Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 3 of 3 [ 45 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3
Print view
Write comments Post new topic


[Propozycje] nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :)

Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 21 Feb 2021, o 17:40

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 611 
Offline  Profile   
Android Opera
Quote:
Od kiedy? Mam konto i nigdy o to mnie nie prosili.


Mnie poprosili przy rejestracji. 2nr załatwiło sprawę ;)

Last post
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 27 Apr 2021, o 23:40

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
Jojek wrote:
przyszła e7! :D zaraz zrobię zdjęcie i wrzucę.

Nadal czekamy... ;)
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 11 May 2021, o 11:42

Male - 40%  Posts/Topics114/9  Reputation point 100 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
Zacznijmy od tego iż nokie z QWERTY nigdy nie miały dobrego aparatu, z tego co pamiętam najlepszy aparat ma Asha 302 (3.2mpx 2048x1536) taki sam ma 303 ale nie wiem jak tam z rozmiarem lecz mają też S40, osobiście jeżeli Nokia w QWERTY to tylko Asha albo czekać aż HMD odnowi jakiś stary model. Owerty nokie mają to do siebie że jest ich masa a jedyne w czym się prześcigały to o to która ma więcej "społecznościówek" i która ma gorszy aparat. Polecam 210, 302 lub 303 a odradzam 200, 201 i 205.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 11 May 2021, o 11:52

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 611 
Offline  Profile   
Linux Firefox
nywi3, Owszem, ale np. N97 Mini aparat ma niezły (w końcu seria N). No ale ma wiele innych wad, np. system.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 11 May 2021, o 16:09

Male - 40%  Posts/Topics114/9  Reputation point 100 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
nywi3, Owszem, ale np. N97 Mini aparat ma niezły (w końcu seria N). No ale ma wiele innych wad, np. system.


Ahh N97, tak bardzo jak podoba mi się ten telefon tak bardzo uważam że jego Cena przewyższa jego możliwości. Może byłby tyle wart gdyby ktoś na niego przygotował nowy system. Słyszałem kiedyś że ktoś na nią wgrał Androida 3.2.6 i wtedy może by to zadziałało ale teraz nie sądze.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 12 May 2021, o 07:02

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 611 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
nywi3 wrote:
Słyszałem kiedyś że ktoś na nią wgrał Androida 3.2.6

Wątpię, czy to prawda. N9 owszem (ma jądro Linuxa (MeeGo)), ale N97... przecież to Symbian (czyli nie Linux).
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 13 May 2021, o 11:22

Male - 40%  Posts/Topics114/9  Reputation point 100 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
nywi3 wrote:
Słyszałem kiedyś że ktoś na nią wgrał Androida 3.2.6

Wątpię, czy to prawda. N9 owszem (ma jądro Linuxa (MeeGo)), ale N97... przecież to Symbian (czyli nie Linux).

Też wątpię, lecz jeżeli chodzi o N9 to naprawdę łatwa kwestia a za androidem N9 to naprawdę ciekawy kąsek na daily phone'a.
Chociaż na MeeGo z lekkimi modami też by poszło odpalić YouTube'a
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 13 May 2021, o 11:34

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 611 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Pewnie tak. Bo np. na MeeGo jest Firefox, a w nim może by YT poszło. Nawet ostatnio kupiłem uszkodzoną N9 za grosze (nie włączała się), ale z naprawą sobie nie poradziłem :/ . Oglądałem tego Android na N9 (NITDroid) na YT, i naprawdę fajnie się to prezentuje. Szkoda, że Symbian nie bazuje na Linux, bo pewnie dałoby się zbudować Android/innego Linuxa na niego
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 13 May 2021, o 12:06

Male - 40%  Posts/Topics114/9  Reputation point 100 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
Szkoda, że Symbian nie bazuje na Linux, bo pewnie dałoby się zbudować Android/innego Linuxa na niego


Tak właściwie to czemu by nie zbudować jakiegoś okrojonego androida na jądro Symbiana, nie jestem bardzo ogarnięty jeżeli chodzi o symbiany bo dopiero zbieram na telefon z jednym. Najbardziej mnie chyba z nich wszystkich interesuje 5530 XpressMusic. Chodzi po dosyć tanio jak na mój budżet (ostatni raz sprawdzałem i mogę dorwać jedną za 40-50zł). Może to dobry start na pobawienie sie nim. Symbian nie jest na tyle stary żeby każdy jego aspekt budowy był do kosza.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 14 May 2021, o 13:19

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 611 
Offline  Profile   
Linux Chrome
nywi3 wrote:
Tak właściwie to czemu by nie zbudować jakiegoś okrojonego androida na jądro Symbiana, nie jestem bardzo ogarnięty jeżeli chodzi o symbiany bo dopiero zbieram na telefon z jednym.

Wiesz co, chyba dlatego nie ma Android na żadnego Symbianowca, bo on chyba zadziała tylko pod jądrem Linux. Ekspertem w jądrach nie jestem (dopiero rozpocząłem zabawy z kompilowaniem softów i jąder na Android), ale chyba tak jest. No niestety :ehh: Ale jeśli chodzi o nieoficjalne wsparcie dla Symbian vs Meego, to zdecydowanie więcej osób zajmuje się Symbianem. Np. cały czas jest rozwijany CFW (Custom FirmWare) o nazwie Delight na wiele dotykowych Nokii z Symbian (m. in. 808, 701, 700, 603, N8, C7, E7) -
Code:
Please Login or Register, to see this Content
- bazujący na starszym Delight (Delight Legacy CFW). Na blogu Delight Legacy:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

można znaleźć także to CFW dla urządzeń, których nie ma na stronie Ovi. Np. dla Nokii C6-0* (nie jestem pewien czy 0, czy 1), lub 500. Kilka tych CFW (m. in. na Nokię 808) wrzuciłem na Forum :). Tak jak już napisałem, są one rozwijane w dalszym ciągu przez chyba jednego człowieka - miałem przyjemność się z nim nawet skontaktować i pomagać w tłumaczeniu CFW :)
nywi3 wrote:
Najbardziej mnie chyba z nich wszystkich interesuje 5530 XpressMusic.

Jeśli myślisz o używaniu telefonu często, to moim zdaniem lepiej wziąć coś nowszego z Symbianem - np. N8/C7. Mają lepszy procesor - 680 MHz (N8) vs 434 MHz i więcej RAMu, jak sądzę. I co najważniejsze, nowszy i lepszy system - Symbian ^3/Anna/Belle/Belle Refresh (N8) vs stary S60V5, kompletnie nieprzystosowany do dotyku i mulący.
nywi3 wrote:
Chodzi po dosyć tanio jak na mój budżet (ostatni raz sprawdzałem i mogę dorwać jedną za 40-50zł).

Gdy kupujesz, to uważaj na podróbki, na chińszczyznach nic się nie da zmodować ani wgrać. W dodaku mulą niemiłosiernie. Porażka :S
nywi3 wrote:
Symbian nie jest na tyle stary żeby każdy jego aspekt budowy był do kosza.

:thumbup:
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 15 May 2021, o 15:37

Male - Friend  Posts/Topics115/9  Reputation point 256 
Offline  Profile 
Linux Firefox
nywi3 wrote:
Szkoda, że Symbian nie bazuje na Linux, bo pewnie dałoby się zbudować Android/innego Linuxa na niego


Tak właściwie to czemu by nie zbudować jakiegoś okrojonego androida na jądro Symbiana, nie jestem bardzo ogarnięty jeżeli chodzi o symbiany bo dopiero zbieram na telefon z jednym.
Z tego, co słyszałem, na drodze stoi zamknięty bootloader, czyli brak możliwości uruchomienia jądra innego niż fabryczne.

@Trzyzet próbował coś zrobić w temacie odblokowania bootloadera (link, link 2), ale nie jestem pewien, jak wygląda sytuacja na ten moment.
Last edited by mp107 on 15 May 2021, o 15:38, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 17 Aug 2021, o 12:43

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
Witam
Szukam zamiennika dla mojej ulubionej Nokii Asha 302. Chodzi do delikatny upgrade funkcji. Zastanawiam się nad Nokią E6.
1.Jak działa ten jej GPS i czy są jeszcze wspierane mapy offline?
2.Czy są działające apki do obsługi facebooka?
3.Czy działa klient pocztowy?
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 17 Aug 2021, o 13:17

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 611 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
szczepX wrote:
1.Jak działa ten jej GPS i czy są jeszcze wspierane mapy offline?

Mapy pobierzesz korzystając z tego sposobu:
reczne-pobieranie-i-wgrywanie-najnowszych-map-nokii-vt33009-15.htm#p582377
GPS raczej chodzi OK.
szczepX wrote:
2.Czy są działające apki do obsługi facebooka?

Owszem, np. Facebook Mobile QT:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Lub FBWeb2:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

szczepX wrote:
3.Czy działa klient pocztowy?

Skrzynkę utworzysz korzystając z programu Mailbox Creator:
mailbox-creator-vt34815.htm
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 18 Aug 2021, o 07:49

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
Dzięki serdeczne. Za resztą będę grzebał.
Jeszcze pytanie na temat modelu. Szukam najbardziej zaawansowanego modelu tego typu czyli z fizyczną klawiaturą qwerty + niewielkich rozmiarów + interface podobny do Ashy 302. Z moich poszukiwań wynika że Nokia E6 najlepsza. Chyba że wyszło coś nowszego to poproszę o info.
P.S. Próbowałem BlackBerry q20 Classic ale to jednak nie to. Klawiatura niby fajna ale inna. Sam telefon trochę większy i już słabo leży w dłoni, trzeba uważać. Trudniej obsłużyć jedną ręką. Dużo funkcji już nie działa.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: nokia z qwerty - kilka pytań o wybór modelu :) 18 Aug 2021, o 07:51

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 611 
Offline  Profile   
Linux Firefox
szczepX wrote:
Jeszcze pytanie na temat modelu. Szukam najbardziej zaawansowanego modelu tego typu czyli z fizyczną klawiaturą qwerty + niewielkich rozmiarów + interface podobny do Ashy 302. Z moich poszukiwań wynika że Nokia E6 najlepsza. Chyba że wyszło coś nowszego to poproszę o info.

Nokia E6 lub E7.
Obie mają full QWERTY (E6 pod ekranem, a E7 na sliderze), obie mają ostatniego Symbiana Belle. Miałem E7, i całkiem fajny telefonik to był. Mogę polecić :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3 [ 45 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Nokia c7 kilka pytań przed zakupem

Author: Kurajmo (18 Nov 2014, o 20:30)

Views: 1764  •  Replies: 5

Last post: Kurajmo (29 Nov 2014, o 03:51) View the latest post



2710 navigator - kilka pytań

Author: ZiomalMarcin (1 Jul 2011, o 12:07)

Views: 1338  •  Replies: 6

Last post: czaro1514 (2 Jul 2011, o 14:40) View the latest post



Nokia C3 - opinie o modelu

Author: Mati91 (4 Apr 2012, o 19:32)

Views: 1782  •  Replies: 6

Last post: giekaesiak64 (6 Apr 2012, o 17:06) View the latest post



Nokia E7-00 vs. Nokia N900 vs. HTC Desire Z vs. Android non-qwerty?

[ Go to pageGo to page: 1 ... 4, 5, 6 ]

Author: pawelooss (14 Feb 2011, o 17:35)

Views: 13241  •  Replies: 80

Last post: adamke (16 Mar 2012, o 18:29) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 0 guests