Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 13 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10

Post Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 17 Jan 2016, o 14:44

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
Korporacja Microsoft poinformowała, że przyszłe generacje procesorów od firm Intel, AMD i Qualcomm będą wymagały Windows 10, tak aby użytkownicy Windows 7 i 8.1 zmuszeni zostali do aktualizacji do najnowszej wersji systemu.

Image

Windows 10 w dosyć szybkim tempie rozprzestrzenia się na rynku pecetowym, co jest w dużej mierze zasługą tego, że jest on dostępny obecnie jako darmowa aktualizacja dla wcześniejszych dwóch wersji systemu. Według niedawno opublikowanych danych firmy Netmarketshare, jest on zainstalowany już na 10% komputerów PC. Ten sam raport pokazuje jednak wciąż niczym niezagrożoną pozycję Windows 7, z którego korzysta 55% użytkowników. Teraz firma Microsoft znalazła nowy sposób na zmuszenie pecetowców do aktualizacji. Na oficjalnym blogu pojawiła się bowiem informacja, że następne generacje procesorów będą wspierane jedynie przez Windows 10. Chodzi tu o trzy serie – Kaby Lake od Intela, Bristol Ridge od AMD oraz 8966 od Qualcomm. Wszystkie procesory zbudowane w oparciu o te platformy, jak i również przyszłe układy tych trzech firm, do pełnego wykorzystania architektury wymagać mają Windows 10, przynajmniej jeśli chodzi o systemy Microsoftu. Podobnymi ograniczeniami nie będą się oczywiście przejmowali użytkownicy Linuksa.

Image

Co gorsza, poinformowano także o skróceniu wsparcia przez Windows 7 i Windows 8.1 dla serii Skylake od Intela i użytkownicy tych systemów oraz procesorów otrzymają czas do 17 lipca 2017 roku na dokonanie aktualizacji do „dziesiątki”, bo po tym terminie otrzymywać będą już tylko najbardziej istotne patche związane z bezpieczeństwem komputera, a nie obsługą procesorów. Spokojnie za to mogą spać osoby korzystające ze starszych układów, przynajmniej aż oficjalnie zakończy się wsparcie dla tych systemów w 2020 r. (Windows 7) oraz 2023 r. (Windows 8.1). Generalnie długofalowy plan Microsoftu jest taki, aby dodawać wsparcie dla nowych procesorów wyłącznie dla najnowszej wersji systemu Windows, która dostępna będzie akurat na rynku. Oczywiście powstaje pytanie jak to zostanie w praktyce zrealizowane. Do tej pory na starych systemach można było najczęściej bez większych problemu korzystać z nowych układów bez żadnych dodatkowych aktualizacji czy sterowników, bo procesory były kompatybilne z wcześniejszymi generacjami. Wydaje się, że firmy Intel, AMD i Qualcomm musiałyby specjalnie wprowadzić takie zmiany w architekturach Kaby Lake, Bristol Ridge oraz 8966, aby stare systemy nie były w stanie obsługiwać tych układów.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=96061

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 17 Jan 2016, o 15:06

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Java Opera
Ale kur**two...
Reply with quote 


Post Re: Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 17 Jan 2016, o 15:23

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
Cytat z Wikipedii odnośnie Kaby Lake:
Quote:
On January 15, 2016, Microsoft announced that Windows 10 will be the only supported Windows platform for Kaby Lake processors.
Reply with quote 


Post Re: Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 17 Jan 2016, o 15:43

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Java Opera
No to z wikipedii jest błąd bo w artykule piszą o 2017 r.
Reply with quote 


Post Re: Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 17 Jan 2016, o 18:50

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Czyli trzeba zrobić obraz dysku i wgrać 10 tylko dla uzyskania licencji, na wszelki wypadek.
Reply with quote 


Post Re: Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 17 Jan 2016, o 20:29

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
wook wrote:
tylko dla uzyskania licencji

Nie rozumiem. Przecież po miesiącu używania 10 tracisz już licencję na poprzedni system. Przynajmniej tak miało być.
Reply with quote 


Post Re: Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 17 Jan 2016, o 20:37

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
Ciekawe co MS zrobił jak się skończy darmowy okres aktualizacji. Do października 2016 mają zniknąć ze sklepów komputery z preinstalowanym Win7/8/8.1. Ciekawe jak wtedy zachęcą użytkowników na przesiadkę. :E
Reply with quote 


Post Re: Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 18 Jan 2016, o 00:32

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Android Chrome
Ja mam w planie zainstalować jakoś przez ferie W7HP oryginalny, zrobić update do W10, uzyskać do niego klucz i wrócić na 8.1
Reply with quote 


Post Re: Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 18 Jan 2016, o 01:24

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
No i dostaniesz Win10 Home, dla którego nie można wyłączyć aktualizacji.
Reply with quote 


Post Re: Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 18 Jan 2016, o 08:26

Male - Friend  Posts/Topics499/41  Reputation point 137 
Offline  Profile   
Android Chrome
Ja mam klucz do 10 i działa on tak samo jak do 7. Problemu z migracjami nie ma i do 7 wracałem po miesiącu i ostatnio sprawdzałem klucz z 10 i działa.
Reply with quote 


Post Re: Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 18 Jan 2016, o 13:47

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
Ogólnie wszędzie w mediach jest rozdmuchane info, że Windows 10 w ogóle nie będzie działać na starych procesorach. A tak naprawdę chodzi o wsparcie dla nowszych funkcji procesora w starszych systemach.
Reply with quote 


Post Re: Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 18 Jan 2016, o 22:51

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
pawelooss wrote:
wook wrote:
tylko dla uzyskania licencji

Nie rozumiem. Przecież po miesiącu używania 10 tracisz już licencję na poprzedni system. Przynajmniej tak miało być.

Ale ja nie mam zamiaru używać go tak długo, chce tylko zdobyć licencje. Tylko nie wiem z jakiego systemu lepiej z 7 Professional czy 8.1 Pro?
Reply with quote 


Post Re: Nowe procesory pecetowe wymuszą posiadanie systemu Windows 10 18 Jan 2016, o 23:28

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
wook wrote:
Tylko nie wiem z jakiego systemu lepiej z 7 Professional czy 8.1 Pro?
Wszystko po jednych pieniądzach, bo uaktualni się również do wersji Pro z jednego i drugiego systemu.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 13 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest