Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[E52] Problem z głośniczkiem?

Post [E52] Problem z głośniczkiem? 26 Mar 2014, o 00:16

Male - User  Posts/Topics4/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Witam.

Niedawno zakupiłem używaną Nokię E52, w naprawdę świetnym stanie, jednak jest jedna wada, z którą nie wiem co tak naprawdę zrobić. Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie (albo może nie wiem jak odpowiednio sformułować mój problem). Mianowicie chodzi o to, że w trakcie rozmowy przez telefon, dość wyraźnie w głośniczku słychać dźwięki dokładnie takie same jak kiedy telefon leży przy włączonych głośnikach i jest jakieś połączenie wychodzące albo przychodzące. To takie irytujące brzęczenie. Zawsze jest taka sama, określona sekwencja dźwięków. Słychać to prawie zawsze chociaż sama rozmowa jest naprawdę w dobrej jakości, bo zupełnie nic nie brzęczy. Ponadto osoba, z którą rozmawiam zawsze słyszy dokładnie te same dźwięki co ja. I tu pojawia się moje pytanie - czy to jest problem z samym telefonem? Może wada głośniczka? A może coś innego?
Czy ktokolwiek spotkał się już z tym? Jak to w ogóle rozwiązać?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Last post
Reply with quote 


Post [E52] Re: Problem z głośniczkiem? 26 Mar 2014, o 00:57

-
Wydaje mi się że tu problem leży po stronie operatora. Jeśli używasz 3G to spróbuj ustawić telefon na GSM i zobacz jaki będzie efekt.

Miałem kilka E52 swoich i znajomych lecz to co tu opisujesz nie występowało w żadnym telefonie jaki miałem z serii E52.
Reply with quote 


Post [E52] Re: Problem z głośniczkiem? 26 Mar 2014, o 02:08

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Nie no, to raczej będzie wina sprzętu. Jakiegoś ekranowania gdzieś zabrakło czy coś. ;-;
Reply with quote 


Post [E52] Re: Problem z głośniczkiem? 26 Mar 2014, o 08:56

-
pawelooss wrote:
będzie wina sprzętu. Jakiegoś ekranowania gdzieś zabrakło czy coś.
Tyle że ten znajomy dźwięk on słyszy w słuchawce telefonu. Ale poczekajmy może coś napisze sam jeszcze więcej.
Reply with quote 


Post [E52] Re: Problem z głośniczkiem? 26 Mar 2014, o 20:49

Male - User  Posts/Topics4/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Właśnie chodzi o to, że wcześniej używałem 3G, ale żeby przedłużyć możliwości baterii zmieniłem go na GSM. I wtedy i teraz słyszałem ten dziwny dźwięk.
Słyszę go ja, i osoba, z którą rozmawiam. Jeszcze kilka dni temu jak miałem starszą nokię 6080 wszystko było ok. Tak mnie teraz zaczęło właśnie zastanawiać ten brak ekranowania... Jakby nie patrzeć, mikrofon i głośnik są ze sobą połączone w jednym układzie rozmównym, zawierającym jeszcze układ antylokalny i inne bajery, ale jak można sprawdzić czy to akurat w tym tkwi problem? Albo jak się go pozbyć? To potrafi być naprawdę irytujące, szczególnie jak rozmawia się w nocy, kiedy człowiek nie słyszy żadnych dźwięków z zewnątrz tylko samo to, co dzieje się w telefonie.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Problem z Sim

Author: Marek12 (4 Dec 2010, o 17:16)

Views: 2992  •  Replies: 14

Last post: nemo333 (28 Dec 2010, o 02:26) View the latest post



problem z LCD

Author: Jungo (1 Mar 2011, o 20:03)

Views: 2334  •  Replies: 8

Last post: Jungo (10 Mar 2011, o 09:27) View the latest post



Problem z digitizerem

Author: bluecont (14 Nov 2012, o 17:35)

Views: 867  •  Replies: 0

Last post: bluecont (14 Nov 2012, o 17:35) View the latest post



problem z klawiaturą

Author: masterski (5 Jul 2011, o 09:30)

Views: 1433  •  Replies: 8

Last post: masterski (6 Jul 2011, o 12:17) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 3 guests