Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[N95] Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci

Post [N95] Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci 14 Aug 2010, o 11:28

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Nie byłem pewny czy założyć temat tutaj czy w Software, ale zdecydowałem się właśnie w Firmware.

Problem dotyczy nagrywania filmów na karcie pamięci. Gdy nagrywam wideo w najwyższej jakości + stabilizacja a plik jest zapisywany w telefonie to wszystko jest OK. Ale gdy zapisuje na karcie pamięci to co dwie sekundy łapie lekki zawias, nie tylko na podglądzie ale i w zapisanym pliku. Trochę mnie to denerwuje bo żeby nie ścinało muszę wyłączyć stabilizację a jakość zmniejszyć minimum do połowy (czyli z 640x480 do 320x240px).

Oczywiście mogę zapisywać w telefonie, ale wtedy pamięci wystarczy mi na niecałe 5min nagrania, a za każdym razem musiałbym przerzucać plik na kartę pamięci.

Macie jakieś pomysły jak to ominąć? Na innych n95 też tak jest czy tylko u mnie? A może to wina karty pamięci i szybkości zapisu? Albo znacie jakieś inne, dodatkowe aplikacje do nagrywania wideo? Ewentualnie potrzebowałbym jakiegoś sposobu/aplikacji żeby mi automatycznie przenosiło pliki po nagraniu na kartę pamięci. Za pomocne posty nagradzam rep+.

Last post


Post [N95] Re: Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci 14 Aug 2010, o 12:53

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
http://www.symbianos.pl/faq/3-s60v3/79- ... a-klatkuje tu masz ładnie opisane co należy w takim przypadku robić ;)


Post [N95] Re: Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci 14 Aug 2010, o 12:58

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
nemo333, ogarnij się. Przecież o tym wszystkim, On sam napisał.
Na dzień dobry spróbuj uporządkować i posprzątać w pamięci telefonu. Jak nie pomoże to ust. fabryczne. Później Herd Reset, a jak będzie dalej to samo to flash na refubrishu.


Post [N95] Re: Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci 14 Aug 2010, o 15:10

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Ewentualnie sprawdź jeszcze na innej karcie, bo może to faktycznie jej wina


Post [N95] Re: Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci 14 Aug 2010, o 16:24

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
bastard3son, z tym narazie się wstrzymam, bo nie dawno robiłem flash w trybie refubrish (testowałem program do edycji softów), a nie dawno testowałem jedną modyfikację i robiłem format kodem *#7370#. Na telefonie mam tylko te aplikacje których używam + kilka modyfikacji, bałaganu nie ma.

michero, z ciekawości wyjąłem z telefonu siostry kartę 2gb kingstona i wychodzi na to że wina karty. Tutaj maksymalne ustawienia na obu kartach bez klatkowania:

Kingston 4GB MicroSDHC 4: jakość średnia (rozdzielczość 320x240), brak stabilizacji - nie klatkuje.
Kingston 2GB MicroSD: jakość dobra (640x480), stabilizacja włączona - nie klatkuje.

[ Dodano: 14 sie 2010, o 16:24 ]
Chyba problem nie leży w szybkości zapisu na karcie. Obie karty podpiąłem do czytnika kart i wrzuciłem instalke Phoenix'a. Oto średnie szybkości zapisu:

Kingston 2GB MicroSD: 2,2 MB/s
Kingston 4GB MicroSDHC 4: 2,4 MB/s

Macie jakieś pomysły co może być nie tak z tą kartą?


Post [N95] Re: Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci 14 Aug 2010, o 16:29

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Na telefonie mam tylko te aplikacje których używam + kilka modyfikacji, bałaganu nie ma.


A jak jest z porządkiem na karcie pamięci?
Może masz ją zawaloną i dlatego kamera tak cienko przędzie?
Wiadomo, że czytnik w kompie będzie działał szybciej niż ten wbudowany w telefon.


Post [N95] Re: Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci 14 Aug 2010, o 16:51

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
walkmanowiec, na karcie mam zajęte ok. 28% pamięci. Ale spróbuję jeszcze przenieść wszystko na kompa, sformatować i nagrać jakieś wideo na czystej karcie.

Wiadomo, że czytnik w kompie będzie działał szybciej niż ten wbudowany w telefon.

Ale chodziło mi o to żeby sprawdzić szybkości zapisu karty.

[ Dodano: 14 sie 2010, o 16:51 ]
Teraz takie małe pytanie (w sumie jako technik-informatyk powinienem to wiedzieć ale nie wiem xP ):
Rozmiar jednostki alokacji - im mniejszy tym więcej miejsca można zaoszczędzić na małych plikach. A jak się on ma do szybkości zapisu/odczytu? Bo domyślnie ma on (w moim przypadku) 32kB i zastanawiam się czy nie obniżyć, ale nie wiem jak to wpłynie na szybkość karty...


Post [N95] Re: Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci 14 Aug 2010, o 16:56

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
wydaje mi się że to nie ma żadnego wpływu na szybkość zapisu :)


Post [N95] Re: Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci 14 Aug 2010, o 17:19

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
nemo333 wrote:
wydaje mi się że to nie ma żadnego wpływu na szybkość zapisu :)


Pośrednio ma, jeśli mamy np alokacje 4kb i upchniemy dużą ilość plików to tablica alokacji zrobi się odpowiednio większa i wydajność spadnie.


Post [N95] Re: Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci 14 Aug 2010, o 17:20

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Sformatowałem kartę (narazie bez zmiany rozmiaru jednostki alokacji) i teraz nawet na najwyższej jakości + stabilizacja i nie tnie, śmiga aż miło. :D Teraz jeszcze spróbuję zmienić rozmiar klastra na 512 bajtów i test. Następnie wrzucę z powrotem wszystkie pliki na kartę i zrobię kolejny test. Efekty zaraz opiszę.


Post [N95] Re: Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci 14 Aug 2010, o 19:43

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Zmiana jednostki alokacji na niższą ma znaczenie. Gdy zrobiłem tak w X3, po włączeniu odtwarzacza muzyki i wejście w byle jaki folder na karcie- zamułka. Zdjęć to praktycznie nie dało się przeglądać. Po formacie z domyślną jednostką wszystko śmiagało ;)


Post [N95] Re: Problem z nagrywaniem wideo na karcie pamięci 14 Aug 2010, o 20:09

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Dobra, zrobiłem formacik z domyślną jednostką alokacji (4kB) i nagrywało OK. Później wrzuciłem całą poprzednią zawartość karty, oprócz miniatur galerii i programu Image Exchange - nagrywało OK. Następnie uruchomiłem galerię i Image Exchange żeby utworzyły sobie miniaturki i o dziwo dalej jest OK. :D Podejrzewam że powodem klatkowania była fragmentacja plików.

Dzięki wszystkim, temat do zamknięcia.

Top

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Problem z odtwarzaczem muzycznym i nagrywaniem.

Author: Agent007 (2 Apr 2012, o 19:23)

Views: 1089  •  Replies: 1

Last post: mikas1996 (2 Apr 2012, o 20:01) View the latest post



Niezaufane oprogramowanie na karcie pamięci?

Author: Peter950 (12 Oct 2009, o 19:54)

Views: 1803  •  Replies: 12

Last post: ZiomalMarcin (17 Oct 2009, o 01:33) View the latest post



Jak ustawić żeby pliki przesłane z bt zostały zapisywane na karcie pamięci?

Author: wałek97 (24 Aug 2011, o 19:29)

Views: 3116  •  Replies: 1

Last post: HitFan (24 Aug 2011, o 19:47) View the latest post



Problem z odczytem karty pamięci

Author: xblazej85x (19 Aug 2010, o 18:51)

Views: 1279  •  Replies: 5

Last post: michero (22 Aug 2010, o 22:55) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 23 guests