Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 5 [ 64 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Propozycje] Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;)

Post [Propozycje] Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 5 Mar 2010, o 22:55

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Witam !

Kończy mi się umowa 21 maja 2010r. z Orange ( Nie polecam, wziąłem na 3 lata i muszę czekać do końca umowy, a nie na doładowania tak jak jest w innych sieciach ), ale do rzeczy. Potrzebuje telefonu, którym będę mógł się zadowolić na następne 2-3 lata. Myślę o czymś poważniejszym, czyli Symbian OS. Biorę pod uwagę jedynie Nokie. Teraz szczegóły :

a) Umowa :

Za dwa miesiące ( Niby dużo czasu, ale wiadomo jak to jest ) będę brał umowę w mix ( Plus GSM lub Play Mobile ). Telefon nie musi być za złotówkę, może kosztować więcej, ale max 200-250 zł ( Chociaż to i tak się wszystko pozmienia ). Może być teraz droższy, bo pewnie później stanieje.

b) Funkcjonalność telefonu i ogólnie :

Kręcą mnie dotykowce. Według mnie Nokia produkuje naprawdę świetne modele z tej serii. Specjalizacja telefonu mnie nie obchodzi, bo mi wymagania to nawet 5200, 3110 spełniają. Chodzi o to żeby był fajny xD Nie wykluczam w żadnym wypadku sliderów albo standardowych modeli.

Moje propozycje :

Mnie po prostu przyciąga Nokia 5800XM. Tak mi się podoba, że bez zastanowienia bym ją brał, ale nie chcę robić pochopnych decyzji. 5530 też fajna, ale już gorsza. A ze zwykłych to się zastanawiam nad jakąś z serii E.

A wasze propozycje dla mnie ? :) Liczę na coś ciekawego :E

Pozdrawiam
adrian219

Last post
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 5 Mar 2010, o 22:58

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
E51, E52, albo E75. A Z Enek to N95 8GB, a z S60 v5 to 5800, albo 5530.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 5 marca 2010, o 21:59 ]
Toś mu doradził. ;] Listę modeli chyba zna sam. ;]
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 5 Mar 2010, o 23:44

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Licz się z tym, że dotykowiec nie pochodzi Ci 3 lat. Bez wątpienia wybierz play - polecam. Jeżeli wziąłbyś abo 40, to masz e52 za 300 zł, 5530 tak samo, i 100zł drożej 5800. Ogólnie polecam też 6760 Slide, jednak ma jeden i to wielki minus - brak wi-fi (w dzisiejszych czasach telefon bez wi-fi jest niczym:)). Ja wybrałbym e52.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 6 Mar 2010, o 00:04

Male - Friend  Posts/Topics773/90  Reputation point 3054 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Nad dotykiem się zastanów.Taki dotyk jest fajny na krótką metę,potem zaczynasz tęsknić do twardych guziczków.
Mogę zaproponować jeszcze e63,5630,5730(2 ostatnie dostępne na życzenie)
Nawet x3 mają ;P
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 6 Mar 2010, o 00:35

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
W sumie co do tych dotykowców to różnie bywa, lepiej wziąć jakiś normalny z klawiszami telefon, bo taki dotyowiec jak upadnie to ekran się wyleje, albo pęknie i po telefonie, albo w deszczu ekran się zmoczy i nie będzie reagował. Ja tak samo jak maciek polecam Play. A jeżeli nie zależy Ci na tym aby Symbian szybko chodził i troszku mulił to polecam N73, albo N73ME, bawiłem się N73 i raz na jakiś czas zdarzały się zwieszki na ok. 1-2s.

[ Dodano: 5 mar 2010, o 23:35 ]
A co do tych doładowań to możesz wziąć Plusa, ja mam umowę na 42 miesiące po 30zł na czas nieokreślony tzn. że mogłem od razu kupić te 42 doładowania i w jednym dniu skończyła by się umowa.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 6 Mar 2010, o 00:38

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
hoppek,
A mnie się zdaje że n73 już nie można wziąć, poza tym raczej nie polecam tego telefonu - stary, muł, muł.
A zwykły telefon jak upadnie to lcd nie wyleje się albo pęknie, bo z innego tworzywa czy jak? Nie gadaj głupot, bo taka 5800 może być lepiej spasowana od zwykłego i podczas deszczu może prędzej przeżyć od zwykłego.

Ja bym wziął coś z najnowszych serii bo to telefon na dwa lata i chyba nie chcesz męczyć się z n73 którą można kupić za 200zł.

N86 - E52, to moje typy dla niego.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 6 Mar 2010, o 00:51

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Jeśli mówisz o 2-3 latach w przód to bierz telefon obowiązkowo z Wi-Fi. Myślę ze 5800 Jest dobrym telefonem jak na ten okres.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 6 Mar 2010, o 00:56

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Jeżeli jednak chcesz brać dotykowca to koniecznie przeczytaj to i zastanów się dwa razy:
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 6 Mar 2010, o 01:34

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
na chwilę obecną najlepiej wypada E52, spokojnie 2-3lata ci posłuży, chcesz abo to obowiązkowo w play. z tego co się orientuję to kosztuję 1,22zł, 5530 też nie jest w cale taka zła, jakiś czas temu brałem ją z abonamentem dla szwagra to też kosztowała 1,22zł

[ Dodano: 6 mar 2010, o 00:34 ]
w zasadzie e66 też jest jeszcze niezła
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 6 Mar 2010, o 19:00

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
No dobra ok. Czekam na więcej :)

maciek, jeszcze nikt nie ma dotykowca 3 lata, dlatego tego nie sprawdzimy :P 6760 podoba mi się i naprawdę jest cool tylko ten brak Wi-Fi trochę smuci jednak.

minac, za QWERTY dziękuję :) Nie jestem fanem takich klawiaturek. Te 5360 i 5370 to dają dużo do zastanowienia.

hoppek, irytują mnie te twoje rady :/ N73 ? Rozumiem zaangażowanie, ale to przechodzi ludzkie pojęcie ... Dotykowce nie są złe i wcale nie mają takich awaryjnych wyświetlaczy - wyolbrzymiłeś cała sprawę. Dla mnie te przesądy, że w ciasnych spodniach nie można nosić tych telefonów to lekka przesada.

patryk-88, N86 ciekawy typ telefonu, który mi się podoba ;)

SileS, też tak właśnie myślę, ale czekam na więcej wypowiedzi na jego temat. Miałem z nim styczność i według mnie cudo :sweet:

wasiesto, 5530 bardzo obiecująco wygląda w moich oczach i mam z nim styczność często ( Znajomy ma ). Też podoba mi się ( Ogółem Nokia tworzy ładne dotykowe telefony :)

E52 podobno ma porządną wadę związaną z zasięgiem. Ten fakt mnie do niej zniechęca. Chociaż ładny telefon - ale myślę, że nie będzie popularny za te 2 miechy :)

Liczę na więcej wypowiedzi !

Pozdro
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 6 Mar 2010, o 19:19

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
primo, abonament na dzień dzisiejszy najlepszy jest w Play i tam na pewno najbardziej będzie Ci sie opłacało.
secundo, potrzebujesz telefonu na 2-3 lata więc radziłbym rozglądnąć się raczej za solidnym monoblockiem niż gadzieciarskim dotykowcem. Dlaczego ? Zywkle te telefony maja mniejszą trwałość, słabszą baterie i mimo wirtualnej QWERTY gorzej się pisze sms-y. Dlatego mimo, że chcesz kupić dotykowca to na przekór polecę Ci najbardziej klasycznego, wspomnianego już wcześniej monoblocka, wspomniany już wcześniej model E52. To bardzo solidny model (jak to większość z serii E), posiada całkiem niezła baterie, WiFi (nawet jeśli teraz Ci się nie przyda to w przeciągu 2-3 lat ogólny dostęp do hot-spotów może sie ustandaryzować) i do tego telefon oparty jest na systemie operacyjnym czego nie zaoferuje Ci żaden dotyk w tej cenie.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 7 Mar 2010, o 10:14

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
ryba, E52 ma taki sam wyświetlacz jak E51 ? Jeśli tak to trochę mały :) Co jeszcze bym kupił w mojej cenie ( Mogą być droższe, bo pewnie stanieją za 2 miesiące ) ? Coraz bardziej mnie zniechęcacie do dotykowej Nokii ;]

Pozdro
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 7 Mar 2010, o 10:48

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
adrian219 wrote:
E52 ma taki sam wyświetlacz jak E51 ? Jeśli tak to trochę mały


Jako, że E52 to następca E51 to ma też większy wyświetlacz. E51 - 2 cale , E52 - 2,4 cala.

adrian219 wrote:
Co jeszcze bym kupił w mojej cenie ( Mogą być droższe, bo pewnie stanieją za 2 miesiące )


Pozwolę sobie zaproponować telefony z aktualnego cennika Play na 2 lata przy umowie za 40 złotych miesięcznie, a więc do rzeczy :

Ciekawą propozycja z dotykiem ale też z wysuwaną fizyczną klawiaturą może być Samsung Corby Pro . To bardzo przyjazny użytkownikowi telefon z prostym interfejsem. Moim zdaniem jeśli brać jakiś telefon z dotykowym wyświetlaczem to musi mieć do tego fizyczną klawiaturę.

Kolejną propozycją z dotykiem ale już bez fizycznej klawiatury może być Samsung Omnia Lite oparty na systemie operacyjnym Windows Mobile Pro 6.5 . Jest to tak naprawdę remake Samsunga Omnii. Telefonowi temu wystawiane są bardzo dobre opinie za funkcjonalność jak i za całkiem niezła szybkość działania mimo Windows Mobile'a na pokładzie.

Pozwolę sobie jeszcze polecić telefon ze stajni Sony Ericssona, a mianowicie model Yari przedstawiciel serii Entertainment Unlimited. Jest to telefon typu slider. Posiada specjalne dedykowane klawisze do gier i pozwala sterować grami "bezdotykowo". Do tego posiada duży czytelny wyświetlacz, wygodną klawiaturę, niezły aparat 5mpix i do tego jest to bardzo solidna pozycja, która może służyć spokojnie przez 2 lata.
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 7 Mar 2010, o 10:58

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
ryba, bliski kolega ma Yari i go chwali. Corby ma znajomy i w nim są kiepskie obudowy. Omnia wygląda obiecująco, ale czy to jest to czego szukam >? Nie wiem musiałbym zobaczyć go na swoje oczy ;) Ten system operacyjny ma duże możliwości, dlatego ... . Hm.. pewnie jakbym brał umowę w mixie w play to bym brał, że 20zł-30zł miesięcznie doładowanie ;) To chyba nawet nie ma znaczenia, bo telefony i tak stanieją jak już wcześniej mówiłem :) To dobrze, że E52 ma większy wyświetlacz to będę go już mieć na oku jak pójdę w przyszłości do salonu :)

ryba, a co byś z Nokii proponował ?

Pozdro
Reply with quote 


Post [Propozycje] Re: Propozycja telefonu na następne 2-3 lata ;) 7 Mar 2010, o 11:01

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
adrian219 wrote:
ryba, a co byś z Nokii proponował ?

Prosze sprecyzuj swoje wymagania. Jest pełno modeli Nokii. Dalej dotyk ? Muzyka ? WiFi ?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5 [ 64 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Telefon na następne 2-3 lata

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: hoppek (3 Apr 2010, o 16:31)

Views: 1599  •  Replies: 24

Last post: rademenes06 (6 Apr 2010, o 21:07) View the latest post



Muzyka z telefonu

Author: Mateuszpol16 (27 Jan 2015, o 20:58)

Views: 1249  •  Replies: 2

Last post: Krzysiek_PL (27 Jan 2015, o 22:46) View the latest post



Zmiana telefonu

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: mikas1996 (1 Apr 2012, o 19:09)

Views: 1876  •  Replies: 29

Last post: mikas1996 (3 Apr 2012, o 22:50) View the latest post



Wybór telefonu

Author: Mati3253 (28 May 2011, o 18:47)

Views: 1877  •  Replies: 10

Last post: choinka176 (8 Jun 2011, o 14:13) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 16 guests