Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Skrót do dowolnej strony WWW zamiast strony operatora

Post Skrót do dowolnej strony WWW zamiast strony operatora 18 May 2022, o 17:05

Male - Uploader  Posts/Topics285/124  Reputation point 189 
Offline  Profile  WWW 
Windows 7 Firefox
Niektóre telefony S40 posiadają w menu skrót do (zwykle niedziałającej w 2022) strony internetowej operatora od którego pochodzi telefon, na przykład ja miałem do Plusa. Ta strona otwierana jest także po przytrzymaniu zera w trybie gotowości. Ustawić możemy jednak tutaj dowolne łącze, czyniąc tę właściwość użyteczną. Efekt:
Image

Potrzebujemy Nokia PC Suite, XVI32 oraz włączonego pokazywania rozszerzeń plików w eksploratorze. Podpinamy telefon do komputera w trybie PC Suite, otwieramy ów program i w nim klikamy przycisk File manager (ikona szafki). Przechodzimy do pamięci telefonu a tam widzimy Galerię oraz "tajemniczy" katalog serviceapplication - to on nas interesuje.

Znajdziemy tam właśnie pliki dotyczące skrótu do strony operatora. Nie mają one rozszerzeń, aby z nich skorzystać musimy je gdzieś skopiować i im te rozszerzenia nadać. Pliki opmenugridicon oraz opmenumainicon zawierają obraz PNG ikony skrótu w rozdzielczości 74×61, ale nie możemy ich niestety modyfikować. Natomiast pliki opmenugridtext, opmenumaintext, opmenursktext, opmenuucsktext są jednolinijkowymi plikami tekstowymi zawierającymi podpis skrótu. Plik opmenuurl zawiera natomiast pełny adres strony.

Działamy. Kopiujemy wszystkie pliki do osobnego folderu na dysku naszego komputera i nadajemy odpowiednie rozszerzenia (odpowiednio TXT i PNG). Pliki tekstowe edytujemy za pomocą Notatnika. Jako że za podpis odpowiada kilka plików wpisujemy po prostu do wszystkich taki sam. Ikon, jak już wspomniałem, nie możemy zmienić bo telefon i tak ich nie przyjmie. Możemy jedynie je odczytać. Teraz uwaga. Windowsowy Notatnik dopisuje na początek każdego pliku Unicode (a te pliki do takowych należą) dziwny znak na początku który jest w stanie je uszkodzić.

Do jego usunięcia będziemy potrzebowali XVI32. Wszystkie modyfikowane pliki (podpis i adres) otwieramy kolejno tym edytorem i z każdego usuwamy dwa pierwsze bajty o kodach FF i FE. Potem kasujemy jeszcze uprzednio dodane rozszerzenia TXT i podmieniamy pliki w telefonie. Uruchamiamy ponownie (telefon, NIE komputer) i zmiana powinna być widoczna.

Ważne: O ile u mnie na Nokii 6500 Slide z oryginalnym softem S40v6 metoda funkcjonuje idealnie, na innych modelach może nie działać a nawet spowodować awarię. Nie ponoszę za to żadnej odpowiedzialności. Ryzykujemy także utratę gwarancji.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Skrót do dowolnej strony WWW zamiast strony operatora 18 May 2022, o 18:54

Male - Sponsor  Posts/Topics9157/98  Reputation point 6513 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
Manna5 wrote:
Ryzykujemy także utratę gwarancji.
Na 15 letni telefon?
Protip: zainteresuj się edycją pliku content. Dzięki temu masz dostęp do całego systemu plików jaki wgrasz do telefonu. Niektórych plików nie da się edytować, gdy są już w urządzeniu, bo nie uda się nadać im odpowiednich atrybutów.
Reply with quote 


Post Re: Skrót do dowolnej strony WWW zamiast strony operatora 18 May 2022, o 19:38

Male - Uploader  Posts/Topics285/124  Reputation point 189 
Offline  Profile  WWW 
Windows 7 Firefox
Z flashowaniem (m. in. Contentu) jest dużo komplikacji, a ten sposób go nie wymaga.
Reply with quote 


Post Re: Skrót do dowolnej strony WWW zamiast strony operatora 18 May 2022, o 20:51

Male - Moderator  Posts/Topics1233/229  Reputation point 561 
Offline  Profile   
MeeGo Nokia Browser
Jak nie używasz tego telefonu jako daily to flash to nie problem.

[ Dodano: 18 maja 2022, o 20:51 ]
Flashowanie Symbianów i S40 jest przecież bardzo proste

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests