Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna

Post Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 25 Nov 2011, o 17:48

Male - Friend  Posts/Topics988/225  Reputation point 724 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Image

Spekulacje na temat sukcesu lub klęski pierwszego smartfona Nokii z Windows Phone nabierają rozpędu. Firma postanowiła kolejny raz zapewnić, że Nokia Lumia 800 jest popularna. Oliwy do ognia dolał Eldar Murtazin, twierdząc, że Finowie obniżą cenę nowego telefonu już na początku 2012 roku.

Wczoraj kopiowałen news'a , że sprzedaż Lumii 800 – według firmy Pacfifc Crest – nie przekroczy w tym roku 500 tys. sztuk. Kolejny analityk, Pierre Ferragu z Bernstein Research, uważa, że Lumia 800 cieszy się takim zainteresowaniem jak N8. Jego zdaniem cena nowego smartfona jest zdecydowanie za wysoka i nie ma on szans na rynku modeli wysokobudżetowych.


Code:
Please Login or Register, to see this Content


Prognozy analityków spowodowały spadek kursu Nokii. Nic więc dziwnego, że fiński producent postanowił uciąć wszelkie spekulacje. Rzecznik prasowy Nokii, James Etheridge, potwierdził wcześniejsze słowa o dobrej początkowej sprzedaży Lumii 800 na rynku, wspomniał też o przedwczesnych prognozach sprzedażowych:

Quote:
Lumia 800 odnotowała największą początkową sprzedaż w pierwszym tygodniu w historii smartfonów Nokia w Wielkiej Brytanii – tak wynika ze wstępnych danych. Jeśli wziąć pod uwagę wskaźnik badający zadowolenie klienta, Net Promoter Scores, Lumia 800 jest najczęściej polecanym telefonem Nokii w Wielkiej Brytanii. Informacje Nokii potwierdza już nie tylko Orange UK, w którym w wielu salonach nowy telefon Nokii został już wyprzedany.


Na stronie Vodafone UK zauważono, że Nokia Lumia 800 jest drugim najpopularniejszym smartfonem, zaraz za iPhone’em 4S w kolorze czarnym. Lumia zajmuje odpowiednio drugie oraz trzecie miejsce pod względem popularności telefonów w Vodafone (dwie różne wersje kolorystyczne). W Vodafone cieszy się większym zainteresowaniem niż smartfony z Androidem, takie jak Galaxy S II, czy modele BlackBerry. Podobną popularność telefon osiągnął w holenderskiej sieci KPN oraz w ofercie francuskiego sklepu Phonehouse.Fr.
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Założyciel serwisu Mobile-Review, Eldar Murtazin, nie widzi przyszłości Lumii 800 w tak różowych barwach. Informacje podane przez niego już nie raz się sprawdzały. Na swoim kanale na Twitterze Eldar napisał, że Nokia obniży cenę swojego nowego modelu o około 15% w styczniu lub lutym 2012 roku. Decyzja została podjęta wczoraj. Dodał ironicznie: „To się nazywa sukces”.

Code:
Please Login or Register, to see this Content


W tym momencie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jaką naprawdę popularnością cieszy się Nokia Lumia 800 na rynku. Bez wątpienia sprzedaż pierwszego smartfona Nokii z Windows Phone będzie miała ogromny wpływ na przyszłość fińskiego producenta. Lumia 800 zdecyduje o jego być albo nie być na rynku smartfonów.

Czy czekacie na premierę telefonu w Polsce?


komorkomania.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 25 Nov 2011, o 20:51

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
EriX05 wrote:
Czy czekacie na premierę telefonu w Polsce?


Nie czekam bo i tak nie będzie mnie stać na niego.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 25 Nov 2011, o 20:57

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Mimo, że telefon parametrami robi wrażenie, to ja na razie nie przesiądę się na dotykowca... Jestem zwolennikiem wygodnej i bardzo szybkiej klawiatury! :) Z sympatii do Nokii życzę jej samych sukcesów!
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 25 Nov 2011, o 22:13

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Niech tanieje. 2,5 klocka za telefon to trochę przegięcie. Taniej dostałbym netbooka z modemem 3G i miałbym więcej możliwości niż ten telefon. :) Cena spadnie -> wzrośnie popyt.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 26 Nov 2011, o 00:38

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Niech tanieje. 2,5 klocka za telefon to trochę przegięcie. Taniej dostałbym netbooka z modemem 3G i miałbym więcej możliwości niż ten telefon. :) Cena spadnie -> wzrośnie popyt.


To jest racja. Normalnej klasy człowiek nie wyrzuci sobie od tak 2,5 kafla na telefon.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 26 Nov 2011, o 00:41

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Linux Chrome
@ZiomalMarcin Jakie 2,5 klocka? O czym piszesz, bo chyba nie o Lumii 800? :)

[ Dodano: 25 lis 2011, o 23:41 ]
SileS wrote:
To jest racja. Normalnej klasy człowiek nie wyrzuci sobie od tak 2,5 kafla na telefon.

Heh, jeśli nie mam na co wydawać to dlaczego mam nie przeznaczyć takiej sumy np. na telefon.
Wszystko jest dla ludzi.
Last edited by jonny on 26 Nov 2011, o 01:04, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 26 Nov 2011, o 00:49

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
jonny wrote:
Jakie 2,5 klocka? O czym piszesz, bo chyba nie o Lumii 800? :)

[ Dodano: 25 lis 2011, o 23:41 ]
SileS wrote:
To jest racja. Normalnej klasy człowiek nie wyrzuci sobie od tak 2,5 kafla na telefon.

Heh, jeśli nie mam na co wydawać to dlaczego mam nie przeznaczyć takiej sumy np. na telefon.
Wszystko jest dla ludzi.


Odniosłem się do wypowiedzi Ziomala.

Ale niewiele jest raczej takich którzy nie mają na co wydawać...
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 26 Nov 2011, o 01:13

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Linux Chrome
SileS wrote:
dniosłem się do wypowiedzi Ziomala.

Wiem o tym. Widziałem cytat w Twoim poście, zresztą do czego innego mógłbyś się odnieść. :hihi:

BTW, telefon już jest na allegro, więc tak jakby już jest w naszym kraju. Nie ma na co czekać. :D
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 26 Nov 2011, o 01:46

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
jonny wrote:
@ZiomalMarcin Jakie 2,5 klocka? O czym piszesz, bo chyba nie o Lumii 800?

Aj. Przepraszam bardzo. Pomyliło mi się z ceną N9. :) No ale nikt chyba nie zaprzeczy, że bardziej opłaca się kupić netbooka niż smartfona jeżeli są w tych samych cenach. :)
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 26 Nov 2011, o 02:08

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Linux Chrome
Jasne, ale to też zależy od indywidualnych potrzeb.

BTW, N9 16GB Cyan kosztuje na stronie Euro RTV AGD tyle samo co flagowiec Samsunga - Galaxy Note: http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml ... 889940&p3= Cena N9-tki to naprawdę przegięcie.
Ale pewnie i tak ją w końcu kupię, bo trudno znaleźć inny telefon, który tak idealnie wpasowuje się w moje gusta. ;D
Last edited by jonny on 26 Nov 2011, o 02:09, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 26 Nov 2011, o 02:15

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
jonny wrote:
Ale pewnie i tak ją w końcu kupię, bo trudno znaleźć inny telefon, który tak idealnie wpasowuje się w moje gusta.


Wiesz, jak na obecną chwilę MeeGo nie będzie rozwijany. Wniosek - bardzo małe wsparcie dla systemu i mało aplikacji, bo komu będzie się chciało programować aplikacje na 1 model telefonu.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 26 Nov 2011, o 10:13

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Wiesz, jak na obecną chwilę MeeGo nie będzie rozwijany. Wniosek - bardzo małe wsparcie dla systemu i mało aplikacji, bo komu będzie się chciało programować aplikacje na 1 model telefonu.


Uwierz, że się tacy znajdą. Takie modele zawsze znajdują całą rzeszę fanów, którzy w nich grzebią, modyfikują ile się da. Wystarczy przypomnieć Siemensa SX1 albo BenQ-Siemensy na platformie BREW po bankructwie.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 26 Nov 2011, o 12:12

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Wiesz, jak na obecną chwilę MeeGo nie będzie rozwijany.

? Dopiero co był duży update, a chyba jeszcze parę szykują. Nokia to nie androidy, że telefon niedawno wyszedł, a już oficjalnie nie można go zaktualizować. E52 od 2 lat ma ciągłe wsparcie i nowe softy. ;)
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 26 Nov 2011, o 12:14

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
5800 jeszcze dłużej ;)
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 – hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna 26 Nov 2011, o 16:28

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Obeebok wrote:
Wystarczy przypomnieć Siemensa SX1 albo BenQ-Siemensy na platformie BREW po bankructwie.

I stare platformy z modelami C, CX i resztą też były ekstremalnie modyfikowalne. Szałem było dodanie obsługi mp3. :D

pawelooss wrote:
?

Sorry po raz drugi byłem kosmicznie niewyspany i ping twarzy miałem 999 :D Miałem na myśli to, że nie będzie kolejnych telefonów z MeeGo. :D

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 10 guests