Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 50 of 262 [ 3921 posts ]
Go to page Previous  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 262  Next
Print view
Write comments Post new topic


O wszystkim i o niczym.

Post Re: O wszystkim i o niczym. 6 Dec 2013, o 15:14

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
nemo333, no nie głupie, spróbuję zamienić miejscami.

Last post
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 6 Dec 2013, o 16:03

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Android Opera
nemo333 wrote:
albo po prostu odpowiednio wyregulowac balans zeby gralo rowno i bedzie spokoj xD


Nie bedzie spokoj bo balans działa przeważnie na przod i tyl razem chyba ze masz zaawansowany procesor dzwieku który pozwala na dostosowanie każdego kanalu osobno. Po za tym nie powinno tak być że trzeba kombinować balansami żeby dobrze grało, jak fabryczny zestaw dobrze grał to oddawaj hertzy na gwarancję ;)
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 7 Dec 2013, o 07:34

Male - 70%  Posts/Topics294/39  Reputation point 312 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
balans działa przeważnie na przod i tyl


balans jest od regulacji lewego i prawego

a dobrze masz wszystkie głośniki podpięte + do + ; - do -

w radiu też tak ma być, jeden bedzie pomylony to już inaczej gra
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 7 Dec 2013, o 10:38

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
BoBek28 wrote:
balans jest od regulacji lewego i prawego


Wiem, ale jak ustawisz np. Lewo 4 to przyciszy nie tylko przedni ale i tylny głośnik, a głośniej będzie grał lewy przedni i tylny i to nie załatwi problemu u Boczka.
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 7 Dec 2013, o 10:42

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
BoBek28, w sumie jest opcja, że się je***m w lewym tyle. Możliwym jest, że jak zj***łem polaryzację w lewym tylnym głośniku to lewy przód będzie grał inaczej? Bo jak już mówiłem z tyłu gra jak należy...

Wgl jak to rozróżnić który plus który minus? Jest taka opcja na multimetrze czy coś? Zaraz kuźwa pójdę i rozbiorę wszystko...
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 7 Dec 2013, o 11:40

Male - 70%  Posts/Topics294/39  Reputation point 312 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
jak się pomyliłeś to bedzie słychać wiecej soprana niż basu dzwięk inny, bedzie sie gubił przy pogłaśnianiu

a masz to podpięte do fabrycznej instalacji czy coś kombinowanej

jak rożróznić zazwyczaj kabelki całe jednego koloru są plusami (kabelki także masz opisane na kostce ISO ina radiu) chyba że ktoś coś pozmieniał

na głośnikach pisze gdzie plus a gdzie minus, najlepiej lutować lub ciasne konektorki założyć

w radiach masz przecież dwie końcówki mocy
Last edited by BoBek28 on 7 Dec 2013, o 11:43, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 7 Dec 2013, o 11:41

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
BoBek28, no problem wygląda dokładnie jak opisałeś, zanika bass. Instalacja jak najbardziej fabryczna, odtwarzacz Pioneer, jedyne co jest niefabryczne w instalacji to podłączenie sterowania przy kierownicy. Jeśli chodzi o kolor kabelków to niestety oba są jednokolorowe. A ponowię pytanie, jeśli lewy tył ma zmienioną polaryzację to możliwe, że lewy przód na tym 'cierpi'?
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 7 Dec 2013, o 11:47

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
boczkens wrote:
Wgl jak to rozróżnić który plus który minus? Jest taka opcja na multimetrze czy coś?


Multimetrem dasz radę. Ustaw sobie zakres na 2VDC i będziesz widział jak podłączysz sondy czy w minusie ci wynik pokazuje czy nie. Na słuch też da radę sprawdzić, wycisz przód, niech gra sam tył i słuchaj czy dobrze niskie tony odgrywa czy tak ch***wo. Potem faderem powoli ustawiaj żeby przód i tył na równo grał i słuchaj czy niskie tony słabną czy tak jakby nakładają się i czuć je mocniej.

[ Dodano: 7 gru 2013, o 10:47 ]
boczkens wrote:
A ponowię pytanie, jeśli lewy tył ma zmienioną polaryzację to możliwe, że lewy przód na tym 'cierpi'?


Może, ale najczęściej w całym aucie słychać że coś jest nie tak a nie tylko z konkretnej strony.
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 7 Dec 2013, o 11:52

Male - 70%  Posts/Topics294/39  Reputation point 312 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
boczkens wrote:
jeśli lewy tył ma zmienioną polaryzację to możliwe, że lewy przód na tym 'cierpi'?


napewno cierpi jak masz końcówke to lewą(przód-tył) i prawą(przód i tył)

raczej nigdy na odwrót

jak jednego koloru są to moze ktoś coś kombinował musisz to sprawdzić czy gdzieś nie łączony, amoże ma jakiś cienki pasek biały lub szary
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 7 Dec 2013, o 12:16

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Android Opera
Mylisz się, jak już to oddzielna końcówka mocy na przód i tył. I tak przeważnie w jednym układzie scalonym zawarte są 4 końcówki mocy i nie ma co rozróżniać. Boczkens, sprawdzałeś czy to nie wina samego głośnika? Bo jak żyję i miałem taki problem to winowajcą był głośnik czyli przypalona cewka albo uszkodzony stopień mocy w radiu. Jak jeden głośnik był podlaczony w przeciwfazie to burzył dzwięk w calym systemie jak byl przód i tył, czyli jak siedziałes z przodu to bas był a z tyłu nie bylo i odwrotnie.
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 7 Dec 2013, o 13:54

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
_NeedSpeed_, głośnik jest w porządku, sprawdzone. BoBek28, okablowanie jest oryginalne, porównywałem z fotkami w internecie. Z tyłu są dwa kable zielone (na jednym z nich jest żółty pasek w końcowej części i to jest plus), a z przodu zielony i brązowy (moja pomyłka, byłem pewien, że dwa zielone). Idę właśnie kminić jak to jest z przodem, który z nich to plus.

[ Dodano: 7 gru 2013, o 12:54 ]
Ok naprawione. Polaryzacja była skopana ale w prawym głośniku z przodu Teraz wszystko jest ok. Dzięki wszystkim.
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 10 Dec 2013, o 21:08

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Image

Quote:
POLSKI FIAT 126p BOMBEL powstał w roku 1974. Od podstawowej wersji różnił się tylną częścią nadwozia. Tylną część dachu odcięto, a w to miejsce wstawiono bąbelkowatą nadbudówkę z laminatu . Drugi schowek był za siedzeniami . W sumie cała przestrzeń bagażowa miała ok. 1 m3. Wykonano również wersję tego pojazdu z dodatkowymi oknami bocznymi.


Chyba bede mial pozew za nick'a :E
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 11 Dec 2013, o 17:18

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Dobra chłopaki mam do was sprawę ;)

Mam w domu dwie kolumny o parametrach
25W i 8om

Czy podejdą one w Astrze F z oryginalnym radiem Blaupunkta SC-202
Myślałem żeby wstawić je do bagażnika gdyż tylne głośniki już prawie nie grają a na przodzie mam dwa głośniki z E60 i dają nawet radę ;)

Czy nie spale głośników lub radia podłączając normalnie pod kable od tylnych głośników ?

Wiem że wsią zalatuje ale są inne wydatki narazie niż głośniki czy jakieś tuby nie tuby do auta ;)
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 11 Dec 2013, o 17:38

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Nic się nie stanie, możesz podłączać.
Reply with quote 


Post Re: O wszystkim i o niczym. 11 Dec 2013, o 17:54

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Ludzie mam wa pytania:
1.Co może powodować szybkie parowanie szyb w aucie, bo pierunem szybko parują u mnie w aucie
2.Ostatnio czasem zapala sie kontrolka akumulatora ale zaraz gaśnie, co się mogło zj***ć: alternator pada, pasek klinowy ??? czy coś innego

Auto to ford focus kombi z 99 z benzynowym 1.8 :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 262  Next
Page 50 of 262 [ 3921 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests