Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia 6300 - recenzja by majsterbdg

Post Nokia 6300 - recenzja by majsterbdg 9 May 2012, o 17:27

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Nokia 6300 by majsterbdg

Witam :D

Chciałbym wam dzisiaj przedstawić prawie każdemu znany model fińskiego producenta, jakim jest Nokia 6300. Model, który opisuję w tej recenzji, zakupiłem rok temu od znajomego za kwotę 110zł z całym kompletem (dzisiaj mam już kolejną taką Nokię tylko, że w lepszym stanie :)) Po co mi kolejny raz taki sam telefon? Otóż jest to moja pierwsza Nokia, którą sam kupiłem za swoje kieszonkowe. To telefon który nigdy mnie zawiódł oraz którego naprawa jest banalnie prosta. No ale do rzeczy...

Pudełko:

W zestawie z telefonem otrzymałem:

- Telefon Nokia 6300,
- Bateria BL-4c,
- Zestaw słuchawkowy,
- Kabel USB,
- Płytę CD z oprogramowaniem na komputer,
- Gwarancję oraz inne papierki od operatora sieci

(niestety nie posiadam zdjęcia całego zestawu)


Wygląd poczciwej Nokii 6300:

Nokia 6300 jest to prosty telefon o jednobryłowej konstrukcji. Obudowa telefonu złożona jest z stali nierdzewnej, która nadała mu bardzo ładny dla oka wygląd, jednak jest bardzo podatna na zarysowania. Z przodu telefonu mamy ekran, poniżej jest klawiatura alfanumeryczna, która jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Z tyłu telefonu znajdziemy oko aparatu, a tuż koło niego głośnik, z którego wydobywa się muzyka. Na górze klapki widnieje napis informujący nas, że aparat w naszym telefonie jest rozdzielczości dwóch megapikseli ( u mnie ten napis już zszedł:(). Po lewej i prawej stronie słuchawki znajdują się niebieskie diody, które informują nas o nieodebranych połączeniach czy odebranych wiadomościach SMS. Na dole naszego telefonu znajdziemy wejście na ładowarką, mini jack 2.5 mm, slot USB oraz wejście na smyczkę nad wejściem USB.

Image
Image
Image


Bateria:


Bateria Li-Ion, jaka została zastosowana w tym modelu, to Nokia BL-4c o pojemności 860 mAh. Przy częstym użytkowaniu wytrzyma nam czasem dzień, a czasem dwa. Jeżeli telefon jest bardzo, ale to bardzo mało używany, to bateria wytrzyma spokojnie 4-5 dni.

Wyświetlacz i klawiatura:

Nokia 6300 ma wyświetlacz o przekątnej 2" o rozdzielczości ekranu 240x320 pikseli i palecie 16mln. barw.
Klawiatura w tym telefonie została stworzona z plastiku, jednak jest bardzo wygodna w użytkowaniu i nie sprawia żadnych problemów.

Multimedia:

Aparat.

Model 6300 nie jest jakimś super telefon o nie wiadomo jakich możliwościach. Słuchawka została wyposażona w aparat o rozdzielczości 2 megapikseli. Nie posiada autofokusa ani żadnych innych dodatków. Jeżeli chcemy zrobić szybko zdjęcie, a nie mamy przy sobie cyfrówki, to zdjęcie zrobione Nokią 6300 będzie musiało nam wystarczyć. Aparat przy dobrych warunkach atmosferycznych zrobi nam naprawdę dobre zdjęcie. Zdjęcia robione tym modelem możecie znaleźć na naszym forum.

Muzyka.

Niewątpliwym minusem owej Nokii jest wejście słuchawkowe micro-jack 2.5 mm. Jednak zawsze możemy dokupić sobie przejściówkę na mini-jacka 3.5 mm :) Odtwarzacz muzyki jest bardzo łatwy w obsłudze i ma wiele możliwości. Możemy np. ustawić, by piosenkę powtarzało nam nieskończenie wiele razy czy też możemy stworzyć własną play listę z ulubionymi hitami muzycznymi.

Radio.

Radio w naszym telefonie pozwoli nam zapisać 20 ulubionych stacji muzycznych. Sygnał łapie bardzo szybko i gra bardzo ładnie, ale wystarczy, że wejdziemy do jakiegoś pomieszczenia i już możemy wyłączyć radio, gdyż łapie bardzo dużo zakłóceń.

Oprogramowanie:

Opisywany model pracuje pod kontrolą S40V3, i nie ma problemów z stabilnością. Działa bez najmniejszych problemów.

ImageImage

Zasięg:


6300 sygnał łapie praktycznie wszędzie, gdzie możemy być. Jakość wykonywanych połączeń jest bardzo dobra, rozmówca słyszy nas dobrze, tak jak my jego.


Podsumowanie:

Nokia 6300 pomimo że nie ma Symbiana i ekranu dotykowego,jest wciąż spotykanym modelem na ulicy. Nadaje się dla każdego kto nie wymaga dużo od telefonu i dla którego ma wyłącznie służyć ona do rozmów czy do SMS.

Zalety:

-stylowy wygląd dzięki obudowie z stali nierdzewnej,
-bardzo wygodne klawisze alfanumeryczne,
-czytelny i dość duży wyświetlacz,
-bezawaryjność!!

Wady:


- Mini Jack 2.5mm,
- Słaba bateria,
- Słabe wykonanie obudowy (po czasie się rozlatuje)

Jest to moja druga recenzja. Wzorowałem się na wypocinach innych użytkowników, ale nie w sensie treści ,lecz w tym co najlepiej trzeba by było napisać o telefonie. Mam nadzieję, że nagrodzicie moją pracę plusikami :)

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia majsterbdg :P
Last edited by mikas1996 on 9 May 2012, o 18:13, edited 3 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia 6300 - recenzja by majsterbdg 9 May 2012, o 18:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
majsterbdg wrote:
Nokia 6300 by majsterbdg

Witam :D

Chciałbym wam dzisiaj przedstawić prawie każdemu znany model fińskiego producenta, jakim jest Nokia 6300. Model, który opisuję w tej recenzji, zakupiłem rok temu od znajomego za cenę kwotę 110zł z całym kompletem-spacja-(dzisiaj mam już kolejną taką Nokię, tylko, że w lepszym stanie :)) Po co mi taki telefon, skoro mam w posiadaniu (cóż to za konstrukcja? :O) jeszcze 5800Xm i 6730classic?? Otóż jest to moja pierwsza Nokia, którą sam kupiłem za swoje kieszonkowe,. To telefon, który nigdy mnie zawiódł oraz którego naprawa jest banalnie prosta. No ale do rzeczy... :)

Pudełko:

W zestawie z telefonem otrzymałem:

- Telefon Nokia 6300,
- Bateria BL-4c,
- Zestaw słuchawkowy,
- Kabel USB,
- Płytę CD z oprogramowaniem na komputer,
- Gwarancję oraz inne papierki od operatora sieci.

(niestety nie posiadam zdjęcia całego zestawu)


Wygląd poczciwej Nokii 6300:

Nokia 6300 jest to prosty telefon o jednobryłowej konstrukcji. Obudowa telefonu złożona jest z stali nierdzewnej, która nadała Nokii mu bardzo ładny dla oka wygląd telefonu, jednak, jest bardzo podatna na zarysowania. Z przodu telefonu mamy ekran, poniżej jest klawiatura alfanumeryczna, która jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Z tyłu telefonu znajdziemy oko aparatu, a tuż koło niego głośnik, z którego wydobywa się muzyka. Na górze klapki widnieje napis informujący nas, że aparat w naszym telefonie ma 2 megapiksele jest rozdzielczości dwóch megapikseli (u mnie ten napis już zszedł:(). Po lewej i prawej stronie słuchawki znajdują się niebieskie diody, które informują nas o nieodebranych połączeniach czy odebranych wiadomościach SMS. Na dole naszego telefonu znajdziemy wejście na ładowarką, mini jack 2.5 mm, slot USB oraz wejście na smyczkę nad wejściem USB.


[ Dodano: 9 maja 2012, o 18:00 ]
majsterbdg wrote:
Bateria:

Bateria rodzaju Li-Ion, jaka została zastosowana w tym modelu, to Nokia BL-4c o pojemności 860 mAh. Przy częstym użytkowaniu wytrzyma nam czasem dzień, a czasem dwa. Jeżeli telefon jest bardzo, ale to bardzo mało używany, to bateria wytrzyma spokojnie 4-5 dni.

Wyświetlacz i klawiatura:

Wyświetlacz w Nokia 6300 to ma wyświetlacz o przekątnej 2" o rozdzielczości ekranu 240x320 pikseli i palecie 16mln. barw.
Klawiatura w tym telefonie została stworzona z plastiku, jednak jest bardzo wygodna w użytkowaniu i nie sprawia żadnych problemów.

Multimedia:

Aparat.

Model 6300 nie jest jakimś super telefon o nie wiadomo jakich możliwościach. Słuchawka została wyposażona w aparat o rozdzielczości 2 megapikseli. Nie posiada Auto-Fokusa autofokusa, ani żadnych innych dodatków. Jeżeli chcemy zrobić szybko zdjęcie, a nie mamy przy sobie cyfrówki, to zdjęcie zrobione Nokią 6300 będzie musiało nam wystarczyć. Aparat przy dobrych warunkach atmosferycznych zrobi nam naprawdę dobre zdjęcie. Zdjęcia robione tym modelem możecie znaleźć na naszym forum.

Muzyka.

Niewątpliwym minusem owej Nokii jest wejście słuchawkowe mini micro-jack 2,5-spacja-mm. Jednak zawsze możemy dokupić sobie przejściówkę na mini-jacka 3,5-spacja-mm :) Odtwarzacz muzyki jest bardzo łatwy w obsłudze i ma wiele możliwości (frazes). Możemy np. ustawić, by piosenkę powtarzało nam nieskończenie wiele razy czy też możemy stworzyć własną play listę z ulubionymi hitami muzycznymi.

Radio.

Radio w naszym telefonie pozwoli nam zapisać swoje jako ulubione 20 stacji muzycznych. Ściąga fale (co? :O) bardzo szybko i gra bardzo ładnie, ale wystarczy, że wejdziemy do jakiegoś pomieszczenia i już możemy wyłączyć radio, gdyż łapie bardzo dużo zakłóceń.
Reply with quote 


Post Re: Nokia 6300 - recenzja by majsterbdg 9 May 2012, o 18:01

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Błędy już poprawione.
Reply with quote 


Post Re: Nokia 6300 - recenzja by majsterbdg 9 May 2012, o 18:04

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
majsterbdg wrote:
Nadaje się dla każdego, który kto nie wymaga dużo od telefonu
Reply with quote 


Post Re: Nokia 6300 - recenzja by majsterbdg 9 May 2012, o 18:05

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
majsterbdg wrote:
Oprogramowanie:

Telefon pracuje pod kontrolą S40V3. Telefon (powt.) nie ma problemów z stabilnością. Działa bez najmniejszych problemów.

Zasięg w telefonie (powt.) jest bardzo dobry. Nie ma z nim problemów, nawet na wsi, gdzie czasami nadajnik operatora znajduje się kawałek drogi od naszego telefonu (powt.). Jakość rozmów stoi na wysokim poziomie, rozmówca słyszy nas dobrze, podobnie jak my jego.

Podsumowanie:

Nokia 6300, pomimo że nie ma Symbianainie ma ekranu dotykowego,-spacja-jest wciąż dość często spotykanym modelem na ulicy. Nadaje się dla każdego który , kto nie wymaga dużo od telefonu i dla którego telefon ma ona wyłącznie służyć do rozmów czy do SMS.

Zalety:

-stylowy wygląd dzięki obudowie z stali nierdzewnej,
-bardzo wygodne klawisze alfanumeryczne,
-czytelny i dość duży wyświetlacz,
-bezawaryjność!!

Wady:


- Mini Jack 2.5mm,
- Słaba bateria,
- Słabe wykonanie obudowy-spacja-(po czasie się rozlatuje)

Jest to moja druga recenzja w pełni napisana przez moją osobę (co to za konstrukcja? :D). Wzorowałem się na recenzjach innych użytkowników, ale nie w sensie treści, lecz w tym, co najlepiej trzeba by było napisać o telefonie. Mam nadzieję, że nagrodzicie moją pracę plusikami. :)

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia,
majsterbdg :P


[ Dodano: 9 maja 2012, o 18:05 ]
majsterbdg wrote:
Błędy już poprawione.

Nic nie zostało dla IuDeKsA? :D

IuDeX wrote:
Ej nie mam siły, bo tutaj w każdym zdaniu praktycznie jest błąd :D

IuDeX wrote:
Kolejna słaba recenzja. Ucz się ucz.

xD
Reply with quote 


Post Re: Nokia 6300 - recenzja by majsterbdg 9 May 2012, o 18:15

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Dzięki, że chcieliście pokazać mi jakie błędy popełniłem. Macie racje człowiek uczy się na błędach, i ja się też na nich uczę :)
Reply with quote 


Post Re: Nokia 6300 - recenzja by majsterbdg 9 May 2012, o 18:37

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
majsterbdg wrote:
człowiek uczy się na błędach, i ja się też na nich uczę

Nie jesteś człowiekiem ? D:
Reply with quote 


Post Re: Nokia 6300 - recenzja by majsterbdg 9 May 2012, o 20:41

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Jestem ogrem :) A tak serio to do konkuru się liczy czy nie ?
Reply with quote 


Post Re: Nokia 6300 - recenzja by majsterbdg 9 May 2012, o 20:42

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Adrian przyjdzie to Cię wpiszę do konkursu. Napisałeś, umieściłeś w odpowiednim dziale, zgłosiłeś się to powinien Ci to zaliczyć :)
Reply with quote 


Post Re: Nokia 6300 - recenzja by majsterbdg 9 May 2012, o 20:59

Male - Friend  Posts/Topics849/276  Reputation point 339 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Nawet dobrze się czyta ( nie zwracałem uwagi na błędy)
Mogłeś wrzucić własne zdjęcia z telefonu
Reply with quote 


Post Re: Nokia 6300 - recenzja by majsterbdg 9 May 2012, o 21:03

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Symbian Opera
W dziale zdjęcia robione naszymi telefonami jest mój temat gdzie dodałem kiedyś kilka zdjęć z 6300:)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests