Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 3 [ 32 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu.

Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 23 Nov 2010, o 23:26

Male - 10%  Posts/Topics21/1  Reputation point 12 
Offline  Profile 
Macintosh Safari
Proszę powiedz mi, bo brakuje mi trochę danych.
Miałem certyfikaty i soft plusa. Wgrałem soft nie brandowany i nie ma certyfikatów.
Czy jeśli wgram inny soft, to mogą się pojawiać jak będą dołączone do softu, czy po prostu przy wgrywaniu się usunęły?
Czy zawsze przy wgrywaniu nowego softu tak jak ja, traci się certyfikaty?

Bo ogólnie mam całą paczkę rm-638 z roznymi produkt code z forum i mógłbym tam jeszcze spróbować z 3 wersjami chyba które tez były by ok + druga paczka z softem brandowanym.

Certyfikaty to zupełnie nie zależna sprawa od softu, czy to może kwestia poszukania innej wersji oprogramowania i wgrania takiej która certyfikaty ma?

Last post
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 23 Nov 2010, o 23:59

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
rafal-dttx wrote:
Czy jeśli wgram inny soft, to mogą się pojawiać jak będą dołączone do softu, czy po prostu przy wgrywaniu się usunęły?
Czy zawsze przy wgrywaniu nowego softu tak jak ja, traci się certyfikaty?

W tym sęk, że tylko czasem w przedziwnych wypadkach się one tracą, ale jak już uciekną, to nie można ich wgrać przez zwykłe flashowanie, tylko trzeba ręcznie przekopiować do pamięci telefonu.

rafal-dttx wrote:
Certyfikaty to zupełnie nie zależna sprawa od softu, czy to może kwestia poszukania innej wersji oprogramowania i wgrania takiej która certyfikaty ma?

No właśnie to jest jakieś chore, że soft zawiera te certyfikaty (edycja-pliku-cnt-content-image-programem-trix-vt6025.htm), ale nie potrafi ich już wgrać, gdy raz się uszkodzą. Nie do końca jasna sprawa.
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 24 Nov 2010, o 08:55

Male - 10%  Posts/Topics21/1  Reputation point 12 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Dobrze, a więc jeśli nikt nic nie wymyśli do tego czasu, to jak złapie brata, bo tez ma 6303i Classic, ale nie wiem z jakim softem to skopiuje od niego certyfikaty i spróbuję wgrać do swojego. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Opiszę na forum jak sprawa będzie wyglądała po przegraniu. Z tym, że nie wiem kiedy, bo nie mieszka ze mną.

Mam pytanie, jak padnie telefon to jak go ratować? Można jakimiś domowymi sposobami, czy tylko serwis?
Bo ja ogólnie ten telefon mam może z 3 miesiące, wiec jest na gwarancji. Czy jak padnie zupełnie, to będzie widać, że grzebałem w sofcie? Czy padnie na amen i śmiało mogę wysłać do serwisu, bo już nic nie będzie można z niego odczytać? :)
A jeśli będzie coś widać, to jak zatrzeć ślady, że coś zmieniałem?
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 24 Nov 2010, o 10:07

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Mozilla
Możesz spróbować wypakować plik image_b wg linku z poprzedniego postu. A ratować może już raczej tylko serwis, który raczej nie powinien się czepiać, ale wiadomo teoretycznie może.
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 24 Nov 2010, o 22:55

Male - 10%  Posts/Topics21/1  Reputation point 12 
Offline  Profile 
Macintosh Safari
No to was zaskoczę czymś. Ogólnie oprócz certyfikatów, padła też kamera.
Postanowiłem wgrać na nowo ten sam soft black matt euro B.
Jak można się było domyślić - bez zmian. Brak certyfikatów, zero plików w środku, kamera padła (nie zapisuje fotek).

Wpadłem na pomysł, aby wgrać wyższy product code (tak wiem, nie ma to znaczenia, ale o tym nie wiedziałem, przez pomyłkę pomyślałem, że to nowsza wersja, od taki skrót myślowy). Postanowiłem, że skoro nie ma nowszego black matt to wgram wersję white, a co mi tam. W ten oto magiczny sposób, mam zawartość telefonu jak nowy -gry, apliakcje itp a w black matt był idealnie czysty, mam certyfikaty, tak zgadza się wszystkie przywróciły się samoistnie przy flashowaniu i ...kamera działa ;)

Jedynie co mnie zdziwiło to że były ustawienia do Ery po flashowaniu (tylko era).
Mam kartę ery i była w środku podczas flashowania. Nie wiem czy to ma znaczenie.
ustawienia usunąłem po protu wybierając usun. Wiec tym samym soft idealnie nie brandowany.
Żadnych innych znaków/ Wszystkie opcje aktywne, nie tak jak w plusie.

Więc tak myślę, że jak komuś nie działają certyfikaty to:
- może warto wgrać inne euro B nie koniecznie kolorystycznie pasujące do naszego
- soft z wyższym product code

Nie wiem czy to ma sens, w każdym razie działa a certyfikaty odzyskałem bez kombinowania.
Może to jest rozwiązanie którego wszyscy szukają. Po prostu może jeden soft ma certyfikaty a inny nie.
RM- 638 nokia z forum. Ten sam. Po wgraniu black matt euro B certyfikaty znikły po wgraniu White euro B pojawiły się na nowo sprawdziłem aplikacje i działają.

Obalam więc tezę że nie da się wgrać przez flashowanie. Da się - ja niczego innego nie umiem robić póki co.
Soft wgrywany tak jak w instrukcji na forum w temacie o debrandingu w trybie refubrished.

Wybieram ręcznie z listy i refubrished. Wiec operacja nie zbyt skomplikowana.

Zostawiam dla innych - jak jakieś pytania (może pominąłem coś istotnego bo nie znam się za bardzo w temacie) to pytajcie.
nie wiem czy te wszystkie rzeczy mają znaczenie, więc może niech ktoś sprawdzi jeszcze tym sposobem i opisze to co jakoś dokładniej. Mi na coś większego póki co brak wiedzy.

Udało się ;)
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 24 Nov 2010, o 23:14

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Super, gratulacje. Zawsze mam szacunek dla takich ludzi, którzy samemu przejmują inicjatywę i się im udaje. :D Faktycznie jest związek z wgrywaniem softu o innym PC. Niektórzy nie potrafili wskrzesić telefonie na dead flashingu, zmieniali PC i im zaskakiwało. Nie wiadomo, od czego to zależy, bo teoretycznie przecież nie powinno, ale jak widać - działa. Dzięki! :)
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 25 Nov 2010, o 19:10

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6516 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Quote:
Grunt, że nie będzie działał i nawet dead flash nie pomoże, a koszta naprawy to nie wiem dokładnie, ale może 150 zł.
Nie kłam! :P
Przestaną działac tylko aplikacje z certami i chyba niektóre strony przez fabryczną przeglądarke
Telefon będzie działał a po refurbishu zostaną przywrócone domyslne

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 25 listopada 2010, o 21:50 ]
No nie wiem, niektórzy na forum 3110c próbowali wgrywać do oporu i nie mogli. A czy aplikacje przestaną działać, czy coś jeszcze to też nie jest pewne - w zabawach z certyfikatami zawsze trzeba trzykrotnie dmuchać na zimne, jak się nie ma boksa. :P

Quote:
Możesz też spróbować wyciągnąć oryginalne certy z czystego softu, tylko musisz poczytać o programie Trix, pliku CNT (jedna z trzech składowych softu) i wypakowywaniu contentu.
W Contencie ich nie ma, phoenix/jaf wrzuca je pod koniec refurbisha.

Quote:
W tym sęk, że tylko czasem w przedziwnych wypadkach się one tracą, ale jak już uciekną, to nie można ich wgrać przez zwykłe flashowanie, tylko trzeba ręcznie przekopiować do pamięci telefonu.
to też nie jest prawdą, phoenix przy flashowaniu na refubrishu wgrywa je od nowa, jaf też ale on ma znacznie uboższą paczke i dlatego większości nie ma i trzeba je dogrywać ;]
A jeśli po Refurbishu dalej ich nie ma to trzeba spróbować z innym programem do flashowania a najlepiej na innym komputerze, z inną wersją

Quote:
Jak można się było domyślić - bez zmian. Brak certyfikatów, zero plików w środku, kamera padła (nie zapisuje fotek).

Wpadłem na pomysł, aby wgrać wyższy product code (tak wiem, nie ma to znaczenia, ale o tym nie wiedziałem, przez pomyłkę pomyślałem, że to nowsza wersja, od taki skrót myślowy). Postanowiłem, że skoro nie ma nowszego black matt to wgram wersję white, a co mi tam. W ten oto magiczny sposób, mam zawartość telefonu jak nowy -gry, apliakcje itp a w black matt był idealnie czysty, mam certyfikaty, tak zgadza się wszystkie przywróciły się samoistnie przy flashowaniu i ...kamera działa ;)
Widać plik contentu był uszkodzony i dlatego za każdym razem wgrywał się błędnie
Quote:
Jedynie co mnie zdziwiło to że były ustawienia do Ery po flashowaniu (tylko era).
Mam kartę ery i była w środku podczas flashowania. Nie wiem czy to ma znaczenie.
ustawienia usunąłem po protu wybierając usun. Wiec tym samym soft idealnie nie brandowany.
Żadnych innych znaków/ Wszystkie opcje aktywne, nie tak jak w plusie.
Konfiguracja ERA do ustawień mms i neta? już od czasów 6630 one się same wgrywały jak się włożyło nową kartę, bardzo wygodna sprawa tylko że większośc operatorów usuwa wszystkie ustawienia poza swoimi :P
Quote:
Super, gratulacje. Zawsze mam szacunek dla takich ludzi, którzy samemu przejmują inicjatywę i się im udaje. :D Faktycznie jest związek z wgrywaniem softu o innym PC. Niektórzy nie potrafili wskrzesić telefonie na dead flashingu, zmieniali PC i im zaskakiwało. Nie wiadomo, od czego to zależy, bo teoretycznie przecież nie powinno, ale jak widać - działa. Dzięki! :)
Często winna jest paczka z oprogramowaniem która ma uszkodzone kilka plików albo program sobie już zrobił jakąś rozpakowaną kopie która jest uszkodzona i usilnie wgrywa tą uszkodzoną zamiast na nowo rozpakować i wrzucić. Przy zmianie PC pliki są inne więc musi od nowa przerobić je na format wgrywalny do telefonu i dlatego często po zmianie pc znikają problemy.

Kiedyś miałem taki problem z jakimś patchem, phoenixem za każdym razem zdychał telefon, wgrałem JAFem i zadziałało od razu :)
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 12 Dec 2010, o 18:02

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jak mam wejść do telefonu za pomocą kompa którym plikiem ??

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 12 grudnia 2010, o 17:17 ]
pawelooss wrote:
Czego w tym celu potrzebujemy? Do wyboru jest program OxyCube z włączoną opcją wyświetlania ukrytych folderów lub zmodyfikowany MobiMB - oba na forum.

Świetnie czytasz... Oba programy na forum.
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 17 Dec 2010, o 09:22

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Mi MobiMB nie chce skopiowac pliku ext_info.sys do folderu user.

[ Dodano: 14 gru 2010, o 17:00 ]
Ja mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego plik orginalny ext_imfo.sys wyciągnięty z tela ma 3KB a ten z paczki 0KB ?

[ Dodano: 17 gru 2010, o 08:22 ]
U mnie tak to działa. Gdy wgram soft na innym product code niż mam obecnie w trybie REFURBISH to certyfikaty się pojawią. Gdy wgram np. patcha na tym samym product code to certyfikaty znikają. :no:
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 12 Jul 2011, o 15:49

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
czy przy noki 5130 xpressmusic również działa przywracanie certyfikatu, czy ktoś sprawdzał?
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 12 Jul 2011, o 16:05

Male - 10%  Posts/Topics21/1  Reputation point 12 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Po co kombinować z przywracaniem certyfikatu, skoro bezpiecznie można to zrobić wgrywając nowy soft jeszcze raz z innym product code (innym euro B). Sztuka dla sztuki i pojawiające się te same pytania. Rozumiem oczywiście racje i sytuacje osób takich jak zibi305 ale to inna bajka. To działa, testowałem tak jak w poście wyżej na kilku już przypadkach. Z racji posiadania tylko na NOKIACH. Ale działa, bez domniemywań. Przeważnie jak się popsuje, zmieniasz numerek lub wybierasz inna wersje kolorystyczna i jest ok.

[ Dodano: 12 lip 2011, o 16:05 ]
zibi305 a co do twojego pytania, może chodzi o jakiś format danych, dlatego plik po przegraniu ulega uszkodzeniu. To tak jak skopiujesz np. pliki z dysku zwykłego CD. Też nie będzie działało. Ewentualnie jakiś brak uprawnień lub coś, podobna sytuacja jak zgrywasz pliki np. /etc/ na mac os x bez uprawniani administratora, mimo że maja po kilka KB to po skopiowaniu pokazuje się 0KB i czysty plik. Ale to tylko domniemania, nie znam sytuacji, więc raczej nie można tego traktować jako pewniak, ale można coś spróbować zrobić/sprawdzić w tym kierunku. Innych pomysłów brak.
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 21 Aug 2011, o 23:39

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 10 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Moim zdaniem plik ext_info.sys jest automatycznie generowanym przez telefon indeksem.
Do katalogu certyfikatów dodałem certyfikat (wyeksportowany z windowsa plik CER kodowany binarnie algorytmem DER, ale bez rozszerzenia). Następnie w menu telefonu certyfikat ten pojawił się (nazwa na liście taka jak nazwa pliku), a plik ext_info.sys został zaktualizowany (na końcu dopisano informację o certyfikacie, który dodałem).
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 23 Mar 2012, o 22:49

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
hej ;).. Panowie a są może certyfikaty do noki 6234 w PLUS ?? ... boo te co są to w ORANGE i innych a do PLUSA nie ma.. pomożecie .. i przydały by się nowe linki .. z góry dziękuje :)
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 24 Mar 2012, o 15:47

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Ja wgrywałem je do telefonu z ery i działało.
Reply with quote 


Post Re: [S40v3] [3110c] [07.21] Oryginalne certyfikaty telefonu. 16 Apr 2012, o 17:39

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
rafal-dttx masz ode mnie +rep za tą metodę z flashem, właśnie się tak zastanawiałem jak to rozwiązać bo na telefonie koleżanki mam problem z certami a nie chciałem zbytnio kombinować żeby nie uwalić fona ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3 [ 32 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests