[206] Nokia Asha 206 - jak zgrać SMS

Problemy z aplikacjami, grami, motywami i wszelkimi dodatkami.

Post by widmo82 » 15 May 2014, o 16:25

Mam tel. Nokia Asha 206 i muszę zgrać z niego wiadomości SMS, niestety nie posiadam kabla serwisowego. Nokia Siut wykrywa telefon przez bluetooth, ale niestety wywala komunikat, że go nie obsługuje. Mobiledit łączy się z telefonem, można wykopiować książkę tel. i kontakty, ale wywala jakiś numer błędu przy próbie odczytania wiadomości SMS. Myślę, że może być problem ze wzgledu na charakter zapisu wiadomości: chat. Niestety nigdzie nie widze opcji zmiany. Może się mylę, prosze o pomoc. Chce zapisać te wiadomości docelowo do *.txt lub przegrać/przesłać do innego telefonu najlepiej z androidem.

[ Dodano: 15 maja 2014, o 16:25 ]
OK. Sam sobie odpowiem na pytanie, może komuś się przyda.

Wkładamy kartę pamięci i robimy na nią kopię wiadomości, nastepnie plik importujemy na PC do aplikacji NbuExplorer a z niej możemy kopiować do czego chcemy.

widmo82 otrzymał za ten post 10 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+pawelooss.
widmo82 Male
User
 
Offline
 
Telefon: ZTE v987
Operator: Play

Joined: 14 May 2014
Online: 10m 10s
Posts: 1Topics: 1
Reputation point: 10
    Windows 7 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by rataj_m » 13 Jul 2014, o 20:06

ASHA 203:

Miałam zapchany telefon. Wykonałam:
Ustawienia->Synchronizacja i kopie zapasowe->Utwórz kopię zapasową->na karcie pamięci powstał plik Kopia zapas.000.NBF,

ale działanie odwrotne:
Ustawienia->Synchronizacja i tworzenie kopii zapasowej->Przywróć kopię zapasową nie przynosi rezultatu.

W momencie wybrania polecenia Przywrócenie kopii zapasowej pojawia się KOMUNIKAT: Zawartość do przywrócenia nadpisze tę samą zawartość dodaną do urządzenia już po utworzeniu kopii zapasowej (...). Trwa to kilka minut, ale nie widzę tych SMSów w telefonie. Dlaczego? Jak przywrócić SMSy zapisane w pliku Kopia zapas.000.NBF???

Plik Kopia zapas.000.NBF skopiowany na komputer jest nieczytelny, ale wiem, że to kwestia programu. Jednak po ręcznej zmianie formatu pliku z .NBF na .NBU jest odczytywany na kompie, choć Nokia Suite nie reaguje na niego.
rataj_m Male
User
 
Offline
 
Telefon: 503405852
Soft: 357.01
Operator: Orange

Joined: 13 Jul 2014
Online: 1h 4m 42s
Posts: 2Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Chrome


Return to [S40] Software

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest