Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[X2-00] Odbieranie sygnału z internetu domowego na komputerze.

Post [X2-00] Odbieranie sygnału z internetu domowego na komputerze. 29 Jan 2011, o 22:44

Male - User  Posts/Topics2/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Witam, chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość połączenia nokii x2 z komputerem za pomocą kabla usb, dzięki czemu mógłbym odbierać na telefonie sygnał z internetu domowego ?

[ Komentarz dodany przez: adrian219: 29 stycznia 2011, o 21:48 ]
Zły dział, przenoszę. poprawiam nazwę tematu.

Last post
Reply with quote 


Post [X2-00] Re: Odbieranie sygnału z internetu domowego na komputerze. 29 Jan 2011, o 23:39

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Niestety nie da się "użyczyć" telefonowi internetu przez kabel ani nijak.
Reply with quote 


Post [X2-00] Re: Odbieranie sygnału z internetu domowego na komputerze. 29 Jan 2011, o 23:53

Male - User  Posts/Topics2/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
dziękuje za odpowiedź :)
Reply with quote 


Post [X2-00] Re: Odbieranie sygnału z internetu domowego na komputerze. 30 Jan 2011, o 12:39

Male - User  Posts/Topics5/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Internet w telefonie przez Bluetooth

Podaje sprawdzony sposób jak korzystać z połączenia Internetowego komputera na telefonie za pomocą Bluetootha.
Taką możliwość daje nam usługa PAN - Personal Area Network którą w pełni obsługuje K800i. Na razie jeszcze nie sprawdzałem ale powinno dać się to uruchomić na każdym telefonie z obsługą PAN(na pewno na K850i, K810i, K790i, K770i, K550i).
Wystarczy Bluetooth z zainstalowanym oprogramowaniem WIDCOMM, nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji na komputerze ani na telefonie. Mój config to Bluetooth BLUETAKE BT007SX i sterowniki WIDCOMM 5.0 .

Można korzystać nie płacąc za Internet między innymi z tych rzeczy:
- Aplikacje Java(Opera 4 Mini, jadugadu, GoChat)
- przeglądarka NetFront
- aktualizacja softu przez FOTA
- TrackID
- Blog
- E-mail, Czytnik RSS, Moi znajomi

Windowsowych sterowników nie da się w ten sposób skonfigurować, także BlueSoleil ma niedopracowaną obsługę PANu i przeważnie nie udaje się połączyć telefonu z komputerem. Ja zostaje przy sterownikach WIDCOMM, jak dla mnie są dużo lepsze od BlueSoleil.

Podaję w miarę szczegółowy opis jak to wszystko skonfigurować na telefonie i w komputerze. Oprogramowanie WIDCOMM jest płatne więc nie mogę tu zamieścić linka.


1. Po zainstalowaniu sterowników na pulpicie powinien pojawić się skrót do Moje miejsca interfejsu Bluetooth.
Otwieramy go i wybieramy ze skrótów po lewej stronie Zobacz Moje usługi Interfejsu Bluetooth.


2. Klikamy prawym przyciskiem na usłudze Moje Network Access i wybieramy Włącz a następnie Właściwości.

http://img43.imagevenue.com/img.php?..._122_994lo.jpg

3. Zaznaczamy pole Uruchom automatycznie a z listy poniżej wybieramy Zezwalaj innym urządzeniom na dostęp do Internetu/sieci LAN poprzez ten komputer.

http://img163.imagevenue.com/view.ph..._122_899lo.jpg

4. Po kliknięciu na Skonfiguruj Udostępnianie Połączenia otworzą nam się Połączenia sieciowe. Po włączeniu usługi zostaje dodana karta sieciowa o nazwie Bluetooth Network. Żeby telefon mógł podłączyć się do sieci trzeba włączyć udostępnianie w połączeniu które ma dostęp do Internetu. Ja mam net przez router i u mnie jest to Połączenie lokalne. Wchodzimy we Właściwości tego połączenia, przechodzimy na zakładkę Zaawansowane i zaznaczamy Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera.

http://img7.imagevenue.com/img.php?i..._122_996lo.jpg

5. Na telefonie wchodzimy w UstawieniaŁącznośćBluetoothMoje urządzenia i wchodzimy w Nowe urządzenie. Po dodaniu i sparowaniu telefonu z komputerem powinna pojawić się do wyboru opcja Połącz. Po wybraniu jej, na komputerze powinien pojawić monit o Autoryzację usługi, zaznaczamy wtedy Zawsze zezwalaj temu urządzeniu na dostęp do tej usługi. Na telefonie powinno pojawić się Łączenie i po chwili Połączono. Na komputerze ikonka usługi zmienia kolor na zielony.

http://img158.imagevenue.com/view.ph...122_1140lo.jpg

6. Po połączeniu w telefonie zostanie dodane nowe konto danych z ikonką Bluetooth o takiej nazwie jaką ma nasz komputer. Od teraz możemy używać tego konta do wszystkich połączeń w telefonie. Żeby tel korzystał z tego konta wchodzimy w UstawieniaŁącznośćUstawienia internetoweProfile internetowe i wybieramy Nowy profil. W nazwie można wpisać Bluetooth a w Łącz używając wybieramy to konto danych z ikonką Bluetooth. Wybieramy żeby korzystał z nowego profilu, w Ustawienia Java wybieramy ten sam.

http://img150.imagevenue.com/img.php...122_1148lo.jpg

Korzystanie z Internetu przez Bluetooth można ustawić także w Opcjach transmisji strumieniowej i Ustawieniach konta E-mail poprzez wybranie konta danych oraz w usłudze Moi Znajomi wybierając profil internetowy.

FOTA, NetFront, TrackID i Blog korzystają z ustawionego profilu internetowego.

Sprawdzałem to na dwóch telefonach z różnym softem i na kilku komputerach. Mogą wystąpić problemy z połączeniem telefonu z komputerem przy włączonej zaporze Windows jeśli nie ma włączonego zezwalania na wyjątki albo jeśli firewall blokuje przekierowane pakiety internetowe, wykrywa to jako atak ponieważ mają podmieniony adres IP. Oprócz tego nie miałem żadnych problemów z konfiguracją. Net chodzi bardzo szybko zarówno w NetFroncie jak i w Operze Mini. Prędkość przy pobieraniu plików wynosi ok. 30-40 kbit/s.
P.S wszystko działa

Tekst pochodzi z forum "se-center"
Reply with quote 


Post [X2-00] Re: Odbieranie sygnału z internetu domowego na komputerze. 30 Jan 2011, o 13:22

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
leszem, a widzisz choć jedną różnicę między "Nokia" a "SE"? Gdybyśmy pytali o K550i, to poszlibyśmy na se-center...
Reply with quote 


Post [X2-00] Re: Odbieranie sygnału z internetu domowego na komputerze. 30 Jan 2011, o 13:48

Male - User  Posts/Topics5/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
pawelooss nie jestem ekspertem w zabawach z telefonem, ale wydaje mi się, że chodziło o mozliwość połączenia neta przez Bluetooth PAN. Być może w soniaczach i nokiach to dwa różne standardy aczkolwiek ośmielam się twierdzić ,że to jest to samo. Chcąc być w porządku w stosunku do autora postu na forum se skopiowałem go w oryginale (choć mogłem w miejsce nazw fonów wpisać NOKIA...). Jeżeli uraziłem Twoje ego dotyczące wyższości telefonów nokia nad innymi markami to przepraszam, starałem się tylko pomóc w problemie.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 30 stycznia 2011, o 12:50 ]
Nie chodzi o ego, tylko po prostu sam kiedyś to sprawdziłem i odtąd wiem, że jedynie na SE da się zrobić taki myk.
Last edited by leszem on 30 Jan 2011, o 14:09, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Ładowanie telefonu poprzez port USB w komputerze.

Author: cinek926 (18 Nov 2009, o 19:50)

Views: 5570  •  Replies: 8

Last post: michero (19 Nov 2009, o 00:46) View the latest post



Jak zapisać smsy z folderu "Archiwum" na komputerze.

Author: michau000 (6 May 2017, o 10:33)

Views: 2198  •  Replies: 4

Last post: michau000 (7 May 2017, o 09:09) View the latest post



Wyłączenie internetu

Author: devaster (13 Nov 2012, o 20:28)

Views: 1258  •  Replies: 1

Last post: HitFan (13 Nov 2012, o 20:36) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 10 guests