Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 25 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider.

Post Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 20 Nov 2009, o 23:33

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Witam.

Znalazłem dziś na spryciarze.pl taki filmik:

Code:
Please Login or Register, to see this Content


Na filmiku jest pokazany SE W910i i koleś macha magnesem nad ekranem.
Jest ktoś w stanie sprawdzić czy ten trik działa, bo ja nie mam skąd magnes załatwić.

Pozdro.
Last edited by hoppek on 21 Nov 2009, o 23:05, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 21 Nov 2009, o 19:51

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Mozilla
Takie pytanie : magnes nie uszkodzi telefonu w jakikolwiek sposób? :f
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 21 Nov 2009, o 20:23

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Hmm nie wiem ale, słyszałem, że jak się przyłoży magnes do LCD to w miejscu w, którym się przyłożyło zrobi się kolorowa plamka i chyba zostaje.
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 21 Nov 2009, o 20:26

Male - Friend  Posts/Topics423/32  Reputation point 618 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
kurupt, hoppek, magnesy i urządzenia typu telefon, monitor czy telewizor to nie jest najlepsze połączenie...

P.S.
hoppek, magnes nawet z słuchawek możesz wyciągnąć :P
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 21 Nov 2009, o 20:33

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Kiedyś pamiętam przyłożyłem taki wielki magnes do telewizora i obraz cały się zmienił na jakieś dziwne kolory, ale wtedy byłem młody. Wszystko naprawiło się po parenastu godzinach więc chyba magnes jednak nie jest taki groźny.

ps. Wielkość tego magnezu można by było porównać do 2 rąk razem złączonych.
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 21 Nov 2009, o 22:43

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Magnes może zaszkodzić i to nawet bardzo. Jeśli tylko przejedziesz np przed monitorem to obraz się zmieni ale jeśli go wyłączysz to sie rozmagnetyzuje i wszystko powróci do normy. Jeżeli natomiast na dłużej trzymał byś go przy ekranie to tak zostanie na zawsze. Miałem takie przypadek kiedy koleżanka położyła sobie głośnik na Monitorze i monitor do kosza.
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 21 Nov 2009, o 22:47

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
A ja wiem jak on to zrobił :D w slajderach są 2 magnesy odpowiadające za sprawdzanie czy telefon jest rozsunięty czy nie :D w nieslajderach nie ma szans tego zrobić :P
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 8 Dec 2009, o 22:51

Male - 20%  Posts/Topics35/8  Reputation point 10 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Tak. To działa, robiłem tak jak miałem jeszcze 6500 slide, możecie sprubować, nie ma obaw, robiłem tak mnustwo razy i nic mu nie było.




A co do obrazu to przyłuż magnes do monitora, az zmienią się kolory potem go odłuż, wyłącz i włącz monitor i wszystko wruci do normy, poprostu magnes przyciaga elektrony dodatnie z matrycy i powstaje taki efekt.
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 8 Dec 2009, o 23:51

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
A trzeba mieć jakiś dobry magnes, bo ja próbowałem na magnesie od lodówki (takim cienkim xD) i nie działało.
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 9 Dec 2009, o 00:26

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
prędzej coś uszkodzicie niż odblokujecie;)
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 12 Dec 2009, o 23:11

Male - 20%  Posts/Topics35/8  Reputation point 10 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Nie ma obaw :P Ja przykładałem duży magnes głosnikowy
Last edited by gwiazdor on 13 Dec 2009, o 11:46, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 13 Dec 2009, o 01:50

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
wasiesto wrote:
prędzej coś uszkodzicie niż odblokujecie;)
ee tam głupoty gadasz ;P ja przykładałem mały magnes i nic się nie stało. telefon mimo że był rozsunięty myślał że jest zasunięty ;P w szajsungu u700 magnes jest przy klawiszach 6 i 9 (przypadek? xD )
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 11 Jan 2010, o 19:05

Male - 80%  Posts/Topics318/7  Reputation point 322 
Offline  Profile   
Windows 7 Internet Explorer 8
telefonowi prędzej zaszkodzi pole magnetyczne niż magnes bo na kineskopie w telewizorze czy monitorze jest elektromagnes (dokładnie cewki odchylające) i gdy przykładasz magnes zakłucasz jego działanie xP a lcd działa na całkiem innej zasadzie i tam nie ma żadnych magnesów :shifty:
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 1 Feb 2010, o 18:14

Male - 30%  Posts/Topics80/9  Reputation point 135 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Pole magnetyczne może uszkodzić telefon, wiem bo miałem tak w SE W350i. Magnes - nie.
Reply with quote 


Post Re: Odblokowanie klawiatury bez dotykania telefonu typu slider. 1 Feb 2010, o 20:45

Male - Expert  Posts/Topics630/42  Reputation point 961 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Inteligentne rozmowy :)
Quote:
Pole magnetyczne może uszkodzić telefon. Magnes - nie.

Dość logiczna konkluzja....

Tak jak już pisał ktoś powyżej, kineskopy fajnie reagują, gdy magnes (wokół którego mamy pole magnetyczne) jest w pobliżu. LCD działają na innej zasadzie, jeśli dobrze pamiętam kryształ jest ustawiany tak, aby przepuszczał światło tylko o odpowiedniej częstotliwości.

A teraz o telefonach:
Żeby uszkodzić telefon, musiałbyś przyłożyć naprawdę silny magnes.

Telefony typu slide, aby wiedzieć, w jakiej pozycji się znajduje używają czujników pola magnetycznego. W starszych modelach był to jeden czujnik, teraz zazwyczaj są dwa. Nie zagłębiałem się w ich budowę, ale są zbudowane chyba na bazie cewki (jak coś, proszę mnie poprawić). W części, która przesuwa się względem czujników montuje się mały magnesik, który pobudza owe czujniki. Teraz możemy wywnioskować, że gdy przyłożysz magnes do telefonu, ten może zwariować i pomyśli, że jest otwarty/zamknięty. Często ludzie z nieoryginalnymi futerałami na telefon dziwią się, czemu telefon sam się odblokowywuje, przyczyną bywa magnetyczny zatrzask.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 25 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests