Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[PHP] / [C] / [Komórki ;>] Program do efektywnej nauki zadanych słówek.

Post [PHP] / [C] / [Komórki ;>] Program do efektywnej nauki zadanych słówek. 12 Sep 2010, o 17:25

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Ambitnie, c'nie? ;]

Otóż mam do nauczenia się 1500 słówek z angielskiego na za miesiąc. Jako iż nie uczę się informatyki jako "sztuki dla sztuki", pomyślałem, że można ją wykorzystać dla siebie. Ponadto myślę, że każdemu takie narzędzie może się przydać, więc proponuję wszystkim przyszłym technikom i pasjonatom przyłączenie się do projektu, gdyż wiadomo, że wtedy pójdzie to o wiele szybciej niż gdyby miała pisać to jedna osoba.

Założenia są bardzo proste:
  1. Program ma wczytywać słówka z zewnętrznego pliku tekstowego, np. "baza.txt", oddzielone enterami.
  2. Następnie po uruchomieniu losowo (lecz bez powtórzeń) ma wyświetlać słówka (na sam początek razem z tłumaczeniem, które można byłoby zasłonić sobie choćby palcem, dopóki nie znajdzie się lepszego rozwiązania).
  3. Użytkownik wybierałby, czy słówko zna, czy nie. Numery słówek nieznanych byłyby odkładane w pamięci programu albo zewnętrznym pliku.
  4. Po przejściu wszystkich słówek, program wyświetlałby te nieznane, również z zapytaniem, czy już się ich nauczyliśmy.
  5. Pętla działałaby aż do zapamiętania wszystkich słówek.
  6. Ewentualnie przy ponownym uruchomieniu wybierałoby się, czy chce się znów "przelecieć" wszystkie hasła, czy też np. tylko te z pierwszego "odsiewu".

Cały sęk polega na tym, że chciałbym, aby aplikacja ta działała na komórkach, które mamy przecież zawsze przy sobie, dzięki czemu o każdej porze dnia i nocy moglibyśmy sobie powtarzać słownictwo. Myślę, że byłoby to świetne, gdyż spełniałoby konieczność regularności i dużej częstotliwości nauki języków obcych, która jest cholernie istotna. ;)

Teraz czas na wybór platformy. Wiadomo, że Java czy Symbian C++ TRK bez uprzedniej praktyki wymagają trochę czasu na ich poznanie, a ja tego czasu nie mam. Pomyślałem więc, że najprościej ze wszystkiego byłoby wykorzystać PHP. Dlaczego? Primo, na Symbiana da się zainstalować PAMP-a. Secundo, można będzie dość łatwo portować rozwiązania z języków C/++.

Dlatego też proszę wszystkich zainteresowanych o głosy w temacie, by można było jak najszybciej zacząć nad tym pracować. Jeśli są już może jakieś gotowe rozwiązania, bardzo proszę o poinformowanie w celu ich implementacji. Mam nadzieję, że społeczność forum mnie nie zawiedzie, bo jak mówiłem - każdemu uczniowi takie coś się przyda! ;D

Pozdrawiam,
pawelooss

Last post
Reply with quote 


Post Re: [PHP] / [C] / [Komórki ;>] Program do efektywnej nauki zadanych słówek. 12 Sep 2010, o 20:20

Male - Friend  Posts/Topics165/24  Reputation point 326 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Przeglądarka w S40 i S60 obsługuje JS.
Poza tym łatwo byłoby od zera zakodzić to w Flash Lite - można nawet zrobić tapetkę / wygaszacz.
Reply with quote 


Post Re: [PHP] / [C] / [Komórki ;>] Program do efektywnej nauki zadanych słówek. 12 Sep 2010, o 20:29

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
RicoElectrico, Dobry pomysł, a ponadto każdy przecież mógłby edytować bazę słówek dla własnych potrzeb...
Reply with quote 


Post Re: [PHP] / [C] / [Komórki ;>] Program do efektywnej nauki zadanych słówek. 12 Sep 2010, o 20:46

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
RicoElectrico, niestety nie znam tych języków.

Ktoś chętny do pomocy? Czy przez hurra-zapał wyjdzie na to, że sam to napiszę? xD
Reply with quote 


Post Re: [PHP] / [C] / [Komórki ;>] Program do efektywnej nauki zadanych słówek. 12 Sep 2010, o 20:51

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Chyba tak będzie, bo ja też o programowaniu niewiele wiem, mimo iż znam podstawy C++, XHTML i JQuerry..
Reply with quote 


Post Re: [PHP] / [C] / [Komórki ;>] Program do efektywnej nauki zadanych słówek. 12 Sep 2010, o 21:41

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
OK, okazało się, że wystarczyło w necie głębiej poszukać i coś takiego się znalazło. Jeśli tylko zadziała, opiszę na forum. :)

Temat pozostawiam otwarty, jeśli kogoś miałby zaintrygować i natchnąć, ale sam nie będę nad tym mam nadzieję ślęczał. :P

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests