Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 18 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski).

Post PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 7 Dec 2013, o 16:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
„Polska Razem” - Jarosława Gowina, Przemysława Wiplera i Pawła Kowala.

Image
Quote:
Polska Razem - tak będzie się nazywała partia utworzona przez Jarosława Gowina, PJN i Republikanów. Jego logo to zielone jabłko. „Polska Razem, bo Polska jest najważniejsza, bo tylko razem możemy Polskę zmienić” - podkreślił Gowin w swoim wystąpieniu podczas sobotniej konwencji w Warszawie. „Naprawdę wierzę, że stworzymy nową jakość w polskiej polityce.”


No i mamy partię, którą sobie wywróżyłem już 2 lata temu, kiedy jeszcze nikt nie przewidywał takiego toku wydarzeń.

Prawdopodobnie będę głosował na ludzi startujących z tej listy. :) Program będzie systematycznie uzupełniany... ;>


EDIT: Będzie pozew? xD xD xD

Image

Last post
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 7 Dec 2013, o 16:34

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
pawelooss wrote:
„Polska Razem” - Jarosława Gowina, Przemysława Wiplera i Pawła Kowala.

A to nie jest ten co się nawalił i ciulał z policjantami :hmm:

Kolejna partia pokroju solidarnej polski która prawie nie będzie miała znaczenia w sejmie xP
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 7 Dec 2013, o 17:29

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Symbian Opera
pawelooss wrote:
EDIT: Będzie pozew? xD xD xD

nie chce mi się wierzyć, że apple odpuści i nie pozwie partii politycznej ;D będą jaja xD
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 7 Dec 2013, o 17:30

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
A to nie jest ten co się nawalił i ciulał z policjantami :hmm:

Tak. Choć mimo że sprawa była według wszystkich „ewidentna”, to od ponad miesiąca nie przedstawili taśm czy dowodów. :P

Ale dziś siedział cicho na konwencji, bo oglądałem. Po tamtym swoim wyskoku przeprosił, dał se spokój z mediami na jakiś czas i wrócił do pracy nad ustawami i interpelacjami. Zamiast niego przemawiała dziś Anna Streżyńska z Republikanów, która powinna być troszkę znana użytkownikom tego forum, bo jako prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przez 6 lat, zdemonopolizowała Telekomunikację Polską i wprowadziła m.in. sieć Play na rynek. Tak, to dzięki niej mamy dziś taniej. :)

Kolejna partia pokroju solidarnej polski która prawie nie będzie miała znaczenia w sejmie xP

Moim zdaniem wynika to z tego, że Solidarna Polska niewiele różni się od PiS-u. Może jest trochę radykalniejsza w poglądach (moim zdaniem nierzadko szkodliwych dla gospodarki) i mniej radykalna w „sprawie smoleńskiej”, ale to wszystko.

Natomiast w przypadku nowego ugrupowania mam nadzieję, że tego nie spieprzą, jak kiedyś PO, bo program zapowiada się obiecująco, zwłaszcza dla osób w mojej grupie społecznej: młodych studentów marzących kiedyś o własnej firmie. ;)
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 8 Dec 2013, o 20:00

Male - 60%  Posts/Topics204/25  Reputation point 184 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
bo program zapowiada się obiecująco, zwłaszcza dla osób w mojej grupie społecznej: młodych studentów marzących kiedyś o własnej firmie. ;)

Wierzysz w to?
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 8 Dec 2013, o 20:24

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
michal939 wrote:
Wierzysz w to?

Zgodnie z tekstem piosenki:
Quote:
I ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
Niezależnie, kto to będzie
I niezależnie, skąd on będzie

nie.

Ale spośród wszystkich innych alternatyw, ugrupowaniami, które przynajmniej deklaratywnie są za uproszczeniem biurokracji i systemu podatkowego, tak by móc dużo prościej prowadzić własną firmę (tak jak w Anglii, gdzie jest teraz wysyp polskiej przedsiębiorczości), są właśnie Polska Razem, Kongres Nowej Prawicy, a kiedyś Ruch Palikota czy PO z 2001/2005 r.
Tak więc na razie ludzie z tego środowiska są w mojej ocenie najpoważniejszymi kandydatami. Ale trzeba będzie śledzić...
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 9 Dec 2013, o 00:54

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Mogliby wystartować razem z KNP.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 9 grudnia 2013, o 00:04 ]
Chcieli, ale pod warunkiem, że na czas kampanii wyborczej zabrano by JKM-owi dostęp do internetu, by znów czegoś kontrowersyjnego przed „godziną zero” nie naskrobał. :P
A na poważnie, to JKM wykluczył wspólny start do europarlamentu, ale nie wykluczył koalicji w samorządowych.
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 9 Dec 2013, o 03:13

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Android Opera
widzę, że w ojczyźnie bez zmian i znowu jakiś nowy, bezuzyteczny szajs powstał :D ci to mają dobrze :)
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 18 Dec 2013, o 23:50

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
pawelooss wrote:
Program będzie systematycznie uzupełniany... ;> (...) mam nadzieję, że tego nie spieprzą, jak kiedyś PO, bo program zapowiada się obiecująco, zwłaszcza dla osób w mojej grupie społecznej: młodych studentów marzących kiedyś o własnej firmie. ;)


Zgodnie z zapowiedziami, ruszamy z punktami. Oprócz deregulacji i upraszczania biurokracji, pierwszy konkret. :thumbup:
Quote:
Przemysław Wipler 4 godz. temu udostępnił link. http://www.youtube.com/watch?v=h9MXRy6s2us
Dzisiaj zgłosiliśmy propozycję ustawy obniżającej składkę emerytalną dla przedsiębiorców o niskich dochodach do 50 złotych miesięcznie. W Anglii wynosi ona dla takich przedsiębiorców 2,40 funta / tydz. Nie chcemy emigracji z Polski - ani ludzi, ani firm!

Obecne stawki oscylują w obrębie 1000 zł miesięcznie (lub ~połowa tego przez 2 lata pierwszej w życiu działalności).
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 19 Feb 2014, o 23:22

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Polska Razem: zlikwidować ZUS i wprowadzić emeryturę obywatelską.
Quote:
O likwidację ZUS i wprowadzenie powszechnej emerytury obywatelskiej zaapelowali w poniedziałek politycy Polski Razem Jarosława Gowina: wiceprezes prof. Krystyna Iglicka-Okólska i poseł Przemysław Wipler.
Ich zdaniem państwo powinno zapewnić obywatelom powszechną, równą dla wszystkich emeryturę. Polacy też powinni mieć swobodę oszczędzania środków obecnie kierowanych do państwowego ubezpieczyciela w ramach trzeciego filaru.
Na konferencji do sprawy OFE ustosunkował się Jarosław Gowin. Jego zdaniem jesteśmy obecnie świadkami "historycznego momentu, bo pierwszy raz od upadku komunizmu dochodzi do grabieży ze strony państwa, dokonanej na 16 mln Polaków". W poniedziałek otwarte fundusze emerytalne miały przekazać ZUS-owi obligacje i papiery gwarantowane przez Skarb Państwa.

Ja się z tym zgadzam.

[ Dodano: 19 lut 2014, o 22:22 ]
Polska Razem zaprezentowała program wyborczy.
Quote:
DROGA DO BOGACTWA
  1. Ograniczenie ingerencji państwa w życie obywateli przez limit wydatków publicznych na poziomie 35% PKB
  2. Zakaz dalszego zadłużania państwa w Konstytucji RP
  3. Pensje brutto na poziomie pensji netto, dzięki zmniejszeniu kosztów funkcjonowania państwa
  4. Opodatkowenie firm zagranicznych na takich zasadach jak firm polskich
  5. Prosty podatek od drobnych przedsiębiorców
  6. Emerytura obywatelska
  7. Głęboka deregulacja prawa gospodarczego i uelastycznienie prawa pracy
  8. Obniżenie kosztów administracji przez połączenie ZUS i administracji skarbowej
  9. Dokończenie prywatyzacji, reprywatyzacja i wsparcie budowy polskich korporacji
  10. Udomowienie banków
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 19 Feb 2014, o 23:36

Male - Friend  Posts/Topics672/35  Reputation point 546 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
Na swojej uczelni miałem już do czynienia z kilkoma politykami,tj Marcinkiewicz,Korwin,i jakiś jeszcze z PIS'u ale Gowin to okazał się totalny idiota.Od razu zleciały się kamery tvn24 polsat news itp.... Gość który nie ma nic do powiedzenia lubiący szum medialny dookoła Siebie.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 19 lutego 2014, o 23:02 ]
Haha, a możesz opowiedzieć szczegóły, skąd takie wrażenie lub czym takim konkretnym się wsławił? :D
Gość nie nadaje się do debat, ani nie jest charyzmatyczny, to doskonale wiem. Jednak z braku laku... :P


Nie ma problemu już zaczynam.Na wstępie jeszcze napiszę że z takowych wystąpień zazwyczaj posiadam nagranie wideo,ale wtedy o wiele ciekawsze było testowanie Alfy przez Hammonda w północnych Włoszech.
Stoję palę fajkę(dla podkreślenia sytuacji) i widzę gościa idzie obok mnie przy wejściu z 4 osoby.Żadnych dzikich tłumów,znajomy chciał mu zadać proste pytanie a ten sorry ale nie będę odpowiadał na twoje pytania.
Potem laska na auli zadaje pytanie i przez 30min gość próbował się wymigać od niego,aż to zrobił.Jednym słowem.Jest to dla mnie debil który będzie mówić co ludzie chcą usłyszeć,ale by wejść w jakąś dyskusję,jak to było u mnie na wydziale to zgrywa głupka.Nie mówię tu o niektórych studentach politologi czy europeistyki(tak wiem kierunki tak za***ste jak cholera,z resztą wolę to studiować niż robić w macu itp.),ale profesor od Stosunków Międzynarodowych tak samo nie doczekał się odpowiedzi.

Czytając to polecam odpalić utwór który umieszczam w linku http://www.youtube.com/watch?v=ZOkhslPrNPs
Nie cytuje tytułu bo niektórych mogło by to urazić
PS Idealna nazwa do polityki w tym kraju.
Last edited by Ryan on 20 Feb 2014, o 00:25, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 20 Feb 2014, o 19:18

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Ryan wrote:
z resztą wolę to studiować niż robić w macu


co się odwlecze, to nie uciecze :puppyeyes:
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 20 Feb 2014, o 20:25

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Ryan wrote:
będzie mówić co ludzie chcą usłyszeć

A to prawda jest. Każdy punkt programowy czy hasło, które Polska Razem wymyśla, jest poprzedzone badaniami opinii publicznej, żeby wysondować, jak je ludzie odbierają i odpowiednio ukierunkować w miarę skutecznie cały przekaz partii.
Nie oceniam, czy to dobrze, czy to źle. Jest to pewne narzędzie, które w dobrych rękach może całkiem sprawnie działać.

Ryan wrote:
znajomy chciał mu zadać proste pytanie
Ryan wrote:
laska na auli zadaje pytanie
Ryan wrote:
profesor od Stosunków Międzynarodowych tak samo nie doczekał się odpowiedzi

Ale jakie, jakie, jakie? Od czego się wymigał? :D

Dotąd panowała opinia, że Gowin jako lider nie porywa tłumów, ale jest dobry przy dyskusjach akademickich. To, co piszesz, podważałoby i to ostatnie. :P Też nie jestem jego fanem, dużo bardziej odpowiada mi sam program i kilku innych czołowych członków, jednak ktoś musi tym grajdołkiem zarządzać, a on spośród nich jest niestety najszerzej znany. ;]
Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 20 Feb 2014, o 23:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Obeebok wrote:
Mogliby wystartować razem z KNP.


Jarosław Gowin: Przemysław Wipler poza Polską Razem.
Quote:
- Niestety podjąłem decyzję o wyczerpaniu formuły współpracy z Przemysławem Wiplerem - powiedział Gowin. Powodem odejścia jest m.in. brak porozumienia w sprawie współpracy partii z Kongresem Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.
- Ostatnio trwały intensywne dyskusje, które zakończyły się bez rezultatu. Chodzi o brak negocjacji z Kongresem Nowej Prawicy ws. wspólnego startu w eurowyborach. Drugi powód mojego odejścia to spór o kształt struktur partii w Warszawie - powiedział Wipler, który jest liderem stowarzyszenia Republikanie.

Gowin nawet sam zapraszał korwinistów na listy, ale wcześniej napłynęli mu ludzie z PJN-u, którzy stanęli ością w gardle tego porozumienia, a na wszystkim oberwali Republikanie - najmocniejsza moim zdaniem część tego całego ugrupowania... :/

Dodatkowo zaledwie parę dni wcześniej...
Quote:
Gowin w swoim przemówieniu powiedział „przywrócimy ustawę Wilczka”. Ustawa ta miała 5 stron i mówiła mniej więcej, że można zakładać firmy i prowadzić działalność gospodarczą, a wszystko to co nie jest zabronione, jest dozwolone. (...)
Po wystąpieniu głos zabrał Paweł Kowal. Powiedział że … jest przeciwny przywracaniu ustawy Wilczka, ponieważ otworzyła nomenklaturze drogę do uwłaszczenia się. Stojący za nim Gowin uśmiechnął się nerwowo, pokiwał głową i poczerwieniał ze złości.

Ale słabo...

A mieli taki dobry program, ale znów się muszą skłócić i podzielić jak zawsze przez konflikty personalne. I to głównie przez ludzi z dawnego PiS-u. Jednak można odejść z PiS-u, ale PiS z niektórych nigdy nie wychodzi. Potem wystartuje kilka komitetów, każdy z poparciem 4% i żaden z nich nie wejdzie. Że sparafrazuję: Polska Razem - ale nie tym razem...

Reply with quote 


Post Re: PR, czyli Polska Razem - Jarosława Gowina (wraz z akcją Godzina dla Polski). 21 Feb 2014, o 17:23

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Przemysław Wipler: kończę współpracę z Jarosławem Gowinem i Polską Razem

Quote:
Jak podkreślił, powody jego decyzji są dwa. Jednym z nich jest brak porozumienia w sprawie współpracy partii Gowina z Kongresem Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. - Na poziomie strategicznym uważam, że powinien powstać szeroki sojusz i koalicja środowisk wolnościowych, chcących mniejszych podatków i mniejszej biurokracji - ocenił Wipler.

Z kolei - dodał - "na poziomie lokalnym bezpośrednią przyczyna takiej decyzji był fakt, jego zaplecze polityczne w Warszawie, ludzie, z którymi od wielu lat współpracował, nie znaleźli swojego miejsca w ramach Polski Razem".

Wipler zaznaczył, że ponad dwa tygodnie temu na piśmie zaproponował Gowinowi warunki, na jakich jest gotowy współpracować z Polską Razem. Zarzucanie mu - stwierdził - iż kończy współpracę z Gowinem dlatego, że nie dostał propozycji startu z pierwszego miejsca listy w Warszawie w wyborach do PE, ma niewiele wspólnego z demokracją.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 18 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest