Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[C3-01] Pomoc przy wydobyciu/znalezieniu pliku .nth

Post [C3-01] Pomoc przy wydobyciu/znalezieniu pliku .nth 18 Jul 2011, o 17:52

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Witam forumowiczów jeśli podobny temat już jest na tym forum to z góry przepraszam. Przejdźmy do meritum sprawy a mianowicie posiadam Nokie C3-01 i chciałbym zmodyfikować jeden z tematów dostępnych w tej komórce a mianowicie:
1. zmienić obrazek (tapetę)
2. usunąć z menu ikonkę plus.pl jestem użytkownikiem play i mnie to drażni
3. zmienić przyciski dolnego menu na przeźroczyste tak aby nie zasłaniały obrazka
Problem polega na tym że nie mogę namierzyć pliku dark.nth ani za pomocą carbide.ui series 40 Theme edition 5.0 ani za pomocą Nokia Theme Studio, poszukiwanie tradycyjne za pomocą Windowsa też zawiodły pliki są niewidoczne. Myślałem że pokazanie ukrytych folderów coś da ale niestety nic z tego. Więc moje pytanie brzmi w jaki sposób mogę wydobyć ten plik z komórki, jakim programem żebym mógł go sobie w np. carbide.ui series 40 Theme edition 5.0 przerobić i wgrać z powrotem. Komórkę mam podłączoną do komputera za pomocą usb. Z góry dziękuję za pomoc.

Last post
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Pomoc przy wydobyciu/znalezieniu pliku .nth 18 Jul 2011, o 18:04

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Plus menu wywalisz wgrywając czyste, niebrandowane oprogramowanie
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Pomoc przy wydobyciu/znalezieniu pliku .nth 19 Jul 2011, o 21:02

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Wgranie softu jest jakimś wyjściem ale nie chce za bardzo ingerować w telefon nie chciałbym stracić gwarancji na telefon.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Pomoc przy wydobyciu/znalezieniu pliku .nth 3 Aug 2011, o 06:49

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Witam
Mam podobną prośbę, ale inny cel. Ponieważ każdy motyw jaki ściągnę z neta ma białą belkę u góry po wejściu do Menu, w oryginalnych wszystko jest ok. Dlatego chciałbym rozebrać oryginalny motyw i zdobyć nazwę tego pliku graficznego odpowiedzialnego za górną belkę.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Pomoc przy wydobyciu/znalezieniu pliku .nth 3 Aug 2011, o 16:21

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
PhenomHTX wrote:
Witam
Mam podobną prośbę, ale inny cel. Ponieważ każdy motyw jaki ściągnę z neta ma białą belkę u góry po wejściu do Menu, w oryginalnych wszystko jest ok. Dlatego chciałbym rozebrać oryginalny motyw i zdobyć nazwę tego pliku graficznego odpowiedzialnego za górną belkę.


Moje próby wydobycia tematu się nie powiodły więc stworzyłem swój własny na podstawie grafik Luis-a Royo. W Carbide.ui Series 40 Theme Edition 5.0 i jest ok. Przy tworzeniu grafiki bardzo się przydaje program Inkscape i jego narzędzia min. paleta kolorów webhex , wystarczy ja wybrać i już wiem jaki numer odpowiada za jaki kolor nie wspominając o możliwości zapisu plików do formatu .png z efektem przeźroczystości tzw. krycie. A jeśli tobie się udało motyw jakoś wyciągnąć a komórka jest oparta o Nokia OS S40 to możesz spróbować otworzyć go w tym programie lub porostu rozpakować plik .NTH za pomocą np. 7-zip-a lub innego programu do archiwizacji.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Pomoc przy wydobyciu/znalezieniu pliku .nth 24 Dec 2011, o 14:24

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Mam ten sam problem. Ma ktoś może przerobione motywy tak żeby nie było tej białej belki u góry? Serdecznie dziękuję za pomoc

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Otwarcie pliku NBF bez telefonu

Author: trosk (3 Jan 2017, o 12:02)

Views: 2691  •  Replies: 1

Last post: pawelooss (4 Jan 2017, o 10:37) View the latest post



Jak z ustawieniami po modyfikacji pliku PPM

Author: danaga1 (3 Jan 2011, o 18:43)

Views: 1002  •  Replies: 2

Last post: danaga1 (4 Jan 2011, o 20:54) View the latest post



Potrzeba pomoc w blokowaniu numeru przychodzacego!

Author: sierstek (5 Jun 2010, o 00:20)

Views: 4435  •  Replies: 5

Last post: ZiomalMarcin (5 Jun 2010, o 14:11) View the latest post



Błąd przy zmianie motywu.

Author: czaro1514 (21 Nov 2010, o 12:41)

Views: 763  •  Replies: 2

Last post: Vipe (21 Nov 2010, o 16:41) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 0 guests