Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 2 [ 25 posts ]
Go to page Previous  1, 2
Print view
Write comments Post new topic


Oferta NC+

Post Re: Oferta NC+ 31 Mar 2013, o 19:58

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
bombel201 wrote:
A sry pomylilem Cie z wookiem i dlatego z deutschlandem wyjechalem XD

Jak mozna pomylic mnie z wookiem :cry:

[ Dodano: 31 mar 2013, o 19:55 ]
WojtekGr wrote:
Krzysiek. U mnie też mieliśmy nadzieje że zostanie jak jest. Nadzieja matką głupich

Obrazek

Całe 3 minuty ten komentarz utrzymał się na Onecie

a sam ci łapke w góre dawałem ;D

[ Dodano: 31 mar 2013, o 19:56 ]
kurde jak nc+ w ch*** poleci to prawdopodobnie zostanie tylko cyfrowy polsat lub UPC
bo netia jest ch***wa

Last post
Reply with quote 


Post Re: Oferta NC+ 4 Apr 2013, o 20:38

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Wczoraj tak oglądaliśmy. Niby oferta sama w sobie nie jest zła, ale ceny mają kosmiczne. Naprawdę szkoda, że nie można zostać na starych warunkach :(. W poniedziałek najprawdopodobniej pójdzie wypowiedzenie.
UOKiK bada sprawę NC+

[ Dodano: 4 kwi 2013, o 20:38 ]
Moja matka z środę zadwoni do nc+


I jak tam ?
Reply with quote 


Post Re: Oferta NC+ 9 Apr 2013, o 01:52

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
http://piekielni.pl/49175

BTW, patrząc po opiniach i wypowiedziach na temat NC+ to mam wrażenie że oni albo pozbierali co najgorsze w tych firmach albo sobie robią zakłady w zarządzie która decyzja spowoduje największą irytację ludzi :E
Reply with quote 


Post Re: Oferta NC+ 13 Apr 2013, o 00:16

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Kulisy Afery "NC Minus"
Reply with quote 


Post Re: Oferta NC+ 13 Apr 2013, o 08:59

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Symbian Opera
nc+ upadnie i tak czy siak, więc będą mogli mieć pretensje tylko do samych siebie.
Reply with quote 


Post Re: Oferta NC+ 13 Apr 2013, o 14:27

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Szczęsliwie mogę zostać przy N do końca umowy. Nie muszę migrować ;)
Reply with quote 


Post Re: Oferta NC+ 13 Apr 2013, o 14:53

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
WojtekGr wrote:
Moja matka z środę zadwoni do nc+


I jak tam ?



zadzwoniła i u mnie się nic nie zmienia :clap:
czyli wszytko po staremu ta sama kwota i te same kanały :yeah:
Reply with quote 


Post Re: Oferta NC+ 3 May 2013, o 17:05

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
nc+ ukarane przez UOKiK. Suma jest wysoka…

Image

Podczas gdy o nc+ nieco ucichło w sieci, jednak to nie uchroniło platformy przed rekordowo wysoką karą – prawie 11 mln zł.

Wszczęte 2 kwietnia przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postępowanie administracyjne było odpowiedzią na liczne sygnały napływające od abonentów telewizji n. Jak czytamy na stronie Urzędu, analiza zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wykazała, że ITI Neovision jednostronnie zmieniając umowy zawarte z abonentami telewizji n, złamała prawo.

Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów na ITI Neovision Urząd nałożył sankcję finansową - 10 mln 841 tys. zł. Określając wysokość kary wzięto pod uwagę, że spółka zaprzestała stosowania niedozwolonych praktyk oraz podjęła działania zmierzające do usunięcia negatywnych skutków. Decyzja nie jest ostateczna, przysługuje od niej odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zdaniem Urzedu, treść zawartych z abonentami umów nie stanowiła podstawy do dokonania takiej zmiany, a informując konsumentów o tym spółka naruszyła dobre obyczaje, wprowadzając ich w błąd.

Prezes UOKiK zakwestionowała również sam sposób przekazywania informacji o zmianie umowy konsumentom oraz zbyt krótki termin na złożenie rezygnacji z automatycznego przejścia na ofertę nc+. Zdaniem Urzędu, redakcja pisma skierowanego do abonentów oraz sposób prezentacji nowych warunków wprowadzały w błąd konsumentów.

Nawet rozważni konsumenci mogli nie dostrzec informacji o zmianie warunków zawartych w piśmie prezentującym głównie ofertę programową nowego operatora. Skutkiem tego nie mogli oni świadomie zdecydować o wyborze najkorzystniejszej oferty. Niezgodne z prawem były również przewidziane przez spółkę zbyt krótkie terminy na podjęcie decyzji co do przyszłej umowy. Jednocześnie w przypadku braku odpowiedzi konsumenta następowało niezgodne z prawem automatyczne zastępowanie starej oferty nową.

Image

Prezes UOKiK po przeprowadzeniu postępowania uznała, że ITI Neovision wprowadzając ofertę nc+ naruszyła zbiorowe interesy konsumentów. Spółka swoim działaniem naruszyła m.in. zasady lojalnego zachowania kontrahenta wobec konsumenta, dotrzymywania umów oraz uczciwości w wykonywaniu zobowiązań. Mając na uwadze naruszenie interesów rożnych grup konsumentów, Prezes UOKiK nałożyła na spółkę obowiązek usunięcia skutków zakwestionowanych działań, w tym liczne obowiązki informacyjne uzależnione od sytuacji, w jakiej znaleźli się abonenci ITI Neovision. Ich realizacji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. W stosunku do:

*abonentów, którzy nie wypowiedzieli umowy: spółka ma poinformować, że usługi telewizyjne będą świadczone na dotychczasowych warunkach do końca okresu wynikającego z dotychczas obowiązującej umowy zawartej na czas oznaczony lub do czasu wyboru przez nich oferty nc+.

*abonentów, którzy wypowiedzieli umowy: spółka ma poinformować, że do 31 maja mogą anulować swoje wypowiedzenie. Wówczas będą im świadczone usługi telewizyjne na warunkach obowiązujących przed wypowiedzeniem umowy do końca oznaczonego okresu lub do czasu wyboru przez nich oferty nc+.

*abonentów, którzy wybrali ofertę nc+: spółka ma poinformować, że do 31 maja mogą odstąpić od wybranej oferty nc+. Wówczas będą świadczone usługi telewizyjne na warunkach obowiązujących przed dokonaniem wyboru oferty "nc+" do końca oznaczonego okresu lub do czasu wyboru przez nich oferty nc+.

Ponadto Prezes UOKiK nakazała umieszczenie decyzji na stronie internetowej ncplus.pl.

źródło: komputerswiat.pl

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 3 maja 2013, o 10:32 ]
Co z tego, jaka suma, skoro klienci jej i tak nie zobaczą, bo idzie do państwa. Sprytny system.

[ Dodano: 3 maja 2013, o 13:18 ]
jak to co z tego? ;_;
może chociażby to, że monopolista też może być ukarany przez uokik?

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 3 maja 2013, o 13:26 ]
Po pierwsze, to nie monopolista, tylko oligopolista czy już może duopolista. No i nie chodziło mi fakt ukarania, lecz o kwotę, która pójdzie do państwa, a nie do ludzi, więc nie ma się co podniecać, czy jest wysoka, czy niska. Gdyby jeszcze nakazano mu wypłatę jakichś rekompensat klientom za nerwówkę i „straty moralne” plus część na poczet kosztów sądowych, to dopiero wtedy można byłoby się cieszyć. Ale takie jest prawo, że kary zgarnia państwo. ;_;

[ Dodano: 3 maja 2013, o 17:05 ]
ja akurat nazwałbym nc+ monopolista na rynku ;) tp nie musiało płacić swoim klientom za celowe wprowadzanie w błąd, a niby nc+ miałoby płacić swoim klientom? ;P

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 3 maja 2013, o 17:39 ]
No to piszę, że sprytny system. Państwo tak go skonstruowało, że kary idą do państwa.
Reply with quote 


Post Re: Oferta NC+ 20 May 2013, o 15:46

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
F5 :)


Zmigrowałem jednak do NC+ :) Zamienili Npremium na Canal + i wszystko zostało po starej cenie. Umowa na rok. Wygrałem bo teraz mam Ekstraklasę :devil:
Reply with quote 


Post Re: Oferta NC+ 7 May 2018, o 17:27

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Opera
ja tez się teraz zastanawiam lepsze nc czy cyfrowy polsat - musze w ziagu miesiąca podjąc decyzję

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2
Page 2 of 2 [ 25 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests