Nokia zaatakuje rynek nowymi smartfonami oraz dwoma tabletami.Mamy info

Najnowsze doniesienia z branży GSM, recenzje nowości aplikacji i gier.

Post by Krzysiek_PL » 9 Jul 2013, o 10:37

Image

W sieci znalazłem bardzo ciekawe informacje dotyczące planów fińskiego producenta. Otóż Nokia zamierza zaprezentować pięć smartfonów Nokia Lumia, a także zadebiutować na rynku tabletów/phtabletów. Phtablet ma mieć przekątną 6 cali, ale zadebiutuje dopiero w 2014 roku.
Fiński producent telefonów komórkowych zamierza jeszcze zaatakować rynek kilkoma smartfonami. Nie będą to żadne topowe smartfony. Nie ma jednak informacji na temat daty premiery tych sprzętów, ale wydaje mi się, że będzie to jeszcze w tym roku.

Smartfony, o których mowa to, najprawdopodobniej modele:
- Nokia Lumia 525 z 4,5 calowym ekranem,
- Nokia Lumia 625 z 4,6 calowym ekranem
- Nokia Lumia 725 z 5 calowym ekranem,
- Nokia Lumia 825 z 5,2 calowym ekranem
- Nokia Lumia 926 z 5,5 calowym ekranem.

Co ciekawe, Nokia zamierza także zadebiutować na rynku tabletów internetowych już niedługo, ale również w tej kwestii żaden termin nie pada. Jednak wydaje mi się, że premiera może nastąpić jeszcze w tym roku. Fiński producent zamierza wyprodukować dwa tablety – przekątnych 10,5 cala i grubości obudowy zaledwie 8,5 mm oraz 8,5 cala.

Tablety internetowe mają mieć obudowę wykonaną z aluminium. Na tym rynku również Nokia zaatakuje kolorami. Tablety będą sprzedawane w kilku wersjach – zielonej, czarnej, różowej, niebieskiej, zółtej oraz białej.

Tablety Nokii będą charakteryzować się także dobrymi aparatami fotograficznymi, najprawdopodobniej w technologii PureView.

Natomiast w 2014 roku, bodajże w czerwcu, Nokia zaprezentuje urządzenie, które mają być konkurencją dla Galaxy Note. Phtablet, to takie oznaczenie zostało przyjęte przez rynek, ma mieć ekran o przekątnej 6 cali. Z pewnością będzie PureView, Gorilla Glass, PureMotion+ HD i inne dobrodziejstwa Nokii.

Wszystko może okazać się jedną wielką plotką, ale na końcu informacjami widnieje ciekawa wiadomość:

,,This information is not a fairy tale… You’ll hear more soon from Nokia”

Jednak warto do tych wszystkich podanych przeze mnie plotek dojeść z rezerwą, bo może okazać się to tylko jednym wielkim wymysłem jednego z użytkowników. Osobiście mam nadzieje, że informacja o tabletach internetowych okażę się prawdą, bo Nokia za długo zwlekała z smartfonami, aby teraz ten sam błąd popełnić z tabletami. Ten rynek rośnie z roku na roku, więc fiński producent musi w końcu zadebiutować. Jednak ważne, aby były to bardzo dobrze wykonane sprzęty, z innowacyjnymi funkcjami, bo inaczej nie ma większych szans na powodzenie. Z pewnością będą to urządzenia z systemem operacyjnym Windows 8.

A Wy co sądzicie? Czekacie na tablet internetowe Nokii? Czy Windows 8 w tabletach ma sens?

źródło: mynokiablog.com, infonokia.pl
Ericsson s868->Nokia 8210->Nokia 3100->Siemens a57->Samsung C300->Nokia 2600->Sony ericsson t68i->Nokia 3510i->Samsung x640->Nokia 3110classic->Sagem my411x->Nokia 6300->Samsung u800->Nokia E52->Sony Ericsson Zylo->Nokia X2-00->nokia 5230->LG P350(swift me)->Samsung Galaxy mini 2->Windows Phone 8s by HTC->Sony Xperia M/Nokia N8-00->Huawei P8 Lite-> iPhone SE 64GB-> Honor View 10 -> Oneplus 7t -> Iphone 13 pro

Newsman - 27.01.2013-??.??.??


Wrzuciłem fajny news...? Jesli tak daj Image

Krzysiek_PL otrzymał za ten post 14 punkty reputacji od 3 użytkowników:
+ramzes234, emberdo, Mati91.
Krzysiek_PL Male
*BOOM HEADSHOT*
Newsman

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Honor View 10 || Oneplus 7T
Soft: Android 8.0 || Android 10
Operator: Plus
Age: 28
Location: Mikołów

Joined: 16 Jul 2011
Online: 138d 22h 27m 3s
Posts: 2149Topics: 499
Reputation point: 2966
    Windows 7 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by wook » 9 Jul 2013, o 13:21

mam nadzieje, że Lumia 825 będzie miało ekran IPS FullHD, slot na karty pamięci i wymienną obudowe.

Windows 8 ma sens praktycznie tylko w tabletach, interfejs jest tak zaprojektowany by można było go wygodnie obsługiwać na dotyku.
Last edited by wook on 9 Jul 2013, o 13:22, edited 1 time in total.
Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
wook Male
Nokia Fanboy - Wook
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: NOKIA E6/N8/Lumia 820/Walton Primo G1/Honor 8
Soft: Symbian Belle/WP 8.1/Android 4.2/7.0
Operator: Virgin Mobile
Location: Polska

Joined: 16 Aug 2011
Online: 57d 10h 29m 57s
Posts: 2604Topics: 346
Reputation point: 1585
    Symbian Opera

Post by deco164 » 9 Jul 2013, o 16:13

Szczerze to nie rozumiem polityki nokii. Po co zalewac rynek pięcioma smartfonami Nokia Lumia które znając życie nie będą do końca dopracowane i trzeba będzie aktualizować parę razy oprogramowanie, zamiast wypuścić jeden porządny model dopracowany który można było by pochwalić. Nokia zamiast chwalić się osiągnieciami w sprzedaży czy coś w tym stylu pisze tylko na swoim fane page o wymiennych obudowach do Lumii. A prawda jest bolesna że nokia nawet na swoim Fińskim rodzimym rynku została przebita przez Samsunga. A moim zdaniem ludzie kupują ta markę tylko dlatego że pamiętają te czasy kiedy to nokia kiedyś królowała jej telefony były nie do zdarcia. Te czasy poszły w nie pamięć.
:D
deco164 Male
20%
 
Offline
 
Telefon: NOKIA x3
Operator: Plus
Age: 30
Location: Połczyn-Zdrój

Joined: 4 Aug 2012
Online: 23h 9m 49s
Posts: 25Topics: 7
Reputation point: 35
    Java Opera

Post by kacper19.pl@op.pl » 9 Jul 2013, o 19:39

@up
wypuszczają bo niektórzy mogą sobie pozwolić na lepszy smartfon, a niektórzy nie.
sagem my401x>nokia6288>lg kp501>samsung galaxy 551>alcatel one touch idol
Image
kacper19.pl@op.pl Male
20%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: alcatel one touch idol
Soft: stock
Operator: Orange
Age: 26
Location: kunowice

Joined: 2 Nov 2012
Online: 2d 19h 57m 49s
Posts: 48Topics: 2
Reputation point: 2
    Windows 7 Firefox


Return to Nowości & Ciekawostki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests