Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[2720F] Przenosiny z Nokii 6303 na nową Nokię 2720 Flip - problemy...

Post [2720F] Przenosiny z Nokii 6303 na nową Nokię 2720 Flip - problemy... 16 Jun 2022, o 23:21

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
Cześć wszystkim!
Nie wiem czy tu jest właściwy na to dział, bo nie znalazłem wątków poświęconych tej nowej Nokii. Jeśli powinienem napisać to gdzie indziej to proszę mi dać znać lub przenieść tam ten post. Serdecznie dziękuję.

Usiłuję przenieść wszystkie swoje pliki z Nokia 6303 na nową Nokia 2720 Flip z systemem KAiOS. Kopiowanie bezpośrednio na drugi telefon poprzez Bluetooth skutkuje komunikatem, że to drugie urządzenie nie posiada takiej usługi. Nokia PC Suite nie obsługuje tego nowego telefonu. Na razie udało mi się zgrać pliki multimedialne na nową kartę mikroSD Nokia 2720 Flip oraz skopiować kontakty na kartę sim i przenieść ją do nowego telefonu. Zrobiłem kopię zapasową za pomocą starego telefonu oraz drugą za pomocą Nokia PC Suite. Kopia wykonana programem na laptopie nie zawiera sms ani mms, ponieważ pojawia się błąd w raporcie programu, że jest za mało pamięci. Wolnej pamięci w laptopie mam kilkadziesiąt GB, RAM 4GB więc czego dotyczy ten komunikat? Jak zgrać wiadomości ze starej Nokii na nową? Skopiowałem też Kalendarz za pomocą Nokia PC Suite ale chyba jedynie poprzez konto Google mógłbym zsynchronizować nowy Kalendarz ze starym. Niestety na forum użytkowników telefonów Nokia na stronie Nokii dowiedziałem się, że znowu są jakieś problemy z obsługą konta Google przez system KAiOS z powodu błędów w systemie, więc chyba będę musiał poczekać na łatkę. Mam jednak pytanie ogólniejsze w związku z Google Calendar. Jak zsynchronizować moją kopię starego kalendarza, którą mam na laptopie z moim kontem Google? Potem mógłbym zsynchronizować to z moim nowym telefonem przez apkę Kalendarz. Kopia jest w formacie .vcs.
Nie wiem też czy ta kopia zapasowa wykonana tym starym telefonem zawiera te wszystkie wiadomości, czy też nie, nie wiem czym najlepiej otworzyć ten plik .NBF? A może rzucić to wszystko w cholerę i zakopać ten telefon głęboko, żeby znalazca też sobie nie narobił kłopotów? ;))
Jak ktoś zna rozwiązania powyższych problemów, to proszę o pomoc!

Last post
Reply with quote 


Post [2720F] Re: Przenosiny z Nokii 6303 na nową Nokię 2720 Flip - problemy... 17 Jun 2022, o 10:43

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 610 
Offline  Profile   
Linux Firefox
Cóż.
KaiOS to moim zdaniem bardzo nieudany system.
Nokia PC Suite/Nokia Suite oczywiście go nie wspierają.
Kontakty najłatwiej jest przenieść, eksportując ze starej Nokii do pliku .vcf i importując na nowej, praktycznie każdy telefon to wspiera.
Wiadomości - może być ciężko.
Znalazłem taką stronkę.
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Gdzie piszą, że na Androida można to zrobić eksportując SMSsy z S40/Symbiana do XML za pomocą PC Suite, potem narzędziem XML2Android konwertujesz i przywracasz aplikacją SMS Backup & Restore.
Na KaiOS-a oczywiście nic nie ma.
Oraz, KaiOS nie ma synchronizacji kalendarza online?
Reply with quote 


Post [2720F] Re: Przenosiny z Nokii 6303 na nową Nokię 2720 Flip - problemy... 18 Jun 2022, o 01:50

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
Tutaj ferhorv coś podpowiada jak on sam zrobił, ale... (spoiler):
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post [2720F] Re: Przenosiny z Nokii 6303 na nową Nokię 2720 Flip - problemy... 26 Nov 2022, o 23:13

Male - 30%  Posts/Topics63/5  Reputation point 22 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Wiem, że to stary temat, i raczej nic do niego nie wniosę, ale żeby przenosić się ze starego, porządnie wykonanego z metalu i dobrej jakości plastiku z systemem S40 6th, który jest bardzo dobry, nadal w dzisiejszych czasach używalny, na takie plastikowe dziadostwo, które się po mniej niż roku rozleci, i ma chyba najbardziej nieudany system w historii komórek. Chyba poczułeś rozczarowanie, po przejściu z jakże intuicyjnego prostego systemy na to dziadostwo zwane KaiOSem.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Opera Mini w menu Nokii 225

Author: tomaszrozej (1 Oct 2015, o 15:26)

Views: 2520  •  Replies: 0

Last post: tomaszrozej (1 Oct 2015, o 15:26) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 0 guests