[N900] Problem z uruchamianiem aplikacji i migającym ekranem.

Rozbieranie telefonu, usterki sprzętowe, naprawa części.

Post by SelGrayshade » 29 Aug 2014, o 21:11

Witam nie jestem jakoś obeznana w tym wszystkim, ale mam już jakiś czas nokie i ją w jakimś stopniu, że tak ujmę, ogarnęłam. Ostatnio chciałam zrobić miejsce na aplikacje, niestety nie wszystkie mi w menadżerze wyświetla więc chciałam zdziałać przez fileboxa. No i tu już się pojawia problem. Usunęłam parę rzeczy które zalegały (niby je wcześniej usunęłam, ale dalej były) i wszystko było dobrze i wszystko hasało. Jednak potrzebowałam jeszcze miejsca i znowu otworzyłam fileboxa i usunęłam coś..., nawet nie wiem co, a teraz nie chce mi otwierać co niektórych aplikacji. Chociażby open media play, kona of the day, niektóre gry i samego fileboxa. Jestem w kompletnej kropce bo nie wiem co mam zrobić, aby znowu wszystko hasało. A dodatkowo od pewnego czasu miga mi non stop ekran :/ zaczęło się od tego że wszystkie kolory przyciemniały, myślałam że to wilgoć i wystawiłam telefon na słońce. Wszystko wróciło do normy. Po jakimś czasie znowu to samo, ale później zamiast wrócić do siebie, kolory wybielały, no a teraz miga. Doradzicie coś?
SelGrayshade Female
User
 
Offline
 
Telefon: n900
Soft: Maemo
Operator: 36i6, Sami Swoi, Simplus
Age: 28
Location: Polska

Joined: 29 Aug 2014
Online: 1h 55m 40s
Posts: 4Topics: 2
Reputation point: 0
    Windows 8.1 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 29 Aug 2014, o 21:59

Co do pierwszego problemu - spróbowałbym przeflashować telefon, możliwe że przywróci to niepotrzebnie usunięte pliki

Drugi problem - wydaje mi się że już powoli taśma daje znać że już jej czas się kończy. Albo wyświetlacz. Prędzej taśma.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 5h 45m 27s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6517
    Windows 7 Firefox

Post by SelGrayshade » 30 Aug 2014, o 07:11

Co do pierwszego problemu - spróbowałbym przeflashować telefon, możliwe że przywróci to niepotrzebnie usunięte pliki


Czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak to zrobić? Ewentualnie podesłać linka z jakimś tutorialem ?
A czy przeflashowanie usunie mi rzeczy z pamięci telefonu? np. muzyka, zdjęcia, albo wgrane aplikacje.

Co do taśmy, jak padnie to padnie. Chyba nie ma sensu tego naprawiać.
SelGrayshade Female
User
 
Offline
 
Telefon: n900
Soft: Maemo
Operator: 36i6, Sami Swoi, Simplus
Age: 28
Location: Polska

Joined: 29 Aug 2014
Online: 1h 55m 40s
Posts: 4Topics: 2
Reputation point: 0
    Windows 8.1 Firefox

Post by nemo333 » 30 Aug 2014, o 11:06

SelGrayshade wrote:Czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak to zrobić? Ewentualnie podesłać linka z jakimś tutorialem ?

jak-zresetowac-n900-hard-reset-linuksa-maemo-vt10908.htm

Musisz jedynie poszukać alternatywnych linków do softu bo widzę że Nokia się ich pozbyła ze swojej strony.

SelGrayshade wrote:A czy przeflashowanie usunie mi rzeczy z pamięci telefonu? np. muzyka, zdjęcia, albo wgrane aplikacje.
Aplikacje tak, muzyki i zdjęcia nie jestem pewien, zgrałbym na komputer dla pewności bo może się zdarzyć że usunie.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 5h 45m 27s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6517
    Windows 7 Firefox

Post by SelGrayshade » 13 Nov 2014, o 11:34

Koniec końców zrobiłam flash i teraz mam problem bo telefon nie chce się włączyć :p
SelGrayshade Female
User
 
Offline
 
Telefon: n900
Soft: Maemo
Operator: 36i6, Sami Swoi, Simplus
Age: 28
Location: Polska

Joined: 29 Aug 2014
Online: 1h 55m 40s
Posts: 4Topics: 2
Reputation point: 0
    Windows 8.1 Firefox


Return to [LIN] Hardware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests