Nokia 5310 XM

Dyskusje o poszczególnych modelach Nokii, tuning, zdjęcia.

Post by Emilan92 » 20 Feb 2011, o 18:21

Przed kupnem Nokii 5310 miałem poważny dylemat ponieważ czytając wiele opinii w internecie zauważyłem, iż jest to bardzo awaryjny telefon. Kupiłem go jednak i jak na razie nie żałuję. Telefon jest ładny, łatwy w obsłudze, szybko działa, ale zdarzają mu sie lekkie zawieszki. Nie przeszkadza to w niczym gdyż po zawieszeniu się, które trwa maksymalnie kilka sekund, telefon sam wraca do poprzedniego stanu i można go dalej używać. Pod względem muzycznym nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń. Jest idealny zarówno "na głośnikach" jak i (tu zwłaszcza) "na słuchawkach" które idealnie oddają dźwięk, są bardzo głośne i nie szumią. Musze pochwalić odtwarzacz który jest przejrzysty i łatwy w obsłudze. Tworzenie playlist jest łatwe i przyjemne. Co ważne telefon nie "wrzuca" do odtwarzacza dźwiękowych plików systemowych i dzwonków, tak jak to miało miejsce w mojej poprzedniej Nokii 6300. Do następnych zalet 5310 mogę zaliczyć klawisze muzyczne które bardzo ułatwiają słuchanie muzyki... jest jednak ale.... są to bardzo delikatnie części które łatwo mogą ulec uszkodzeniu( z tego co zauważyłem ich odpadanie jest jedną z najczęstszych usterek tego modelu) u mnie jednak mimo, że lekko się ruszają, na razie nie zamierzają chyba zrobić mi tego typu psikusa.

Do innych pozytywnych stron telefonu należą:
-klawiatura ( bardzo dobrze i szybko piszę się na niej wiadomości, reaguje bardzo szybko)
-czujnik światła ( reguluje jasność wyświetlacza co powoduje, że w słabym świetle nie razi on po oczach a przy świetle mocnym reguluje wyświetlacz tak, ze jest on idealnie czytelny...nawet w bardzo mocnym słońcu)
-obudowa ( obudowa jest zrobiona z bardzo dobrego tworzywa które trudno się rysuje, jest idealnie dopasowana co powoduje, że nie trzeszczy) ( ja nie mam na swoim telefonie jak na razie żadnej ryski choć upadł mi nie raz przez ponad 2 lata użytkowania)
-bateria ( w zależności od użytkowania wytrzymuje od 2 do 6 dni )

Wymienię teraz minusy Nokii 5310:
-szybka wyświetlacza ( podatna na zabrudzenia tj. odciski palców,smugi )
-aparat ( w słabym oświetleniu jest mało przydatny jednak nie jest najgorszy )
-zasięg ( podczas gdy telefon leży ma maksymalną moc sygnału jednak po wzięciu do ręki zasięg ciągle waha się mi między dwoma kreskami a czterema ) (w Nokii 6300 miałem podobnie więc wnioskuje, ze jest to problem nie tylko tego modelu...chyba,że to ja jestem nie kompatybilny z telefonem :) )- należy dodać,że antena tego telefonu umieszczona jest na samym dole i nie dotykanie/trzymanie jej podczas użytkowania jest niemożliwa
-przycisk głośności ( niepokojąco się rusza, ale na razie działa bez zarzutu)

To chyba tyle jeśli chodzi o wady i zalety telefonu...(mojego telefonu, gdyż na pewno są osoby które nie zgodzą się z moja opinią, cóż, może mam szczęście do tego modelu). Jeśli coś pominąłem to przepraszam.
Ogólnie telefon oceniam na 5+ i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Telefon spełnia swoje zadanie jako komórka i jako odtwarzacz muzyczny.

Serdecznie pozdrawiam. ;) ;D
Emilan92 Male
User

User avatar
 
Offline
 
Telefon: 5310
Operator: Orange
Age: 32
Location: Kraków

Joined: 20 Feb 2011
Online: 1h 8m 46s
Posts: 1Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows Vista Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 20 Feb 2011, o 23:45

Miałem przyjemność używać kilka dni ten telefon i bardzo mi się spodobał, powiem szczerze że zamieniłem go na N91 i żałuję tej decyzji... 5310 była świetnym telefonem, mała, lekka, fajnie leżała w dłoni, fajnie grała z niej muzyka i w ogóle był cud miut xD Z chęcią bym teraz przygarnął taką ;)
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 20m 47s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Windows XP Firefox

Post by SileS » 21 Feb 2011, o 09:19

Mi bardzo spodobał się wygląd. Telefon lekki cienki bardzo dobrze leży w dłoni.
SileS Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: 58oo XM/311oc XM
Soft: V60.0.003/7.21
Operator: Orange
Age: 33
Location: Tomaszów Mazowiecki

Joined: 27 Apr 2009
Online: 35d 22h 9m 8s
Posts: 1684Topics: 27
Reputation point: 1055
    Symbian Opera


Return to Opinie o modelach

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest