gdybym miał jeszcze raz brać telefon była by to Motorola E1000 która bije na głowę oba telefony.

Te 3 telefony są do siebie podobne pod względem technicznym, oraz tego że często trzeba je naprawiać. Wszystkie znajdziemy w cenie do 230 zł.

Jak chcecie zarzuce potem zdjęcia Nokii 5200 oraz Motoroli E1000 :D

Pozdrawiam

adamke otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Filip.
adamke Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Lumia 520
Soft: 8.1
Operator: Play
Age: 32
Location: Zielona Góra

Joined: 3 May 2009
Online: 86d 14h 2m 44s
Posts: 2914Topics: 276
Reputation point: 4512
    Ubuntu Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Return to Wybór telefonu

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests