Nokia N73

Dyskusje o poszczególnych modelach Nokii, tuning, zdjęcia.

Post by Makros » 18 Jan 2011, o 22:13

Nie wiem o co wam chodzi z tym zamulaniem, ja mam Nokie N73 z 2006r wgrałem do niej najnowszy soft, kilka patchy i przeróbek, usunąłem lifebloga, karta 1gb, prawie cała zapełniona aplikacjami, muzą, filmami i grami (sis i n-gage), a działa bardzo szybko. Tylko raz na 3 dni muszę ją wyłączać i włączać od nowa bo sama sobie jakoś ram zjada, ale to nie jest duże poświęcenie. Jakość muzyki na TT-podzie z equalizerem na Bass bije różne Soniacze na głowę. Aparat już mam trochę wyrobiony ale na dworze robi piękne zdjęcia. A najlepsze że aplikacjami i motywami można ustawić telefon idealnie dla siebie. Niedługo kupuje N-95 8gb ale ten telefon na zawsze zostanie u mnie w domu ;)

Makros otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+EriX05.
Makros Male
10%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia N95 8GB
Soft: 35
Operator: T-Mobile

Joined: 7 Nov 2010
Online: 23h 48m 16s
Posts: 15Topics: 2
Reputation point: 1
    Windows XP Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Obeebok » 18 Jan 2011, o 23:07

Makros wrote:Nie wiem o co wam chodzi z tym zamulaniem

Chociażby o to, ile trwa włączenie skrzynki odbiorczej albo kontaktów, ładowanie się nowego smsa, kalendarza i całej reszty. Możliwe, że Ci to nie przeszkadza, bo po prostu nie miałeś jeszcze niezamulającego telefonu.
Last edited by Obeebok on 18 Jan 2011, o 23:08, edited 1 time in total.

Obeebok otrzymał za ten post 7 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Wodnik Szuwarek.
Obeebok Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: HTC Mozart
Operator: Plus
Age: 36
Location: Wrocław

Joined: 27 Aug 2010
Online: 14d 22h 8m 55s
Posts: 937Topics: 52
Reputation point: 762
    Windows XP Firefox

Post by Makros » 18 Jan 2011, o 23:20

Jak pisałem cały telefon działa mi szybko łącznie z pocztą i kontaktami, jest to porównywalne do szybkości na Sony Ericssonach i Androidach.
Makros Male
10%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia N95 8GB
Soft: 35
Operator: T-Mobile

Joined: 7 Nov 2010
Online: 23h 48m 16s
Posts: 15Topics: 2
Reputation point: 1
    Windows XP Chrome

Post by $zymon » 20 Jan 2011, o 11:40

Makros wrote:porównywalne do szybkości na Sony Ericssonach i Androidach.


Prawie się zabiłem spadając z krzesła :D :D :D

Miałeś wgle Andro w ręku? Kiedykolwiek? Andro to jest superszybka kolej japońska, N73 to polskie PKP. Możliwe, że po dużych modyfikacjach działa lepiej, ale na pewno nie aż tak. Bez przesady. Kiedyś też myślałem, że Symbian nie muli i jest fajny ale nadszedł ten piękny dzień kiedy wziąłem do ręki system inny niż Symbian.
Image

Wyjątkowy blog o SPORCIE - Zawsze obiektywni - zawsze rzetelni - i zawsze szczerzy do bólu!

www.sportponaszemu.blogspot.com

Czytaj, komentuj, oceniaj.
Chcesz pomóc w rozwoju? Zgłoś się na PW!
$zymon Male
50%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5800 XM
Soft: v52
Operator: Play
Age: 30
Location: StG

Joined: 29 Apr 2010
Online: 1d 9h 58m 30s
Posts: 181Topics: 42
Reputation point: 74
    Windows XP Internet Explorer 7

Post by Makros » 20 Jan 2011, o 18:13

Widziałem jednego Androida, może trochę przesadziłem ale zapewniam że moja nokia działa szybko. A gdyby miała takie same podzespoły jak telefony z androidami to byłby demon prędkości.
Makros Male
10%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia N95 8GB
Soft: 35
Operator: T-Mobile

Joined: 7 Nov 2010
Online: 23h 48m 16s
Posts: 15Topics: 2
Reputation point: 1
    Windows XP Chrome

Post by $zymon » 27 Jan 2011, o 17:59

Gdyby żaba żyto żarła to by mąką srała...

Ale nie ma i nie wierzę po prostu, może miałeś za mały kontakt z innymi systemami i to, co dla Ciebie jest szybko, dla innych jest wolne.
Image

Wyjątkowy blog o SPORCIE - Zawsze obiektywni - zawsze rzetelni - i zawsze szczerzy do bólu!

www.sportponaszemu.blogspot.com

Czytaj, komentuj, oceniaj.
Chcesz pomóc w rozwoju? Zgłoś się na PW!
$zymon Male
50%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5800 XM
Soft: v52
Operator: Play
Age: 30
Location: StG

Joined: 29 Apr 2010
Online: 1d 9h 58m 30s
Posts: 181Topics: 42
Reputation point: 74
    Windows XP Opera

Post by Makros » 28 Jan 2011, o 20:05

Po prostu daję opinie że telefon jest dobry, jak się o niego dba, ale i tak go wymienię ze względu na starość (rocznikowo 5 lat).
Makros Male
10%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia N95 8GB
Soft: 35
Operator: T-Mobile

Joined: 7 Nov 2010
Online: 23h 48m 16s
Posts: 15Topics: 2
Reputation point: 1
    Windows XP Chrome

Post by student_dk » 12 Feb 2011, o 14:23

Mój jeden z byłych tel. różnica w prędkości między N95 czy 6650f niezbyt duża bo każdy symbianowiec muli a jak się go złamie i wgra parę gier i programów to i tak będzie mulił nieważne czy to e52 czy n95. Telefon ma najlepszy aparat wśród tel. do dziś, bo nawet jak zrobią tel. 12mpx to matryca będzie za mała i zdjęcia będą kijowe a w 73 matryca jest odpowiednio duża i nie przedobrzona tylko 3.2, to w połączeniu z optyką i soczewką foty robi lepsze od mojego canona co też ma 3.2mpx. Dźwięk ok (brakuje basów), głośność hmm na głośnikach to to on nie gra tylko ryczy :D Reszta funkcji taka jak w każdym symbianowcu czyli wrzystko i nic. PS.co do zamulania to ja wiem coś bo byłem 1właścicielem N70 z kartą 512MB xP
Nokia 6020 tymczasowo

student_dk otrzymał za ten post -8 punkty reputacji od 1 użytkowników:
-ryba.
student_dk Male
10%
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6020 tymczasowo
Operator: Heyah
Age: 30
Location: Trzebinia

Joined: 5 Feb 2011
Online: 14h 5m 47s
Posts: 10Topics: 3
Reputation point: -3
    Windows 7 Chrome

Post by $zymon » 12 Feb 2011, o 16:22

student_dk wrote:Mój jeden z byłych tel. różnica w prędkości między N95 czy 6650f niezbyt duża bo każdy symbianowiec muli a jak się go złamie i wgra parę gier i programów to i tak będzie mulił nieważne czy to e52 czy n95. Telefon ma najlepszy aparat wśród tel. do dziś, bo nawet jak zrobią tel. 12mpx to matryca będzie za mała i zdjęcia będą kijowe a w 73 matryca jest odpowiednio duża i nie przedobrzona tylko 3.2, to w połączeniu z optyką i soczewką foty robi lepsze od mojego canona co też ma 3.2mpx.


Hahahahahahahahahaha.

Miałeś w rękach N95? Tak oględnie chociaż? N95 w porównaniu z N73 to kombajn, E52 to samo. Spadłem z krzesła czytając o aparacie. Na teraz najlepsze ma Vivaz i N8, z czego bardziej bym się skłaniał do Nokii. Nieporónywalnie lepsze. Mpix to tylko liczby, tu liczy się optyka, posiadanie ogromu funkcji typu autofocus, wykrywanie twarzy itd. N73 robiła świetne zdjęcia jak na swoje warunki ale sorry, najlepszy aparat wśród telefonów? Bez jajcuf. Już N95 robiła 2 razy lepsze, świetnie autofocus łapał + lampa błyskowa z prawdziwego zdarzenia.
Last edited by $zymon on 12 Feb 2011, o 16:26, edited 1 time in total.
Image

Wyjątkowy blog o SPORCIE - Zawsze obiektywni - zawsze rzetelni - i zawsze szczerzy do bólu!

www.sportponaszemu.blogspot.com

Czytaj, komentuj, oceniaj.
Chcesz pomóc w rozwoju? Zgłoś się na PW!
$zymon Male
50%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5800 XM
Soft: v52
Operator: Play
Age: 30
Location: StG

Joined: 29 Apr 2010
Online: 1d 9h 58m 30s
Posts: 181Topics: 42
Reputation point: 74
    Windows XP Opera

Post by student_dk » 12 Feb 2011, o 18:22

n95 8GB ;] i wcale to nie jest taki ach och telefon tylko stara cegła i jej jedyną zaletą jest wifi której moja 6650nima tak to przereklamowany cegło-złom z starym symbianem... (nawet moja fold ma nowszego) a co do lampy to nie wiem jaką ty miałeś ale ta co ja korzystałem miała tak jak n73 diodową lampę a prawdziwą to ma np. SE K800i ;)
Nokia 6020 tymczasowo
student_dk Male
10%
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6020 tymczasowo
Operator: Heyah
Age: 30
Location: Trzebinia

Joined: 5 Feb 2011
Online: 14h 5m 47s
Posts: 10Topics: 3
Reputation point: -3
    Windows 7 Chrome

Post by IuDeX » 12 Feb 2011, o 18:31

Obeebok wrote:Chociażby o to, ile trwa włączenie skrzynki odbiorczej

LoL. Czyli jak włączam skrzynkę odbiorcza z 1500sms i czekam 1sek to już telefon do du**? :D
$zymon wrote:N8

I tak moja cyfrówka 4mpx, która ma 6 lat robi lepsze zdjęcia :D

12mpx upchane na malutkiej matrycy w telefonie. Naprawdę - świetny pomysł.
$zymon wrote: autofocus

N73 też ma przecież. Optyka Carl Zeiss nie pomoże słabej matrycy. Ale lans jest. ;>
$zymon wrote:wykrywanie twarzy

A na co to? :hihi:
$zymon wrote:najlepszy aparat wśród telefonów?

Aparaty w telefonach są do cykania foci na imprezach i czegos ciekawego np. na ulicy ;p
Obeebok wrote:kalendarza

Ładowanie 2sek, a 0,5sek to jest NIEASMOWITA RÓZNICA i można sobie życie zmarnować przez ten telefon w trakcie oczekiwania na różne rzeczy. :ermm:
Image
IuDeX Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: SE XPERIA Tipo
Soft: Android 4.0.4
Operator: Play
Age: 30
Location: Poznań

Joined: 23 Aug 2009
Online: 155d 22h 42m 24s
Posts: 4081Topics: 125
Reputation point: 3661
    Windows 7 Chrome

Post by Obeebok » 13 Feb 2011, o 01:50

Typowa wypowiedź posiadacza N73, który świata poza swoim telefonem nie widzi :hihi:
Jak już pisałem gdzieś kiedyś, jeśli się stale korzysta z takiego zamuła i jest się przyzwyczajonym, to faktycznie może to nie przeszkadzać. Jakiś czas korzystałem nawet z N70, więc wiem. Przy przesiadce na E71 już był kosmos w porównaniu. Chwilowo korzystam z E61, która jest sporo szybsza od N73 i już mnie niesamowicie denerwuje to, że na otwarcie aplikacji/skrzynki/czegokolwiek muszę czekać ułamki sekund dłużej.
Lepszego nie widziałeś, to swoje chwalisz :lol-sweat: Zresztą nie rozumiem tej całej mobilizacji posiadaczy N73 do obrony honoru swojego "cudeńka". Ten model to zamulający kloc i to, że macie niewygórowane wymagania niczego nie zmienia. Cenię sobie komfort użytkowania i już nigdy nie kupiłbym takiego złomu. Jednych zadowoli zardzewiały Opel, "bo jeździ", a inni chcą mieć jeszcze wygodę w trakcie jazdy.
Last edited by Obeebok on 13 Feb 2011, o 01:55, edited 1 time in total.

Obeebok otrzymał za ten post -5 punkty reputacji od 2 użytkowników:
-IuDeX, Ryan.
Obeebok Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: HTC Mozart
Operator: Plus
Age: 36
Location: Wrocław

Joined: 27 Aug 2010
Online: 14d 22h 8m 55s
Posts: 937Topics: 52
Reputation point: 762
    Windows XP Firefox

Post by IuDeX » 13 Feb 2011, o 02:29

Obeebok wrote:Typowa wypowiedź posiadacza N73, który świata poza swoim telefonem nie widzi :hihi:

Chyba nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi. Wybacz :[

Obeebok wrote:Lepszego nie widziałeś, to swoje chwalisz :lol-sweat:

Stary - mialem setki telefonów w łapach;p

Wysuwasz głupie wnioski (1 i 2), a nic o mnie nie wiesz :clap:
Wiem, ze N73 muli. Bo potrafi przy wejsciu do galerii, albo gdizekolwiek indziej czasem pomyslec dluzej, co po prostu irytuje. Tak samo jak Ty:P
Image

IuDeX otrzymał za ten post 4 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Remix.
IuDeX Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: SE XPERIA Tipo
Soft: Android 4.0.4
Operator: Play
Age: 30
Location: Poznań

Joined: 23 Aug 2009
Online: 155d 22h 42m 24s
Posts: 4081Topics: 125
Reputation point: 3661
    Windows 7 Firefox

Post by Obeebok » 13 Feb 2011, o 11:59

Kolejna wypowiedź posiadacza N73, czyli przyznanie mi racji z powodu braku argumentów z wcześniejszym zarzuceniem niezrozumienia posta, żeby nie było zbyt kolorowo :hihi: To, że cię irytuję też ma swoje przyczyny w postaci trafienia w sedno sprawy :E

[ Komentarz dodany przez: Wodnik Szuwarek: 13 lutego 2011, o 11:03 ]
:E
Last edited by Obeebok on 13 Feb 2011, o 11:59, edited 1 time in total.
Obeebok Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: HTC Mozart
Operator: Plus
Age: 36
Location: Wrocław

Joined: 27 Aug 2010
Online: 14d 22h 8m 55s
Posts: 937Topics: 52
Reputation point: 762
    Windows XP Firefox

Post by $zymon » 13 Feb 2011, o 12:46

Sekunda dłużej przy wczytywaniu wiadomości? Nawet ułamka sekundy nie powinno to zajmować. Nawet w Andro 1.6 przy włączonych 3 aplikacjach, odtwarzaczu to otwieranie zapchanej skrzynki to dla telefonu żaden kłopot. Wygładacie wady tego szrotu, brak obiektywizmu po prostu. Ta dyskusja i tak nie ma sensu, bo jak już widzę, że chcecie wciskać kit, że aparat N73 jest lepszy od tego w N8 to sorry...

IuDeX wrote:I tak moja cyfrówka 4mpx, która ma 6 lat robi lepsze zdjęcia


Taaa? Wrzuć takie foto do photoshopa lub innego programu graficznego, lub nawet na duży ekran typu telewizor - zobaczysz różnicę.
IuDeX wrote:N73 też ma przecież. Optyka Carl Zeiss nie pomoże słabej matrycy. Ale lans jest.


Nie wczytałeś się w moją wypowiedź. Mówiłem ogólnie o aparatach w telefonach.

IuDeX wrote:A na co to?


Próbowałeś kiedyś robić takie na prawdę dobre zdjęcia, bawić się ustawieniami, korygować? To wyobraź sobie, że takie opcje są bardzo pomocne i mogą wyjść na prawdę fajne zdjęcia.
Image

Wyjątkowy blog o SPORCIE - Zawsze obiektywni - zawsze rzetelni - i zawsze szczerzy do bólu!

www.sportponaszemu.blogspot.com

Czytaj, komentuj, oceniaj.
Chcesz pomóc w rozwoju? Zgłoś się na PW!
$zymon Male
50%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5800 XM
Soft: v52
Operator: Play
Age: 30
Location: StG

Joined: 29 Apr 2010
Online: 1d 9h 58m 30s
Posts: 181Topics: 42
Reputation point: 74
    Windows XP Opera

Previous • Next

Return to Opinie o modelach

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests