Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Poprawa jakości i głośności głośnika od rozmów w Nokii C5

Post Poprawa jakości i głośności głośnika od rozmów w Nokii C5 6 Jun 2012, o 14:15

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Siema. Jako że ostatnio to robiłem na dwóch fonach to opiszę :) Całość na przykładzie C5 która ma najczęściej ten problem. Oczywiście można też to zrobić na innych telefonach.

UWAGA! WYKONANIE TEGO OPISU POWODUJE ŻE TELEFON TRACI GWARANCJĘ. MOŻEMY TAKŻE PRZYPADKOWO GO USZKODZIĆ. ZALECAM DUŻĄ OSTROŻNOŚĆ I DOKŁADNOŚĆ W WYKONYWANIU CZYNNOŚCI.

Po pierwsze, potrzebujemy rozebrać telefon. Do tego musimy mieć śrubokręt Torx 6
W C5 zdejmujemy tylną klapkę, wyciągamy baterię, SIM i kartę pamięci. W miejsce gdzie wchodzą dwa bolce od klapki wkładamy śrubokręt i podważamy aby antena nam się odgięła i zaczepy odpuściły. Zdejmujemy osłonkę, odkręcamy dwie śrubki i zdejmujemy przedni panel który jest na zatrzaskach.
Odklejamy od przedniego panelu bardzo delikatnie szybkę. Ja zacząłem od boku, później dół i na końcu góra. Uważamy żeby nie pękła, pomagałem sobie kartą SIM.
Zostawiamy w spokoju samoprzylepną taśmę dookoła, przykleimy potem na nią znów szybę.
Teraz bierzemy siateczkę nad głośnikiem która została albo w panelu albo w szybce. Delikatnie wybieramy cały brud który jest na niej i odkładamy na bok.

Bierzemy przedni panel, śrubokręt Torx i w otwór głośnika wkładamy tak aby powiększyć dziurę w panelu. Najlepiej zrobić to od przodu.
Teraz zakładamy siateczkę, przyklejamy szybkę i składamy telefon tak jak go rozłożyliśmy. Włączamy i sprawdzamy o ile głośniej słychać naszego rozmówcę :D

___

Autor tematu: nemo333
Last edited by nemo333 on 26 Mar 2014, o 13:28, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Poprawa jakości i głośności głośnika od rozmów w Nokii C5 6 Jun 2012, o 14:30

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Poradnik dobry :) tak samo robiłem z 6300 :)
Reply with quote 


Post Re: Poprawa jakości i głośności głośnika od rozmów w Nokii C5 29 Sep 2012, o 23:33

Male - Friend  Posts/Topics1111/56  Reputation point 688 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
nemo333 wrote:
Teraz zakładamy siateczkę,


Skąd wziąść taką nową siateczke?
Reply with quote 


Post Re: Poprawa jakości i głośności głośnika od rozmów w Nokii C5 29 Sep 2012, o 23:52

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
rybak wrote:
nemo333 wrote:
Teraz zakładamy siateczkę,


Skąd wziąść taką nową siateczke?


Nową z innej obudowy ??
Reply with quote 


Post Re: Poprawa jakości i głośności głośnika od rozmów w Nokii C5 29 Sep 2012, o 23:58

Male - Friend  Posts/Topics1111/56  Reputation point 688 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
majsterbdg, Zastąpiłem ją husteczką i działa bardzo dobrze :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest