Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 99 of 262 [ 3921 posts ]
Go to page Previous  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 262  Next
Print view
Write comments Post new topic


O wszystkim i o niczym.

Post Re: O wszystkim i o niczym. 22 Aug 2014, o 15:26

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
http://olx.pl/oferta/fiat-125p-polski-d ... 6Od9j.html xD

Last post
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 14:42

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
W kluczyku znajduje sie takie o to coś, nie jest to związane z latarką bo bez tego też działa

Image

Image

i moje pytanie co to jest i do czego to służy
i dlaczego kiedyś po wyjąciu tego i ponownym włożeniu gdy odpaliłem samochód to drzwi sie zamknęły a jak zgasiłem silnik to się otworzyły :O
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 16:47

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Immobiliser?
Wygląda mi to właśnie na pastylkę od IMMO. Ale chyba nie działa prawidłowo :E Po wyjęciu silnik nie powinien w ogóle odpalić.

A akurat zamykanie drzwi po ruszeniu i otwieranie po zgaszeniu silnika to bardzo dobra rzecz którą dość niedawno zaczęli wykorzystywać producenci ;) Przynajmniej jakiś idiota na światłach nie wbije ci się do auta xP
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 17:08

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
nemo333 wrote:
Immobiliser?
Wygląda mi to właśnie na pastylkę od IMMO. Ale chyba nie działa prawidłowo :E Po wyjęciu silnik nie powinien w ogóle odpalić.

A akurat zamykanie drzwi po ruszeniu i otwieranie po zgaszeniu silnika to bardzo dobra rzecz którą dość niedawno zaczęli wykorzystywać producenci ;) Przynajmniej jakiś idiota na światłach nie wbije ci się do auta xP

Kurde jak to wyjąłem z kluczyka i włożylem nazot a potem kluczyk do stacyjki i odpaliłem to drzwi sie zamknęły,a jak zgasiłem silnik to otworzyły
ale nie jestem pewien czy to nie był zwykły zbieg okolicznosci bo juz mi sie tak nie robi :ehh:

a bez tego pieruństwa w kluczyku faktycznie nie ch*** nie odpale auta xP
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 18:25

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Android Opera
nemo333 wrote:
akurat zamykanie drzwi po ruszeniu i otwieranie po zgaszeniu silnika to bardzo dobra rzecz którą dość niedawno zaczęli wykorzystywać producenci ;)

ile to jest niedawno? juz nawet we fiacie z 2003 to mam. drzwi się zamykają juz po przekreceniu na zapłon, a otwierają po zgaszeniu;)
w oplu natomiast blokują się po przekroczeniu magicznej bariery 5 kmnah :D
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 18:48

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Lepiej powiedzcie mi jak noobkowi, czo to za autko? :lol-sweat:

Image
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 18:54

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Citroen Traction Avant? XD Ewentualnie coś innego z wczesnych lat 40?

[ Dodano 24 sie 2014, o 18:54 ]
P.S. Nierówno sobie skarpetki podciągnąłeś ;PP

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 24 sierpnia 2014, o 18:56 ]
Haha, wiedziałem, że taki będzie pierwszy komentarz. No tyle że akurat drugi, ale od tej samej osoby. :P

;D
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 18:58

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Android Opera
cytrynka. ładniejsza od razem wzietych modeli które klepią obecnie (może poza ds'em :D )
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 19:02

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Ziomal,

Image

Image

Faaajna, co? 2.6 V6
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 21:10

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
davvid wrote:
ile to jest niedawno? juz nawet we fiacie z 2003 to mam. drzwi się zamykają juz po przekreceniu na zapłon, a otwierają po zgaszeniu;)
na pewno to jest fabryczne rozwiązanie?

Mi to bardziej wygląda że ktoś dociągnął kabel od napięcia po stacyjce do sygnału zamknięcia drzwi w centralnym xP I odwrotnie. Albo coś w ten deseń :E

W Oplach nie we wszystkich i nie w każdym roczniku, kuzyn ma Astrę II z okresu nie-Classic i chyba na niemiecki rynek, tam się nie zamyka po ruszeniu. Za to służbowa ojca już klepana jako Classic i raczej z polskiego salonu miała to włączone :E
Przełącza się to ponoć po podpięciu do komputera.

Trochę w sumie problematyczne może być takie uruchamianie przy zapłonie, np w zimie otwierasz auto, nie zamykasz drzwi i odpalasz silnik żeby się grzał, w tym czasie centralny się zamknął a ty z przyzwyczajenia trzaskasz drzwiami :D
Pół biedy jak jesteś pod domem i masz dostęp do drugiego klucza, gorzej jak zrobisz to na drugim końcu polski :letssin:
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 21:15

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Chrome
_NeedSpeed_, poza glebą i tymi wystającymi przerośniętymi kołami jest mraśna. :D

nemo333 wrote:
Trochę w sumie problematyczne może być takie uruchamianie przy zapłonie, np w zimie otwierasz auto, nie zamykasz drzwi i odpalasz silnik żeby się grzał, w tym czasie centralny się zamknął a ty z przyzwyczajenia trzaskasz drzwiami


Niespodzianka. W sprawnym aucie, przy otwartych drzwiach kierowcy (niezależnie od pracy silnika) nie ma opcji, żeby dało przesunąć się bolec zamykania w pozycję zablokowania drzwi po zamknięciu. Możesz nawet zamknąć bolcem przy siedzeniu pasażera całe auto, ale drzwi kierowcy jeżeli są otwarte nie przejdą w pozycję do zablokowania.
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 21:27

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Racja.

Ale właśnie, w sprawnym xD

A w zimę to wiadomo jak to jest. W dodatku np w większości Opli da się zamknąć od wewnątrz podnosząc zewnętrzną klamkę :E niech ci się tak przyblokuje przy otwieraniu drzwi i jesteś w du*** :)
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 21:38

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Chrome
nemo333 wrote:
A w zimę to wiadomo jak to jest. W dodatku np w większości Opli da się zamknąć od wewnątrz podnosząc zewnętrzną klamkę niech ci się tak przyblokuje przy otwieraniu drzwi i jesteś w du***


Opel ma elektryczny centralny. Ja mam pneumatyczny działający na zasadzie podciśnienia i centralkę mam schowaną w bagażniku gdzie woda i wilgoć nie dojdzie. :)
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 22:04

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Android Opera
u mnie w focusie bida bo jak auto stoi na dworze w zimie i otworze po nocy drzwi to już prędko nie zamkne bo się nie zatrzaskuja xd

trzeba poczekać aż się auto w środku nagrzeje wtedy puszcza i mogę drzwi zamknąć żeby z otwartymi nie jechać xd
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 24 Aug 2014, o 22:17

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Android Opera
nemo, wszystko fabrycznie :) sam odbieralem z tata z salonu, pamiętam jak dzisiaj :D
normalnie dajesz na zapłon i po 2-3 sek 'pykk' i zamknięte, nikt nie grzebał ;P

a drzwi zawsze zostawiam niedomkniete jeśli wychodzę z odpalonego auta. tak samo jak nigdy nie kładę kluczyków w bagażniku :D

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 262  Next
Page 99 of 262 [ 3921 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 5 guests