[E66] Problem z NOKIA E66,rejestracja karty sim nie powiodła się............

Rozbieranie telefonu, usterki sprzętowe, naprawa części.

Post by wiertolot » 22 May 2016, o 18:02

Witam!!!!
Na allegro kupiłem tydzień temu używany telefon Nokia E66 z jakiegoś lombardu bodajże, mam na nią wszystkie papiery faktura z vat i.t.p.,niestety bez gwarancji i był 24 godziny na jego zwrot.
Telefon dotarł do mnie szybko miał mieć simlock Orange, bo był z sieci Orange.
Ku mojemu zdziwieniu po włożeniu do niego abomentowej karty SIM Orange telefon uruchamiał ok, ale po uruchomieniu ok prosiło ok o kod PIN,który podałem zatwierdziło,ale dalej telefon nie miał zasiegu i wskakiwał co jakiś czas napis REJESTRACJA KARTY SIM NIE POWIODŁA SIĘ!!!! Wszystko działało ok,ale nie da z telefonu nigdzie zadzwonić, brak zasięgu.
I tak też przy kartach innych operatorów dzieje. Udałem wtedy do serwisu GSM, żeby zdjęli mi TEGO SIMLOCKA i wgrali do niego najnowszy soft niebrandowany. Jednak pan w serwisie wziął kasę za te usługi bodajże 80 zł.Powiedział,że to wszystko ok zrobił i zabrałem do domu telefon. W domu okazało, że dalej po tych czynnościach jest to samo co było tylko jest najnowszy soft niebrandowany. IMEI telefonu pokazuje ok i zgadza z tym na obudowie. Soft też jest.
Postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce przełożyłem do tego telefonu inną płytę główną z innego telefonu E66 i wszystko działa ok,czyli złącze SIM jest ok i jest coś z płytą główną tego zakupionego telefonu, ale co................?
Karty SIM nie działają tylko na tej płycie głównej tego zakupionego telefonu.IMEI tego zakupionego telefonu:
[cenzura] ;która nie działa po zdjęciu SIMLOCKA i wgraniu nowego softa. Ustawienia fabryczne przywrócenie nie pomaga.
Proszę pilnie o pomoc, bo już i tak z 200 zł. władowałem w ten telefon a nie mogę nigdzie dzwonić. Da coś w tej sprawie zrobić.....................bo szlak mnie trafi; :/

[ Komentarz dodany przez: emberdo: 22 maja 2016, o 18:36 ]
Nie podawaj IMEI w internecie.
wiertolot Male
20%
 
Offline
 
Telefon: C7
Operator: Orange

Joined: 30 Apr 2011
Online: 21h 29m 5s
Posts: 29Topics: 2
Reputation point: 0
    Windows 7 Internet Explorer

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 22 May 2016, o 19:23

Telefon jest zgłoszony jako skradziony i zablokowany w sieci. Ja najpierw wróciłbym do komisu i zażądał zwrotu pieniędzy za taką usługę bo to rozbój w biały dzień żeby tyle to kosztowało. A potem skontaktowałbym się z lombardem i żądał zwrotu pieniędzy za ten telefon.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 20m 47s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Android Chrome

Post by wiertolot » 22 May 2016, o 21:49

ja piernicze, czyli co mogę go wyrzucić ten nowy zakupiony telefon...........?
punkt gsm mi nie odda za niego pieniędzy za zdjęcie z niego simlock i wgranie nowego softu.....80 zł., bo to robili;
lombard też mi pieniędzy nie odda za niego, bo było 24 godziny na zwrot, poza tym dał papiery i wystawił fakturę VAT;
i telefon miał być legalny i działający, bo faktycznie fon działał uruchamiał i.t.p ,tylko nie czytał kart SIM,
więc myślałem kwestia tkwi w sofcie lub simlocku , temu był potem punkt GSM
na policję jak zgłoszę to mi go w ogóle zabiorą i posądzą o nieumyślne paserstwo i nic mi nie zostanie tylko 200 złotych straciłem i jeszcze będą ciągali, zwłaszcza, że wartość tego telefonu nie jest duża i nie kwalfikuje nawet do przestępstwa;
a tak reszta bez płyty głównej choć mi na części zostanie, bo jest ok,choć trochę zwróci........
bo i tak jest już rozebrany, więc co tu oddawać i jeszcze komu..............?

A i tak już ile kasy w niego wtopiłem, a telefon nie działa, ładne oszustwo i naciąganie ludzi, brak słów......
a z tą płytą główną nic nie da wykombinować, jakoś jej odblokować w tej sytuacji,
czy pozostaje ją na śmietnik wyrzucić..................????

I gdzie on jest w tej sieci jest zablokowany i czy specjalnie go ktoś nie zablokował, bo na przykład za tanio sprzedał, nie za tyle ile chciał i go tam specjalnie nie zgłosił jako kradziony lub przez pomyłkę, przecież jest też faktura vat to jak może być kradziony..........? I jaka pewność, że jest kradziony z tych względów, może jest uszkodzenie mechaniczne tej płyty głównej, ale gołym okiem nic nie widać, żeby cos było naruszone, może ktoś wcześniej źle simlocka tego orange zdejmował i kwestia tkwi w oprogramowaniu i punkt GSM dobrze tego nie zrobił i coś zostało........brak słów;
i jaki sens takie stare telefony, których wartość 100 zł. żadko przekracza blokować jak już...............
bo traci na tym znaczy już staciła osoba okradziona jak coś i druga osoba co jeszcze to legalnie kupiła,
a złodziej zyskuje w ten sposób podwójnie i na tym zarabia;

i nic nie da zrobić więcej w tej kwestii i zmienić tego IMEI telefonu lub go odblokować jakoś nie da z wiadomych względów i naprawić tej płyty głównej, bo tą co brałem do sprawdzenia wymontowałem z telefonu znajomego i muszę oddać;
i teraz dodatkowe jeszcze koszta, bo muszę szukać drugiej dobrej płyty głównej do tej zakupionej Nokia E66 i próbować ją naprawić, bo zostanę bez telefonu..............lub szukać do zakupu drugi nowy telefon..............i jeszcze raz koszta;

bo w orange mi jego nie odblokują, policja też tego nie zrobi jak jest faktycznie zablokowany i kradziony, a no to też nie mam żadnej gwarancji, że tak się stało, bo może kwestia tkwi w oprogramowaniu np.złym zdjęciu simlocka, sofcie bez certyfikatów lub jakimś uszkodzeniu mechanicznym,choć to ostatnie wykluczam, choć jest poobdzierany trochę i pozadzierany;


i gdzie on jest zablokowany i nie da tego zdjąć?
i nie wiem co w niego już wgrywać, żeby ruszył.................i czytał te karty SIM;
bo chyba na śmietnik pójdzie, bo już nie mam nerwów z taką robotą...........

adres IMEI tego telefonu mogę podać do dokładnego sprawdzenie tego telefonu, czy nie kradziony faktycznie lub odblokowania jakby mi ktoś to z dobrej woli zrobił, z wiadomych wzgledów będę wdzięczny jak jest faktycznie zablokowany, dziękuję z góry serdecznie;

proszę pilnie o pomoc!!!!!!!!!! :wall:
wiertolot Male
20%
 
Offline
 
Telefon: C7
Operator: Orange

Joined: 30 Apr 2011
Online: 21h 29m 5s
Posts: 29Topics: 2
Reputation point: 0
    Windows 7 Internet Explorer

Post by nemo333 » 22 May 2016, o 22:35

jprdl....
Po pierwsze, w tym momencie sam popełniasz przestępstwo. Posiadasz skradziony telefon czego masz świadomość i nie robisz nic co mogłoby dążyć do zwrotu go właścicielowi. A wręcz przeciwnie, chcesz nielegalnymi (bo nie ma legalnego sposobu na używanie tego telefonu) metodami sprawić aby on już działał. Jedyne co pozwoli go używać to zmiana płyty głównej, zmiana IMEI lub przez znajomego załatwienie odblokowania telefonu u operatora.
Po drugie, zostałeś oszukany przez komis który rzekomo zdjął SIMLocka chociaż go nie było. W absurdalnej cenie bo normalne komisy biorą po 10-30 zł za flash i drugie tyle za SIMLocka.
Po trzecie - zostałeś oszukany przez lombard który sprzedał Ci kradziony telefon. Na pewno o tym wiedzieli bo to nie są laicy. I w takim razie należy się z nimi skontaktować i załatwić sprawę. Jeśli nie będą chcieli polubownie to iść na policję, zgłosić sprawę i iść do sądu ze sprawą cywilną o zwrot pieniędzy (za telefon i wszystkie inne koszty, jeśli znajdzie się dobry prawnik to pewnie też za ten komis zapłacą Ci z lombardu). Może jak Obeebok wpadnie i zobaczy temat to powie coś więcej bo bardziej w prawie siedzi ode mnie ;)

Jeśli ktoś za tanio ten telefon sprzedał i zablokował to i tak nie udowodnisz. No jedynie jak policja zacznie węszyć i zobaczy że ten co zgłosił kradzież także zastawił go w lombardzie ;) Bo dane musisz podać, nikt Ci na gębę nie kupi niczego w takim miejscu.
Fakturę VAT jaką masz wystawia lombard, oni wystawiają to na podstawie umowy przechowania towaru którą spisują z osobą która to przynosi.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 20m 47s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Windows 7 Chrome

Post by wiertolot » 23 May 2016, o 06:12

A ten numer IMEI da jakoś zmienić w tym modelu E66 i na tej płycie głównej, bez dodatkowych kosztów...........? Dla sprawdzenia, czy będzie działał na innym IMEI ok ten zakupiony telefon.
I domowymi sposobami..........lub zrobić to w firmowym serwisie Nokia za odpłatą po przedstawieniu sytuacji lub gdzieś indziej....?
Bo operator mi tego na pewno nie odblokuje. Lub muszę szukać pilnie druga płyta główna.

Pozostaje mi jeszcze wbicie tego IMEI z zakupionego telefonu w starszy model telefonu nokia, czytałem na innym forum i sprawdzenie jak będzie zachowywał i czy będzie logował do sieci i czy faktycznie jest zablokowany. ale jak to sprawdzić..........?

A świadomości takiej nie mam, że jest skradziony, bo mam faktura i jest legalnie zakupiony i do końca nie wiadomo co z nim jest, znaczy z tym zakupionym telefonem, bo przyczyna może być też inna jak pisałem, simlock, soft,certyfikaty, wada fabryczna lub mechaniczna i trzeba sprawdzić najpierw czy faktycznie na 100% jest zablokowany, ale jak..........?

A może simlock tego Orange do końca nie zdjęty............i prawidłowo. Bo tak poza tą kwestią rejestracja karty SIM nie powiodła się jest w w nim wszystko ok uruchamia i działa tylko dzwonić nie da nigdzie.

Albo ktoś to zrobił celowo, bo na przykład mu te telefony nie schodziły i nie mógł sprzedać..............i kręcić dalej interes.

Lub ten telefon został przyniesiony przez kogoś do tego lombardu już gdzieś indziej skradziony, lombard o tym nie wiedział, a wcześniej u nich lub gdzieś indziej ten telefon działał prawidłowo, potem dopiero zablokowali . A ta osoba co tam przyniosła na przykład też została oszukana jak ja i zakupiła ten telefon jeszcze gdzieś indziej, więc źródło może być bardzo daleko.......jak jest tak faktycznie i naciągane są kolejne osoby na kasę w tym ja, bo każdy chce się tego pozbyć, zwłaszcza, że i wartość tego jest nieduża.
A, żeby teraz to odblokować nie ma komu pomóc..........i końca tego nie będzie.

Nic dziękuję serdecznie za wszelkie porady i rady. Uczynię jak napisałeś. Pozdrawiam :)
wiertolot Male
20%
 
Offline
 
Telefon: C7
Operator: Orange

Joined: 30 Apr 2011
Online: 21h 29m 5s
Posts: 29Topics: 2
Reputation point: 0
    Windows 7 Internet Explorer

Post by nemo333 » 23 May 2016, o 08:04

Czy ty nie rozumiesz że todo czego dążysz jest nielegalne? Zmiana IMEI jak i wszelkie próby jego odblokowania przy wykryciu przez policję będą miały dla ciebie poważniejsze konsekwencje niż za samo posiadanie takiego telefonu.
Pomijam już fakt że zapewne nikt Ci tego nie zrobi, zwłaszcza za darmo. Nikt nie będzie narażał głowy dla jakiegoś kiepskiego telefonu.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 20m 47s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Android Chrome

Post by wiertolot » 25 May 2016, o 17:43

Rozumiem......a skąd wiesz,że telefon jest na 100% od razu kradziony? Może IMEI zmienił po zdejmowaniu simlocka Orange lub ktoś zdjął źle tego simlocka i zrobił on na wszystko i coś zblokowało,lub ktoś wykorzystał mój IMEI w necie lub gdzieś w Polsce,a tak najszybciej mogło być, lub zdjęciem może zajmowała nie fachowa osoba szukam na innym forum i w tym temacie jest mój problem całkiem podobny:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1707181.html

fakturę na telefon jest więc telefon jest legalny i kto by fakturę na kradziony telefon wystawiał!!!!!
i czy nie jest uszkodzony mechanicznie to jest przyczyną, bo nic nie zrobię i pozostanie tylko wyrzucić,raczej nie, bo by w ogóle nie działał;
i pozostaje kwestia oprogramowania po zdjęciu simlocka w tym na pewno tkwi problem i może coś da z tym zrobić;
bo działa ok oprócz tego opisanego problemu w pierwszym poście;
ale nie wiem jak to zrobić i może tu ktoś mi pomoże; :yes:
Last edited by wiertolot on 25 May 2016, o 17:58, edited 1 time in total.
wiertolot Male
20%
 
Offline
 
Telefon: C7
Operator: Orange

Joined: 30 Apr 2011
Online: 21h 29m 5s
Posts: 29Topics: 2
Reputation point: 0
    Windows 7 Internet Explorer

Post by nemo333 » 25 May 2016, o 17:53

Gdybyś miał uszkodzone certyfikaty to albo w ogóle nie miałbyś IMEI i SIMLock założony na wszystkie sieci (czyli brak możliwości włączenia telefonu z jakąkolwiek włożoną kartą) albo telefon w ogóle nie reagowałby na nic.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 20m 47s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Android Chrome

Post by wiertolot » 25 May 2016, o 19:39

uruchamia włańcza,wyłańcza normalnie, soft najnowszy da wgrać phoenix,
ktoś mi namotał pewnie przy zdejmowaniu simlocka orange jakimś będnym kodem,jafem lub innym ustrojstwem nieznanym......lub ten co oddał ten telefon do lombardu poszedł go zablokował do sieci komórkowej lub gdzieś indziej to uczynił specjalnie w necie lub gdzieś.....zgłosił ten IMEI i tyle, może z tej złości, że do lombardu oddaje bo nie miał kasy lub mu takowy feralny kupił podobnie jak mi z zakupu internetowego przysłali.............
chyba, że złodziej przyniósł go do lombardu działał ten telefon, a potem ktoś komu ten złodziej ukradł zablkował go i temu to wystąpiło, a telefon był cały czas w lombardzie i lombard o tym nawet nie wiedział też, ale wie też ma dane tego co przyniósł;

ale sprawdzałem nigdzie ten IMEI nie jest zblokowany i zgłoszony jako kradziony na portalach typu:
kradzione.pl i.t.p, więc to odpada raczej, w sieci komórkowej i na policji też tego mi nie powiedzą i nie zdejmą jak nawet jest w co wątpię;

pozostaje kwestia nieodpowiedniego zdejmowania simlocka przez jedną lub kilka osób lub może jest nie zdjęty w ogóle bo wiem,że z tym simlockiem orange są spore problemy, ale jak to naprawić,bo żal mi wyrzucać działający telefon......
żeby dało dokładnie sprawdzić w jakiejś sieci komórkowej, czy jest ta blokada to wiadomo by było o co biega i z czym je,

a teraz zgaduj zgadula czy czy zablokowany w sieci komórkowej czy w internecie ten IMEI tego telefonu wykorzystał ktoś do innych celów i temu zblokowało, czy to też to winna tego źle zdejmowanego simlock lub nie zdjętego, płyta główna,oprogramowanie ..........i co robić, jak naprawić, pomocyyyyyy......... :bored:

czytałem o tym MX,ale nie wiem z czy to je, instalowałem też JAFA, ale nic tam nie da zrobić i też nie wiem jak, co mogę to najwyżej więcej namotać niż jest.....................po usb mi błędy wali;
HWK może tu pomóc, ale nie mam kabla serwisowego i boxa mam tylko kabelek USB,
ma ktoś jakieś pomysły.......?

do serwisu oddać nie opłaca, bo nie warte to pieniędzy tego telefonu i tak już w niego władowałem,naliczą kolejne ze 100 zł. najmiej i mi tego IMEI też nie zmienią jak to nielegalne, a może to nie IMEI tylko coś innego,a IMEI jest ok;
wina tego JAFA.......lub obsługi jego;

brak słów!!!!!! :S

pozostaje chyba wyrzucenie płyty głównej na śmietnik jak nikt nie pomoże, reszta fona na części, żeby do niego więcej nie dokładać i ładować jak w skarbonkę, bo za te pieniądze miałbym już jakiegoś smartfona ok lub ze dwa,trzy nowe na gwarancji takie same; :)
a jeszcze kable servisowe do niego dokupuj teraz specjalnie i boxy;
nie warte to zachodu zwłaszcza,że fon ma już z osiem lat już.......................odkąd zaczęli produkować;

i za 50 zeta można drugiego takiego grata już kupić i się znów bawić jak ktoś lubi.......... :yeah:
i tacić kase........ :lol-above:

a odnośnie kradzieży takich gratów to raczej też już nikt nie kradnie, bo warte to świeczki, :rotfl:
więc problem tkwi najpewniej w oprogramowaniu, źle zdjętym simlock orange...... i tyle, a czy ktoś to teraz by zrobił też nie wiadomo; ;P
wiertolot Male
20%
 
Offline
 
Telefon: C7
Operator: Orange

Joined: 30 Apr 2011
Online: 21h 29m 5s
Posts: 29Topics: 2
Reputation point: 0
    Windows 7 Internet Explorer


Return to [S60] Hardware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests