Nokia Asha 201 - recenzja by Mati91

Testy użytkowe, amatorskie recenzje i subiektywne opinie.

Post by Mati91 » 29 Apr 2012, o 19:17

NOKIA 201 ASHA recenzja by Mati91

Witam Was drodzy forumowicze nokiahacking.pl!
Dziś zaprezentuje Wam i pokrótce opisze telefon fińskiego producenta, który dosyć niedawno wypuścił na rynek nową linię komórek zwaną Asha.
Telefon zakupiony został 6 kwietnia w EuroAGD za cenę 279zł.

Pudełko


W zestawie, który kupiłem znalazłem:
- Telefon Nokia Asha 201 w kolorze grafitowym,
- Bateria Li-Ion 1430 mAh ,
- Ładowarka,
- Zestaw słuchawkowy Nokia,
- Gwarancja 24 miesiące,
- Papiery,

Zestaw bardzo ubogi, chociażby dlatego, że nie ma w nim ani karty pamięci, ani kabla USB.

Image

Wygląd Aśki

Nokia 201 to komórka z fizyczną klawiaturą QWERTY, co czyni ją bardzo eleganckim telefonem. Telefon w całości wykonany jest z plastiku, ale elementy obudowy są doskonale spasowane i nie ma tutaj mowy o luzach czy skrzypieniu. Telefon ma wymiary 115,40 x 61,10 x 14,00 mm, co czyni go w miarę poręcznym. Z przodu telefonu mamy duży wyświetlacz 2,4 cala, pod nim znajdują się klawisze funkcyjne takie jak klawisze wyboru, zielona/czerwona słuchawka, manipulator i 2 przyciski dodatkowe ten po lewej stronie pozwala nam bezpośrednio połączyć się z internetem lub wybranym portalem społecznościowym, ten klawisz po prawej umożliwi nam przeniesienie się do wiadomości sms lub do aplikacji Nokia E-mail.
Klawiatura QWERTY z bardzo wygodnymi przyciskami, które są wykonane z antypoślizgowego materiału co czyni mardzo komfortowe pisanie treści.
Tył telefonu jest bardzo "biedny", bo znajdziemy tutaj tylko oko aparatu i głośnik.
Z prawej strony telefonu mamy tylko wejście na karty microSD, lewy bok nie posiada żadnych klawiszy. Na górze Asi mamy wejście ładowarki, słuchawek 3,5mm, oraz kabla USB. Szkoda tylko, że Asha nie została wyposażona w przycisk regulacji głośności - tą czynność wykonujemy manipulatorem góra/dół.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Podsumowując Nokie 201 mogę stwierdzić, że jego wykonanie leży na bardzo wysokim poziomie i jak na razie z wygody użytkowania tej Nokii jestem całkowicie zadowolony!


Wyświetlacz

Na wstępie od razu powiadamiam Was, że na Nokii Asha 201 nie ma możliwości, aby wykonać screena! Nie działa ani Nokia Screen Dumper, ani Phoenix, który nie obsługuje jak na razie RM-799! Zdjęcia wyglądające jak screeny pochodzą od wujka google. Użyję ich aby pokazać Wam ciekawy interfejs jak na możliwości S40. Ja sam nie mogłem robić zdjęć wyświetlacza, bo aparat cyfrowy za słaby jak na taki zoom i wszystko byłoby niewyraźne.

Ekran, który znajduje się w 201 jest duży bo ma 2.4 cala i jest on proporcjonalny do całej obudowy. Jego rozdzielczość wynosi 240 x 320 px, . Ilość kolorów jaką potrafi pokazać to 256tys .Wyświetlacz jest czytelny, nawet pod różnymi kątami widzenia, a także w ostrym słońcu.

S40, menu i inne funkcje

Nokia 201 Asha oparta jest na S40 6th Edition. Telefon posiada 10Mb wbudowanej pamięci, którą możemy poszerzyć kartami microSD nawet do 32GB! Telefon nie jest demonem prędkości, menu chodzi tu podobnie jak w Nokii 6303i.
Ekran główny- jest rewelacyjny! Mamy wiele możliwości personalizacji trybu gotowości. Możemy ustawić sobie pasek skrótów znany dotąd z S60, np. Nokia C5. Widok personalizować możemy w 3 kolumnach: w moim przypadku jest są to ulubione kontakty, kalendarz i pasek skrótów, możemy dodać sobie także portale społecznościowe, np. facebook, twitter itp. Tutaj screen przykładowy:
Image

Ikony podobne są do grafik z Symbiana Belle, Anna:
Image

Menu składa się z ikon: kontakty, wiadomości, kalendarz, poczta, ustawienia, zdjęcia, muzyka, gry, sklep, aplikacje, intenet oraz aplikację społeczności ( facebook, twitter, orkut, flickr, nk) Ikony oczywiście możemy sobie sami posegregować w kolejności jaka nam odpowiada. Nowością jeżeli chodzi o wiadomości jest opcja rozmowy, która wygląda bardzo podobnie jak na gg:
Image
Emotikony w smsach także są bardzo fajne:
Image

Przeglądarka zdjęć działa na takiej samej zasadzie jak w Nokii 6303i, X2, C3.
Bardzo urozmaicona została aplikacja Nokia E-mail. Jest bardzo łatwa w konfiguracji i synchronizacji, a odbieranie poczty na Aśce to czysta przyjemność :) Nokia Ovi store podobna jak w S60, bardzo efektowne przejścia, łatwość korzystania sprawiają, że ciągle coś pobieram.
Następnym dodatkiem, bardzo fajnym, jest możliwość ustawienia dzwonka mp3 z możliwością dopasowania od którego momentu dzwonek ma się zaczynać.
Podsumowując menu Aśki, można śmiało stwierdzić, że S40 zrobiła mały krok do przodu wprowadzając kilka fajnych innowacji cieszących oko, a także opcji, które ułatwią użytkownikowi w szybki sposób skorzystać z ciekawych funkcji telefonu. Możliwości personalizacji jest multum i za to należy się duży plus dla twórców Nokii.

Internet

Tutaj rozczarowanie... Skoro Nokia umieszcza w telefonie wszystkie możliwe portale społecznościowe, które mają usprawnić kontakt ze znajomymi przez całą dobę dlaczego nie wsadziła w Aśkę chociażby 3G nie mówiąc już o Wlan? Owszem cena telefonu jest niska, ale te 3G powinno tu być. Fabryczna przeglądarka jak zwykle muli i dłuugo wczytuje strony www, ja natomiast używam Opery mini i do sprawdzenia informacji ze świata, nowych postów na nokiahacking.pl wystarczy w zupełności.

Funkcje muzyczne i aparat

Tutaj jak najbardziej zaskoczył mnie wbudowany głośnik. Jest on niesamowicie głośny i wyraźnie słychać basy! Nawet nokia X2 się chowa! :) Telefon posiada wejście na słuchawki 3,5 mm i przy dobrych słuchawkach muza gra także jak lala :) Odtwarzacz muzyczny jest ubogi. Nie ma equalizera, nie ma możliwości zmiany motywu odtwarzacza
Image

Tutaj chwila muzyki na głośniku dwieście jedynki :)

Aśka została wyposażona także w Radio z RDS.

Aparat posiada Matrycę 2 Mpix, zdjęcia wykonane w max rozdzielczości 1600x1200px i 4x zoom. Jakość zdjęć zadowalająca:
Image
Image
Image
Image


Bateria, jakość rozmów

Bateria zastosowana w Nokii Asha 201 to ogniwo Li-Ion 1430 mAh. Bateria wg producenta pozwala na 420 min. (7,0 h) minut rozmów lub max. czas czuwania do 888 h. (37,0 dni). Telefon mam juz 3 tygodnie do tej pory ładowałem go 3 razy. Dziennie około 30minut internetu, 30sms, 30minut rozmów. Wynik znakomity! Telefon nie jest prądożerny :)
Jakość rozmów stoi w tym modelu na bardzo wysokim poziomie, nic nie trzeszczy, nie ma ech itp.

Podsumowanie

Nokia Asha 201 to niskobudżetowy telefon o ciekawym wyglądzie, wygodną klawiaturą QWERTY, bardzo dobrym głośnikiem i bardzo fajnym interfejsie. Do wad niewątpliwe można zaliczyć bardzo wolny internet, brak flasha, ubogi w opcje odtwarzacz muzyczny no i brak jakichkolwiek patchy, modyfikacji ppm itd. Telefon jest na rynku bardzo krótko dlatego czekam na jakiś ruch ze strony patcherów :)
Testowany telefon w skali ok 1-10 oceniam na mocne 6 i polecam go każdemu niewymagającemu użytkownikowi.

Image


W razie jakichkolwiek pytań piszcie. Proszę też o opnie mojej ciężkiej pracy, spędziłem przy niej kilka godzin :rotfl: :hypno: Jeżeli recenzja się podoba proszę o plusy :)


Pozdrawiam:
Mati91
Last edited by Mati91 on 29 Apr 2012, o 19:57, edited 1 time in total.
"Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją."
Steve Jobs

Mati91 otrzymał za ten post 26 punkty reputacji od 8 użytkowników:
+EriX05, Dudi91, Jencuś97, ramzes234, pawelooss, mikas1996, emberdo, Conrado967.
Mati91 Male
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 14 Pro Max
Operator: T-Mobile
Location: Berlin

Joined: 13 Jun 2010
Online: 128d 19h 29m 31s
Posts: 2312Topics: 361
Reputation point: 11286
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 29 Apr 2012, o 19:30

Czemu bateria nie ma hologramu? :wow:
Z Equalizerem to cofanie się... w starszych telefonach był i dość dużo dawał przy dobrym ustawieniu... :ehh:

Ogólnie recenzja dobra, jak każda twoja :P

Tylko zmień te kołpaki w Wice na jakieś ładne fele ;D
Image

nemo333 otrzymał za ten post 6 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Jencuś97.
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 2h 53s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Windows 7 Firefox

Post by Mati91 » 29 Apr 2012, o 19:33

Zmienię :P Ale najpierw łożyska z tyłu i rozrząd :)
Dzięki za opinię :)
"Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją."
Steve Jobs
Mati91 Male
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 14 Pro Max
Operator: T-Mobile
Location: Berlin

Joined: 13 Jun 2010
Online: 128d 19h 29m 31s
Posts: 2312Topics: 361
Reputation point: 11286
    Windows 7 Firefox

Post by IuDeX » 29 Apr 2012, o 19:46

Praca konkursowa - zostaną więc wytknięte błędy. :devil: :devil: :devil:
Mati91 wrote:zakupiony w został 6

Aha.
Mati91 wrote:Telefon

Powtórzenie.
Mati91 wrote:noszeniu kieszeniach spodni.

Hm. Telefon nie przeszkadza w noszeniu kieszeni. :D
Mati91 wrote:Z przodu telefonu mamy duży wyświetlacz 2,4 cala, pod nim znajdują się klawisze funkcyjne takie jak klawisze wyboru, zielona/czerwona słuchawka, manipulator i 2 przyciski dodatkowe ten po lewej stronie pozwala nam bezpośrednio połączyć się z internetem lub wybranym portalem społecznościowym, ten klawisz po prawej umożliwi nam przeniesienie się do wiadomości sms lub do aplikacji Nokia E-mail

Rozbij to na mniejsze zdania, bo dużych budować nie potrafisz.
Mati91 wrote:nie będą miała prawa się ślizgać.

Pomyśl.
Mati91 wrote:głośnik stereo.

Co to znaczy głośnik stereo? Stereo to dwa głośniki.
Mati91 wrote:Natomiast na górze Asi mamy wejście ładowarki, słuchawek 3,5mm, oraz kabla USB.

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=13035 -> co do natomiast.
Mati91 wrote:Podsumowując wygląd Nokii 201 mogę stwierdzić, że jego wykonanie leży na bardzo wysokim poziomie i jak na razie z wygody użytkowania tej Nokii jestem całkowicie zadowolony!

Podsumowujesz wygląd, a oceniasz wykonanie :DD
Mati91 wrote:nie ma możliwości, aby wykonać screen!

Nie ma możliwości wykonania screena. Bezokolicznika tu być nie może :p
Mati91 wrote:Widok personalizować możemy w 3 kolumnach: w moim przypadku jest są to ulubione kontakty, kalendarz i pasek skrótów, możemy dodać sobie także portale społecznościowe, np. facebook, twitter itp. Tutaj screen przykładowy:

Dalej dłuższe zdania leżą.
Mati91 wrote:Ikony w menu podobne są do ikon Belle, Anna:


Menu składa się z ikon

Dobrze, że bardzo dobrze, że użyłeś słowa ikona wiele razy, bo niektórzy mogliby mieć problem z dobrym zrozumieniem. Dobrze?
Mati91 wrote:Następnym dodatkiem, bardzo fajnym jest

Przy wtrąceniach przecinki wstawiamy przed nim i po nim.
Mati91 wrote:Mamy całą piosenkę, a chcemy żeby zaczęła grać od refrenu więc ustawiamy na pasku dzwonka graj od 1,30 minuty

Źle, źle i jeszcze raz źle.
Mati91 wrote:wsadza w telefon wszystkie możliwe portale społecznościowe,

LoL
Mati91 wrote:Wlan
Wi-Fi
Mati91 wrote:Fabryczna przeglądarka jak zwykle muli i dłuugo wczytuje strony www, ja natomiast używam Opery mini i do sprawdzenia informacji ze świata, nowych postów na nokiahacking.pl wystarczy w zupełności, ale o szybkim ściąganiu plików nie ma mowy!

Za długie zdanie jak dla Ciebie.
Mati91 wrote:Jest on niesamowicie głośny, mało tego wyraźnie słychać basy!

Przecinki przy wtrąceniu i znowu problem ze zrozumieniem idei stereo.
Mati91 wrote:Telefon mam juz 3 tygodnie do tej pory ładowałem go 3 razy.

Źle.
Mati91 wrote:Proszę też o opnie mojej ciężkiej pracy, spędziłem przy niej kilka godzin

5h robienia fotek? :D Nic na nich nie widać.
:devil: :devil: :devil:
Image

IuDeX otrzymał za ten post 5 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Mati91.
IuDeX Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: SE XPERIA Tipo
Soft: Android 4.0.4
Operator: Play
Age: 30
Location: Poznań

Joined: 23 Aug 2009
Online: 155d 22h 42m 24s
Posts: 4081Topics: 125
Reputation point: 3661
    Windows 7 Chrome

Post by Mati91 » 29 Apr 2012, o 19:59

Dziękuje za tak wyczerpującą wypowiedź, wprowadziłem kilka korekt.
"Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją."
Steve Jobs
Mati91 Male
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 14 Pro Max
Operator: T-Mobile
Location: Berlin

Joined: 13 Jun 2010
Online: 128d 19h 29m 31s
Posts: 2312Topics: 361
Reputation point: 11286
    Windows 7 Firefox

Post by choinka176 » 29 Apr 2012, o 20:41

Gdyby Nokia w tym telefonie zastosowała Wi-Fi, to byłby z niej mały klon C3. Sieć 3G przydałaby się jak najbardziej. Ten model jest dobry dla osób mało wymagających, a jednocześnie dla mniej zamożnych. W wakacje może sprawię sobie taką, do sms i rozmów. Recenzja jak na start konkursu przyzwoita, a błędy chyba najlepszym się zdarzają. ;)
MOJE TELEFONY: NOKIA 6020-->SAMSUNG E250-->NOKIA 5200 XM-->NOKIA6300-->SE K550I-->NOKIA 6500slide-->SE W890i-->
NOKIA E52-->SE XPERIA X8

Image
Image
Jeśli pomogłem naciśnij Image

choinka176 otrzymał za ten post 2 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Mati91.
choinka176 Male
NH
Sponsor
 
Offline
 
Telefon: SE Xperia X8
Soft: 2.1
Operator: T-Mobile

Joined: 5 Nov 2010
Online: 22d 10h 56m 31s
Posts: 346Topics: 70
Reputation point: 360
    Windows XP Firefox

Post by IuDeX » 29 Apr 2012, o 20:54

choinka176 wrote: a błędy chyba najlepszym się zdarzają.

Zdarzać się mogą ale nie mogą być cały czas.
Image
IuDeX Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: SE XPERIA Tipo
Soft: Android 4.0.4
Operator: Play
Age: 30
Location: Poznań

Joined: 23 Aug 2009
Online: 155d 22h 42m 24s
Posts: 4081Topics: 125
Reputation point: 3661
    Windows 7 Chrome

Post by ramzes234 » 30 Apr 2012, o 10:24

Bateria niby ta sama co w c3 a ma wieksza pojemnosc.
Zdjecia troche lipne. Czyta sie fajnie.

[ Dodano: 30 kwi 2012, o 10:24 ]
Niedrogo dales za nia. Tak patrze po allegro to najtansza nowa z wysylka 288. Dziwne ze w sklepie byla tansza.
Nokia e52 + SanDisk 16GB Ultra Class 10
Power Custom Firmware - Monocle Mods by sieman0

DELL Venue 7
Jeśli pomogłem kliknij Image
ramzes234 Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Lumia 520 | e52 | n100
Soft: 8.1 | by S047 & delirein | v04.10
Operator: nju mobile
Age: 29
Location: Jerusalem

Joined: 26 Apr 2011
Online: 70d 5h 10m 52s
Posts: 1211Topics: 48
Reputation point: 801
    Windows 7 Chrome

Post by Mati91 » 30 Apr 2012, o 16:40

Akurat była jakaś promocja :) Niebawem chyba zamienię na Aśkę zamienię na 6300 :) Tęsknie za modyfikacjami :) Jeszcze HitFan i Jeńcuś się rozkręcili z patchami :P
"Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją."
Steve Jobs
Mati91 Male
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 14 Pro Max
Operator: T-Mobile
Location: Berlin

Joined: 13 Jun 2010
Online: 128d 19h 29m 31s
Posts: 2312Topics: 361
Reputation point: 11286
    Windows 7 Firefox

Post by mikas1996 » 30 Apr 2012, o 16:59

Wracaj do 6300 wracaj :) Tylko baterie wsadź mocniejszą i będzie git :) A patchy teraz jest sporo i jeszcze dwa nowe na 6300 mają być :)

[ Komentarz dodany przez: HitFan: 30 kwietnia 2012, o 16:57 ]
Dwa? Ja tylko 6th ed zapowiedziałem ;)

[ Dodano: poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 16:59 ]
A to musiało mi się coś pomieszać :hihi: :hihi:

[ Komentarz dodany przez: HitFan: 30 kwietnia 2012, o 17:12 ]
Jeszcze ma być Belle dla 5300 :)
A co potem? Zobaczymy. W ten tydzień planuję sprawdzić, jak wyjdzie port Belli na S40v5. Jak się uda na 5310XM, to zrobię też dla Adama na 5130XM.
Jeśli ktoś ma pomysły na jakieś fajne pacze, to śmiało dawajcie, a nuż się coś uda ;)
mikas1996 Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: HUAWEI Y635 || HUAWEI ShotX
Operator: Plus
Age: 28
Location: BYDGOSZCZ

Joined: 17 May 2010
Online: 21d 19h 52m 52s
Posts: 1517Topics: 98
Reputation point: 733
    Windows XP Firefox

Post by Wodnik Szuwarek » 30 Apr 2012, o 19:17

Bardzo uboga w słownictwo i za krótka "recenzja". To jest streszczenie.

[ Dodano: 30 kwi 2012, o 18:40 ]
Nawet bym powiedział, że nie streszczenie, tylko spis treści :thumbdown:

[ Dodano: 30 kwi 2012, o 19:17 ]
skoro tak uważa expert...

Oczywiście, że tak. Tutaj być może to wystarczy, ale ogółem to jest nieciekawie delikatnie mówiąc xP

Wodnik Szuwarek otrzymał za ten post 13 punkty reputacji od 2 użytkowników:
+Mati91, IuDeX.
Wodnik Szuwarek Male
Szef Wszystkich Szefów
Expert
 
Offline
 
Telefon: iPhone Xs
Operator: Orange
Location: Warszawa

Joined: 9 Aug 2010
Online: 41d 1h 28m 17s
Posts: 4427Topics: 480
Reputation point: 5230
    Windows 7 Firefox

Post by mikas1996 » 2 May 2012, o 22:22

Oj dajcie już chłopakowi spokój :) Nie każdy umie pisać recenzje, sam się przyznam, że ja też nie umiem :) Mi się receznja bardzo podoba. Bardzo dobrze się czyta.Wyraźnie wszystko napisane. Szkoda, że zdjęcia są słabej jakości ( robione pewnie E51 ?? :shifty: ), ale ważne jest chyba to, że Mati91 sam od Siebie napisał recenzje/opinie o nowym modelu telefonu i zamieścił ją nam, gdyż komuś może się ona przydać :)

mikas1996 otrzymał za ten post 5 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Mati91.
mikas1996 Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: HUAWEI Y635 || HUAWEI ShotX
Operator: Plus
Age: 28
Location: BYDGOSZCZ

Joined: 17 May 2010
Online: 21d 19h 52m 52s
Posts: 1517Topics: 98
Reputation point: 733
    Windows XP Firefox

Post by IuDeX » 2 May 2012, o 22:43

majsterbdg wrote:Oj dajcie już chłopakowi spokój

Zgłosił się do konkursu, no to sorry.
Image
IuDeX Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: SE XPERIA Tipo
Soft: Android 4.0.4
Operator: Play
Age: 30
Location: Poznań

Joined: 23 Aug 2009
Online: 155d 22h 42m 24s
Posts: 4081Topics: 125
Reputation point: 3661
    Windows 7 Chrome

Post by Mati91 » 2 May 2012, o 23:03

Iudex poczekaj na inne recenzje.
"Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją."
Steve Jobs

Mati91 otrzymał za ten post 8 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+IuDeX.
Mati91 Male
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 14 Pro Max
Operator: T-Mobile
Location: Berlin

Joined: 13 Jun 2010
Online: 128d 19h 29m 31s
Posts: 2312Topics: 361
Reputation point: 11286
    Windows 7 Firefox

Post by IuDeX » 2 May 2012, o 23:04

Mati91 wrote:Iudex poczekaj na inne recenzje.

Tak, wiem. Boję się już :D
Image
IuDeX Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: SE XPERIA Tipo
Soft: Android 4.0.4
Operator: Play
Age: 30
Location: Poznań

Joined: 23 Aug 2009
Online: 155d 22h 42m 24s
Posts: 4081Topics: 125
Reputation point: 3661
    Windows 7 Chrome

Next

Return to Własne recenzje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests