[E72] Nowy soft do Nokii E72 i przeglądanie stron WWW.

Wbudowane oprogramowanie, problemy z softem, flashowanie.

Post by oppo1 » 23 Sep 2020, o 23:24

Szanowni Forumowicze,
To mój pierwszy wpis na tym forum, jestem totalnie zielony w temacie, wiec zwracam się do Was z prośbą o pomoc.
Mianowicie, kupiłem tel. Nokia e72 - z różnych względów potrzebuję telefonu bez androida i ios. Telefon, który mam (pochodzi ze Skandynawii) nie ma języka polskiego, dodatkowo w niektórych sytuacjach rozwija się menu w języku wikingów...
Chciałbym wgrać nowe oprogramowanie, przeryłem trochę tego forum, ale (co zrozumiałe) wszystkie wątki w tym temacie są sprzed lat, a podane w nich linki nie działają. Jak mi się już udało jakiś pobrać, to Chrome mi mówi, że go usuwa, a jak zmniejszam bezpieczeństwo chrome w ustawieniach i pobieram ten plik, to i tak go usuwa pisząc, że ma wirusa.
Czy mogę Was prosić o podesłanie działających linków do oprogramowania, dzięki któremu będę w stanie wgrać nowe oprogramowanie? I czy jest to dla laika prosta sprawa? Czy ew. da się gdzieś zwrócić, żeby ktoś mi to zrobił?

Jeszcze jedno pytanie, mam problem z łączeniem się z internetem przez ten telefon, ciągle wyskakują jakieś błędy, m. in. że nie można nawiązać bezpiecznego połączenia... Play od razu wysłał mi ustawienia internetu i mms, które zapisałem, ale i tak nie działa net, jak powinien - np. łączy mnie z google, po wpisaniu adresu i kliknięciu "Go to" (chyba tylko z tym adresem), mogę coś wyszukać, ale już kliknąć na wyszukaną stronę nie mogę...
Pomóżcie, proszę...

Pozdrawiam serdecznie, Janek.
oppo1 Female
User
 
Offline
 
Telefon: e72
Operator: Play

Joined: 23 Sep 2020
Online: 52m 20s
Posts: 1Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 10 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Navia » 24 Sep 2020, o 09:28

Skoro sam nie możesz sobie z tym poradzić zanieś do jakiegoś serwisu i za opłatą wgrają ci soft. Co do przeglądania internetu to tu pozostaje tylko Opera Mini chodź na niej też nie pohulasz. W obecnej chwili ten telefon będzie ci służył raczej tylko do dzwonienia i pisania SMS.
Navia
 
Offline
 

Post by mp107 » 26 Sep 2020, o 09:25

oppo1 wrote:Jeszcze jedno pytanie, mam problem z łączeniem się z internetem przez ten telefon, ciągle wyskakują jakieś błędy, m. in. że nie można nawiązać bezpiecznego połączenia... Play od razu wysłał mi ustawienia internetu i mms, które zapisałem, ale i tak nie działa net, jak powinien - np. łączy mnie z google, po wpisaniu adresu i kliknięciu "Go to" (chyba tylko z tym adresem), mogę coś wyszukać, ale już kliknąć na wyszukaną stronę nie mogę...
Pomóżcie, proszę...
Problemy opisywane przez Ciebie wynikają z braku obsługi przez wbudowaną przeglądarkę nowszych algorytmów szyfrujących i nowszych wersji samego protokołu TLS (czyli przeglądania stron po https). Tego nie obejdziesz, bo nikt tej przeglądarki nie zaktualizuje.
Jak napisał przedmówca - zainstaluj Operę Mini. To praktycznie jedyna jako-tako działająca możliwość przeglądania stron WWW. Oczywiście bierz pod uwagę, że wystąpią problemy z wyświetlaniem stron. Link do Opery Mini na Symbiana:
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content

Jest też Opera Mobile, ale ciężar współczesnych stron i mała wydajność smartfona Nokia E72 nie pozwoli na płynne jej działanie, więc raczej nie polecałbym tego rozwiązania. Oczywiście problemy z wyświetlaniem stron będą i tu obecne. Link (jeśli jednak zechcesz przetestować):
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
Last edited by mp107 on 26 Sep 2020, o 09:27, edited 1 time in total.

mp107 otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+bardrock.
mp107 Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Sony Xperia XZ1 Compact
Soft: LineageOS 17.1
Operator: Fakt Mobile

Joined: 28 Aug 2011
Online: 13d 22h 36m 16s
Posts: 115Topics: 9
Reputation point: 256
    Linux Firefox


Return to [S60] Firmware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests