Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 10 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia N95 z allegro "odnowiona orzez producenta"

Post Nokia N95 z allegro "odnowiona orzez producenta" 2 Jan 2023, o 20:01

Male - 30%  Posts/Topics63/5  Reputation point 22 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Cześć,
czy jest mi ktoś wstanie powiedzieć czy Nokie N95 oferowane obecnie na allegro (interesują mnie głownie te oferowane prze użytkownika gsmtrade, ma on dużo Nokii) są oryginalne, czy raczej podróbki, domyślam się, że odnowione są przez sprzedawcę a nie producenta, bo Nokia się tym już raczej nie zajmuje. Oczywiście nie mam zamiaru póki co kupować takiego telefonu, ponieważ są one dość drogie, ale nurtuje mnie to od jakiegoś czasu.
Chodzi mi głównie o tą ofertę.
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 z allegro "odnowiona orzez producenta" 3 Jan 2023, o 11:01

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 610 
Offline  Profile   
Symbian Nokia Browser
Kiepskie refurbishe z Chin. Nie polecam
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 z allegro "odnowiona orzez producenta" 3 Jan 2023, o 20:23

Male - 30%  Posts/Topics63/5  Reputation point 22 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
OK, czyli telefon jako taki jest oryginalną Nokią, a obudowa i bateria chińskie. Nie mam zamiaru tego kupować, chciałem wiedzieć tylko :). Najdziwniejsze jest to, że są telefony z podobnym opisem, ale u innego sprzedawcy, ale oferowane za ponad 500 zł, ciekawe, czy to takie samo badziewie, czy jednak coś lepszego.

[ Dodano: 3 sty 2023, o 19:17 ]
O np. ta, najbardziej wiarygodna, na innych nawet na poglądowych zdjęciach widać, że są fałszywe.
Code:
Please Login or Register, to see this Content


[ Dodano: 3 sty 2023, o 19:23 ]
Na fonach od tego sprzedawcy niektórych są wrzucone ich foty, na których widać logo operatorów na obudowie, co bardziej wskazuje na to, że odnawiają je z oryginalnych, dostępnych części.
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 z allegro "odnowiona orzez producenta" 4 Jan 2023, o 12:51

Male - Uploader  Posts/Topics285/39  Reputation point 104 
Offline  Profile   
Symbian Opera
ja kupowałem używaną z olx za 200 zł w całkiem dobrym stanie
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 z allegro "odnowiona orzez producenta" 4 Jan 2023, o 17:01

Male - 30%  Posts/Topics63/5  Reputation point 22 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Ja też kupie używaną jak będę kupował, unikam tych "nowych". Generalnie to mój kolega chciał N95, mówiłem mu, żeby uważał bo to mogą być totalne podróby, lub właśnie tzw. refurby. No ale on uparł się na "nową", bo się boi, że używana się rozleci lub zepsuje. Naciąłem się tak raz na "nową" 3310, ale była bardzo tania, chciałem się tylko upewnić, że z tymi droższymi też tak robią.
Last edited by jpajak6 on 4 Jan 2023, o 22:38, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 z allegro "odnowiona orzez producenta" 4 Jan 2023, o 17:17

Male - Sponsor  Posts/Topics9187/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
jpajak6 wrote:
Na fonach od tego sprzedawcy niektórych są wrzucone ich foty, na których widać logo operatorów na obudowie, co bardziej wskazuje na to, że odnawiają je z oryginalnych, dostępnych części.
To co na zdjęciach, a to co przyjdzie, to mogą być 2 różne rzeczy ;)
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 z allegro "odnowiona orzez producenta" 4 Jan 2023, o 17:58

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 610 
Offline  Profile   
Android Opera
jpajak6, Moje dwa przypadki z refurbishami. Akurat z jednym modelem, Nokia N9 z MeeGo Harmattan.
1. Trafiła mi się pewnego razu Nokia N9, właśnie "odnowiona przez producenta, ORYGINAŁ, trzy kolory GRATISY". Oczywiście był to prawdopodobnie tytuł oryginalnej oferty na Allegro, bo zdobyłem ją tanio z OLX-a.
Martwa, bo gościu sflashował zły soft. Na tacce SIM - "Made in China". Z dołu telefonu chińskie krzaczki. Obudowa się rozlatywała. Aparat z tyłu krzywo umiejscowiony. Folia się odklejała, kamera przednia jakaś taka lekko fioletowa.
Zabrałem się za naprawę softu. Wyszło na to, że wariant softu na Chiny to (PR 1.3) 003. Flasher wykrył zainstalowane bodajże EU 009. No to downgrade się nie da zrobić, flashuję ten sam soft EU (wariant PR 1.3 009). Flasher wykrywa telefon (!), to myślę sobie że może nie podróbka. Flashuje soft (!) - zaskoczenie. Na koniec zaciął się na częściach softu cmt_* - no i błąd.
Pół godziny kopania internetu i mam odpowiedź - chińskie egzemplarze mają inne CMT, czyli to wszystko co odpowiada za sieć itp. Pomaga flashowanie CMT z wariantu chińskiego (003). U mnie też pomogło - telefon się włącza i działa.
Ogólnie, to sam system europejski na chińskim refurbishu działa dokładnie tak samo, przynajmniej w moim przypadku.
2. Rok później dostałem N9 czarną refurbisha za darmo (wraz z N900, N9 czerwona oryginał, i N810) od człowieka z Telegrama i forum TMO. Za darmo wyslał, powiedział że ma samych N900 z 50 sztuk, mieszka w Finlandi i w mieście gdzie żyl Torvalds.
Nokia N9 czarna refurbish jak poprzednia. Ale:
- brak chińskich krzaczków na dole i na tacce (jedynie Made in China)
- obudowa wzorowa, jak oryginał
- wszystko solidne, proste i równe
- system chiński, więc jakieś śmieci jak QQ czy Baidu
Flashuję jej EU 009 z CMT 003, no i hula jak oryginał.

Obie sprzedane, pierwsza po dwukrotnej cenie a druga chyba za 500 zł. Ale ogólnie, patrząc na problemy z pierwszą, jej stanem itp. - odradzałbym. Jeszcze na takim telefonie jak N9, z otwartym bootloaderem i bazującym na Linuxie, nie jest tak źle.
Ale Symbian to może być inna bajka, bardziej tragiczna.
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 z allegro "odnowiona orzez producenta" 4 Jan 2023, o 22:53

Male - 30%  Posts/Topics63/5  Reputation point 22 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
No cóż, Symbian lubi być kłopotliwy, nawet na oryginalnych fonach :). Ale i tak go lubię, pewnie ze względu na sentyment do moich E50 i C5-00(moje dwa najlepsze telefony), i zabawy z łamaniem systemu i instalowaniem patchy, różnych aplikacji i innych. Póki co siedzę na S40 i powoli jednak mnie ciągnie do powrotu do Symbka ;), ale z pewnością jakbym kupował telefon, to kupie używany w dobrym stanie, wtedy raczej nie ma ryzyka trafienia na chinole.
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 z allegro "odnowiona orzez producenta" 5 Jan 2023, o 22:34

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 610 
Offline  Profile   
Android Opera
Quote:
Ale ogólnie, patrząc na problemy z pierwszą, jej stanem itp. - odradzałbym. Jeszcze na takim telefonie jak N9, z otwartym bootloaderem i bazującym na Linuxie, nie jest tak źle.
Ale Symbian to może być inna bajka, bardziej tragiczna.

Chodziło mi typowo o refurbishe. Symbiana na nim prawdopodobnie nie zmienisz z chińskiego zaśmieconego shitu na coś normalnego. Na N9 z MeeGo - mi się udało.

Bo jako system na oryginalnych Nokiach, Symbiana oczywiście bardzo lubię!!! :D Nie miałbym 40 Nokii z Symbianem jakbym go nie lubiał :)
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 z allegro "odnowiona orzez producenta" 5 Jan 2023, o 23:33

Male - 30%  Posts/Topics63/5  Reputation point 22 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Flashowałem kiedyś Symbka na N95 na Polskiego, ale tylko na telefonie bodajże z Rosji, który był normalnym RM-159 tylko z innym product codem. Chińczyki mają bodajże coś takiego jak N95-5 RM-245, a z tym by było trudno, Symbian jest przypisany do konkretnego rodzaju telefonu, to nie jest tak jak S40, że se można w ruskim sofcie podmienić ppm na polski, popodmieniać w contencie kalkulator, korektor graficzny itp. na polskie i mamy polski soft. Ale i tak bardzo lubię Symbka, mimo, że póki co nie mam fona z nim, to właściwie mój ulubiony mobilny system. Chciałem nawet kupić N500 ;P (tak wiem, to dziadostwo), żeby pobawić się dotykowym Symbianem, nigdy go nie używałem. Chciałem ją kupić tylko dlatego, że w jednym lombardzie w Krakowie mogłem ją mieć za całe 35zł, ale mimo wszystko poszukam w lepszym stanie, ta wyglądała, jakby ją ciężarówka rozjechała. Zdarzyło mi się na giełdzie znaleźć parę fajnych telefonów, nawet moją obecną Nokię tam kupiłem za 20zł i dokupiłem obudowę za 15zł i mam praktycznie idealny telefon, więc cierpliwie czekam, przeglądam allegro, olx, szukam po lombardach i na giełdzie, kiedyś doczekam. :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 10 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest