[2720F] Przenosiny z Nokii 6303 na nową Nokię 2720 Flip - problemy...

Problemy z aplikacjami, grami, motywami i wszelkimi dodatkami.

Post by Krzychoo1234 » 16 Jun 2022, o 23:21

Cześć wszystkim!
Nie wiem czy tu jest właściwy na to dział, bo nie znalazłem wątków poświęconych tej nowej Nokii. Jeśli powinienem napisać to gdzie indziej to proszę mi dać znać lub przenieść tam ten post. Serdecznie dziękuję.

Usiłuję przenieść wszystkie swoje pliki z Nokia 6303 na nową Nokia 2720 Flip z systemem KAiOS. Kopiowanie bezpośrednio na drugi telefon poprzez Bluetooth skutkuje komunikatem, że to drugie urządzenie nie posiada takiej usługi. Nokia PC Suite nie obsługuje tego nowego telefonu. Na razie udało mi się zgrać pliki multimedialne na nową kartę mikroSD Nokia 2720 Flip oraz skopiować kontakty na kartę sim i przenieść ją do nowego telefonu. Zrobiłem kopię zapasową za pomocą starego telefonu oraz drugą za pomocą Nokia PC Suite. Kopia wykonana programem na laptopie nie zawiera sms ani mms, ponieważ pojawia się błąd w raporcie programu, że jest za mało pamięci. Wolnej pamięci w laptopie mam kilkadziesiąt GB, RAM 4GB więc czego dotyczy ten komunikat? Jak zgrać wiadomości ze starej Nokii na nową? Skopiowałem też Kalendarz za pomocą Nokia PC Suite ale chyba jedynie poprzez konto Google mógłbym zsynchronizować nowy Kalendarz ze starym. Niestety na forum użytkowników telefonów Nokia na stronie Nokii dowiedziałem się, że znowu są jakieś problemy z obsługą konta Google przez system KAiOS z powodu błędów w systemie, więc chyba będę musiał poczekać na łatkę. Mam jednak pytanie ogólniejsze w związku z Google Calendar. Jak zsynchronizować moją kopię starego kalendarza, którą mam na laptopie z moim kontem Google? Potem mógłbym zsynchronizować to z moim nowym telefonem przez apkę Kalendarz. Kopia jest w formacie .vcs.
Nie wiem też czy ta kopia zapasowa wykonana tym starym telefonem zawiera te wszystkie wiadomości, czy też nie, nie wiem czym najlepiej otworzyć ten plik .NBF? A może rzucić to wszystko w cholerę i zakopać ten telefon głęboko, żeby znalazca też sobie nie narobił kłopotów? ;))
Jak ktoś zna rozwiązania powyższych problemów, to proszę o pomoc!
Krzychoo1234 Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia 2720 FLIP, Nokia 6303, Nokia E-72,and m
Soft: 30.00.17.05
Operator: T-Mobile

Joined: 16 Jun 2022
Online: 48m 26s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 10 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Wunder Wungiel » 17 Jun 2022, o 10:43

Cóż.
KaiOS to moim zdaniem bardzo nieudany system.
Nokia PC Suite/Nokia Suite oczywiście go nie wspierają.
Kontakty najłatwiej jest przenieść, eksportując ze starej Nokii do pliku .vcf i importując na nowej, praktycznie każdy telefon to wspiera.
Wiadomości - może być ciężko.
Znalazłem taką stronkę.
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content

Gdzie piszą, że na Androida można to zrobić eksportując SMSsy z S40/Symbiana do XML za pomocą PC Suite, potem narzędziem XML2Android konwertujesz i przywracasz aplikacją SMS Backup & Restore.
Na KaiOS-a oczywiście nic nie ma.
Oraz, KaiOS nie ma synchronizacji kalendarza online?
Code: Select all
wunderwungiel is not in the sudoers file. This incident will be reported.
Wunder Wungiel Male
Wunder Wungiel
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 808 || Nokia N9 || Nokia N900
Soft: Delight 1.8 || MeeGo 1.2 || Maemo 5
Operator: Play
Age: 24
Location: /usr/share

Joined: 1 Feb 2020
Online: 42d 10h 55m 41s
Posts: 1297Topics: 236
Reputation point: 610
    Linux Firefox

Post by Krzychoo1234 » 18 Jun 2022, o 01:50

Tutaj ferhorv coś podpowiada jak on sam zrobił, ale... (spoiler):
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
Krzychoo1234 Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia 2720 FLIP, Nokia 6303, Nokia E-72,and m
Soft: 30.00.17.05
Operator: T-Mobile

Joined: 16 Jun 2022
Online: 48m 26s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 10 Firefox

Post by jpajak6 » 26 Nov 2022, o 23:13

Wiem, że to stary temat, i raczej nic do niego nie wniosę, ale żeby przenosić się ze starego, porządnie wykonanego z metalu i dobrej jakości plastiku z systemem S40 6th, który jest bardzo dobry, nadal w dzisiejszych czasach używalny, na takie plastikowe dziadostwo, które się po mniej niż roku rozleci, i ma chyba najbardziej nieudany system w historii komórek. Chyba poczułeś rozczarowanie, po przejściu z jakże intuicyjnego prostego systemy na to dziadostwo zwane KaiOSem.
No cóż, co mogę o sobie powiedzieć, wbrew wszystkim z mojego otoczenia używam starych telefonów z S40 i Symbkiem, kompa z Windowsem 7, słucham muzyki z CD i kaset, interesuję się wszystkim i niczym zarazem, to chyba wszystko jak mi więcej przyjdzie do głowy to dopiszę ;)
jpajak6 Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung Galaxy A3 2016
Soft: Android 11, LineageOS 18.1
Operator: T-Mobile
Location: Kraków

Joined: 13 Nov 2022
Online: 2d 9h 53m 18s
Posts: 63Topics: 5
Reputation point: 22
    Windows 7 Firefox


Return to [S30+] Software

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests