Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack.

Post Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 31 Aug 2013, o 15:32

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Projekty przedstawione na portalu Kickstarter potrafią zaskoczyć, o czym doskonale mogliśmy się przekonać już nie raz – chociażby przy okazji konsoli do gier OUYA. Kolejnym interesującym rozwiązaniem mocno powiązanym z systemem operacyjnym Android to przycisk Pressy, dla którego miejsce znajdzie się w każdym smartfonie czy tablecie, ponieważ instaluje się go w gnieździe mini-jack – odpowiedzialnym za podłączenie słuchawek lub innego zewnętrznego urządzenia audio.

Image

Domyślnie Pressy ma zdefiniowane 3 akcje:
  • pojedyncze krótkie wciśnięcie włącza/wyłącza latarkę,
  • pojedyncze długie wciśnięcie aktywuje/dezaktywuje tryb cichy,
  • podwójne szybkie wciśnięcie skutkuje zrobieniem zdjęcia.

Image

To jednak nie wszystko, ponieważ funkcje możemy w bardzo szeroki sposób modyfikować. Przykłady można mnożyć: rozpoczęcie nagrywania dźwięków, meldowanie się w mediach społecznościowych czy nawet zamknięcie wszystkich aktywnych aplikacji. Funkcje zdefiniowane przez Pressy można łączyć z innymi aplikacjami zarządzającymi pracą urządzeń z Androidem, więc tak naprawdę funkcjonalność zdaję się być nieograniczona.

Wszystko czego potrzeba by cieszyć się gadżetem w swoim telefonie to gniazdo mini-jack oraz aplikacja, która współpracuje z wszystkimi wersjami Androida od 2.3 w górę.

Image

Poza funkcjonalnością, uwagę może zwrócić minimalizm i design – wszak po „instalacji” przycisk wystaje jedyne 0,7 mm poza obudowę naszego smartfona.

Image

Pressy to niewątpliwie jeden z tych projektów, na których sukces nie trzeba dużo czekać. I tak kwota 40 tysięcy dolarów, jaką chcieli uzbierać autorzy została przebita już w dzień publikacji pomysłu, natomiast obecnie wynosi ona $156.052.

Źródło: android.com.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 1 Sep 2013, o 13:56

Male - 60%  Posts/Topics243/23  Reputation point 125 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Fajny bajer, zabawka ale praktycznie nie widzę sensu.
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 1 Sep 2013, o 14:57

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Android Safari
Zbędny bajer jak dla mnie, jak ktoś głupi to pewnie kupi
Last edited by hubert123454 on 1 Sep 2013, o 14:59, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 1 Sep 2013, o 15:13

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
jak ktoś głupi to pewnie kupi

LOL.
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 1 Sep 2013, o 15:25

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Zaprawdę powiadam Wam, że dziwni z was ludzie :wtf:
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 1 Sep 2013, o 15:45

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Symbian Opera
według mnie też nie zbyt super pomysł, ale pewnie dlatego, że dużo słucham muzyki ;P
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 2 Sep 2013, o 09:20

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Bezużyteczny bajer gdyż wszystkie funkcje które oferuje ma się pod przyciskiem power w smartfonie, a po drugie takim naciskaniem na gniazdo jacka można je uwalić.


_NeedSpeed_, ludzie dziwni lecz pozytywni gdy trzeba ;P
Last edited by hubert123454 on 2 Sep 2013, o 09:49, edited 3 times in total.
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 2 Sep 2013, o 10:31

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
hubert123454 nie no jak rozwalic gniazdo? Podejrzewam (nie wiem na pewno), ale ten bajer jest raczej tak na stale w gniezdzie czyli sie nie porusza i tylko ten maly przycisk naciskasz jak cos tam chcesz zrobic ;P
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 2 Sep 2013, o 12:39

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
bombel201, jak w np.neo v siada gniazdo jacka po jakimś czasie mój znajomy miał taki problem że fona poużywał tydzień i gniazdo siadło.
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 2 Sep 2013, o 12:45

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Android Opera
W nokii 700 też pada jack :D

Dla mnie to bezużyteczny gadżety bo zaraz po wejściu na dwór podpinam słuchawki :)
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 2 Sep 2013, o 13:50

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Dzięki temu bajerowi zyskujecie w pełni programowalny fizyczny przycisk telefonu. Rzeczywiście zbędna rzecz tylko dla głupków :lol-above:
Last edited by Obeebok on 2 Sep 2013, o 13:51, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 2 Sep 2013, o 14:03

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
ja pi***olę, jednemu siądzie gniazdo w tydzień jak go nie używa a drugiemu siądzie dopiero po 2 latach używane bardzo intensywnie, to że raz padło komuś to nie znaczy że pada każdemu od razu :roll:

A mi to by się przydał, i tak nie słucham muzyki z telefonu a przynajmniej byłby pożytek z gniazda jack :D
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 2 Sep 2013, o 14:13

Male - Friend  Posts/Topics768/110  Reputation point 758 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
jestem za nemo333, fajny gadżet ;p
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 2 Sep 2013, o 15:29

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Obeebok wrote:
Dzięki temu bajerowi zyskujecie w pełni programowalny fizyczny przycisk telefonu. Rzeczywiście zbędna rzecz tylko dla głupków :lol-above:

Nie użyteczne dla ludzi takich jak ja którzy mają słuchawki prawie cały dzień pod telefon podpięte :ehh:
Reply with quote 


Post Re: Pressy – inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack. 2 Sep 2013, o 17:45

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Tylko świry napierdalają cały dzień na słuchawkach :E

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 12 guests





cron