Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia zdetronizowana po raz drugi. Samsung także królem tradycyjnych komórek

Post Nokia zdetronizowana po raz drugi. Samsung także królem tradycyjnych komórek 19 Dec 2012, o 21:52

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 8 Firefox
Image

To dość symboliczna chwila. Kończy ona bowiem pewną epokę, która trwała przez ostatnie czternaście lat. Nokia nie jest już największym producentem telefonów komórkowych na świecie. Rolę tę przejął… zapewne nawet bez czytania tytułu notki domyślacie się kto.

Przez ostatnie czternaście lat największym producentem telefonów komórkowych był… nie, nie Apple, ani nie Samsung. My, entuzjaści nowoczesnych gadżetów zapominamy, że smartfony to tylko pewien szczególny rodzaj telefonu komórkowego. Rolę królowej telefonów pełniła Nokia. Aż do teraz.

Według najnowszych badań IHC, za większość rynku telefonów komórkowych odpowiada teraz Samsung. Kontroluje on 29 procent tego rynku. To wzrost o cztery procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Nokia, dla porównania, kontroluje teraz 24 procent rynku. Rok temu miała go aż 30 procent…

Skąd ta zmiana? Według badań tego samego IHS i mojej ich interpretacji, wynika to z coraz większej istotności samych smartfonów. Ten rynek ma wzrosnąć aż o 35,5 procent. W ubiegłym roku penetracja rynku przez smartfony wynosiła 35 procent, w tym roku ma wynieść 47 procent. Tradycyjne telefony komórkowe mają coraz mniejsze znaczenie.

I tu wracamy do porównania, którym zazwyczaj się zajmujemy na Spider’s Web. Każdy z Czytelników chyba doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Galaxy to potężna marka, a Lumia… w najbardziej optymistycznym ujęciu jest dopiero obietnicą sukcesu. Bo aktualnie udział Lumii na rynku jest wciąż na granicy błędu statystycznego.

Samsung wie, co robi. Ma tyle odmian Galaxy, że bez zajrzenia na jego witrynę nawet nie jestem w stanie ich wymienić. Tanie, drogie, duże, małe. Z klawiaturą i bez. Kolorowe lub eleganckie, do garnituru lub dla młodzieży. Oferta Samsunga nie tylko jest kompletna, a wręcz przeładowana. A wszystko to pod ugruntowaną już marką Samsung Galaxy i konserwatywnym, a więc przyjaznym dla konsumenta podejściu do interfejsu użytkownika.

Nokia oferuje w danej generacji urządzeń modeli sztuk trzy. Tani, przeciętny i drogi. Na dodatek Windows Phone jest czymś zupełnie innym, jeżeli chodzi o interfejs, niż konkurencja. Nieważne czy dobrym, czy złym. Innym. Budzącym obawy.

Patrząc na publikowane już na łamach Spider’s Web analizy wyników finansowych nie wygląda to dobrze. Nie dlatego, że Nokia wciąż nie może wrócić do rynkowej formy, a dlatego, że Samsung zaczyna dominować już praktycznie w każdej kategorii. Godnym przeciwnikiem jest dla niego wyłącznie Apple, wyłącznie na rynku smartfonów. A i tak Apple traci rynek na rzecz Samsunga. HTC jeszcze jakoś sobie radzi, cała reszta jest pomijalna.

Samsung generalnie tworzy dobre telefony, zasłużył na swój sukces. Ale nie lubię dominujących marek. Nie chcę jednej wyszukiwarki Google, jednego systemu Windows i jednego smartfonu Galaxy. Wszyscy wiemy jak to się kończy. Źle.

spidersweb.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia zdetronizowana po raz drugi. Samsung także królem tradycyjnych komórek 19 Dec 2012, o 23:29

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Rolę tę przejął… zapewne nawet bez czytania tytułu notki domyślacie się kto.

Przeczytałem, że Samsung jest królem, a nie domyśliłem się. ojej :(
Reply with quote 


Post Re: Nokia zdetronizowana po raz drugi. Samsung także królem tradycyjnych komórek 20 Dec 2012, o 00:13

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jakoś wcale mnie nie dziwi... Po tym jak przeczytałem recenzje Ashy 203 która jest gorsza od 6300, baterię ma BL-5C która ma już z 10 czy 12 lat i nagrywa filmy 177x144 pikseli nic mnie nie zdziwi.
No, jeszcze do tego Asha po 3 miesiącach zwykłego użytkowania gubi zasięg i SIM, z błyszczącej tylnej klapki ma obecnie matową od rys a ekran już powoli widoczny jest w kolorach tęczy przez odbicia spowodowane rysami... Dla porównania LwW po takim samym czasie użytkowania był w bardzo dobrym stanie, jedynie kilka malutkich rysek na ekranie i jedna dająca o sobie znać przy włączonym ekranie... Jak mają robić sprzęty takiej jakości to niech sobie odpuszczą lepiej ten rynek
Reply with quote 


Post Re: Nokia zdetronizowana po raz drugi. Samsung także królem tradycyjnych komórek 20 Dec 2012, o 14:03

Male - 70%  Posts/Topics266/64  Reputation point 174 
Offline  Profile 
Windows 8 Chrome
Nokiowy niewypał :D Wystarczy stara 9letnia bateria pokroju bl-5c,sprowadzany z Chin plastik,denny soft i słabiusieńkie wsparcie.
Wynik? Telefon którego wstyd mieć i którego w pół roku przebije konkurencja :hihi:

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 24 guests