Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[2610] Pobieranie plików JAR na Nokie 2610

Post [2610] Pobieranie plików JAR na Nokie 2610 6 May 2024, o 18:03

Male - 10%  Posts/Topics10/5  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Opera
Cześć, ostatnio natrafiłem na to: https://twitter.com/OldPhonePreserv/sta ... 1132104037 . Client Discorda na starą nokie, widzę że gość na zdjęciu odpala tego clienta na tym samym systemie co moja nokia 2610 i też bym chciał do odpalić ale nie wiem jak zainstalować aplikacje bez kabla. Dotychczas jak chciałem audio jakieś pobrać na nokie to hostowałem plik na stronie szybkiplik.pl ale jak pobieram ten plik jar to potem go wyświetla na nokii jako plik ext nierozpoznawalny czy coś takiego, nokia nie widzi nawet jego rozmiaru. Jest takiś sposób żebym mógł to pobrać i załadować na Nokie? Pozdrawiam!

Ps. tu jeszcze link do githuba gdzie jest do pobrania plik jar: https://github.com/gtrxAC/discord-j2me/ ... tag/v1.2.0 ,
nie wiem czy w dobrym temacie wstawiam post ale nie mogłem znaleźć pasującego do mojego problemu. ;)

Last post
Reply with quote 


Post [2610] Re: Pobieranie plików JAR na Nokie 2610 21 May 2024, o 17:50

Male - Sponsor  Posts/Topics335/140  Reputation point 233 
Offline  Profile  WWW 
Windows 7 Firefox
Ja też kiedyś miałem podobny problem, a mianowicie chciałem zainstalować młodszemu bratu grę na telefonie, i tak jak w Twoim przypadku (zgodnie ze specyfikacją modelu na gsmarena) była to Nokia obsługująca Javę, ale nie miała portu USB ani slotu na kartę microSD. Spróbowałem wtedy przesłać plik JAR przez podczerwień za pośrednictwem Nokii 3110 Classic, przy czym zasadniczo Nokie S40 mają zablokowane przesyłanie aplikacji przez podczerwień, Bluetooth czy MMS zatem najpierw usunąłem rozszerzenie pliku (tak że plik nie miał rozszerzenia w ogóle), a potem go przesłałem z 3110c na Nokię brata. I wtedy właśnie pojawiło się rozszerzenie EXT. Są menedżery plików na telefon pozwalające na zmianę rozszerzenia, ale menedżer plików to też aplikacja, więc wracamy do punktu wyjścia.

Nie mam doświadczenia co się dzieje przy próbie pobrania JAR'a z Internetu (ponieważ przeglądarka na tamtym telefonie brata w ogóle nie działała), ale po Twoim przypadku widać, że telefon broni się przed aplikacją zmieniając JAR na EXT. Przetestowałem wrzucanie pliku z rozszerzeniem JAR na ten serwis szybkiplik.pl i na komputerze pobierał się normalnie, więc nie jest to na pewno wina tego serwisu.

Pozostaje spróbować zainstalować aplikację w taki sposób, jaki był oficjalnym sposobem instalowania aplikacji na tego typu telefonach - czyli też przez Internet, ale za pośrednictwem pliku JAD. Plik JAD to jest taki plik zawierający różne wstępne informacje o aplikacji oraz link do niej, tzn. do głównego pliku aplikacji jakim jest JAR. Są programy pozwalające wygenerować JAD dla danej aplikacji, choćby JAD Wizard http://nokiahacking.pl/jad-wizard-1-1-vt35200.htm (z tym że czasami w oyginalnym JAD są nietypowe informacje ważne dla danej aplikacji, których zabraknie w takim wygenerowanym automatycznie, ale jeśli na GitHubie nie ma oficjalnego JAD to w przypadku tego klienta raczej tak nie jest). Zatem potrzebujesz mieć na jakimś serwerze JAR i odpowiedni dla niego JAD, i stronę HTML z linkiem do pliku JAD. Wchodzisz na taką stronę z telefonu i klikasz link, i wtedy jest tak jakbyś w latach 2000 pobierał jakąś aplikację z jakiejś strony z aplikacjami, na tej zasadzie jak planował producent. Jak nie masz własnego hostingu, to możesz na chwilę założyć na jakimś serwisie darmowego hostingu, np. na prv kropka pl. Użyty hosting nie może wymagać TLS, tj. HTTPS, bo niektóre hostingi (jak Netlify) mają takie wymaganie. Z przygotowaniem prowizorycznej strony pobierania mogę Ci pomóc, jeżeli nie znasz się na tworzeniu stron WWW, zresztą z innymi etapami też, jakbyś czegoś nie rozumiał.

Jest też prostszy sposób, chociaż również oparty na instalacji przez JAD. A mianowicie wciąż działa kilka takich serwisów z aplikacjami posiadających też pliki JAD. Tylko że tego klienta Discord, którego chcesz zainstalować raczej tam nie będzie. Ale za to będą menedżery plików pozwalające na usunięcie rozszerzenia EXT, a potem za pomocą systemowej opcji Zmień nazwę nadasz rozszerzenie JAR (bo nie da się zmienić rozszerzenia na JAR korzystając z jakiejkolwiek aplikacji, w tym przypadku menedżera plików). Poniżej masz linki do dwóch menedżerów plików w serwisie BoostApps, który umożliwia instalację przez JAD:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Code:
Please Login or Register, to see this Content

Może wystąpić jednak problem z zadziałaniem tych programów na Nokii 2610, ponieważ były one pisane z myślą o tych późniejszych telefonach z Javą, ale jest szansa, że zadziałają. Przy okazji sprawdzisz, czy możesz pobierać aplikacji przez JAD zanim stracisz czas na przygotowanie hostingu.

P.S. Dziękuję za polecenie przy okazji pytania klienta Discorda i serwisu do przesyłania plików działającego na Nokiach S40.
Reply with quote 


Post [2610] Re: Pobieranie plików JAR na Nokie 2610 30 May 2024, o 01:58

Male - 10%  Posts/Topics10/5  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Opera
Udało mi się, znalazłem bardzo prosty sposób na pobieranie plików jar lub jad na np. tą Nokię 2610 (sprawdzałem też na Nokiach 6303c i 6070 i działa). Pierwszy krok po pobraniu pliku z aplikacją jest wstawienie go na stronę archive.org. Trzeba się zalogować i stworzyć swoje archiwum plików. Gdy zuploadujemy plik do archive.org na naszej Nokii we wbudowanej przeglądarce wpisujemy dokładną ścieżkę do pobrania pliku np. archive.org/download/j2me_20240508/dc.jar - jest to ścieżka do pobrania aktualnej wersji clienta Discorda z mojego archiwum, klikamy pobierz i się instaluje, gotowe. Próbowałem na Nokii 2610 wejść do folderu mojego archiwum czyli archive.org/download/j2me_20240508 ale w telefonie nie starcza pamięci dlatego trzeba w tym przypadku wpisać ścieżkę bezpośrednio do danego pliku, najlepiej mieć otwarty folder z plikami np. na komputerze i tam widzieć nazwy plików i dopisywać je do linku na telefonie. Jakoś przypadkowo wpadłem na to żeby skorzystać akurat z archive.org ale podziałało, jest do chyba najprostszy sposób bo nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności. Pozdrawiam!

ps. jeżeli coś źle wytłumaczyłem czy coś to proszę napisać a postaram się odpowiedzieć a co do samego clienta Discorda jest on dostępny pod tym linkiem - http://www.romphonix.org/java/discord-j2me.jad na tej stronie plik jest cały czas aktualizowany co aktualizacje clienta

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Pobieranie teledysków z youtube, odtwarzanie na telefonie

Author: shaken (17 Mar 2011, o 22:10)

Views: 1511  •  Replies: 3

Last post: LubiaK (13 Apr 2011, o 21:51) View the latest post



Przeglądanie ukrytych plików.

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: pawelp (1 Aug 2012, o 19:42)

Views: 2348  •  Replies: 18

Last post: pawelp (15 Aug 2012, o 14:15) View the latest post



Nie można uploadować plików

Author: kubika335 (24 Feb 2012, o 08:59)

Views: 1194  •  Replies: 4

Last post: kubika335 (24 Feb 2012, o 12:08) View the latest post



problem z ściąganiem plików

Author: Nookie669 (6 Jan 2011, o 06:06)

Views: 970  •  Replies: 5

Last post: HitFan (10 Mar 2011, o 22:31) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 0 guests