Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia E61 - recenzja modelu

Post Nokia E61 - recenzja modelu 19 Oct 2010, o 14:30

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Image

Podstawowe informacje:

Model: E61
Oznaczenie modelu: RM-89
Oprogramowanie: 3.0633.09.04


Słowem wstępu:

Telefon zakupiony w środę ubiegłego tygodnia, odebrałem go wczoraj (musiałem zwolnić się z lekcji, ponieważ paczka została przekazana na oddział PP do sąsiedniej wsi, a nie miasta w którym się uczę). Nie powiem, że nie ale miałem kilka kłopotów by dostać się na pocztę do wyznaczonej godziny. Telefon wypakowałem z paczki o godzinie 13.30.

Jestem trzecim właścicielem tego telefonu, pochodzi on z wolnej sprzedaży i miał wgrany najnowszą wersję softu czyli 3.0633.09.04. Dodam że na samym początku nie mogłem się połapać "co i jak" ponieważ zostałem przytłoczony ogromnej liczby przycisków,a co za tym idzie musiałem długo szukać by znaleźć to co chciałem. Ale o tym później.

I to by było na tyle, z moim krótkim słowem wstępu odnośnie znanej mi historii ww modelu.

Słowo o modelu.

Od dawien dawna miałem wielką chęć na takiego typu telefon. Pamiętam jak byłem "zakochany" w e63, ale brak pieniędzy spowodował, że zrezygnowałem z zakupu. Przechadzając się po komisach zobaczyłem trochę klockowaty model, o bardzo sporych gabarytach. Mówię sobie to jest to!. Podpytałem się co nie co o tym modelu, usłyszałem co chciałem usłyszeć i zacząłem polować na allegro, oraz pewnym forum by odnaleźć ten model. Na całe szczęście dostałem propozycję zamiany mojego Samsunga i450 za Nokię E61. Nawet się nie zastanawiałem, i zgodziłem się na taki krok.

Co mnie skusiło?
-Marka - czyli Nokia (Biznesowy model)
-WLAN, IrDA, oraz potężna bateria (1500mAh)
-Klawiatura QWERTY.

Wydawać się mogło że cofnięcie się z OS 9.2 do 9.1 będzie bardzo złym krokiem, ale na całe szczęście okazało się to bardzo dobrym posunięciem, ale o tym później.
Image

Pudło, akcesoria (te które dostałem)
Image

Słuchawki: AD-45 + HS-29
Zestaw, który dostałem w zestawie. Oferują bardzo słaby dźwięk, niestety nie moglem poznać ich prawdziwej "mocy" ponieważ nie mogę założyć ich na uszy... Pałąk jest za mały (co przy sportowych słuchawkach jest skandalem). Sam adapter ma strasznie długi kabel, przez co wraz z podpiętymi słuchawkami ma długość ok 2m, co powoduje spore problemy z użytkowaniem tego zestawu. Na całe szczęście pod adapter można podłączyć swoje słuchawki. Dźwięk jest czysty, ale nie rewelacyjny. Czuć trochę basu. Cały zestaw nie gra zbyt głośno, co czasem irytuje jak i cieszy. Te ciche granie prawdopodobne spowodowane jest przez normy UE, które mają chronić nasz słuch.

Image

Bateria Szumne 1500mAh. I co z tego skoro przy fakt faktem bardzo mocnym użytkowaniu wytrzymuje jeden, góra 2 dni? Co prawda korzystam z WiFi, muzyki, oraz dużo gram by zabić nudę, ale ładowanie telefonu co dzień jest trochę wnerwiające. Nawet iOnBattery Timer pokazuje że bateria wytrzyma max 2dni i 19 godzin (licząc że będzie włączony 24 godziny na dobę.

Kabel USB: CA-53
Prosty i zwykły kabel do przesyłu danych. Przy synchronizacji danych z PC sprawuje się wyśmienicie, co innego gdy podłączymy telefon w tryb "Transfer danych", wtedy idzie po prostu walnąć głową o klawiaturę, ponieważ przesłanie 100MB trwa trochę czasu, dlatego polecam czytnik kart pamięci.
Image

Pokrowiec skórzany (Nokia)
Sprawuje się idealnie jako ochrona telefonu, zwłaszcza gdy ma się go w kieszeni, w której są klucze. Czasem jednak denerwuje, bo trzeba wyciągać telefon z pokrowca by wykonać połączenia, czy wysłać sms-y. Dodam że materiał skórzany wykorzystany do produkcji tego pokrowca jest bardzo miły w dotyku, i wystarczająco gruby by uchronić telefon przed uszkodzeniem.
Image

Karta Pamięci 1GB Transcend
W standardzie jest karta 64MB, która już nawet w tamtych czasach była śmieszną pojemnością. Ja miałem ten plus że poprzedni właściciel dokupił do zestawu kartę 1GB, dodam że i to jest za mało. E61 potrafi obsłużyć maksymalnie do 2GB. Czyli wystarczająco dużo.
Image

Makulatura
-Ulotki reklamujące dzisiejszy Ovi market,

-skrócona instrukcja obsługi,

-nieważna karta gwarancyjna,

-płyta CD

Ta ostatnia zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Nie chodzi tu o zawartość płyty, lecz o samo jej opakowanie. Podniecałem się nim prawie przez 10 minut, bo dawno nie widziałem w zestawie z telefonem czy innym sprzętem elektronicznym tak ładnie zapakowanej płyty.
Image

Wygląd telefonu, klawiatura QWERTY i klawisze boczne.

Patrząc na telefon można powiedzieć krótko "Ale kloc, pewnie taki nieporęczny". Ale na całe szczęście tego nie zrobiłem.

Cały telefon wykonany jest z aluminium. Niemal połowa frontu tego telefonu to wyświetlacz, który jest bardzo duży (Ma on 2,75").Nad ekranem znajduje się włącznik, czujnik światła, oraz głośnik do rozmów. Natomiast poniżej wyświetlacza możemy zauważyć 7 klawiszy:

- 2 funkcyjne
- 2 do odbierania/kończenia rozmów
- klawisz menu
- klawisz wiadomości e-mail
- 5-cio kierunkowy dżojstik.
Image

Poniżej tych klawiszy widzimy pełną klawiaturę QWERTY. Jest ona niemal identyczna z tą komputerową, ale różni się dwoma przyciskami są to:
Chr (odpowiednik prawego alt'a) którym wstawiamy polskie znaki

Klawisz Funkcyjny, którym to przełączamy sposób wpisywania znaków. A na czym to polega? Otóż gdy redagujemy naszą wiadomość często korzystamy także z liczb, więc zastosowano tutaj klawisz, który ma za zadanie przełączać nas pomiędzy trybem wpisywania znaków alfabetu jak i liczb. Oczywiście dwukrotne wciśnięcie tego klawisza umożliwia nam wprowadzanie tylko liczb, a pojedyńcze wciśnięcie klawisza powoduje możliwość wpisania tylko jednej liczby.

Oczywiście na samym początku miałem problemy z szybkim pisaniem, i nadal je mam. Ale widać znaczną różnicę w szybkości wprowadzania znaków w porównaniu z telefonami ze zwykła klawiaturą. Oczywiście dla niektórych klawisze klawiatury mogą okazać się za małe (bo takie są) ale tragedii nie ma, ponieważ klawisze są od siebie wyraźnie oddzielone.
Image

Przyciski boczne
Zostały zamontowane w górnym lewym boku telefonu, tuż pod głośnikiem. Klawisze te odpowiadają za zmianę głośności (klawisze +/-) oraz za dyktafon (który nagrywa już standardową minutę). Wykonane są one z gumowo-plastikowego materiału. Prawdopodobnie są one zrobione z tych dwóch materiałów. Nie ma problemów z dotarciem do tych klawiszy.
Image

Tył telefonu
Tył, tak jak przód został wykonany z aluminium. W zasadzie nie ma tu się o czym rozpisywać, bo nic tu nie ma prócz napisu NOKIA, oraz klapki od baterii.
Image

Na zakończenie tego "rozdziału" o wyglądzie wrzucam dwa zdjęciaporównawcze z innymi telefonami.
Image
Image

Wyświetlacz Jak już wcześniej wspomniałem E61 oferuje duży wyświetlacz o przekątnej 2,75" i rozdzielczości 320x240px. Wyświetlacz potrafi wyświetlić 16 milionów barw. Wszystko co jest wyświetlane na tym telefonie jest bardzo nasycone i ostre. Nie ma żadnych zniekształceń kolorów. Warto dodać że jasność wyświetlacza reguluje czujnik światła. Im ciemniej jest tym jaśniej świeci. Oglądanie zdjęć czy teledysków na tym ekranie jest czystą przyjemnością, i nie powoduje on bólu oczu. (Oczywiście jak długo będziemy się w ten ekran gapić to z czasem oczy zaczną nas boleć).

Oprogramowanie
Image

Model E61 został wyposażony w oprogramowanie SymbianOS 9.1 (preFP1), oraz procesor ARM9 (dualCPU) o taktowaniu 220MHz, oraz 128MB pamięci NAND i 64MB SDRAM (tyle samo co N73). Wydawać się więc by mogło że telefon będzie czasem niemiłosiernie mulił, wczytywał minutami wiadomości, lecz tak nie jest!Symbian w E61 działa błyskawicznie. Nie wiem dlaczego tak jest, ale strasznie się z tego powodu cieszę. Nie zauważyłem żadnych spowolnień w porównaniu do Samsunga I450. Wszystko tak samo i błyskawicznie działa.

Pulpit
Pulpit w E61 nieznacznie różni się od tego znanego m.in. z N73. Tylko że tutaj zamiast 6 ikon w ATG (N73) mamy możliwość wrzucenia 7 ikon. Kolejną zmianą w E61 jest wyświetlanie wiadomości e-mail w ATG. Niestety nie mogłem znaleźć ustawienia by wyświetlała mi się informacja o stanie WLAN (skanowanie/sieć dostępna).

Image

Menu i rozkład funkcji
Menu w E61 również jest niemal identyczne jak w pozostałych Series60. Nie widać tutaj znaczących zmian. Brak tutaj Kastora, i innych fajerwerków. Jest prosto i czytelnie.

Image

Warto dodać że Nokia ułatwiła życie biznesmenom i dodała wiele aplikacji, które pomogą im w pracy. Są to m.in.

- Eksport Ekranu
- Notatki
- Prezentacje
- Drukarki/Druk HP
- BizSW
- Pomoc głosowa

Również Nokia dodała aplikację SKLEP. Po wejściu w aplikacje, automatycznie aktualizuje się do OviMarket.
Reszta aplikacji jest już raczej standardowa.

Wielkim minusem jest to że nie ma Adobe Reader i Flash'a (w telefonie jest, ikonki nie ma)

Oczywiście menu dostosowałem pod siebie ;)

Rozrywka/Multimedia


Jako że biznesmen też człowiek i nie samą pracą żyje postanowiono telefon zaopatrzyć w odtwarzacz MP3.
Funkcje ma niemalże identyczne jak N73 (brak wizualizacji), fonoteka jest tak samo rozbudowana jak w innych Symbianach. Na minus niestety na pierwszy rzut oka bardzo skomplikowany wygląd odtwarzacza. Bardzo trudno jest się do niego przyzwyczaić, gdyż trzeba się nieźle naklikać by cokolwiek zrobić.

Poniżej przedstawiam wygląd odtwarzacza, oraz jego funkcji.

ImageImageImageImage
ImageImage

Warto dodać że telefon jest wyposażony tylko w jeden głośnik, ale nie ma powodu do narzekań, ponieważ świetnie sobie radzi. Telefon bardzo głośno odtwarza muzykę. Jest głośniejszy niż 5200. Powiem więcej, gra niemal identycznie jak 5130XM. Także nie będziemy mieli problemu z usłyszeniem dzwoniącego telefonu.

Kolejnym plusem tego telefonu jest to że nawet czuć bas. Co prawda nie jest to najwyższe osiągnięcie w technice audio, ale głośnik w tym telefonie naprawdę potrafi namieszać. Gdy jeszcze pobawimy się w korektorze to można osiągnąć nieco lepsze efekty.


Oczywiście jest też standardowy RealPlayer, który niczym się nie różni od tych z Serii N. Na standardowym odtwarzaczu możemy oglądać filmy z YouTube'a (oczywiście jeżeli mamy Flasha zainstalowanego).
Image



Następnym dodatkiem jest dyktafon. Nagrywa on dosyć czysto, ale nie ma tak kolorowo, ponieważ nasze rozmowy możemy nagrywać tylko do jednej minuty. Taka wartość nie pozwala nam na zapisanie notatek.
Image

Animacje Flash: Tutaj możemy pograć w gierki flashowe, zobaczyć prezentację.
By wybrać animację flash musimy sami podać ścieżkę docelową do folderu, w którym ta animacja się znajduje. Szkoda że telefon sam ich nie wyszukuje.

Usługi: To nic innego jak zbiór linków, które umożliwią nam pobieranie motywów, dźwięków, aplikacji. Oczywiście wiąże się to z opłatą za internet, oraz za aplikacje.
Image

Galeria Jest to zbiór wszystkich dźwięków, filmów, obrazów,prezentacji w całej naszej pamięci . Brak tu jakichkolwiek animowanych przejść. Miało być prosto i jest prosto. Co prawda brakuje mi tutaj galerii rodem z N73.

Jak mogliśmy zauważyć biznesowy telefon również posiada multimedia, które spowodują że praca na tym telefonie będzie jeszcze większą przyjemnością.

Łącza/Biuro/Organizator

W tym "rozdziale" przedstawię i omówię najważniejsze aplikacje jakie znajdziemy w tym terminalu. Niestety opiszę to wszystko bardzo ogólnikowo, ponieważ nie mam zamiaru smęcić o technologii tam zastosowanej (rodzaj bluetooth, etc)

W folderze "Łącza" możemy znaleźć takie aplikacje jak:
Bluetooth - transfer jest bardzo szybki. Można normalnie podłączyć słuchawkę bluetooth.

Podczerwień - tu transfer idzie jak krew z nosa, ma mały zasięg działania. Jedyną rzeczą do której się przydaje jest przełączanie kanałów (za pomocą innej aplikacji). Niestety też nie jest to bardzo komfortowe, ponieważ trzeba "wejść" w telewizor.

Kabel danych. Tu oczywiście możemy wybrać w jakim trybie chcemy pracować z komputerem. Mamy do wyboru standardowe już pola takie jak:
-PC Suite
- Transfer danych
-Przez IP (port podczerwieni)

Modem - nasz telefon może służyć jako modem? - Nie wiem ponieważ nie sprawdzałem tej opcji.

Oczywiście są też takie aplikacje jak:
-Menedżer połączeń
-NIM
-Czat
-Telefonia Internetowa (VOIP)
Synchronizacja

W folderze biuro (ten folder posiada akurat najmniej ciekawych i przydatnych jak dla mnie aplikacji) można znaleźć takie aplikacje jak:

-Documents (dokumenty)
-Sheet (notatki)
-Presentations (prezentacje)
-Eksport Ekranu (nie wiem na czym to polega)
-Drukarki
-Druk HP
-Samouczek, oraz pomoc i informacje o telefonie.


Folder Organizator zawiera chyba najważniejsze aplikacje. I są to:
-Kalendarz - bardzo rozbudowany, i niezwykle czytelny
-Notatki - nie korzystam z tego
-Kalkulator, który posiada najważniejsze funkcje
-Konwerter, również bardzo rozbudowany. Jest do wyboru kilka rodzai jednostek i miar.
-Punkty orientacyjne (działa tylko z zewnętrznym odbiornikiem GPS)
-Menedżer plików (ja przeniosłem go do głównego menu). W tym że menedżerze możemy kopiować, wklejać,wycinać różne pliki. Możemy je przenosić do różnych folderów.


Internet i klient e-mail

Korzystanie z internetu w tym telefonie to największa frajda. Posiada on możliwość surfowania po internecie w standardach:
-GPRS (ten najwolniejszy)
-UMTS (pozwala na osiąganie większych transferów
-WLAN, który pracuje w standardzie 802.11b/g

Internet z wykorzystaniem WiFi działa bardzo dobrze, telefon rzadko gubi zasięg hot-spotów. Zdarza się to tylko w bardzo skrajnych momentach, np. gdy zasięg sygnału jest bardzo słaby.

W telefonie mamy możliwość surfowania po internecie na wbudowanej przeglądarce (polecam!), albo korzystanie z przeglądarek firm trzecich. Standardowa przeglądarka jest stosunkowo rozbudowaną. Posiada wiele opcji takich jak przeglądanie w osobnych oknach (brak obsługi kart), możliwość przechowywania zakładek, posiada obsługę cookies.

Przeglądane materiały mogą być wyświetlane poziomo lub pionowo. Można także wyłączyć obsługę audio/obrazów, tak by przyśpieszyć ładowanie stron. Wielkim minusem tejże przeglądarki jest wielki apetyt na transfer co szczególnie boli gdy nie jesteśmy w sygnale hot-spotów.

By surfować po internecie za pomocą WiFi zmuszeni jesteśmy wejść w przeglądarkę internetową i z punktów dostępu wybrać właśnie WiFi lub ustawić na "zawsze pytaj". Szczególnie brakuje mi opcji wyświetlania statusu WLAN w ATG.

ImageImageImageImageImage

Tu podgląd widoku strony, co bardzo ułatwia nam korzystanie z bardzo obszernych stron/for. Wystarczy że wybierzemy podgląd strony i możemy szybko przenieść się w interesujące dla nas miejsce na stronie.
Image

Tu możemy zobaczyć wszystkie opcje wbudowanej przeglądarki. Tych opcji jest naprawdę sporo.
ImageImageImageImageImageImageImageImage

E61 został również wyposażony (jak z resztą chyba wszystkie Series60) w klienta e-mail. Konfiguracja poczty w telefonie trwa naprawdę krótko. Ja się uwinąłem w czasie krótszym niż 5 minut. Klient poczty posiada specjalny konfigurator dzięki któremu nie musimy wpisywać różnych ustawień. Potrzebne nam są tylko: login, hasło i dostawca. Resztę za nas zrobi automatycznie telefon.

Po konfiguracji telefon spyta się czy zapamiętać hasło. Po tej operacji nie będziemy musieli podawać haseł. Telefon może również automatycznie pobierać wiadomości e-mail co określony czas. Ja mam ustawione by pobierał co 6 godzin wszystkie nowe wiadomości. Oczywiście by zaoszczędzić transfer jak i czas możemy ustawić by pobierane były tylko nagłówki lub cały e-mail ale z określoną wagą załączników . Oczywiście możemy również wysyłać wiadomości. Adresaci są automatycznie zapamiętywani. Można wysyłać załączniki, ale tego nie próbowałem.

Szybki dostęp do poczty można ustawić w ATG. Do poczty e-mail jest również osobny przycisk na klawiaturze.

Podsumowanie

Model ten mogę z czystym sumieniem polecić każdej osobie, która nie oczekuje bardzo dużo od telefonu, a chciałaby czasem skorzystać z internetu, posłuchać muzyki na słuchawkach (choć nie powiem że E61 gra "idealnie" na słuchawkach. Jak już wcześniej wspomniałem gra bardzo cicho i płytko, nawet gdy pomieszamy w korektorze). Dla nie których telefon ten może okazać się za masywnym urządzeniem (140g) oraz zbyt dużym, co prawda QWERTY i wyświetlacz robią swoje.

Od samego początku byłem przekonany że będzie mulić, co okazało się na całe szczęście że jest to nieprawdą. Oczywiście zdarzy mu się chwilę pomyśleć zanim wejdzie w wiadomości, czy menedżer aplikacji, ale nie trwa to strasznie długo.

Chciałbym dodać że wcześniej nie miałem "parapetu"/"kalkulatora" w ręce. Pisanie wiadomości jest czystą przyjemnością. Łatwo idzie się do niej przyzwyczaić. Jednakowoż mogą nas czasem denerwować klawisze. Powodem tego jest to że są one małe, ale ratują nas spore odstępy między nimi.

Rozmawianie przez ten telefon nie jest może najwygodniejsze (rozmiary), ale nie jest też tragicznie. Problemy może sprawiać nam podtrzymywanie barkiem telefonu przy uchu gdy mamy zajęte ręce (notatki w czasie prowadzenia rozmów).

Telefon ten ma wiele zalet, jak i kilka wad, które mnie denerwują.

Zalety
-Waga
-Głośnik
-QWERTY
-WLAN
-Olbrzymi wyświetlacz
-Aluminiowa obudowa
-Dobry klient e-mail

Wady
-Spore rozmiary
-Niewygodne rozmawianie przez telefon
-Bateria
-Brak aparatu?
-Ciche granie na słuchawkach.


Podziękowania dla:
malybtc
joj87
viper
HAQER


To dzięki nim możecie zobaczyć przeźroczyste obrazki ;)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia E61 - recenzja modelu 19 Oct 2010, o 14:47

Male - Friend  Posts/Topics656/33  Reputation point 810 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
adam wrote:
Pulpit
Pulpit w E61 nieznacznie różni się od tego znanego m.in. z N73. Tylko że tutaj zamiast 6 ikon w ATG (N73) mamy możliwość wrzucenia 7 ikon. Kolejną zmianą w E63 jest wyświetlanie wiadomości e-mail w ATG. Niestety nie mogłem znaleźć ustawienia by wyświetlała mi się informacja o stanie WLAN (skanowanie/sieć dostępna).

Wkradł Ci się mały błąd... Zaznaczyłem go pogrubieniem...
Reply with quote 


Post Re: Nokia E61 - recenzja modelu 19 Oct 2010, o 14:49

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
malybtc wrote:
Wkradł Ci się mały błąd... Zaznaczyłem go pogrubieniem...

Poprawione ;)
Reply with quote 


Post Re: Nokia E61 - recenzja modelu 19 Oct 2010, o 15:17

Male - Friend  Posts/Topics600/77  Reputation point 787 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Bardzo ładnie wykonana recenzja (nie tak jak mój szajs) i wszystko pięknie napisane. Aż chce się czytać :D
Narobiłeś mi ochoty na ten telefon. Leci Image :thumbup:
Reply with quote 


Post Re: Nokia E61 - recenzja modelu 19 Oct 2010, o 17:06

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Remix wrote:
Bardzo ładnie wykonana recenzja (nie tak jak mój szajs)

Nie przesadzaj, Twoja recenzja również była niczego sobie.
Remix wrote:
wszystko pięknie napisane. Aż chce się czytać
Narobiłeś mi ochoty na ten telefon.

Dzięki za dobre słowo, ale niestety przeziębiony jestem i mogą pojawić się literówki, czy błędy ortograficzne.

[ Dodano: 19 paź 2010, o 17:06 ]
Jakbyscie potrzebowali konkretnej informacji nt. Tego modelu to smialo pytajcie.
Reply with quote 


Post Re: Nokia E61 - recenzja modelu 19 Oct 2010, o 18:05

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Nieskromnie mówiąc jakie to fajne uczucie stać się inspiracją dla starszych (bliski mi podział na sekcje i sposób "uobrazkowienia" tekstu). xD

A tak na serio to bardzo dobra recenzja i właśnie teksty takiego pokroju z przyjemnością chciałbym widywać na forum! :)

[ Komentarz dodany przez: Adam: 19 października 2010, o 19:23 ]
Zgodzę się z Tobą ;] I wiem że nie są to wyścigi :D
Reply with quote 


Post Re: Nokia E61 - recenzja modelu 19 Oct 2010, o 18:51

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Java Opera
Jak slusznie zauwazyles kierowalem sie twoja recenzja, ktora zrobila na mnie niesamowite wrazenie. Co prawda chcialem zrobic dluzsza od twojej, ale sie nie udalo ;)

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 19 października 2010, o 18:54 ]
Heh, to nie wyścigi, najważniejsza jest jakość. :)
Reply with quote 


Post Re: Nokia E61 - recenzja modelu 19 Oct 2010, o 22:50

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Quote:
Niestety nie mogłem znaleźć ustawienia by wyświetlała mi się informacja o stanie WLAN (skanowanie/sieć dostępna).
znajdź na stronie nokii Kreator WLAN(wlan wizard) to powinno się po jego instalacji dac dodać na pulpit info o wlanie :P
Quote:
Na minus niestety na pierwszy rzut oka bardzo skomplikowany wygląd odtwarzacza. Bardzo trudno jest się do niego przyzwyczaić, gdyż trzeba się nieźle naklikać by cokolwiek zrobić.
Niestety, cecha starszych E-Series, ewidentnie widać że odtwarzacz tutaj jest tylko dodatkiem :/
Quote:
Usługi: To nic innego jak zbiór linków, które umożliwią nam pobieranie motywów, dźwięków, aplikacji. Oczywiście wiąże się to z opłatą za internet, oraz za aplikacje.
sam jesteś zbiór linków xD
To jest przeglądarka WAP, p[rzynajmniej tak wszyscy twierdzą, ja tego nigdy nie próbowałem używać bo nie stać mnie na ściągnięcie całej strony ze wszystkimi obrazkami i reklamami i ramu pewnie też by mi brakło
Reply with quote 


Post Re: Nokia E61 - recenzja modelu 20 Oct 2010, o 11:01

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
nemo333 wrote:
sam jesteś zbiór linków

To jest zbiór linków w formie zakładek. Jak nie wierzysz to zrobię specjalnie dla Ciebie screena :D

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest