Nokia N95 z allegro "odnowiona orzez producenta"

Dyskusje o poszczególnych modelach Nokii, tuning, zdjęcia.

Post by jpajak6 » 2 Jan 2023, o 20:01

Cześć,
czy jest mi ktoś wstanie powiedzieć czy Nokie N95 oferowane obecnie na allegro (interesują mnie głownie te oferowane prze użytkownika gsmtrade, ma on dużo Nokii) są oryginalne, czy raczej podróbki, domyślam się, że odnowione są przez sprzedawcę a nie producenta, bo Nokia się tym już raczej nie zajmuje. Oczywiście nie mam zamiaru póki co kupować takiego telefonu, ponieważ są one dość drogie, ale nurtuje mnie to od jakiegoś czasu.
Chodzi mi głównie o tą ofertę.
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
No cóż, co mogę o sobie powiedzieć, wbrew wszystkim z mojego otoczenia używam starych telefonów z S40 i Symbkiem, kompa z Windowsem 7, słucham muzyki z CD i kaset, interesuję się wszystkim i niczym zarazem, to chyba wszystko jak mi więcej przyjdzie do głowy to dopiszę ;)
jpajak6 Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung Galaxy A3 2016
Soft: Android 11, LineageOS 18.1
Operator: T-Mobile
Location: Kraków

Joined: 13 Nov 2022
Online: 2d 9h 53m 38s
Posts: 63Topics: 5
Reputation point: 22
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Wunder Wungiel » 3 Jan 2023, o 11:01

Kiepskie refurbishe z Chin. Nie polecam
Code: Select all
wunderwungiel is not in the sudoers file. This incident will be reported.

Wunder Wungiel otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+jpajak6.
Wunder Wungiel Male
Wunder Wungiel
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 808 || Nokia N9 || Nokia N900
Soft: Delight 1.8 || MeeGo 1.2 || Maemo 5
Operator: Play
Age: 24
Location: /usr/share

Joined: 1 Feb 2020
Online: 42d 11h 12m 31s
Posts: 1297Topics: 236
Reputation point: 611
    Symbian Nokia Browser

Post by jpajak6 » 3 Jan 2023, o 20:23

OK, czyli telefon jako taki jest oryginalną Nokią, a obudowa i bateria chińskie. Nie mam zamiaru tego kupować, chciałem wiedzieć tylko :). Najdziwniejsze jest to, że są telefony z podobnym opisem, ale u innego sprzedawcy, ale oferowane za ponad 500 zł, ciekawe, czy to takie samo badziewie, czy jednak coś lepszego.

[ Dodano: 3 sty 2023, o 19:17 ]
O np. ta, najbardziej wiarygodna, na innych nawet na poglądowych zdjęciach widać, że są fałszywe.
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content


[ Dodano: 3 sty 2023, o 19:23 ]
Na fonach od tego sprzedawcy niektórych są wrzucone ich foty, na których widać logo operatorów na obudowie, co bardziej wskazuje na to, że odnawiają je z oryginalnych, dostępnych części.
No cóż, co mogę o sobie powiedzieć, wbrew wszystkim z mojego otoczenia używam starych telefonów z S40 i Symbkiem, kompa z Windowsem 7, słucham muzyki z CD i kaset, interesuję się wszystkim i niczym zarazem, to chyba wszystko jak mi więcej przyjdzie do głowy to dopiszę ;)
jpajak6 Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung Galaxy A3 2016
Soft: Android 11, LineageOS 18.1
Operator: T-Mobile
Location: Kraków

Joined: 13 Nov 2022
Online: 2d 9h 53m 38s
Posts: 63Topics: 5
Reputation point: 22
    Windows 7 Firefox

Post by NieprzebijalnyN8 » 4 Jan 2023, o 12:51

ja kupowałem używaną z olx za 200 zł w całkiem dobrym stanie
Niech zyje symbian!


https://digipassion.com/hack-symbian-phones-all-versions-using-nokia-cooker-phoenix/

[size=85]Samsung Mini II -> Samsung Galaxy Ace III ->Oppo A12 -> Nokia N95 -> Nokia C1-01/Nokia N8 -> Nokia N95 -> Nokia E72 -> Nokia 3410 -> Nokia E72[/size[/color]
Telefony

Nokia E72, Nokia N8 , Sony Xperia L1*, Nokia C1-01*, Nokia 1616** , Microsoft Lumia 535*,Nokia 6300 (x3) , Nokia 3410, Nokia 2610*(x2), Sony Ericsson W910i*, Sony Ericsson V600i, Samsung Xcover 4, HTC Desire 620**, Huawei P40 Lite E*, Samsung Galaxy J5*
Inne graty

PS3 Slim, PSP-3004 , Xbox 360 Slim E, IBM ThinkPad T42P,HP Elitebook 2560p*, Acer Nitro 5, Lenovo IBM ThinkPad R60, Unitra Eltra Halina R-802

Legenda

-* Uszkodzone,** Dead,*** Zgubione
NieprzebijalnyN8 Male
Upadłem z nieba na łeb
Uploader

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6300
Soft: V06.01
Operator: Orange
Age: 14
Location: dev/hdd0

Joined: 9 Aug 2021
Online: 6d 8h 29m 8s
Posts: 285Topics: 39
Reputation point: 104
    Symbian Opera

Post by jpajak6 » 4 Jan 2023, o 17:01

Ja też kupie używaną jak będę kupował, unikam tych "nowych". Generalnie to mój kolega chciał N95, mówiłem mu, żeby uważał bo to mogą być totalne podróby, lub właśnie tzw. refurby. No ale on uparł się na "nową", bo się boi, że używana się rozleci lub zepsuje. Naciąłem się tak raz na "nową" 3310, ale była bardzo tania, chciałem się tylko upewnić, że z tymi droższymi też tak robią.
Last edited by jpajak6 on 4 Jan 2023, o 22:38, edited 1 time in total.
No cóż, co mogę o sobie powiedzieć, wbrew wszystkim z mojego otoczenia używam starych telefonów z S40 i Symbkiem, kompa z Windowsem 7, słucham muzyki z CD i kaset, interesuję się wszystkim i niczym zarazem, to chyba wszystko jak mi więcej przyjdzie do głowy to dopiszę ;)
jpajak6 Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung Galaxy A3 2016
Soft: Android 11, LineageOS 18.1
Operator: T-Mobile
Location: Kraków

Joined: 13 Nov 2022
Online: 2d 9h 53m 38s
Posts: 63Topics: 5
Reputation point: 22
    Windows 7 Firefox

Post by nemo333 » 4 Jan 2023, o 17:17

jpajak6 wrote:Na fonach od tego sprzedawcy niektórych są wrzucone ich foty, na których widać logo operatorów na obudowie, co bardziej wskazuje na to, że odnawiają je z oryginalnych, dostępnych części.
To co na zdjęciach, a to co przyjdzie, to mogą być 2 różne rzeczy ;)
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 11h 17m 49s
Posts: 9187Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows 10 Chrome

Post by Wunder Wungiel » 4 Jan 2023, o 17:58

jpajak6, Moje dwa przypadki z refurbishami. Akurat z jednym modelem, Nokia N9 z MeeGo Harmattan.
1. Trafiła mi się pewnego razu Nokia N9, właśnie "odnowiona przez producenta, ORYGINAŁ, trzy kolory GRATISY". Oczywiście był to prawdopodobnie tytuł oryginalnej oferty na Allegro, bo zdobyłem ją tanio z OLX-a.
Martwa, bo gościu sflashował zły soft. Na tacce SIM - "Made in China". Z dołu telefonu chińskie krzaczki. Obudowa się rozlatywała. Aparat z tyłu krzywo umiejscowiony. Folia się odklejała, kamera przednia jakaś taka lekko fioletowa.
Zabrałem się za naprawę softu. Wyszło na to, że wariant softu na Chiny to (PR 1.3) 003. Flasher wykrył zainstalowane bodajże EU 009. No to downgrade się nie da zrobić, flashuję ten sam soft EU (wariant PR 1.3 009). Flasher wykrywa telefon (!), to myślę sobie że może nie podróbka. Flashuje soft (!) - zaskoczenie. Na koniec zaciął się na częściach softu cmt_* - no i błąd.
Pół godziny kopania internetu i mam odpowiedź - chińskie egzemplarze mają inne CMT, czyli to wszystko co odpowiada za sieć itp. Pomaga flashowanie CMT z wariantu chińskiego (003). U mnie też pomogło - telefon się włącza i działa.
Ogólnie, to sam system europejski na chińskim refurbishu działa dokładnie tak samo, przynajmniej w moim przypadku.
2. Rok później dostałem N9 czarną refurbisha za darmo (wraz z N900, N9 czerwona oryginał, i N810) od człowieka z Telegrama i forum TMO. Za darmo wyslał, powiedział że ma samych N900 z 50 sztuk, mieszka w Finlandi i w mieście gdzie żyl Torvalds.
Nokia N9 czarna refurbish jak poprzednia. Ale:
- brak chińskich krzaczków na dole i na tacce (jedynie Made in China)
- obudowa wzorowa, jak oryginał
- wszystko solidne, proste i równe
- system chiński, więc jakieś śmieci jak QQ czy Baidu
Flashuję jej EU 009 z CMT 003, no i hula jak oryginał.

Obie sprzedane, pierwsza po dwukrotnej cenie a druga chyba za 500 zł. Ale ogólnie, patrząc na problemy z pierwszą, jej stanem itp. - odradzałbym. Jeszcze na takim telefonie jak N9, z otwartym bootloaderem i bazującym na Linuxie, nie jest tak źle.
Ale Symbian to może być inna bajka, bardziej tragiczna.
Code: Select all
wunderwungiel is not in the sudoers file. This incident will be reported.

Wunder Wungiel otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+jpajak6.
Wunder Wungiel Male
Wunder Wungiel
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 808 || Nokia N9 || Nokia N900
Soft: Delight 1.8 || MeeGo 1.2 || Maemo 5
Operator: Play
Age: 24
Location: /usr/share

Joined: 1 Feb 2020
Online: 42d 11h 12m 31s
Posts: 1297Topics: 236
Reputation point: 611
    Android Opera

Post by jpajak6 » 4 Jan 2023, o 22:53

No cóż, Symbian lubi być kłopotliwy, nawet na oryginalnych fonach :). Ale i tak go lubię, pewnie ze względu na sentyment do moich E50 i C5-00(moje dwa najlepsze telefony), i zabawy z łamaniem systemu i instalowaniem patchy, różnych aplikacji i innych. Póki co siedzę na S40 i powoli jednak mnie ciągnie do powrotu do Symbka ;), ale z pewnością jakbym kupował telefon, to kupie używany w dobrym stanie, wtedy raczej nie ma ryzyka trafienia na chinole.
No cóż, co mogę o sobie powiedzieć, wbrew wszystkim z mojego otoczenia używam starych telefonów z S40 i Symbkiem, kompa z Windowsem 7, słucham muzyki z CD i kaset, interesuję się wszystkim i niczym zarazem, to chyba wszystko jak mi więcej przyjdzie do głowy to dopiszę ;)

jpajak6 otrzymał za ten post 8 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Wunder Wungiel.
jpajak6 Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung Galaxy A3 2016
Soft: Android 11, LineageOS 18.1
Operator: T-Mobile
Location: Kraków

Joined: 13 Nov 2022
Online: 2d 9h 53m 38s
Posts: 63Topics: 5
Reputation point: 22
    Windows 7 Firefox

Post by Wunder Wungiel » 5 Jan 2023, o 22:34

Ale ogólnie, patrząc na problemy z pierwszą, jej stanem itp. - odradzałbym. Jeszcze na takim telefonie jak N9, z otwartym bootloaderem i bazującym na Linuxie, nie jest tak źle.
Ale Symbian to może być inna bajka, bardziej tragiczna.

Chodziło mi typowo o refurbishe. Symbiana na nim prawdopodobnie nie zmienisz z chińskiego zaśmieconego shitu na coś normalnego. Na N9 z MeeGo - mi się udało.

Bo jako system na oryginalnych Nokiach, Symbiana oczywiście bardzo lubię!!! :D Nie miałbym 40 Nokii z Symbianem jakbym go nie lubiał :)
Code: Select all
wunderwungiel is not in the sudoers file. This incident will be reported.
Wunder Wungiel Male
Wunder Wungiel
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 808 || Nokia N9 || Nokia N900
Soft: Delight 1.8 || MeeGo 1.2 || Maemo 5
Operator: Play
Age: 24
Location: /usr/share

Joined: 1 Feb 2020
Online: 42d 11h 12m 31s
Posts: 1297Topics: 236
Reputation point: 611
    Android Opera

Post by jpajak6 » 5 Jan 2023, o 23:33

Flashowałem kiedyś Symbka na N95 na Polskiego, ale tylko na telefonie bodajże z Rosji, który był normalnym RM-159 tylko z innym product codem. Chińczyki mają bodajże coś takiego jak N95-5 RM-245, a z tym by było trudno, Symbian jest przypisany do konkretnego rodzaju telefonu, to nie jest tak jak S40, że se można w ruskim sofcie podmienić ppm na polski, popodmieniać w contencie kalkulator, korektor graficzny itp. na polskie i mamy polski soft. Ale i tak bardzo lubię Symbka, mimo, że póki co nie mam fona z nim, to właściwie mój ulubiony mobilny system. Chciałem nawet kupić N500 ;P (tak wiem, to dziadostwo), żeby pobawić się dotykowym Symbianem, nigdy go nie używałem. Chciałem ją kupić tylko dlatego, że w jednym lombardzie w Krakowie mogłem ją mieć za całe 35zł, ale mimo wszystko poszukam w lepszym stanie, ta wyglądała, jakby ją ciężarówka rozjechała. Zdarzyło mi się na giełdzie znaleźć parę fajnych telefonów, nawet moją obecną Nokię tam kupiłem za 20zł i dokupiłem obudowę za 15zł i mam praktycznie idealny telefon, więc cierpliwie czekam, przeglądam allegro, olx, szukam po lombardach i na giełdzie, kiedyś doczekam. :)
No cóż, co mogę o sobie powiedzieć, wbrew wszystkim z mojego otoczenia używam starych telefonów z S40 i Symbkiem, kompa z Windowsem 7, słucham muzyki z CD i kaset, interesuję się wszystkim i niczym zarazem, to chyba wszystko jak mi więcej przyjdzie do głowy to dopiszę ;)

jpajak6 otrzymał za ten post 8 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Wunder Wungiel.
jpajak6 Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung Galaxy A3 2016
Soft: Android 11, LineageOS 18.1
Operator: T-Mobile
Location: Kraków

Joined: 13 Nov 2022
Online: 2d 9h 53m 38s
Posts: 63Topics: 5
Reputation point: 22
    Windows 7 Firefox


Return to Opinie o modelach

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests